Sluchátka k PC (Náhrada za SteelSeries 5HV2)

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod l1b0rp 26. 2. 2021 11:16

Zdravím,
současná sluchátka SteelSeries 5HV2 mi začínají odcházet do věčných lovišť (plasty na náhlavním mostu se rozpadají, mikrofon musí být nastaven na 100 % na jakémkoliv PC,... prostě 9 let intenzivního používání je znát), a tak se pomalu ohlížím po nějaké "lepší" aleternativě za tyto sluchátka. Ačkoli byly prodejci vedená jako uzavřená, tak osobně můžu říct, že jsou spíše polootevřená (zvuk celkem uniká do okolí a nemají až tak znatelný kelímkový efekt), a proto bych u budoucích uvítal podobný charakter - optimálně, aby zvuk do okolí neunikal, ale do cca 8.000,- Kč a i výše mají dle recenzí skoro všechna uzavřená sluchátka kelímkový efekt (až kolem 20.000,- jsou prý dle recenzí ucházející uzavřené modely).

Primárně by sluchátka k PC (přednášky, videokonference, videohry, filmy,...), ale plánuji s nimi poslouchat i hudbu (všechny žánry), proto bych byl rád za sluchátka s mikrofonem, popř. sluchátka a mikrofon zvlášť.
Jelikož mám Fiio M11 a moje zákl. deska v PC má Realtek ALC1220+DAC ESS Sabre 9018, tak velký problém s šumem, ani výkonem nemám (ale takové HD650 to už nejspíš neutáhne s plným potenciálem sluchátek).

Mám takovou představu, že by měly být kolem uší (do uší mám už Campfire Audio Polaris II), polootevřená - přinejhorším se spokojím s otevřenými, ale nechci, aby zvuk moc do okolí unikal - a měly slušné podání zvuku. Cenově bych to viděl tak cca do 7.000-8.000,- Kč vč. mikrofonu.

Zatím jsem na internetu kladné ohlasy na:
HyperX Cloud Orbit (dle všeho to jsou přeznačkované Audeze Moebius bez bezdrátu?)
Beyerdynamic DT880 (k těm bych si nejspíš pořídil externí mic).
Dále mě zaujaly cenou:
Audiotechnica ATH PDG1a, popř. ATH G1, ale na ty jsem nenašel mnoho recenzí.

Předem děkuji za vaše odpovědi,
Libor.
l1b0rp
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod l1b0rp 27. 2. 2021 16:18

Trochu více intenzivně jsem na internetu pátral (specifikace, seznam Crinacle-ho) a našel jsem sedm kousků, které mně osobně přijdou zajímavé:
AKG K612 Pro (otevř.),
AKG K371 (uzavř.),
Audeze Penrose (uzavř.?), - nejsou zvukově podobné jako HyperX Cloud Orbit?
Audiotechnica ATH-R70x (otevř.),
Hifiman HE400i (otevř.),
Hifiman Deva (otevř.),
Hifiman Sundara (otevř., nyní ve slevě a vejdou se tedy do rozpočtu).
:hm Nemá někdo s některými z mnou jmenovaných sluchátek zkušenosti? Které byste doporučili?
Uvažoval jsem, že bych možná zkusil jít do magnetoplanárů (Hifiman, Audeze, HyperX,...), ale krom technické teorie (škola) a recenzí z internetu nevím, co od nich reálně čekat.

Pokud by byl potřeba zesilovač, tak bych 100% něco dokázal sehnat, ale sluchátka jsou teď hlavní a od toho se bude odvíjet zbytek.
l1b0rp
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod l1b0rp 28. 2. 2021 12:11

Nakonec, po všech recenzích (přes 850) odsud, z rtings, od Crinacle-ho, fóra head-fi jsem seznam sluchátek, které by mi mohly vyhovovat charakterem (spíše neutrálnější, světlejší), prostorem (mírně vzdušné/rozsáhlé), zúžil na:
1) Sennheiser HD600
2) Hifiman Sundara
3) Beyerdynamic DT880 Pro
4)/5) Audiotechnica ATH-R70x / Hifiman HE400i.

Je mi jasné, že u Sennů a Beyerů bych si musel dokoupit DAC/AMP na 100 %, zbytek, co jsem četl, by měl pro mě být relativně utáhnutelný.
Celkem mě to po těch recenzích táhne spíše k DT880 Pro, nebo k Sundarám, každopádně kterékoliv z těchto pěti by měly být zvukově daleko lepší než stávající SteelSeries 5HV2 - prostor není detailní; separace taková podprůměrná; výšky mírně zastřené; středy nijak nenadchnou; basy jsou mírně dominantní, ale ne moc přesné.
Když jsem je pořizoval před 9 lety, tak ve své cenové hladině (ve slevě za 2.000,-) byly celkem slušné, ale jako u In-Earů bych se zvukově u circumaurálních sluchátek chtěl někam posunout. :-)
l1b0rp
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanysek3099 28. 2. 2021 19:05

R70x mají 470 Ohm, používal jsem je půl roku a silný zesilovač je nutnost. Zvukově jsou ale výborná.
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod l1b0rp 1. 3. 2021 09:00

@hanysek3099 Zesilovač nebude problém sehnat, když budu vědět, jaká sluchátka s tím chci "krmit", ale co různě po fóru čtu, tak by to byla nejspíš nezbytnost k většině sluchátek ze seznamu.
l1b0rp
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ROHLIKvPARKU 18. 4. 2021 14:23

Zdravim, nerad bych zakladal zbytecne vlakno, tak snad mi poradite tady.
Rad bych sluchatka k PC na poslech hudby i hry v cene okolo 3000Kc.
Posloucham prevazne EDM.
Idealne bez DAC, ale ten bych casem mohl poridit - budu rad, pokud mi nejaky v rozumne cene poradite.
Co jsem koukal, tak Beyedynamic 880 i 990 stoji vcelku rozumne oproti cenam pred par lety.
Jak si stoji napr. proti Hifiman HE400i, ktera jsou ted na bazaru?
Diky.
ROHLIKvPARKU
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod l1b0rp 5. 5. 2021 11:51

Beyerdynamic DT880 jsou dvě verze - 250 Ohmová (zesilovač je nutnost) a 32 Ohmová.
Beyerdynamic DT990 jsou taktéž dvě verze - 250 Ohmová a 32 Ohmová.
Pokud plánujete poslouchat vyloženě jen na PC bez jakýchkoliv periferií, pak jsou pro vás "lepší" ty s nižší impedancí - jak Hifimany, tak ty Beyery s nižší impedancí je možné nakrmit bez větších problémů z PC.
Co se týče porovnání Hifimanů a Beyerdynamic, tak jsou charakterově jiná sluchátka. Beyery mají dynamické měniče, kdežto Hifimany používají magnetoplanární, každá sednou někomu jinému. Ani jedny jsem neměl možnost slyšet, ale dle všeho by HE400i měly být něco jako "mladší sourozenec" sluchátek Hifiman Sundara, takže by čistě teoreticky měly mít vcelku široké frekvenční spektrum, ne až tak silné basy, zato však relativně přesné. Každopádně jak Hifimany, tak Beyery jsou otevřené, takže zvuk bude unikat do okolí a i Vy budete slyšet okolí.


Já jsem se nakonec rozhodl pro Hifiman Sundara (slušný prostor, dobré detaily, basy nejsou silné, relativně neutrální,...) a jsem s nimi spokojen - dost slušně doplňují CA Polaris II, takže nakonec nebudu řešit zesilovač, ale spíše asi stacionární DAC (popř. DAC/AMP, ale to teď nespěchá), protože s Fiio M11 zní lépe než z PC a mít DAP věčně napojený na PC není dobré, co se životnosti baterie týče.
l1b0rp
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků