Drátová In-Ear (náhrada za IE80, zvukem podobná HD660s)

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod snejdy 13. 1. 2021 00:36

no je to nahrávka která má všechny typy šumu a ještě sínusovky v celém spektru takže to ty membrány rozhejbe rychlejc než muzika, pouštim to do nových sluchátek na vysokou hlasitost... ale netvrdim že by to bylo něco zázračnýho samozřejmě
DOMA: PC -> optika -> Xonar essence STU (opamp mod), Sennheiser HD 660s,
NAD C 326 BEE + Klipsch RB-81 II + Klipsch SW-112
NA CESTY: xDuoo X3II (512GB, Rockbox), FiiO FH7,
Bose MusicMonitor, Bose soundlink III
snejdy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 13. 1. 2021 00:47

Ještě k nástavcům. Asi bych doporučil něco lepšího. Ty tuším značené vocal jsou uvnitř trysky zubaté, to jsou Final Audio Type E. Hodně kvalitní, ale moc se mi nelíbí, co to dělá se zvukem. Asi to trošku posílí středy a tu ostrost. Zbytek je asi nějaký noname. Mně nejvíc vyhovovaly JVC Spiral Dot (na FiiO FH5). A nebo doporučované Azla Sedna, to je asi nej co jsem měl možnost vyzkoušet. Ale samozřejmě to je věc vkusu a ucha. Jinak blahopřeju k velice kvalitním in-earům! Ta ostrost si rozehráním sedne.
iMAC -> Audirvana -> Lotoo Paw S1 -> Campfire Solaris 2020
iBasso DX160 -> Audiosense T800
LG OLED65B9/Vero 4K+ -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod brodus 13. 1. 2021 01:20

snejdy píše:Tak FH7 už dorazily, zatím jsem naposlouchal jen pár desítek minut a první dojmy jsou super. Detaily a rychlost je v pohodě na úrovni HD 6xx (možná 660s mají pevnější basy), výšky jsou zřetelnější a detailnější ale zase více ostré. A rozhodně jsou tyhle sluchátka o hodně dál než IE80, ty jsou proti nim úplná deka. Budu si ještě hrát s nástavci a EQ ale zatím bych řek že trefa pro mě. Předpokládam že ostrost a pevnost se časem srovná až se zahoří.

Gratuluji ke koupi kvalitnich sluchatek ale poslouchat to na m3k je za mne nesmysl.M3k jsem měl na zkoušku z Alzy jako druhý dap do posillky a další den jsem ho vracel.S f9pro ani it01 žádná sláva a nepřéhrálo to ani qngee x2.Takže za mne provozovat tak kvalitní sluchatka s nekvalitnim dapem je o nás bez nás.;-).
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 13. 1. 2021 01:30

Taky si myslím, že by to chtělo alespoň nějaké HiBy R3 Pro a podobně.
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod snejdy 13. 1. 2021 07:17

Chápu, ale jak jsem už psal dříve, vyhovuje mi rockbox a na tenhle strojek jde nahrát. Další věc je že chci něco malého co má slušnou výdrž na baterii a nechci nic s operačním systémem ani wifinou, bluetooth apod. Přehrávač prostě preferuju "hloupý". Jinak je budu provozovat i u stolního poslechu, potřeboval jsem totiž i zavřenky "na doma" pro poslech v noci. Případně mám ještě přenosný sluchátkový zesik k tomu m3k. Kdybych pořizoval jiný přehrávač tak pro mě připadá v úvahu akorát xDuoo X3II nebo Xuelin iHIFI 800. Ale nevim o kolik jsou lepší než m3k.
snejdy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod snejdy 13. 1. 2021 09:07

Tak rozhodnuto, uz mi jede aspon ten xDuoo, staci celkem parametr 210mW (32Ohm/THD + N<0.0015%) vs ≥25mW(32Ω /THD+N<1%)
snejdy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 13. 1. 2021 14:12

Řeknu ti to asi tak. Máš hodně dobrý sluchátka a tady těma ptákovinama je těžce brzdíš v rozletu. Věci jako rockbox jsou v dnešní době k úsměvu.
HiBy R3 Pro má skvělý zvuk na úrovni lepších DAPů kolem desítky, android to nemá, wifi a BT se dá vypnout. Rozměrově je to taky maličké.
Nebo si pořídit nějakou flashku k telefonu jako DF RED, Lotoo Paw S1, E1DA 9038 a podobně, to taky hraje krásně.
Ale škoda se v dnešní době pouštět do poruchových polododělaných xDuoo a podobně, kde je kvalita podle toho jak se čínský soudruh vyspí. A pokud FiiO tak, taková sluchátka si zaslouží stroje jakoje FiiO M11 a podobně a ne takovou hračku co máš.
Ale je to každýho věc.
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod snejdy 13. 1. 2021 14:47

Jak rikam, doma je budu krmit stolnim systemem a na cestovani mi to stacit bude… ja mel na rockboxu uz sandisk clip zip a hifiman HM-601, jsem na nej hodne zvyklej a nechce se mi menit protoze presne splnuje my pozadavky na funkce a ovladani, zatim jsem dycky se stock systemama trpel. Ale je fakt ze posledni stock system jsem skousel urcite pred vic nez 6 lety…
snejdy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 13. 1. 2021 15:07

Ještě jsem se chtěl zeptat. Zmiňoval jsi jistou ostrost FH7. Nemůže to být EQ křivkou, kterou používáš? Zkusit ubrat někde mezi 5-10kHz. Ale předpokládám, že to jsi už zkoušel.
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod snejdy 13. 1. 2021 15:57

jj EQ si postupně ladím a ještě dlouho budu... to mam u novejch sluchátek dycky tak na dva tejdny než si ten zvuk nastavim tak jak si to představuju
snejdy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 13. 1. 2021 18:32

Co tak skusat radsej postupne navyknut ucho na zivot "po tom" (rozumej bez EQ) ? Nechcem tu otvarat zase diskusiu o prinose EQ, to uz sa tu o tom vela ludi pohadalo. Len davam svoj pohlad. Roky som EQ pouzival... sialene Vcko, lebo som si myslel, ze takto je to spravne. Postupne kupou novych a novych sluchatiek sa to sialene V dostalo do uplneho vypnutia. Dnes pouzivam EQ len ako barlicku k mojmu vekom zhorsujucemu sa sluchu (utlm na vyskach). Kedykolvek zo zvedavosti naladim roky pouzivane EQ nastavenie, som v soku, co som to vlastne dokazal pocuval, zvuk absolutne ukrateny o velmi dolezite stredy, ktore som daval na vedlajsiu kolaj. Ale bez nich ten zvuk nie je komplexny, najma vokaly. Navyse, ked uz pouzivas EQ, spravnejsie je na frekvenciach uberat a nie pridavat. Niekto ti to tu mozno odbornejsie vysvetli, ja to mam len na sebe takto overene.
Chord Mojo+Hiby R3 ► FiiO FH7, Blon BL01| AQ Dragonfly Red(+JitterBug) ► iBasso IT04
SG S10 ► iBasso IT01s (+iBasso CF01), Sony WH-1000XM2, Galaxy Buds+
Test: Lotoo Paw S1
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod snejdy 13. 1. 2021 23:01

přidávání na eq je taky v podstatě jen ubírání všech ostatních pásem, protože tam funguje pre-cut. A já při svém nastavování EQ zohledňuju krom vlastního ucha i naměřené křivky sluchátka a snažim se trochu kompenzovat peaky a propady. Takže výsledek bývá něco mezi kompenzací sluchátka a zvuku na který jsem zvyklej. Jinak zvýrazňuju víc akorát ty úplné kraje pásma které pak ve výsledku středy nezastřou, protože ty kraje člověk slyší s velkým útlumem, takže zase jde spíš o kompenzaci sluchu. A taky záleží hodně na žánru, na vážnou hudbu si EQ dávam na flat, ale metal bych takhle poslouchat nezvlád, tam chci ten kopák, basu a činely cítit jako na koncertě...
snejdy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 13. 1. 2021 23:10

Dej tomu šanci a zkus to bez toho. Možná zjistíš, že to je lepší. Živé (nejen) metalové koncerty, to je vesměs boj um zvukaře vs akustika prostoru vs místo kde stojíš. V naprosté většině případů je to těžká bída a skvěle nazvučené rockové či metalové koncerty bych mohl spočítat na prstech jedné ruky, teda spíš jedním prstem (Pink Floyd Strahov 1994).
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod snejdy 14. 1. 2021 11:04

Jasny, me taky vetsinou nazvuceni na koncertech hrozne taha za usi, poridil sem si i zvukarsky ucpavky s rovnomernym utlumem. Ale ty sub basy a vejsky tam jsou cejtit poradne, a i doma u metalu proste potrebuju zvyraznovat jinak to neni ono, napr. repraky mam 2.1 (8" basaky u regalovek a 12" u subu) a tam ty kopaky maj vahu kterou se pak snazim napodobit i na sluchatkach… jinak bych to uz dal asi nerozvijel, momentalne jsem k poslechu bez eq jeste nedospel (obcas to i zkousim ale nelibi se mi to)…

Co se tyka sluchatek, tak maj o hodne vyraznejsi vysky nez cokoli co jsem doted mel tak si musim zvykat chvili, zase je tam ale o hodne vic detailu. S basy mam malinko problem ze mi pripadaji jakoby nespojite, moc oddelene od zbytku pasem, ale je to jen u nejakych nahravek, jinde to je zase v pohode a taky se ta vlastnost projevuje jinak s ruznejma nastavcema, pocitove to je jako kdyby to nebylo spravne sfázované. Myslim ze ale pujde o zvyk, doted jsem mel jen dynamicky jednopasmovy sluchatka.
snejdy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 14. 1. 2021 14:52

Oddělené basy bývají doménou levných hybridů, což FH7 nejsou. To si sedne, jak se měnič rozhejbe.
Bohužel fyzické působení basu ti žádná sluchátka nedají. To ani nemá význam zkoušet napodobovat.
martas38
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka