Slúchadlá otvorené alebo uzatvorené

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod introvert 1. 12. 2020 21:29

_daRK: ještě k tomu testu Mojo x iBasso DX160. Je jisté, že DX160 má menší výdrž na baterku, asi za to může Android, a hlavně displej s velkým rozlišením. Ale vše má dvě strany - oč rychleji se DX160 vybije, o to rychleji se (ve srovnání s Mojo) také nabije.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 1. 12. 2020 21:40

To mi nesedí, kdesi som dostal info, že výdrž DX160 je okolo 8-9 hod, mojo mi tak dlho nikdy nevydržalo, skôr pod 8hod. Teraz som odhadom okolo 4-5 hod, ale fakt je, že je to len odhad. Naraz som to dlho nepočúval, tak to neviem presne.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 1. 12. 2020 21:46

No, možná ještě záleží na tom, co máš k DX160 připojeno. Já teď Sennheiser HD599, na tom ta baterka klesla z 50% na 10% za cca 2,5 hodiny. Nicméně, moje využití displeje bylo asi podstatně intenzivnější než Tvoje. Nejede mi to se zhasnutým displejem - ten byl většinu času zapnutý (přehrávám si na Spotify nabídky Release Radar a Discover Weekly, a přidávám do playlistů, lajkuju a tak - to u Mojo odpadá). Teď to ale snížím, tu spotřebu. DX160 pojede s trvale zhasnutým displejem, protože Spotify na něm budu ovládat z iPadu.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 1. 12. 2020 22:06

S in-eary vydrží DX160 i přes deset hodin s vyplou wifi a hraním z karty. Pokud dáš nižší rozlišení displeje (což mám pořád) výdrž se dost zlepší. Jinak samozřejmě displej je na tom žrout bezkonkurenčně největší. Mně to hraje zhasnutý v kapse na low gain. A těch 9-10 hodin dávám standardně s T800.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 1. 12. 2020 23:39

To dáva zmysel, displej je najväčší požierač baterky. Ja mam napríklad v R3 jas na 1%. A tiež záleží, čo človek prehráva, FLAC spapkajú viac ako MP3.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Teroo 26. 12. 2020 14:51

Ahojte,

po nejakom čase sa ozývam aj s novými slúchadlami.

Podarilo sa mi vypočuť niekoľko slúchadiel ako napr. Audeze, Sennheiser a Hifiman.

Najviac som mal očakávania od Hifiman Ananda, ale zvuk ma neoslovil až tak ako pri Audeze LCD - 2 classic.

Pri LCD2 mi charakter zvuku ponúkol presne to čo mi chýbalo pri Denon 7200.
Priestor zvuku, určite lepšie podanie stredných a vyšších tónov, nič ale nie je moc výrazné. Pri denon to boli jednoznačne basy, ktoré zastreli celý zvuk. Tu sú basy taktiež parádne, ale nie je to prehnané.
Zároveň asi naozaj bol pri Denon "kelímkový efekt", neviem, alebo to bolo kvôli tomu, že basy to tak zastierali celé.

Takže suma sumárum, za 740 EUR (denon som predal za 350 eur) som nadmieru spokojný.

:)
Audio: Samsung Galaxy Buds 2 Pro
Home Cinema: EPSON EH-TW7400, Denon X2500H, DALI Zensor 7, DALI Zensor vocal, DALI Zensor 1, DALI Alteco C-1, DALI SUB E 12F.
TV: Nepotrebujem.
Teroo
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 26. 12. 2020 15:51

Daj vedieť ako si budú rozumieť s ADI-2. Ale vsadil by som si, že to bude fajn kombo. Som veľmi zvedavý ako budeš znášať ich váhu, ale časom si zvykneš. Určite nám napíš potom nejaké dojmy, najlepšie po nejakej dobe, lebo teraz budeš mať radosť z novotiny. Mňa bude zaujímať ako ich budeš hodnotiť povedzme po mesiaci.

Každopádne, nech slúžia a prajem veľa dúfam aj príjemne strávených hodín.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Teroo 26. 12. 2020 16:32

Ďakujem.
Zatiaľ naozaj veľmi krátky čas na hodnotenie, otvorenie až pod stromčekom. A najhoršie na tom, že sú otvorené je to, že keď ich počuje hrať moja dvojročná dcéra tak mi ich hneď znárodní a počúva a ja sa môžem len pozerať. :)

Samozrejme sa pokúsim podať časom lepšiu recenziu. Po pár chvíľach môžem ale povedať, že aj napriek väčšej váhe oproti Denon sú pocitovo ľahšie.
Zrejme to bude vďaka väčším naušníkom, ktoré sú oproti Denon o dosť väčšie, tá váha sa asi lepšie rozloží, zároveň nie je to taký stiesnený pocit okolo uší.

Dosť veľkým plusom je hlavový most oproti denon. Denon po čase bol veľmi cítiť na hlave, ten mostík bol nejaký v strede potom otravný.

Aktuálne používam stojan na Audio rooms, čo možno nie je úplne naj voľba, ale sedia na ňom pekne.

Najviac sú v spojení s TIDAL a neviem či Audirvana je to najlepšie alebo stačí TIDAL aplikácia prípadne iné aplikácie. Vidím, že sa používa audirvana, aj roon, alebo fidelizer (ten ani neviem načo presne slúži).

Aktuálne mám audirvanu 30 dňovu verziu.
Audio: Samsung Galaxy Buds 2 Pro
Home Cinema: EPSON EH-TW7400, Denon X2500H, DALI Zensor 7, DALI Zensor vocal, DALI Zensor 1, DALI Alteco C-1, DALI SUB E 12F.
TV: Nepotrebujem.
Teroo
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků