Vliv napájení na sluchátkový řetězec

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Yiakubou 21. 11. 2020 16:09

merhaute, nemusis tady zase vyvovalat flame. Ja myslel, ze tema je primarne o vlivu techto veci na zvuk, ne o ochrane pred bleskem, byt v tom mas pravdu. Technicke neznalosti a vedlejsi detaily jdou vysvetlit i normalne, slusne, neni nutne si tam pridavat urazky a vysmivat se. Take by mohli ostatni pri kazde prilezitosti psat o tve obsesi Tidalem, MQA, omezenem sluchu a neschopnosti poznat kvalitni nahravku a asi bys to nepovazoval za fer komunikaci.
1: Roon > Allo DigiOne > Schiit Bifrost Multibit > Marantz PM7000N > Riha Micro S Plus
2: Roon > Fiio K5 Pro > HD 650 / Scansonic S5 active
Yiakubou
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 21. 11. 2020 16:10

Já pořád čekám na tu o kabelech. :roll:
Síťový filtr: AQ Niagara 1200 + AQ Monsoon
Data: Audirvana - AQ Jitterbug - AQ Diamond - Chord Hugo M Scaler - Chord Shawline BNC (Dual)
DAC/AMP: Chord Hugo TT 2
Sluchátka: Meze Empyrean (kabel Empyrean Silver Plated PCUHD)
pavel1756
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod merhaut 21. 11. 2020 16:11

Nicku, zdraví a život jsou vždy primární. A nepodsunuj:-)

Jo, a vliv normám odpovídajících napájecích síťových kabelů na zvuk je stejný jako té ochrany v přepěťovce na následky úderu blesku:-)
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 21. 11. 2020 16:19

Ale notaaak. Nenech se přemlouvat. Moc dobře vím, že už se nemůžeš dočkat, až zase budeš vyprávět o tom, jak se všechno dá změřit a že mezi kvalitně vyrobenými kabely neexistují rozdíly, co se týče jejich vlivu na výslednou reprodukci zvuku.

-- 21. 11. 2020 16:20 --

Jé tak jsi mě předběhl. Dík! :-)
Data: Audirvana - AQ Jitterbug - AQ Diamond - Chord Hugo M Scaler - Chord Shawline BNC (Dual)
pavel1756
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Yiakubou 21. 11. 2020 16:21

Ja nevim, kdo je Nick. Asi ten z Vrazedneho pobrezi? Navic nic nepodsunuju, kazdy si to muze precist sam.

Jinak kazdy at si posloucha co a na cem chce. Ty mas svoje teorie a mereni, jini maji zase sluch. Kazdemu co jeho jest.
1: Roon > Allo DigiOne > Schiit Bifrost Multibit > Marantz PM7000N > Riha Micro S Plus
2: Roon > Fiio K5 Pro > HD 650 / Scansonic S5 active
Yiakubou
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 21. 11. 2020 16:23

pavel1756 píše:Pokud máte highendový či "středně" highendový řetězec a chcete zásadním způsobem zlepšit výslednou reprodukci hudby, vyzkoušejte toto kombo a mohu vám slíbit, že budete kroutit hlavou nad tím, jak je možné, že došlo k tak zásadnímu kvalitativnímu posunu.

Možná je to lehce offtopic, ale přesto otázka pro doplnění kontextu:

Pokud podle tebe má i tento typ "upgradu" řetězce zásadní smysl, mohl bys naopak uvést i nějaké příklady úprav audio řetězce, které pro tebe zásadní význam nemají?
SOURCE: Roon | HQPlayer
DAC/AMP: Metrum Onyx (2xOS) | DNA Stratus

DESKTOP: PMx2 (rev2,velour) | Auteur | Verum 1 (mod)
PORTABLE: Momentum 3 Wireless (custom EQ)

MEASURING: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 21. 11. 2020 16:28

sarga se na mě asi bude zlobit, ale například ty antivibrační nožičky pod TT 2, tedy pokud se bavíme o sluchátkovém řetězci. Zkusil jsem je a žádná změna. :roll:

-- 21. 11. 2020 16:30 --

Dále třeba Jitterbug. Nějaké rozdíly tam jsou, ale do zásadního významu to má hodně daleko.

-- 21. 11. 2020 16:38 --

Nebo také použití té které aplikace pro přehrávaní hudby. Už jsem to tu kdysi zmiňoval, že mezi Audirvanou a Roonem pozoruji jemné rozdíly co se tonality týče. Opět jedná se o marginální rozdíl, kterého si posluchač všimne spíš v konkrétních pasážích a nebo taky vůbec ne.
pavel1756
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 21. 11. 2020 16:51

Ta přepěťovka nechytne opravdu nic, co se týče ochrany před bleskem. Nedávno mně to vykládal kamarád revizní technik. Jak píše merhaut, musí být několik stupňů ochrany aby to fungovalo a koneckonců jsme se to asi i kdysi učili na SPŠE. Pokud ty předchozí stupně chybí, což je u starších domů tak 99% pravděpodobnost, je to jen tahaní peněz z kapes. Ano pro pocit jistoty ji mám taky, ale byl u mě na návštěvě ten kámoš a jen se smál a říkal že víra hory přenáší.

-- 21. 11. 2020 17:03 --

A jsem opravdu přesvědčený, že rušení ze sítě vyřeší dostatečná filtrace kondenzátory ve zdroji a ne přívodní šňůra. Ta to nemůže dělat ani z podstaty a je to tahání peněz z kapsy zákazníka. Pět tisíc za šňůru, osmdesát tisíc za pračku a při tom možná stačilo dát do komponentu místo spínaného zdroje za 800Kč lineární zdroj za 3000Kč a celkový výsledek by byl podstatně lepší.
iMAC -> Audirvana -> Chord Mojo -> Campfire Solaris 2020
iBasso DX160 -> Audiosense T800
LG OLED65B9 -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 21. 11. 2020 17:27

pavel1756 píše:sarga se na mě asi bude zlobit, ale například ty antivibrační nožičky pod TT 2, tedy pokud se bavíme o sluchátkovém řetězci. Zkusil jsem je a žádná změna. :roll:

Zaujímalo by ma, s akým vstupným predpokladom si do tohto testu vôbec šiel ;-)
Chord Mojo+Hiby R3 ► iBasso IT01s | AQ Dragonfly Red(+JitterBug) ► iBasso IT04
SG S10 ► FiiO FH7(+iBasso CF01), Sony WH-1000XM2, Galaxy Buds+
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 21. 11. 2020 18:34

Vyzkoušel jsem je na základě doporučení. Vstupní předpoklad byl, že si raději nebudu nic myslet a vyzkouším to. Po tom všem s digitálními kabely a napájením bych se nedivil snad už ničemu.
pavel1756
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 21. 11. 2020 18:42

Pokud si neuděláš ABX test, nejlépe ve více lidech a třeba desetkrát po sobě, kdy je vzorek X referenční a A a B s ním pak porovnáváš a určuješ, jestli stejný A a X, nebo B a X, je to všechno jen dojmologie. Mozek si myslí, že to řešení je lepší (obzvlášť když stálo tolik peněz) a ty to tak slyšíš, protože to slyšet chceš. Ale že je skutečně lepší můžeš říct pouze po takovém testu, když máš nějaké procento úspěšnosti.
A ty hroty, to je fakt úsměvné, že by někdo věřil, že to k něčemu bude u sluchátkového zesilovače. To už je užitečnější o půlnoci za úplňku zorientovat zesilovač ovladačem hlasitosti na sever, pomocí stříbrného kompasu naplněného panenskou močí.
iMAC -> Audirvana -> Chord Mojo -> Campfire Solaris 2020
iBasso DX160 -> Audiosense T800
LG OLED65B9 -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sarga 21. 11. 2020 19:10

[quote="pavel1756"]sarga se na mě asi bude zlobit, ale například ty antivibrační nožičky pod TT 2, tedy pokud se bavíme o sluchátkovém řetězci. Zkusil jsem je a žádná změna. :roll:

Pavle v pohodě. ;-) V ten jistý okamžik jsem slyšel rozdíl, ale to neznamená, že třeba zítra Ceraball nesejmu, a neřeknu si, jsem to ale vůl, vždyť se nic nezměnilo. Jsou chvíle v životě hifisty, kdy ,,tuní", slyší neslyšitelné, přehazuje, přepojuje, přesvědčuje sám sebe. Třeba ani netuší, že je zrovna sluchově indisponován, což u sluchátkového poslechu není žádný problém, u reproposlechu Vás krotí sousedi nebo rodina... :-D Je to doba, často po koupi nějakých nových zařízeních, kdy neposloucháte hudbu ,ale zvuk.
K napájení.Naprosto s tebou souhlasím, že lze docílit posunu. Kdybych tomu nevěřil, nemám IFI iPurifier. Zlepšení pro reprosoustavisty zanedbatelné až žádné, ale u sluchátkového poslechu v nuancích patrné. Basa je výraznější, hudba zní členitěji na výšku.Není tak plochý zvuk. Poslední zbytky agresivity zmizely.Trošku i prostor.
Třeba stačí na psu otočit zastrčku na síťovém kabelu a hned je to lepší. Ale zase jak říkám, jiné je to poslech přes sluchátka a jiné přes repro, kde ty nuance ani nepostřehnete.
Meze Empyrean, HD800s,SE846,
Chord Hugo TT2, QP1R,MojoPoly,KHV1
Tidal,Roon
IFI- iPowerX,Micro usb, AC iPurifier
sarga
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 21. 11. 2020 19:35

Konkrétně IFI iPurifier jsem neslyšel, ale to co píšeš obecně koresponduje s mými zkušenostmi se zařízeními určenými k filtraci elektřiny. Sám jsem například opomenul zmínit odpadnutí určité digitální ostrosti či agresivity vyšších pásem (pokud se ale nepletu, píši o tom v recenzi na Auris HA-2 SE). To se projevilo prakticky se všemi mnou testovanými filtry.
Když budeš mít příležitost, vyzkoušej tu Niagaru. ;-)

Jinak k tomu, co píše martas38. Souhlasím, že jediným objektivním způsobem je řádný slepý test. Přesto jsem jej v tomto případě nedělal, neboť rozdíly byly natolik zjevné, že je vlivu psychoakustiky přisuzovat nelze.
pavel1756
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod merhaut 21. 11. 2020 20:05

Ano, všechno je přeci tak zjevné. Nedej bože, aby ale někdo zhasnul:-)
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 21. 11. 2020 20:18

Už jsem se bál, že jsi nás opustil. :twisted:
pavel1756
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka