Slúchadlá otvorené alebo uzatvorené

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod _daRK 29. 11. 2020 15:10

tibormi píše:hmm teraz mi vlastne skôr introvert príde na bacila2

Neuveris, ale presne toto ma napadlo... :tleskani lenze nesedi jazyk a predovsetkym miera znalosti (bacil2 si vsetko overil sam na sebe, pochybujem, ze vobec pozna youtube), iba ta miera neomalenosti v sposobe zdielania vlastnych nazorov sedi. :-)

zino333 píše:
111a111 píše:Potom je otázka - Je nejaký výrobcna sluchátok tak blbý, že si disproporčné podkopáva kvalitu šetrením na stock kábloch?

Tak napríklad Hifiman je tomu celkom dobrým príkladom. :-D

Paradoxne aj AudioQuest, co by som prave u firmy s uznavanymi kablami fakt necakal.

Teroo píše:tibormi
ku káblu k Denon som našiel len info, že je to 7N-purity copper cable, made in Japan..

Teroo, fakt teraz kasli na kable. Evidentne ta nebavi pocuvat tvoje aktualne sluchatka a to napriek kvalitnemu DAC-Amp, tam ti kabel ani EQ velmi nepomozu. Vyries upgrade sluchatiek a uvidis potom, ci treba riesit vobec kabel. P.S. a tiez by som nepisal do kazdeho druheho prispevku ospravedlnenie, ze teme nerozumies. Su tu clenovia, co tomu tiez nerozumeju a vobec im to nevadi. :-)
IEM: FiiO FH7, iBasso IT04, Blon BL01
DAC/Amp: Lotoo Paw S1(+AQ JitterBug), Chord Mojo, Hiby R3, iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM2, Galaxy Buds+
TV/Audio: SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200

Predaj: iBasso IT01s
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 29. 11. 2020 15:21

Teroo: skutečně si myslím, že ti kabel nepomůže. To opravdu zásadním způsobem zvuk nemění. Kabel může například mírně zvýšit jiskru na výškách. Ale že by udělal z basových sluchátek výšková, to ani náhodou. To je jak koření. Jídlo jím můžeš vylepšit.Ale že bys udělal z uvařené svíčkové přidáním papriky guláš? Taky ani náhodou. A totéž se dá introverte říct o ekvalizéru. A co se týče středů, vždycky jsem mě pocit, že kabeláž mění spíš basy a výšky. Ale to bude i tím, že u těch středů jsou ty změny mnohem míň nápadné, hůř odhalitelné na první poslech.
iMAC -> Audirvana -> RME ADI 2 DAC FS -> Audeze LCD-X
iBasso DX160 ->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+ -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E

Na prodej Chord Mojo, DX160
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Teroo 29. 11. 2020 15:25

Ok ok ;)
Audio: Klipsch R-41PM, RME ADI-2 DAC FS, AQ Jitterbug, USB Supra, Headphones Audeze LCD2 classic.
Home Cinema: EPSON EH-TW7400, Denon X2500H, DALI Zensor 7, DALI Zensor vocal, DALI Zensor 1, DALI Alteco C-1, DALI SUB E 12F.
TV: Nepotrebujem.
Teroo
Junior

Odeslat příspěvekod introvert 29. 11. 2020 15:39

Teroo píše:Kým sa mi podarí spraviť upgrade slúchadiel je možné napr zlepšiť ich zvukový prejav napr. zmenou kábla? Naozaj nejakého kvalitného .. napr od forza audioworks?

Kašli na kabely, kup si kvalitní sluchátka. Znova Ti doporučuji Focal Clear Professional, ty jsou plně vyhovující i pro ty soundtracky. Ve druhé fázi si kup kvalitní DAC-zesilovač, doporučuju Ti Chord Hugo 2. Tím s největší pravděpodobností o pár úrovní překonáš to, kde se nacházíš teď. Těma kabelama ne.
14:42:
———-
Aha, teď jsem si všimnul, že máš ten RME ADI-2 DAC FS - no tak to si ten Hugo 2 kupovat nemusíš :-)
Naposledy upravil introvert dne 29. 11. 2020 15:44, celkově upraveno 1
introvert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 29. 11. 2020 15:43

A ten jeho sucasny RME ti pride nedostatocne kvalitny, aby ho musel nahradit Hugom2? :hm
IEM: FiiO FH7, iBasso IT04, Blon BL01
DAC/Amp: Lotoo Paw S1(+AQ JitterBug), Chord Mojo, Hiby R3, iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM2, Galaxy Buds+
TV/Audio: SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200

Predaj: iBasso IT01s
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 29. 11. 2020 15:46

Při úrovni jeho dotazů mě vůbec nenapadlo, že by mohl mít něco takového ... já ty přehledy vybavení dole většinou ignoruju ..
introvert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 29. 11. 2020 15:47

On má RME ADI 2 FS, což je opravdu dobrý a kvalitní stroj, navíc díky vychytanému výstupu pro in-ear velice univerzální. Seš si jistej, že doporučení přenosného řešení k velkým sluchátkám je to pravé ořechové? Já rozhodně nezpochybňuju kvality Huga. Skoro jsem do něj šel, ale odrazuje mě právě baterka. To je to, co na Moju vyloženě nenávidím. A to RME je zvukem k Hugovi docela přirovnávané. Další věc, jestli je dobré ke sluchátkům za 25 (pochybuju že si tazatel pořídí LCD-4) kupovat DAC/Amp za skoro dvojnásobek. Jestli by to nebylo lepší naopak.

martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 29. 11. 2020 15:57

martas38: nevím, zda to byl dotaz na mě? Jak jsem psal, když už má tohle, tak Hugo 2 asi ne. Já to RME ADI 2 FS neznám, ale všichni se shodují, že jde o kvalitu. Hugo 2 má výhodu v tom, že je to malá krabička, kterou si bez problémů můžeš s nabíječkou vzít s sebou. Čili z mého sestupu jsou vlastně největší a nejtěžší položkou sluchátka. Ano, jde o Focal Clear Professional (a k nim iPhone 7 + Hugo 2) :-)
Naposledy upravil introvert dne 29. 11. 2020 15:59, celkově upraveno 1
introvert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 29. 11. 2020 15:58

A nevýhodu v tom, že ta baterka jednou odejde.
Taky jsem zvažoval Hugo 2, ale odradila mě právě přítomnost baterie, což u Qutestu řešit nemusím.
AMP: Gilmore Lite Mk2
DAC: Chord Qutest
Sluchátka: ZMF Auteur, Sennheiser HD 800
In-ear: Sennheiser IE800S
BabetakCZE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 29. 11. 2020 16:00

Ano, přišlo mě podivné někomu kdo má RME doporučovat Hugo. Ale nevěděl jsi, že ho má.

martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 29. 11. 2020 16:01

To jednou vidím až za řadu let, a kdo ví, co bude .. ? Navíc to můžeš napájet stacionárně ze zdroje a bez baterky (alespoň u Moja to jde)
introvert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 29. 11. 2020 16:06

BabetakCZE: ano přesně o tohle mě jde. Neustále se na tu baterii ohlížet. Při provozování Moja s baterií a zaplou nabíječkou současně mám obavy, aby se to nepropálilo stolem, jak Mojo hřeje. A k tomu na fórech zkušenosti s baterkou, která při takovém režimu nabobtnala tak, že poškodila desku Moja. Hugo to má řešeno snad lépe ale Moju rozhodně nedělá dobře současné nabíjení a hraní. Spousta lidí dokonce doporučuje mít spínací hodiny a nabíječku po určité době vypínat i při pouhém dobíjení, aby to nebylo stále pod napětím nabíječky. Bateriové řešení podle mě na stůl nepatří a stolní řešení si Chord nechává nechutně zaplatit.

-- 29. 11. 2020 15:12 --

introvert: ano Mojo jde provozovat bez baterky. Akorát potřebuje solidní tvrdý zdroj, nejlépe lineární. Protože jednak s klasickou nabíječkou už to bez akumulátoru není zvukově až tak super a za další se Mojo např. při zasunutí sluchátek restartuje a při trošku náročnějších sluchátkách dochází k výpadkům zvuku ve špičkách, pokud nemáš dobrou silnou nabíječku.
Mimochodem já už jsem po třech letech u Moja tak na 30% kapacity baterky a to jsem se k tomu choval pěkně a takřka nikdy nedobíjel současně při hraní.

martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 29. 11. 2020 16:23

Vzhledem k tomu, že vím, jak se to chová, tak nikdy ani Mojo, ani Hugo 2 nenabíjím během přehrávání hudby. Většinou to dělám přes noc, večer to připojím, ráno je to nabité. Li-Ion baterkám tento režim nevadí, nemusím čekat na úplné vybití - to se naopak nedoporučuje. A i tak se domnívám, že zejména u Hugo 2 se budou dát ty baterky vyměnit, jak jsem viděl fotky, tak nejde o nic dělaného tak, aby tam napěchovali co nejvíc do co nejmenšího prostoru, jak to dělají například výrobci mobilů či notebooků (třeba ten Apple). Jde o dva válcové akumulátory, jeden na pravé straně, druhý na levé, elektronika je mezi nimi. Jinak já se k baterkám chovám slušně, třeba v iPhone 8 Plus mi to po třech letech používání ukazuje kondici baterie 95%, a notebook z roku 2004 stále na původní baterku spustím, a pár desítek minut vydrží (ani jedno nepoužívám k přehrávání hudby).
introvert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 29. 11. 2020 16:34

Ona se ta baterka dá vyměnit i u Moja. Akorát za to chtějí tolik peněz, že to hezký není, navíc je to zakázková výroba pro Chord, takže opravdu totožný typ seženeš jen přes autorizovaný servis. A zase jsme na začátku. Chováš se k tomu hezky, uprostřed poslechu se rozsvítí červená, čím je baterka opotřebenější, tím častěji se to děje. Já to chci zapnout a hrát, klidně dvanáct hodin v kuse a na nic se neohlížet. Proto hledám na domácí in-ear poslech jiné řešení než Mojo, které navíc dost šumí.

martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 29. 11. 2020 17:06

Tak zde je právě ten rozdíl mezi námi, já bych 12 hodin nevydržel. Běžně poslouchám tak max. dvě hodiny soustředěně, pak už je mi fuk, co poslouchám, ani v tom nehledám žádné detaily, či jiné kvality. Takže když jde Hugo 2 do kytek, použiju Mojo. Když Mojo, tak třeba Fiio Q5s nebo iBasso DX160. Ale v dnešní době hledám kvalitu už jen u Huga 2, Mojo je na druhé koleji. Ta další dvě zařízení ještě dál, zrovna včera jsem jen tak mimochodem porovnal na jedné skladbě DX160 a Hugo 2 (Tidal, Focal Clear). Chudák DX160 dostalo takovou nakládačku, že mě to až samotného překvapilo ..
introvert
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka