Slúchadlá otvorené alebo uzatvorené

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod introvert 27. 11. 2020 17:31

Ne, univerzální sluchátka, která by uměla všechno, ještě nebyla vynalezena :-)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 27. 11. 2020 18:35

Univerzální sluchátka sice neexistují, ale já když jsem měl současně víc sluchátek, tak jsem stejně poslouchal stále jen jedny a na ostatní se prášilo.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kuba4 27. 11. 2020 18:50

Mám to opačně, jinak udělaná nahrávka, beru jiná sluchátka. Už mám i oblíbené dvojice. :-)
Marantz CD-17, PM-16, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 111a111 27. 11. 2020 20:06

Neviem o univerzálnejších než Arya.
Ananda stoja ~670€ priamo z Číny (vrátane cla).
Pomer cena/kvalita neviem, počul som len Arya.
Susvara | HD 800 << Topping DX9
Etymotic ER4-XR; Samsung Buds2 Pro; AKG N400
B&W 805 D2 << Lyngdorf TDAI-2170
LG OLED65B7
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 27. 11. 2020 20:32

111a111 píše:Ananda stoja ~670€ priamo z Číny (vrátane cla).

Tak to jsou ty Anandy, které teď prodává ve slevě Black Friday Audigo, levnější. A jinak, kde v Číně stojí těch 670 EUR ?
111a111 píše:Neviem o univerzálnejších než Arya.
Pomer cena/kvalita neviem, počul som len Arya.

Wow, ty mám v hledáčku :-) Jaký na ně máš názor po mechanické stránce, jsou tam nějaké slabiny ? Měl jsi je delší dobu ?
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 111a111 28. 11. 2020 00:43

Hifiman predáva hifigo.com bez poštovného, bez cla, bez DPH.

Arya mechanicky za mňa vpohode, žiadny nadštandard, ani nič čo by ma odradilo, nebál by som sa o životnosť.

A keď tak pozerám merania, Ananda majú pomerne výrazný bass roll-off.
Susvara | HD 800 << Topping DX9
Etymotic ER4-XR; Samsung Buds2 Pro; AKG N400
B&W 805 D2 << Lyngdorf TDAI-2170
LG OLED65B7
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 28. 11. 2020 08:34

111a111 píše:Hifiman predáva hifigo.com bez poštovného, bez cla, bez DPH.

Uvádějí: Europe - Czechia (with all tax & duty paid). Pošlou to tedy do nějaké jiné země EU, a odtamtud znova do Česka ?

111a111 píše:A keď tak pozerám merania, Ananda majú pomerne výrazný bass roll-off.

To je už zřejmě zahrnuto v tom cenovém rozdílu. Navíc, pokud můžeš použít parametrický ekvalizér, a nenaskakuje Ti z toho kopřivka, tak jde o zanedbatelnou drobnost. Planární sluchátka jsou známa tím, že u nich lze výrazně posilovat basy, bez jakýchkoli negativních dopadů na zvuk (např. zkreslení)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Teroo 28. 11. 2020 21:24

Ahojte,
mám na Vás otázku ohľadom mojich Denon 7200.

Je možné ich charakter zvuku vylepšiť v tom kde majú slabiny?
Napr. zvýrazniť trošku stredné pásmo alebo čo najviac eliminovať to, že sú uzavreté a ako píšete tak uzavreté majú kompromis v podaní priestoru prípadne kelímkový efekt.

Kým sa mi podarí spraviť upgrade slúchadiel je možné napr zlepšiť ich zvukový prejav napr. zmenou kábla? Naozaj nejakého kvalitného .. napr od forza audioworks?

Ospravedlňujem sa ak sa Vám to bude zdať napísané blbo, ale nie som v tom nejaký odborník, no snažím sa hýbať nejakým smerom a najradšej by som sa hýbal dopredu. :)

Ak by ten kábel mohol byť posun, prosím Vás o návrh konkrétneho modelu, či už od forza alebo aj iný.

Ďakujem.
Audio: Samsung Galaxy Buds 2 Pro
Home Cinema: EPSON EH-TW7400, Denon X2500H, DALI Zensor 7, DALI Zensor vocal, DALI Zensor 1, DALI Alteco C-1, DALI SUB E 12F.
TV: Nepotrebujem.
Teroo
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 28. 11. 2020 22:21

Kabel má trošku vliv na charakter zvuku, ale čekej spíš drobné nuance, než výrazné změny. Jinak můžeš zkusit i ekvalizér, jak píše introvert. Pokud se necítíš na parametrický, klidně použij grafický metodou pokus omyl, ale nečekej zázraky ani v případě PEQ.
A samozřejmě i u planárních sluchátek má ekvalizér hrubé dopady na zvuk (někdo může říct negativní) a neovlivňuje to jen to, co chceš. Nevím kde introvert na ty svoje moudra chodí. Pokud je nutno ohýbat zvuk výrazněji ekvalizérem, je čas pořídit jiná sluchátka, protože zázraky se nedějí a základní tonalitu sluchátek nepřebiješ ničím.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Teroo 28. 11. 2020 22:42

Pokiaľ zmena kábla a dokonca aj pri kábli od forza za 200 EUR, by nebol počuteľný vplyv na zmenu zvuku, moja úvaha stráca význam . .
Audio: Samsung Galaxy Buds 2 Pro
Home Cinema: EPSON EH-TW7400, Denon X2500H, DALI Zensor 7, DALI Zensor vocal, DALI Zensor 1, DALI Alteco C-1, DALI SUB E 12F.
TV: Nepotrebujem.
Teroo
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 28. 11. 2020 23:11

Jak jsem psal, nový kabel udělá drobné změny zvuku. Pro někoho sotva postřehnutelné, pro někoho výraznější. Ale nová sluchátka s jinou tonalitou to neudělá.Podle mě opravdu čas na koupi jiných sluchátek.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 29. 11. 2020 00:15

martas38 píše:A samozřejmě i u planárních sluchátek má ekvalizér hrubé dopady na zvuk (někdo může říct negativní) a neovlivňuje to jen to, co chceš. Nevím kde introvert na ty svoje moudra chodí. Pokud je nutno ohýbat zvuk výrazněji ekvalizérem, je čas pořídit jiná sluchátka, protože zázraky se nedějí a základní tonalitu sluchátek nepřebiješ ničím.

Motáš páté přes deváté. Já jsem pouze odpovídal na poznámku, kterou uvedl 111a111 - že Anandy mají výrazný roll-off na basech. Ty si možná kvůli tomu budeš kupovat nová sluchátka, já však jsem toho názoru, že se to u těch Anand dá bez problémů srovnat ekvalizérem.

A samozřejmě už by nebylo od věci konečně vybalit to tajemství, jakéže hrubé dopady na zvuk použití ekvalizéru vlastně má. Já se v tom moc neorientuju. Mám Hifiman HE4XX, a když jsem si s nimi asi půl hodiny hrál s tím parametrickým ekvalizérem, a snažil se zkorigovat tu jejich nevhodnou frekvenční charakteristiku, tak nakonec jsem zjistil jediné. Že když přes ekvalizér poslouchám na HE4XX hudbu, a přepínám mezi On/Off, tak když je ekvalizér s mými úpravami zapnutý, je zvuk podstatně lepší. Tedy jinak řečeno, že to základní ladění, co Hifiman vypouští do světa u téhle řady sluchátek, je naprostý šrot.

Jinak na svá moudra chodím na YouTube.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 29. 11. 2020 02:23

Má to ty dopady, že i když pomocí PEQ ubíráš nebo přidáváš na velice úzkém pásmu frekvencí, neovlivňuje to jen tyto tebou vybrané frekvence. Má to daleko větší dopad, protože se to všechno odehrává na jedné membráně. A k tomu si přičti vliv vyšších harmonických atd. Utlumuješ či přidáváš na jedné frekvenci, která ovšem vlivem rezonance ovlivňuje frekvence jiné a pokud měníš intenzitu této frekvence, mění se i intenzita vlivu na tyto jiné frekvence. Není to tak jednoduché, že když stáhneš 5kHz na polovinu, stáhne se jen těch 5kHz a neovlivní to už nic jiného. A to jestli je, či není ladění levných Hifimanů šrot je velice subjektivní. Rozhodně nejsem zastáncem zvuku této značky, ale co je pro tebe šrot, je pro někoho jiného opak a úprava pomocí EQ, která se líbí tobě, může někoho jiného znechutit.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Teroo 29. 11. 2020 08:20

Aký význam a prínos majú vlastne takéto celkom drahé káble?

Škoda, že originál kábel k denon má 3 m čo je strašne veľa,, stačil by mi 1,5 m.
Audio: Samsung Galaxy Buds 2 Pro
Home Cinema: EPSON EH-TW7400, Denon X2500H, DALI Zensor 7, DALI Zensor vocal, DALI Zensor 1, DALI Alteco C-1, DALI SUB E 12F.
TV: Nepotrebujem.
Teroo
Junior

Odeslat příspěvekod introvert 29. 11. 2020 08:37

martas38: ekvalizérem měníš elektrický signál, ta membrána s tím v tu chvíli nemá nic společného, ta se to dozví až poté. Membrána neví, že ten signál původně vypadal jinak. Takže to, že se to odehrává na jedné membráně, nehraje žádnou roli. Celá hudba, kterou posloucháš, se z principu odehrává na jedné membráně - a co má být ?

Může se stát, že pokud na jedné frekvenci uberu či přidám, způsobí to v mušlích nebo měniči nějaké výrazné rezonance, které tam původně nebyly. Ale měření frekvenčních charakteristik před úpravami a po nich, jakož i poslech ukazují, že se tak ve většině situací z reálného života neděje. Navíc si na výsledek těch úprav nikdo nestěžuje (teda snad krom Tebe). Všichni jsou s nimi naopak spokojeni, proto je provádějí.

Jinak, co to je zvuk značky Hifiman ? Mezi HE4XX a Arya je ve zvuku nepochybně diametrální rozdíl ... A co se týká různého názoru na zvuk sluchátek jiných lidí, tak ačkoli s ním třeba zásadně nesouhlasím, plně ho respektuji. Každému to jeho. Jen se snažím popisovat svůj pohled na věc.

Čerpám přitom z recenzí sluchátek na webu a YouTube, které jsou bohužel v angličtině. Z toho, co tu čtu, je zjevné, že v tomto fóru nás takových asi nebude mnoho. Jakoby se tu zastavil čas.
introvert
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků