Sluchátka 10-13 000 Kč + HW k tomu

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod introvert 18. 11. 2020 10:32

_daRK: neměl bys zapomínat, že, jak už jsem koneckonců uvedl, IEM jsou pro zjišťování té frekvenční charakteristiky dost nevhodná. Je to dáno jejich podstatou, musí být správně zastrčena ve zvukovodu. Toto je velmi obtížné při měření napodobit. Nehledě nato, že každý posluchač má ten zvukovod specifický. Dále záleží na nástavcích, a jak si posluchač IEM do ucha vložil. Je tu prostě příliš mnoho neznámých a proměnných. To vede některé posluchače k tomu, že když v jejich konkrétním případě mají dojem, že grafy jsou špatně, což se samozřejmě z uvedených důvodů může stát, že špatně je všechno. Ale není třeba si zoufat - pokud takový nedostatek zjistíš, neváhej napsat autorovi, a on to třeba přeměří znova. Navíc, už jsem se setkal s tím, že autor v recenzi špičkových IEM jednoduše uvedl, že se mu nepodařilo tu frekvenční charakteristiku změřit, protože při každém měření vycházela jinak. A to používají průmyslový kalibrovaný standard.
introvert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kuba4 18. 11. 2020 12:02

Nemůžu se zbavit dojmu, že se introvert ve snaze o maximální objektivitu a absolutní pravdu dopouští zásadního omylu a to je ignorování subjektivního vnímání reality. A to je bohudík typická lidská vlastnost. Už to zde na fóru zaznělo xkrát, každý vnímáme hudbu jinak, každý máme jiný fyziologické předpoklady a jiné preference. Takže graf sice ukáže surová (a ve většině případu přesná data), která ale každý jedinec interpretuje jinak. Co jednomu zní jako "přebasované monstrum" bez výšek, může jinému pro jeho preference zcela vyhovovat. A v tom je podlé mého názoru krása tohoto nádherného, byť poměrně nákladného koníčku

Tady nesouhlasím, měli bychom to všichni slyšet velice podobně, v případě sluchátek dokonce odpadá i prostor ve kterém posloucháme, takže shoda by měla být u poslechu ještě větší! To, že každý pak preferuje jiný zvuk je věc jiná, ale slyšet bychom to měli velice podobně. Pokud to tak, někdo je hluchý. V tomto konkrétním případě bychom se měli shodnout např. na tom, že sluchátka jsou přebasované monstrum bez výšek (jeden posluchač řekne, že je to tak OK, druhý ale že mu vadí absence výšek) nebo nejsou břebasované monstrum a výšky tam jsou (první posluchač si tedy povzdechne, že basů by tam mělo být více a výšek je naopak hodně, druhý posluchač je OK). Jednoduše (složitě) odfiltrovat vlastní preference od objektivního faktu.
Kuba4
Poslední varování

Odeslat příspěvekod olosik 24. 11. 2020 17:34

Ahoj, tak jsem pořídil Sennheiser HD 660 S + Fiio K5 Pro.

Propojeno mám přes přiložený USB kabel do PC a zkoušel jsem i připojit iPhone SE. Hraje bez problémů na obojím. Nicméně když je napojeno na FiiO, tak je to kvalitativně o něco znát.

Zkusím stručně shrnout své první dojmy. Wau efekt se dostavil u určitých skladeb, které mám dobře naposlouchány. Určitě je slyšet větší detail/separace a plnost nástrojů (obzvlášť basová složka). řekl bych i prostor se zlepšil. Roli také hraje kvalita nahrávky a formát. Osobně jsem spokojen. Za mě upgrade přinesl to, co jsem chtěl. Co se týče pohodlnosti, tak je cítit mírný tlak na lebku, ale není to žádný extrém, takže i několika hodinový posledch je OK a je možné, že most za nějaký čas používání povolí. Prosakování zvuku do okolí nění nijak velké (hlasitost mám na Fiiu max. na 10/11 hodinách). Pokud by byl zájem, mohu své dojmy ještě rozepsat.

Ještě se chci zeptat, je potřeba nastavovat něco v PC na Windows 10? Přehrávám přes Foobar. Ovladač na FiiO jsem instaloval přímo z webu výrobce, kdy po instalaci jsem nastavoval v ovládacím panelu kvalitu 24-bit/192 kHz. Ve Foobaru Playback > Output > Device mám vybráno Reproduktory (FiiO Q series). Fyzicky na Fiiu mě ještě zajímá, zda je potřeba přepínat hodnotu Gain.
olosik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 111a111 25. 11. 2020 11:07

foo_out_wasapis plugin
HD 800 << Topping A90 << Soncoz ​SGD1
Etymotic ER4-XR
B&W 805 D2 << Lyngdorf TDAI-2170
LG OLED65B7
111a111
Junior

Odeslat příspěvekod tibormi 25. 11. 2020 19:23

Hi.
V odpovediach párkrát padlo HD600 a škoda, že si nešiel do nich. Nové HD660 sú... Dobré, ale nie lepšie a drahšie...

Introvert... :D :D :D
tibormi
Mírně pokročilý

Předchozí stránka