Slúchadlá otvorené alebo uzatvorené

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod _daRK 29. 11. 2020 17:00

To mas tolko prenosnych zariadeni? Bavi ta to stale nabijat (bez ohladu na tvoj prespekulovany pristup v predoslom prispevku)? Mohol by si si v nastavenia pridat podpis, nech sa clovek orientuje pri tebe. Nemohol by si prosim porovnat pls DX160 a Mojo? Trochu o nom premyslam na doma, mam sice Mojo (s Hiby R3), a nie som si isty, ci si okrem lepsieho ovladania Tidalu (R3+Mojo vs. DX160) a celkovo unierzalnostou pouzitia vyrazne polepsim. Nejake porovnanie uz mam od ineho majitela, ale pocut iny nazor moze byt zaujimave.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 29. 11. 2020 17:11

OK, až na to bude čas, dám to do toho podpisu. Domníval jsem se, že to vcelku nikoho nezajímá.

K tomu srovnání - co konkrétně Tě zajímá ? S jakými sluchátky bys chtěl DX160 používat ? Je oním jiným uživatelem martas38 ? Já mám vcelku problém popisovat jemné detaily, co slyším ve zvuku ..

Jinak, ne, nebaví mě mít tolik přenosných zařízení. Tak nějak se to ale vyvinulo časem, a už jsem se zařekl, že toto stačilo :-)

Takže bez odpovědi. OK, dx160 je menší a kompaktnější - 1 přístroj. Oproti Mojo má řekl bych menší výdrž na baterku (přesně jsem to neměřil). Výhodou pro někoho může být symetrický výstup, pro Tebe asi ne. IEM na dx160 mají problém s elektronickým rušením, které se při poslechu Tidalu a Spotify ozývá ve sluchátkách, nazval bych to šustěním nebo cvrlikáním (u velkých sluchátek přes uši se toto neděje - možná to souvisí s odlišnou impedancí IEM, nevím). Pokud neprovedeš instalaci firmware třetí strany, nelze na dx160 instalovat aplikace z Google Play. Já to zatím neudělal. A dále, dx160 má velmi pomalu reagující Android, když dx160 ovládáš, tak Tě to může výrazně iritovat (jako třeba mě - přecházení v menu Tidalu trrrrrrvááááá). Jinak zvukově bych čekal, že při detailním testu bude Mojo lepší. Včera jsem dx160 porovnával s Hugo 2, a pro dx160 to dopadlo dost bídně. A taky znám srovnání Mojo a Hugo 2, a tam bych řekl, že až takový rozdíl ve zvuku není. Ale dx160 x Mojo jsem přímo neporovnával. Samozřejmě, u IEM hrají výraznou roli kabely atd.
Jo, a je tu ještě jedna drobná výhoda dx160 - Beyerdynamic DT 880 32 Ohm na nich mají lehce potlačené sykavky, takže mnohé skladby, na DT 880 jinde neposlouchatelné, lze na dx160 poslouchat bez problémů. Ale jedna věc je víceméně jasná - dx160 není přístroj pro audiofily. Přesto však u něj jde - vzhledem k tomu co stojí, a co umí - o dost dobrou hodnotu v poměru cena / výkon.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tajnik 30. 11. 2020 14:30

introvert píše:
_daRK píše:Tieto EQ hrátky su o ničom. Iste, drobné nedostatky sa dajú vyladiť (predovšetkým danú frekvenciu utlmiť, nie však veľmi zvýrazniť). Ak raz sluchátka nevyhovujú, tam sa nedá nič vykúzliť.

Pravděpodobně jsi nepochopil, že řeč byla právě o onom drobném nedostatku. Tedy o útlumu na nízkých basech u Anand. A rozhodně se nedomnívám, že by hrátky s EQ byly o ničem. Přesně naopak, můžeš jimi mnohé napravit. Ale asi ne vše, z HE4XX se pomocí EQ udělat špičková sluchátka nepodaří zřejmě nikomu.


Můžu se zeptat, jaký EQ používáš, nebo co bys mohl doporučit (Tidal z iBassoDX160 k Audeze LCD-X?) Máš na mysli HW nebo SW? Chtěl bych zkusit Schiit Loki, ale není v Evropě ani na US Amazonu k dostání. Díky.
tajnik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 30. 11. 2020 15:21

Introvert: dakujem za tieto informacie. Chapem to teda tak, ze Hugo2 >= Mojo >> DX160, spravne? Skusim teda skonfrontovat s tym, co viem a asi svoj plan naozaj prehodnotim. Cakal som od DX160 viac, min. som myslel, ze ten Tidal bude sviznejsi, aj to bol jeden z dovodov, preco som chcel prejst z R3+Mojo na nieco All-in-one, lebo R3 a Tidal je velmi spartansky zazitok a tak prehravam hlavne z SDkarty.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 30. 11. 2020 16:07

Aplikace třetích stran se na DX160 instalují velice snadno bez firmware třetích stran. Přes ten jejich obchod APK Pure nainstaluješ Google Play a pak už je vše jak na telefonu.
introvert: já nějaké záseky v Tidalu nepozoruji a vlastně ani pořádně nechápu, proč si na tohle lidi stěžují. Pravda, mám verzi 2020, která má trošku jiný hardware, dokonce to snad iBasso zdarma vyměňuje. Jakou máš verzi ty? Je to napsáno zezadu na přístroji. A máš nejnovější firmware?
Jinak ty ruchy silně eliminuje doplněk od Lurkera. Není to jiná rom, pouze to modifikuje stávající s tím, že se dá kdykoliv vrátit zpět. Navíc je tam pak mód bez Androidu pouze s MangoOS a tedy jen přehrávač Mango. Tam je zvuk ještě o kus lepší. A celkově mně přijde systém s Lurkerem svižnější, protože to vypíná všechny zbytečné procesy.
Ale ano ty ruchy jsou s citlivými in-eary problém, to se jim nepovedlo. Např. s T800 není nic slyšet, ale se Solaris ano.
Zkrátka a dobře pokud někdo chce opravdu solidní DAP bez kompromisů, musí koupit Astell&Kern za dvojnásobek....
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 30. 11. 2020 16:21

martas38: díky, domníval jsem se, že to s tím Google Play takhle není možné. Jinak já nepsal o zásecích, nemám tedy na mysli, že by to třeba chvíli úplně nereagovalo - spíš je to hodně pomalé. I jiné operace, jako spuštění aplikace, přecházení mezi aplikacemi (např. Spotify a Tidal), ukončování aplikací (ano, i to - ta doba, než se tam objeví křížek, kliknutím na který aplikaci ukončím ...). Do Hugo 2 hudbu pouštím ze nyní už 4 roky starého modelu Apple iPhone 7, a ten je ve srovnání s DX160 jak nadzvuková stíhačka. Lurker - měl jsem zato, že v jednom z minulých postů jsi psal, že ten Lurkerův mod ty ruchy neodstraňuje. Jinak, mám model 2020, vínová barva, koupeno letos v létě v Audigu.

_daRK: a ještě jedna věc mi na iBassu vadí, a to je provedení kolečka na ovládání hlasitosti. Musím říct, že už dlouho jsem neviděl na přístroji takovéto kategorie něco tak ubohého, tak laciného. Fiio Q5s má to kolečko z úplně jiné dimenze .. Dnes večer porovnám DX160 a Mojo, ale nečekej nějaký rozsáhlý test, jen pár vět. A ještě k té výdrži na baterku - protože zatím nemám nainstalovaný Lurkerův mod, tak je pravděpodobné, že kdybych ho měl, vydrželo by to déle.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 30. 11. 2020 17:36

Lurker ty ruchy dost potlačuje, ale neodstraní úplně.
Co se rychlosti týče, to mně ani nenapadlo srovnávat s iPhone. Prostě je to pomalejší, beru to tak, že Android telefony jsou pomalé, pokud se nejedná o vlajkové lodě, aspoň mně to tak vždycky připadalo, takže mě to tady nepřekvapuje, ani nedráždí a hlavně neomezuje. V Tidalu mám oblíbené a playlisty, to si stejně připravuju na počítači v Audirvaně, takže vesměs jen něco vyhledám na kartě, nebo v oblíbených, tam mě rychlost přijde ok.
Na druhou stranu, když to srovnám s DAPy ze stejné třídy, tedy HiBy R5,R6, FiiO M11, co jsem slyšel když jsem DAP vybíral, tak iBasso má bezkonkurenčně nejlepší zvuk, v případě R5 a M11 dost výrazně lepší, R6 zase šumí.
Souhlas i s kolečkem, moc tento způsob ovládání nemusím, ale zvykl jsem si.
A musím souhlasit i s tím, že to není vyloženě audiofilní stroj, prostě přenosné zařízení na ven, ovšem srovnávat to s Hugem za čtyřnásobek ceny při současném daleko užším zaměření Huga, je pro DX160 trochu podpásovka.
Když to srovnám s Mojo, tak Mojo má celkově lepší, muzikálnější, hutnější zvuk, DX160 má lepší výšky a podstatně lepší podání prostoru jak Mojo.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 30. 11. 2020 18:15

_daRK: tak jsem dělal ten test (Tidal, dx160, iphone7 + Mojo, T800, skladby: Game of Thrones, Season 8, Main Title + The Rains of Castamere, a Tuber: Desert Overcrowded), a vidím, že martas38 to už napsal za mě :-) S jeho hodnocením se ztotožňuju. Jestli má DX160 lepší výšky - to jsem nepitval, byl to pro mě jen takový rychlý test pro získání základního přehledu. DX160 se jeví jako zvukově jasnější, Mojo má více posílené horní basy a spodní středy, je temnější. Celkově mi zvuk Moja přišel čistší, a hlavně - u Mojo má hudba větší tělo. A tady právě nevím, jak to správně nazvat, je to cosi, co tam je, cosi podstatného, a u DX160 je to jakoby méně syté, nebo masité, nebo jak to nazvat. Hugo 2 je v tomto aspektu ještě zřetelně dál než Mojo.
martas38: ta pomalost není kritická. Ale když dělám takovéto testy, kdy musím na Tidalu přeskakovat mezi Androidem a iOS, tak to vadí, protože Tidal (na rozdíl od Spotify) uživateli neumožňuje poslouchat na více přístrojích naráz, takže to musím pořád vypínat a zapínat, tu jejich aplikaci
Naposledy upravil introvert dne 30. 11. 2020 18:49, celkově upraveno 2
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 30. 11. 2020 18:32

Jo start aplikace beru. Tam je mírná prodleva. Mě teda ale víc irituje start samotného přístroje, kde to opravdu trvá.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Teroo 30. 11. 2020 19:01

Ahojte,

boli tu spomenuté aj Sennheiser HD800 ako dobrý krok vpred.
Zároveň, že ich zvuk je špecifický a bola by to veľká zmena .. môžete mi vysvetliť čo môžem očakávať pod tou zmenou ?

A Váš názor na túto cenu ?

https://elektro.bazos.sk/inzerat/118697483/sennheiser-hd800.php
Audio: Samsung Galaxy Buds 2 Pro
Home Cinema: EPSON EH-TW7400, Denon X2500H, DALI Zensor 7, DALI Zensor vocal, DALI Zensor 1, DALI Alteco C-1, DALI SUB E 12F.
TV: Nepotrebujem.
Teroo
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 30. 11. 2020 19:04

Diky moc za test/porovnanie! Zostanem teda ja s IEM pri Mojo, myslim, ze ten popis " u Mojo má hudba větší tělo", je vystizny. Takto nejako Mojo vnimam aj bez porovnania s cimkolvek, preto sa ho asi zbavovat nebudem ani po prípadnej kúpe inej hračky. Uvidime, co s nim bude, ked pridu velke sluchatka...
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 111a111 30. 11. 2020 20:43

Teroo píše:boli tu spomenuté aj Sennheiser HD800 ako dobrý krok vpred.
Zároveň, že ich zvuk je špecifický a bola by to veľká zmena .. môžete mi vysvetliť čo môžem očakávať pod tou zmenou ?

A Váš názor na túto cenu ?

https://elektro.bazos.sk/inzerat/118697483/sennheiser-hd800.php


Ak je Alcantara a Kábel v dokonalom stave tak ok.

Zober si na odskúšanie čo najpestrejší výber hudby, rôzne žánre, albumy, interpreti.

Očakávania imo nemá zmysel rozpisovať, sú to snáď najviac recenzované a porovnavané sluchátka v histórii. Hlavne ale subjektívny mix vnemov a dojmov bude unikátny a na tom záleží.
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 30. 11. 2020 20:59

Na té druhé fotce (kde není ruka) vidím na rozhraní náušníku a rámu mušle jakési tlusté niti nebo co, jako by to bylo odpárané. To je OK ?
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 111a111 30. 11. 2020 21:02

Asi len alias textury na fotke
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Teroo 1. 12. 2020 19:01

Ahojte,
tak nakoniec som predal Denon a mám 350 EUR.
Dokopy viem dať nateraz tak cca 800 EUR.

Zrejme sa mi podarí si vypočuť Hifiman Ananda, aj LCD 2 Classic, určite im chcem dať šancu.
HD 800 v ponuke už nie sú, nevadí verím, že aj tieto modely budú zaujímavé a uvidí sa čo ďalej.
Audio: Samsung Galaxy Buds 2 Pro
Home Cinema: EPSON EH-TW7400, Denon X2500H, DALI Zensor 7, DALI Zensor vocal, DALI Zensor 1, DALI Alteco C-1, DALI SUB E 12F.
TV: Nepotrebujem.
Teroo
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků