Sluchátka k televizi

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod storm 22. 11. 2020 19:34

Ahoj,
musím si pořídit sluchátka k televizi, které budou primárně určené na sledovaní UHD filmů s atmosem, DTS a kdoví jakou ještě zvukovou stopou. Soundbar si nemůžu dovolit, kvuli tomu, že bydlim v paneláku a koukat na film s nízkou hlasitostí je na prd.
Žádný zesilovač nemám a zatím jsem přemýšlel nad sony wh-1000xm3 zapojené přes BT LDAC. Cenu bych viděl kolem 6K a nejsem žádný audiofil, k PC mám Hyperx a nestěžuju si. Je mi jasný, že mi neporadíte jaké si mám koupit. Ale přece jenom se v tom někteří pohybujou a mužou poradit, několik typů, které bych si vyzkoušel. Díky
storm
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 4. 12. 2020 12:24

Vše chápu, jen si říkám, proč se zmiňuje třebas zvuk v Dolby Atmos. Pro plnohodnotné využití je třeba mít adekvátní systém. Ano, jde jít cestou jakéhosi šizení, ale...
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 4. 12. 2020 12:39

Pokud Vám jde opravdu o Dolby Atmos na sluchátkách, pak záleží na zdroji signálu. Xbox a PC (s Win10) umí takové filmy přehrát za použití SW od Dolby. Efekt je na klasickém stereu lepší, než na dedikovaných sluchátkách s více měniči. Každopádně na BT v takovém případě zapomeňte.
Emil Pastelka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 4. 12. 2020 12:44

Dovolím si ještě poznámku, že vybraná sluchátka pro, řekněme - „standardní“ využití - jsou výborná, což potvrzují také testy.

https://avmania.zive.cz/sony-wh-1000xm3 ... est#part=1
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod martas38 4. 12. 2020 12:59

Můžu potvrdit, Dolby Atmos do sluchátek z Xboxu paráda. Člověk se kolikrát ohlídne za sebe.
iMAC -> Audirvana -> Lotoo Paw S1 -> Campfire Solaris 2020
iBasso DX160 -> Audiosense T800
LG OLED65B9/Vero 4K+ -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kuko61 4. 12. 2020 13:15

Ak ches mat sluchadla prepojene cez BT LDAC, najskor si over, ci nie si citlivy na oneskorenie zvuku oproti obrazu. LDAC ho ma az okolo 400ms, to je uz pocutelne
https://techadopters.com/audio-latency- ... omms-aptx/
Naposledy upravil kuko61 dne 4. 12. 2020 13:16, celkově upraveno 1
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / Elemental Watson / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, DT990Pro, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 4. 12. 2020 13:16

Z dotazu jsem pochopil, že se jedná o spojení sluchátka-TV. Takže moderní přehrávání obsahu, typicky z některých služeb jako je Netflix atp.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Houbičkar 5. 12. 2020 10:41

Přesně jak píše "kuko". V některých případech není spojení bluetooth a obrazového obsahu, bez softwarové synchronizace, skutečně zrovna to pravé ořechové. Kolikrát ani vyspělý soft nedokáže uhrát při zpožďování "remízu" 0:0. Je teda fakt, že já jsem na sladění obého až přecitlivělý.
Houbičkar
Mírně pokročilý