Sluchatka k Dragonfly Red (do 5000,-)

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MartasHubenak 13. 12. 2020 20:37

Ahoj,
Momentálně poslouchám hudbu přes Tidal a Dragonfly Red se sluchatkama Hifiman Edition S, zvukově se mi to hodně líbí, jsou podle mého názoru velmi přesné a zábavné na poslech.
Rád bych ale vyzkoušel i nějakou jinou variantu (spíš zábavného pojetí) poslechu tak do 5000ti tisíc korun. Nebráním se ani bazarovým kouskům.
Nemám rád moc basový projev, spíš takový vyrovnaný, ale s hloubkou a prostorem. Snad to nepíšu úplně blbě :)
Nejsem technicky úplně zdatný ve výběru, ale na kvalitu poslechu si celkem potrpím protože, co se hudební a "intonační" kategorie týče, mám bohužel absolutní sluch :D
Děkuji za jakékoli rady.
MartasHubenak
Junior

Odeslat příspěvekod introvert 13. 12. 2020 21:28

MartasHubenak píše:co se hudební a "intonační" kategorie týče, mám bohužel absolutní sluch :D

Jeden známý mi kdysi tvrdil, že lidé s absolutním sluchem jsou v podstatě chudáci, protože když v rádiu poslouchají hudbu, slyší všechny ty nedostatky (falešné tóny), kterých si normální posluchač vůbec nevšimne. Což prý některé z nich velmi znervózňuje. Je to pravda ?
introvert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 13. 12. 2020 23:38

Asi nic s vysokou impedancí. Tonalitou by snad mohla vyhovět Beyerdynamic DT880 32ohm, jsou teď za dobrý peníze.
Jinak podle mě nemá hudební sluch nic moc společnýho s přednesem sluchátek, ale to je na jinou debatu.
iMAC -> Audirvana -> RME ADI 2 DAC FS -> Audeze LCD-X
Astell&Kern A&norma SR25 ->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+ -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E

Na prodej Chord Mojo
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MartasHubenak 22. 12. 2020 15:54

Diky za tip, no s tim sluchem to samo s prednesem sluchatek uplne nesouvisi, jen jsem si chtel oduvodnit koupi novych sluchatek :))
Pravda ze pri zkresleni zvuku z chrastitek, ktere mam v aute, je to obcas peklo. Pri nepresnych tónech je to spíš pocit, jakoby nekdo škrábal nehty o zeď. Pravda je ze live koncerty (krom par vyvolenych) fyzicky nedavam :D
MartasHubenak
Junior

Odeslat příspěvekod ramones 22. 12. 2020 20:08

Asi bych se zaměřil na sluchátka, která budou vyhovovat na ucho posluchače, bez ohledu na AQ Red.
Ten si poradí pravděpodobně s podstatnou většinou sluchátek na trhu s odporem od 32 do 300 ohmu.
Užívám Red i Cobalt a nemůžu si stěžovat.
ramones
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 22. 12. 2020 22:30

No tady bych si asi dovolil nesouhlasit. Zrovna s DT880 250ohm si už plnohodnotně neporadil Chord Mojo a to je jinej kanón jak DF Red.
iMAC -> Audirvana -> RME ADI 2 DAC FS -> Audeze LCD-X
Astell&Kern A&norma SR25 ->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+ -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E

Na prodej Chord Mojo
martas38
Pokročilý