Špunty do +/- 8000 pro FiiO X5

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Buja 24. 11. 2020 01:24

Dobrý den,
Rád bych poprosil o radu při výběru sluchátek. Chci koupit špunty do uší a cenový strop je cca 8000kč. Jako zdroj zvuku budu požívat můj přehrávač fiio x5. Styl hudby je metal. Od klasiky až po extremní styly. Zatím mám jako Favority Audiosense T800, které ovšem nemůžu stehnat na žádném českém obchodě a ze zahraničí nakupovat nechci. Dále mě zaujaly iBasso AM05. Trošku se bojím neutrálního zvuku o kterém jsem četl. Mám sluchátka AKG K712 pro, které sice hrají dobře, ale neutrální zvuk mi nesedí. Líbí se mi taková nějaká čistota zvuku, ale basová složka mi tam na můj vkus chybí. Těžko vysvětlovat požadavky, ale rád bych sluchátka s čistým a zřetelným zvukem, ale s výraznými basy.
Děkuji za každou dobrou radu a snad můj dotaz lajka nikoho neurazí.
Naposledy upravil MgX dne 4. 12. 2020 12:16, celkově upraveno 1
Důvod: Upraven příliš obecný název vlákna porušující pravidla AVmania.cz.
Buja
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 24. 11. 2020 02:03

Audiosense T800 v žádném českém obchodě neseženeš, pokud bys sehnal, patrně by stály daleko víc. Každopádně jejich koupě přímo z Audiosense obchodu na Ali, nebo z Linsoulu je bezproblémová.
Ale pokud chceš něco podobně zábavného s výrazným basem, asi bych ti spíš než AM05 doporučil FiiO FH5. Ovšem za mě jsou T800 někde úplně jinde.
https://www.muziker.cz/fiio-fh5
iMAC -> Audirvana -> Lotoo Paw S1 -> Campfire Solaris 2020
iBasso DX160 -> Audiosense T800
LG OLED65B9/Vero 4K+ -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Buja 24. 11. 2020 09:34

Dobře děkuji za odpověď. Hele podle příspěvků tady na foru u mě zatím T800 vyhrávají. Čím je, že jsem o této značce nikdy neslyšel? Píšete, že nákup z ali není problém, jenže co záruka? Co když narazím zrovna na "páteční kus"? Jsou sluchátka kvalitou opravdu na takové úrovni? Jak byste charakterizoval jejich zvuk? :)
Buja
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 24. 11. 2020 14:26

Máš o tom celé vlákno, tak ho pročti. Reklamace netuším. Já to prostě riskuju. Někdy stačí výrobci popsat nafotit, nafilmovat co tomu je a pošlou nový. Jinak asi poslat do Číny, znám člověka co takhle něco reklamoval.
Jejich zvuk je neutrální teplý, zábavný s mohutným basem a dostatkem detailu. Podle mě vhodný na všechny žánry, za mě hrají jako daleko dražší sluchátka.
Někomu ty sluchátka ale nesedí v uších, ale to třeba ani ty FH5, záleží na uchu, ale to lze napsat o všech in-earech.
Pokud bys je kupoval tak teď bude Black Friday a budou zajímavý slevy. Já jsem je takhle koupil snad o 40USD levněji.
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Buja 24. 11. 2020 15:51

Super přesvědčil jsi mě. Díky moc �
Buja
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 24. 11. 2020 16:28

Jak říkám, pročti si to vlákno. Jsou lidi, co je okamžitě prodávali. Nechci tě vmanévrovat do něčeho, čeho bys litoval. Na druhou stranu v inzertní sekci koupě je o ně stále zájem.
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Buja 1. 12. 2020 11:29

Po výplatě se chystám objednávat. Nijak jsi mě nemamévroval. Já děkuji za radu. Jen bych měl ještě jednu prosbu. Zaujaly mě ještě sluchátka fiio Fa7. Tady jsem o nich nic nenašel. Můžeš mi dát svůj názor na ně?
Buja
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 1. 12. 2020 13:12

Dá se čekat, že budou mít díky klasickému tlakovému měniči na bas méně zábavný zvuk se suchým, hodně rychlým basem. Ale neslyšel jsem je.
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 1. 12. 2020 15:59

Místo FA7 bych doporučil FH7, nebo v případě, že je jejich cena moc vysoko tak FH5. Oboje výborné kousky, občas se objeví v zajímavé bazarové nabídce za super cenu.
zdroj: ifi iDAC2 micro + Fiio BTR5
sluchátka: Audioquest Nightowl Carbon, Fiio FH7, Panasonic RP-HD10, Fiio FH1s
Na prodej: Sabbat e12 ultra
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Buja 1. 12. 2020 17:36

Díky za rady. FH7 jsou opravdu přes limit. :) U FH5 jsem četl, že by mohly líp držet v uších mají tendence se vytahovat. To by mi asi vadilo.

-- 1. 12. 2020 18:39 --

Nejradši bych asi ty T800, jen mám špatné zkušenosti s nakupováním ze zahraničí. Taky se trošku bojím co s cenou udělají DPHčka, cla a nevím co všechno. Bylo by i fajn aby balík došel do vánoc. Zatím zůstávají jako hlavní možnost, ale přecejen ještě koukám po něčem, co bych koupil u nás. :)
Buja
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 1. 12. 2020 20:10

Když to koupíš z oficiálního Audiosense obchodu na Ali, nebo z Linsoulu, problém nebude. Jestli to dojde do vánoc těžko říct, mě teď šlo něco z Hongkongu skoro 6 týdnů.
Když budu vycházet ze svých zkušeností, tak je tak 95% šance, že to celník nechytí.
Každý sluchátka někomu sedí, někomu ne. Já jsem s usazením FH5 bojoval, s Audiosense ne. Ale znám lidi, co je z téhož důvodu prodávali ve stejný den, co je dostali, takže je to loterie, což je při koupi sluchátek bez vyzkoušení vždycky. Každopádně zrovna T800 velice rychle prodáš, pokud nesednou.
S českými obchody se ti hodně zužují možnosti a zvyšuje cena. T800 vyjdou zhruba stejně jak FH5 u nás a jsou podle mě zvukově nesrovnatelně lepší. A díky váhání jsi propásl black friday. Nevím jak to bylo letos, ale já kupoval T800 místo za 299 za 255USD.
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pbl1978 1. 12. 2020 21:20

S IEM mám většinou problem. Měl jsem IT01, nějaké Senny, Moondropy, Tansio TSMR3Pro, vše tak nějak v uších drželo, ale žádná hitparáda. Před přibližně půl rokem jsem tady koupil na bazaru T800, spis jsem počítal, ze je obratem prodam, ze mi asi opět nesednou. Dokonce jak jsou hodně tvarované, tak jsem myslel, ze to bude ještě horší. A ejhle, sednou úplně fantasticky, krasne do uši zapadnou a zvukově paráda. Za ty peníze je to hodně dobre. Doporučuji.
pbl1978
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 4. 12. 2020 12:15

Buja poprosil bych o nastudování pravidel, zvláště pak záležitostí kolem názvů vláken. To opravdu člověk není schopen vyplodit lepší, jednoznačnější název, než... Výběr sluchátek? Ač se to nezdá, přidává to moderátorům práci. Jde nám o přehlednost a jednoznačnost dotazů. Podobné názvy se hodí k obecným vláknům, které založí přímo redakce, nikoliv uživatel.

Děkuji za pochopení.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor