Prohazování dvou párů sluchátek

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tenzor 4. 4. 2021 18:42

Možná je to hloupý dotaz, ale fakt mě otravuje, že vždy, když chci vyměnit sluchátka (mám dvoje), musím jedny odpojit a druhé zapojit. Koukal jsem po nějakém switchi, ale nic kloudného jsem nenašel.

Vždy odpojujete a zase zapojujete? Nebo máte dva zesilovače?
tenzor
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 4. 4. 2021 18:55

Jsou zesilovače co mají dva výstupy :)
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 4. 4. 2021 23:45

Já mám výstup pro analytiku a kvalitní přednes na DAC/sluchátkovém zes. a pro většinový zábavný poslech (hry/net) mám výstup na zesilovači. Přepínám tedy jen výstup na DAC (sluchátka/line-out).
Aktuálně hledám řešení, jak sjednotit DAC, sluchátkový zesilovač a zesilovač pro repro. Ideálně do jednoho zařízení.
Každopádně pokud vám nevadí, že budou obě sluchátka zapojena, pořiďte klasickou rozdvojku.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 4. 4. 2021 23:51

Emil: Bluesound Power Node 2i. Ovšem ruku do ohně bych za kvalitu výstupů nedal. Nebo Casea dělá tuningy, kdy ti tam zabudují solidní sluchátkový výstup. Ale taky si to nechají zaplatit...
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Doktor Trychtýř 5. 4. 2021 07:02

Řeším to touhle hračkou: https://headfonics.com/the-qh4-by-samson/
Doktor Trychtýř
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tenzor 5. 4. 2021 12:17

martas38> To ano, ale zas potom hrají (zbytečně) oboje sluchátka najednou ne? Navíc se mezi ně pak dělí i výkon zesilovače, nebo se pletu?

Emil Pastelka> Chápu-li dobře, máte DAC/AMP combo a další zesilovač zvlášť. Nad tím právě taky uvažuju. Právě že bych raději měl možnost přepínání, než aby hrála oboje najednou.

Doktor Trychtýř> Už jsem podobná zařízení viděl. Tohle dejme tomu vypadá aspoň trochu slušně. Ale pokud vidím dobře, nejde jednotlivé výstupy vypínat jinak než ubráním hlasitosti. Takže zase buď musím nechat hrát oboje sluchátka nebo pokaždé nastavovat hlasitost. Vzhledem k tomu, že mám DAC/AMP combo, přijde mi lepší pořídit další normální zesilovač.
tenzor
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 5. 4. 2021 12:46

Někde hrají, někde to jde přepínat. Já jsem se nikdy nedostal do stavu, že bych potřeboval mít připojené dvoje sluchátka. Snad jen při vzájemném porovnání. Ale mám spíš problém s přechodem na jiný zvuk, takže nemám několik sluchátek, na každý žánr jiné.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tenzor 5. 4. 2021 13:09

Aha, nevěděl jsem, že to někde jde přepínat. Asi to není běžně uveřejněnovaná informace, protože jsem to nezaregistroval (nebo jsem prostě přehlédl). Víš o nějakém příkladu? Asi se také nedá říct, že bych to potřeboval, ale udělalo by mi to radost=)
tenzor
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 5. 4. 2021 14:32

Tak jsem žil v představě, že to přepínat jde a máš pravdu, že asi ne, nebo to není vůbec běžné. Existuje spousta zesilovačů jako ten Samson, které mají několik výstupů, ale jde tam pouze regulovat výstupní úroveň, nejde tam přepínat výstup např tlačítkem. Můj DAC/Amp má dva výstupy, 3,5 čistě pro IEM a 6,3 pro velké. Ani tam to nejde přepínat, žil jsem v představě že ano (je to jen slíbené v příštích aktualizacích firmware), ale řídí se to tím, které zařízení bylo zapojeno jako první.
Našel jsem pouze tohle, kde by to jít mělo, jestli to správně chápu, můžeš tam mít připojena buď dvoje sluchátka single ended a jde mezi nimi přepínat a nebo při symetrice je jeden jack levý a druhý pravý kanál.
Určitě to chceš :D
https://www.thomann.de/cz/antelope_amari.htm
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tenzor 5. 4. 2021 15:56

Jojo, přesně to potřebuju, když i to Tvoje ADI-2 by pro mě bylo zbytečný=D No nic, takže to asi bude další zesilovač. Většina lidí kupuje další vybavení kvůli zvuku, já kvůli komfortu, a to včetně sluchátek=D
tenzor
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 5. 4. 2021 16:16

Jinak switche jsou běžné a ne moc drahé. Takže jeden vstup to rozdělí na dva výstupy do dvou zesilovačů.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lo-fi 5. 4. 2021 16:31

mírně krkolomné ale ready https://www.secomp.cz/prepinac-vga-audi ... d7902.html

Alík a spol https://imall.com/product/Přepínač-M ... 07-4224/en

jinak na to stačí jeden kvalitnější dvojitý přepínač, tři konektory, kousek drátu a ABS krabička, cca 500kč
lo-fi
Junior

Odeslat příspěvekod tenzor 5. 4. 2021 17:01

martas> Mám kombo, takže mi stačí zapojit zlvášť zesilovač a přehodit výstup, což jde na DX3 pro celkem jednoduše.

lo-fi> To první vypadá opravdu krkolomě, navíc tam vidím jeden výstup. To druhé z mého pohledu právě spadá do kategorie "nic kloudného". Před pár lety jsem něco podbného koupil (Nobsound) a byl to přesně takový *****, jak jsem čekal. Jinak vyrobit lze leccos, ale to mi nikdy nešlo a už se o to ani nemám chuť pokoušet.
tenzor
Junior

Odeslat příspěvekod kuko61 5. 4. 2021 20:58

tenzor píše:Víš o nějakém příkladu? Asi se také nedá říct, že bych to potřeboval, ale udělalo by mi to radost=)


Ja mam asi stastie, ale vlastnim dva take prisrtroje :) Na Pioneer U-05 (DAC/Amp) aj na Loxjie P20 (Amp) ide prepinat aj vstupy aj vystupy a vzdy funguje len jeden vstup alebo vystup ;-)
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 5. 4. 2021 21:55

lo-fi píše:jinak na to stačí jeden kvalitnější dvojitý přepínač, tři konektory, kousek drátu a ABS krabička, cca 500kč

Tak to bych nikomu rozhodně nedoporučoval. Sice píšeš kvalitnější, ale co to konkrétně má být ? Za pár šupů se dá koupit destička s plošnými spoji, na které jsou tři konektory samice jack 3,5 mm (dva na jednom, jeden na druhém konci) a tlačítkový přepínač. Pokud bys to přepínání prováděl “za chodu”, tak můžeš zesilovač poškodit, nebo zničit (zkrat během přepínání - milisekunda stačí).
Doporučuji přistát na zemi, a jednoduše ty kabely vytahovat a zastrkávat, ony to ty konektory přežijí, a trvá to pár vteřin.
Daleko důležitější je použití takového přepínače (kde není riziko zkratu) v A-B testech, ať už sluchátek, nebo DACů / zesilovačů.
Naposledy upravil introvert dne 5. 4. 2021 22:07, celkově upraveno 1
introvert
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků