Slúchadlá k stolnému pc od 50 do 100 Eur

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Luky161 19. 1. 2021 22:10

Zdravím hľadám klasické veľké slúchadlá na uši k stolnému pc. Špunty nechcem, pretože nie sú vhodné na dlhšie používanie. Určite by mali byť káblové. Budú využívané na pc hranie, sem tam počúvanie hudby, nepotrebujem, aby mali mikrofón. Pripojím ich bud cez klasický jack priamo do pc alebo do externej zvukovej karty Sabaj D3. Aktuálne mám k pc pripojené reproduktory cez Sabaj, riesil som to uz niekoľkokrát, neviem ich využívať pri hraní, pretože mi to začne celé bzučať akonáhle spustím hru, Sabaj je pripojený k pc cez USB, to pravdepodobne spôsobuje to rušenie. Už som si zakúpil aj nejaké zariadenie, ktorým pripojím Sabaj k pc a následne to do USB, to mi však neustále vypadáva a nechce načítať Sabaj v pc. Až budem najbližšie meniť dosku, tak kúpim takú, kde bude aj konektor na prepojenie Sabaja a zakladnej dosky, ale nie cez USB. Preto som sa rozhodol, že ak sa chcem aspon nieco zahrať, tak potrebujem nejakú alternatívu. Cenovo by som sa rád zmestil do 50 Eur, ak by bolo niečo výrazne lepšie, začo by sa oplatilo priplatiť, tak som ochotný dať aj viac. Len podotknem, že mám menšiu hlavu, rád by som mal teda slúchadlá, ktoré by mi sadli a boli pohodlné. Zbežne som pozeral na internete, dosť sa odporúčali slúchadlá od Superluxu, našiel som aj niečo od AKG, len neviem, čo by bola najlepšia alternatíva, keďže sa v tejto oblasti nevyznám. Za každú radu vopred ďakujem. Na susednom fóre som dostal odporúčanie na tieto Audio-Technica ATH-M30x.
Luky161
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 19. 1. 2021 22:18

Buď ty ATH, nebo si lehce připlatit za Beyerdynamic DT770, asi raději ve verzi 32ohm.
Překvapil mě důvod, že in-eary nejsou vhodné pro delší použití. Dělám něco špatně, když mám in-eary v uších třeba víc než sedm hodin v kuse? Spíš naopak, v létě se v tom nepotí uši.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 19. 1. 2021 22:20

Superlux bych doporučil i já. Nicméně nenapsal jste, zda hledáte otevřená (je slyše okolí a okolí slyší vás) či uzavřená sluchátka (není slyšet ven ani dovnitř). Rozdíl, krom konstrukce, je hlavně v podání zvuku - otevřená jsou výrazně lepší.
Chápu, že sluchátka do uší dělají nepohodlí - některým lidem se uši uvnitř nepotí, jiným ano. Také je vnitřek ucha pro každého jinak citlivý...
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luky161 19. 1. 2021 22:23

Skôr som mal na mysli, že po dlhšom používaní spuntov vkuse mi to nie je prijemne. Ako sú natom jednotlive modely, čo sa týka pohodlia? Rad by som sa vyhol poteniu uši, ako si napísal, teda neviem, aké náušniky by boli vhodnejšie. Otázka či otvorené alebo uzatvorené, nemám predstavu, otvorené majú lepsi zvuk?
Luky161
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 19. 1. 2021 22:34

Pokud máš otevřená sluchátka, proniká zvuk dovnitř i ven. Okolí slyší co hraje, ty slyšíš hlasitější zvuky z okolí, když je máš na hlavě. U uzavřených se toto neděje, ale ty jsou zase náchylné na tzv kelímkový efekt - o co jde napoví už název. Každopádně za danou částku (řekněme ve tvém rozpočtu) se dá čekat, že budou líp hrát otevřená, co se kvality zvuku týče. Otázka, abys tím nerušil ty svoje okolí a naopak.
U in-earů je to různé. Záleží na tvaru sluchátek, na použitých nástavcích a samozřejmě na tvých uších. Někdo je nesnese ani minutu, já na ně nedám dopustit. Je to silně individuální a je nutno to vyzkoušet.
Taky by bylo dobré zmínit, jaký charakter zvuku ti vyhovuje, jaká hudba bude hrát atd.
Ano na Superlux jsem zapomněl, tam je spousta celkem povedených modelů za celkem nízkou cenu.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 19. 1. 2021 22:40

Pokud budete v místnosti u PC sám, pak otevřená. Mají lepší podání prostoru. Uzavřená, i násobně dražší, mají nepěkný "kelímkový" efekt. Levná dobrá otevřená sluchátka jsou Superlux HD681 EVO (na dětskou hlavu vhodná nejsou, ale s běžnou velikostí problém není). Jejich jedinou nevýhodou je nižší výrobní kvalita, tedy nutnost se k nim chovat velmi opatrně. V horním limitu a lehce nad jsou Beyerdynamic DT 990. Charakterem jsou o fous čistější a mají lépe prokreslené spodní pásmo. Výrobní kvalita odpovídá ceně.
Někde uprostřed jsou pak Sennheiser HD 559. Ta jsou bezvadná, pokud máte rád opravdu hutné basy, případně pokud Vám vadí výšky.
ATH-M30x bych se doporučil vyhnout úplně, nejsou pohodlná, jsou uzavřená a výrazně se v nich potí uši.
No a pořád je tu Koss Porta Pro :) Hodně lidí na ně nadává, ale pohodlí je maximální, konstrukce pevná a zvukově (za tu cenu) jsou naprosto OK.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luky161 19. 1. 2021 22:49

Potom som za otvorené, pozeral som akurát na Sennheiser HD599 a tie sú už cez rozpočet, za 169 EUR som ich našiel. Uvítal by som niečo, čo bude pohodlne, bude mat fajn zvuk a nebudú sa mi v tom potiť uši. Počúvam, čo príde, nemám vyhradený konkrétny žáner. Otázka, čo sa týka zdroja zvuku, je ten Sabaj postačujúci? Superlux HD681 sú pomerne lacné slúchadla, sú natom tak dobre, čo sa týka zvuku?
Luky161
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 19. 1. 2021 22:57

Za mě jedny z nejpohodlnějších sluchátek, co jsem měl kdy na uších ty Beyerdynamic. Takže buď DT990 a nebo DT880. Ty druhé sice nazývají polouzavřenými, ale jsou vlastně též otevřená. Jen mají přesnější někdo by řekl méně zábavný zvuk, než DT990 (míň basu a výšek). Pokud je koupíš v provedení s nízkou impedancí, tedy 16, nebo 32ohm, utáhne je v pohodě i ten Sabaj.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 19. 1. 2021 22:57

Sabaj D3 Vás jisto jistě omezovat nebude :) Superlux je trochu rebel mezi výrobci a HD681 EVO jsou dobrá ukázka toho, jak a kde šetřit, aby projev utrpěl co nejméně. Zvukově jsou srovnatelná se sluchátky v trojnásobku ceny, materiálem je to na hranici použitelnosti.
Jinak viz výše - DT990 jsou pohodlná a konstrukčně OK. DT880 jsou už hodně nad rozpočet.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luky161 19. 1. 2021 23:03

Vedeli by ste mi poradiť aj s tým mojim zvukovým problémom pri prepojení Sabaja a PC? Už som z toho bezradný. Sabaj mám teraz pripojení k PC priamo cez USB port a akonáhle spustím hru, tak sa ozve bzucanie. Reproduktory mám Swissonic plus sub od Swissonicu. Beyerdynamic sú oba modely pomerne dosť cez rozpocet. Mám už aj toto zariadenie na prepojenie sabaja a PC https://ulozto.sk/tamhle/KpjK56jSTKqv/n ... v-23-06-30 a akonáhle tam teraz zapojím Sabaj, tak PC ho nemôže detekovať, predtým mi to normálne šlo.
Luky161
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kuba4 20. 1. 2021 06:50

Doporučuji Philips SHP9500.

Proč nepoužíváš interní zvukovku, když je evidentně lepší než to externí bzučící peklo?
Marantz CD-17, PM-16, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luky161 20. 1. 2021 07:22

Nemôžem využívať internú zvukovú kartu, lebo reproduktory majú RCA konektor a ten neviem pripojiť k internej zvukovke.
Luky161
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 20. 1. 2021 07:39

a co kabel jack - 2x RCA? Seženeš ho tak za dvě ojra, asi i levněji.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Luky161 20. 1. 2021 08:44

Ja mám reproduktory prepojené do subu tam idu z dvoch reproduktorov 4 RCA káble, ten kábel je ako keby dvojitý a potom z reproduktorov idu 2 RCA káble do Sabaja. Mám teda na vyber Superlux HD681evo, kde je dobrá cena, dobrý zvuk ale horšia kvalita spracovania. Pozeral som aj na tie Philips, ale nevidel som ich dostupné v slovenskom e-shope a potom ešte mám možnosť kúpiť niečo v cene do 100 EUR približne?
Luky161
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 20. 1. 2021 11:27

Napište prosím přesný typ toho repra a SW. Předpokládám, že zapojení máte: PC > Sabaj > SW > repro.
Když přehráváte hudbu, Sabaj nebzučí? Respektive vždy je zdroj PC? Jak máte v systému nastavenu vzorkovací frekvenci u toho Sabaje? Hry mívají problém s čímkoliv jiným, než výchozím nastavením - stereo, 16 bitů, 44100 Hz (kvalita CD). Ve zvuku se tak mohou objevovat artefakty.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků