Upgrade z HD 800 / Porovnanie flagship modelov

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jibu 16. 9. 2021 10:28

Sluchátka jsem slyšel u Jakuba doma, hrají skutečně skvěle, vzdušný éterický projev, prostě elektrostaty, mám zájem.
Pánové, kdo máte rodinu, děti, byty, domy, hypotéky nebo studenti a nejste ochotni platit nehorázné peníze za předražené výrobky, připojte se prosím k nám.
Aby měla výroba smysl a dostali se na super cenu, musí nás být víc.
Pokud máte zájem o sluchátka na úrovni Stax, včetně zesilovače, kontaktujte Kubu 4 na soukromou zprávu.
Jibu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 111a111 17. 9. 2021 11:13

Dostal som dve velmi dobré ponuky na Susvara. Nerozbalené alebo demo kus hraný 20-30h. Rozdiel 400€, plná záruka u oboch. Nové náúšníky stoja 110€. Napadá niekoho možný problém s demo kusmi?
Susvara | HD 800 << Topping DX9
Etymotic ER4-XR; Samsung Buds2 Pro; AKG N400
B&W 805 D2 << Lyngdorf TDAI-2170
LG OLED65B7
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 17. 9. 2021 13:16

Za daných podmínek bych do toho demo kousku s klidem v duši šel. Alespoň je už budeš mít rozehrané.
A předpokládám, že náušníky nebude potřeba měnit. Pochybuju, že by ta sluchátka dávali poslechnout "pofidérním" zákazníkům...
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 17. 9. 2021 14:23

Látka na náušnících Susvar je oproti jiným typům veluru nenáchylná na prach nebo jiné zněčištění, neměl by být problém ani s čištěním pomocí hadříku s vodou. Koženka náušníků je pak vyšší kvality, takže i kdyby ten demo kus měl rok dva, neměl by být problém s tvrdnutím nebo drolením.

Kde problém může být je kovový povrch mušlí, který je náchylný na mikrooděrky. Jakožto vlastník HD800ek si umíš asi představit, co tím myslím, byť u Susvar je to přece jen o něco lepší.

Pokud máš tu možnost, zaměřil bych se i na stav látkové části hlavového mostu. Pokud se se sluchátky nezacházelo slušně, mohla se v průběhu času deformovat, natáhnout nebo znečistit. To by se řešilo už hůře, byť náhradní díl na vlastnoruční výměnu sehnat lze.

Jinak by to snad mělo být v pohodě, Susvary jsou bytelné. Vrzání jako u některých HD800, které jsem měl v ruce, snad nehrozí... a kdyby ano, tak asi leda v otočném spoji mušlí s hlavovým mostem, do kterého by mělo stačit jen dostat pár kapek oleje k promazání.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jdavid 18. 9. 2021 12:34

Jibu píše:Sluchátka jsem slyšel u Jakuba doma, hrají skutečně skvěle, vzdušný éterický projev, prostě elektrostaty, mám zájem.
Pánové, kdo máte rodinu, děti, byty, domy, hypotéky nebo studenti a nejste ochotni platit nehorázné peníze za předražené výrobky, připojte se prosím k nám.
Aby měla výroba smysl a dostali se na super cenu, musí nás být víc.
Pokud máte zájem o sluchátka na úrovni Stax, včetně zesilovače, kontaktujte Kubu 4 na soukromou zprávu.

Zdravím,
o elektrostaty mám také zájem. Před měsícem (12.8.) jsem poslal Kubovi 4 soukromou zprávu, ale zatím nemám žádnou odezvu.
jdavid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 111a111 23. 9. 2021 14:49

Tak pokračovanie:
Obrázek
viewtopic.php?p=12991185#p12991185


A tentokrát som si uvedomil že Susvara sa mi trochu dotýkajú uší :-l
Susvara | HD 800 << Topping DX9
Etymotic ER4-XR; Samsung Buds2 Pro; AKG N400
B&W 805 D2 << Lyngdorf TDAI-2170
LG OLED65B7
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 23. 9. 2021 15:00

Krásný to pohled. :love:

Obecně mi vadí, když se mi vnitřní strana měničů dotýká uší. Ale u Susvar mi to překvapivě nevadí. Je to jen velmi málo a nepůsobí to na mě rušivě či nějak nepříjemně.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 23. 9. 2021 16:32

Zdá se, že zdejší fórum doslova miluje Meze a Topping :shock:

No přestože šel A90 relativně rychle zpět prodejci, možná se chýlí čas k podobnému "reality checku" i u Elite, až je u nás někdo naskladní... 8-)
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 23. 9. 2021 16:41

U toho Toppingu to je určitě způsobené špatnou dostupností Schiitu v EU.
Věřím tomu, že kdyby v ČR byl skladem Magni/Asgard/Jotunheim, tak by taková popularita Toppingu nebyla.
A já osobně bych si teda nechal radši dovézt Gilmore/Schiit z USA než kupovat Topping.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 23. 9. 2021 16:58

Od Schiitu jsem slyšel většinu zesilovačů a tedy z mého pohledu ani jeden z nich nedosahuje kvalitativní úrovně A90. Uvážím-li i jiné skvělé a taky hóódně drahé zesilovače jako třeba Octave V16, Chord Dave/TT2, Audio-Techica AT-HA5050H, ani jeden z nich nedosahuje takové neutrality a transparentnosti jako malý levný („Giant-Killer“) Topping A90.

Je to samozřejmě věc vkusu. Někomu se zvuk A90 prostě nemusí líbit. Ale za mě to byla láska na první poslech. :D
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 23. 9. 2021 17:00

Slyšel jsi Jotunheim 2?
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 23. 9. 2021 17:15

Jen jednou, a to za takových okolností, že raději odpovím ne. :D
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 111a111 23. 9. 2021 19:36

Tak nemôžem povedať že by som miloval Meze. Ale uvedomil som si ich unikátnu kvalitu - nič na nich neznie nepríjemne. Ale ani úžasne.

Neviem už ktorý recenzent dokonale vystihol Empyreany: "5K build, 1K sound".

Určite trebars Arya a HD800 dokážu s vhodne zvolenými nahrávkami ohúriť výrazne viac, ale rovnaká pravdepodobnosť je naraziť na niečo s nepríjemnými výškami a podobne.

HE1000se (3200$/2725€ priamo od Hifimanu) by túto pozíciu mohli atakovať z opačnej strany (s opačným zfarbením). Na prvý dojem sú detailnejšie, transparentnejšie, s naopak jemným svetlým nádychom, ktorý im ale nedáva tendenciu k sykavosti/ostrosti ako HD800 alebo menej Arya.
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod haweckO 25. 9. 2021 11:46

111a111 píše:Dostal som dve velmi dobré ponuky na Susvara. Nerozbalené alebo demo kus hraný 20-30h. Rozdiel 400€, plná záruka u oboch. Nové náúšníky stoja 110€. Napadá niekoho možný problém s demo kusmi?


nejdeš nakoniec ani do jednych? :-))
haweckO
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 25. 9. 2021 16:42

Takhle to vypadá, až budete rozbalovat krabici s LCD-5 (oranžové brýle, ani život poustevníka v poušti Mojave nejsou asi podmínkou :-) ) https://youtu.be/rl0xdQz7s6A
introvert
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků