Sluchátka + DAC kolem 7 tisíc

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod rulin 7. 4. 2021 07:00

Zdravím vás, chci si pořídit něco lepšího k poslechu k počítači. Už řadu let používám ATH-T500 a chtěl bych vyzkoušet sluchátka s DAC. Nemám s tím vůbec žádné zkušenosti, jen tipy z recenzí.

Sluchátka mám na uších denně několik hodin. Proto bych rád nějaké pohodlné. Na uzavřené jsem zvyklý, ale asi by mi nevadily i otevřené. Prý mají díky konstrukci živější zvuk. Sluchátka používám na hudbu (převážně, různé žánry), filmy, hry. Mám raději basovější prostorový zvuk.

Okruh jsem zúžil na tyhle kousky:
AKG K 701
Beyerdynamic DT 990 PRO (DT 770 PRO), ale s jakou impendací?
Audio-Technica ATH-M50X

V převodnících a zesilovačích se nevyznám, je jich hromada, nemám žádnou zkušenost. Ale třeba FiiO E10k, FiiO K3 nebo Schiit Fulla 2 by byly něco pro mě si myslím.

Potřeboval bych nějakou zkušenost, radu. Budu za to velmi vděčný.
rulin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 7. 4. 2021 08:48

K701 rovnou vyřaď, to bude s levným DAC/Ampem bída a utrpení. Navíc to silně koliduje s tvojí preferencí basového zvuku, u K701 najdeš pravý opak. ATH neznám, ty Beyery řekněme.
Tyto levné hračky nejsou moc výkonné, takže čím nižší impedance a vyšší citlivost sluchátek, tím líp.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tibormi 7. 4. 2021 09:00

Hi.
Philips Fidelio X2HR sú kvalitné zábavné slúchadlá, s dobrým basom, priestorové, pohodlné, nenáročné na zosik. Ale už asi len cez Ebay sa dajú kúpiť.
https://www.ebay.co.uk/itm/Philips-Fide ... 101224.m-1

a k tomu ako vždy doporučujem: :D
https://hifina.cz/da-prevodniky/129-zen ... 80006.html
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rulin 7. 4. 2021 09:02

Edit: příspěvek před tím jsem neviděl.

Nejsem žádný náročný posluchač, jen jsem chtěl zvuk trochu obohatit. Tak trochu do toho teprve pronikám. Takže tyhle levné hračku budou něco pro mě.

Co říkáte na kombinaci DT 990 (80 Ohm) a nějaký z těch FiiO?
https://www.all4sound.cz/p/beyerdynamic ... -sluchatka
Schiit asi jen přes nějaký Amazon nebo co.
rulin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tibormi 7. 4. 2021 09:04

Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rulin 7. 4. 2021 09:35

Díky za rady. Vezmu teda ten Zen a sluchátka ještě nevím. Z eBaye se mi moc objednávat nechce.
rulin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _daRK 7. 4. 2021 10:07

Tebou navrhnute Fiio E10K a K3 rovno zavrhni. Ten Zen DAC, ktory pisal tibormi, bude ovela lepsia volba. Prip. aj Fulla je OK. Samozrejme, treba vyberat v kombinacii s vyhliadnutymi sluchatkami.
V tejto cenovej kategorii nie je vela fakt dobrych kuskov. Beyery mozu byt, treba vyskusat. K701 potrebuju lepsi zosilovac a ATH-M50X su velmi priemerne a nie kazdemu sadnu v oblasti komfortu, to uz skor ATH MSR7. Pozri este aj Sennheiser HD599.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tibormi 7. 4. 2021 10:13

Ale prv rozmysli si aké sluchátka chceš, ten Zen Dac bude tak dobrý pre sluchátka do 100 Ohm. Vyšší odpor už asi nie.
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rulin 7. 4. 2021 11:46

Tak zatím to vypadá na HD599. Nějaký významný rozdíl oproti DT 990 (80 Ohm). Čtu na ně jen samou chválu. Ale HD599 se mi vizuálně líbí více a zdají se být více pohodlnější.
rulin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod introvert 7. 4. 2021 14:07

HD 599 Ti můžu jenom doporučit. Je to takový vděčný dělník pro každodenní běžný poslech. Extrémně pohodlná, zatím jsem se nesetkal s pohodlnějšími. Pěkná, jejich vzhled se mi fakt líbí, to, že jsou z plastu, není žádný zásadní nedostatek. Levná. Dostupná. Jo - a dobře hrají :-) Beyerdynamicy mají většinou okolo 7-8 kHz nepříjemnou špičku ve frekvenční charakteristice, díval jsem se měření těch 990-tek, ty to mají taky. HD 599 jsou zcela v pohodě.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rulin 7. 4. 2021 17:04

Díky všem za rady. Moc mi pomohly.
rulin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod introvert 7. 4. 2021 18:43

A jak vidím, teď jsou zrovna HD 599 v bazaru za 3.500,- Kč
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 8. 4. 2021 07:01

Mám pro tebe ještě jeden tip na sluchátka do pranice. Sennheiser HD 569, uzavřený model. Před nějakou dobou jsem je naposlouchal spolu s modely HD 579 a HD 599, která zmiňuje introvert. Je to zvláštní, ale o dost levnější sluchadla 569 zněla lépe než jejich dražší bratříčci. Navíc v nich, jako v jiných uzavřenkách, nestraší kelímkáč. Pokud byly 599 označené jako pomyslní dělníci sluchátkového zvuku, tak o 569 to platí, zvlášť v poměru výkon/cena, dvojnásob. Ať pustíš rockový pecky plný el. kytar, popík nebo co já vim tuc-tuc, zahrajou všechno na eminente, zkrátka výborný univerzály. Tu zmiňovanou trojku 569, 579, 599 jsme testovali dost dlouhou dobu v Audigu a místní obsluha mi musela dát za pravdu...model 569 zněl překvapivě nejlíp a to napříč žánry. Navíc píšeš, že nejsi náročný, tedy za mě - ušetřený kačky a spokojenost.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rulin 11. 4. 2021 15:52

Zdravím vás a znovu prosím o radu. Tentokrát se jedná o kabely. Pořídil jsem tedy HD 599 + Zen DAC. Aktualizoval jsem software/firmware, nainstaloval Fidelizer. Testoval jsem s Tidal v Master kvalitě, taky nějaké flac nahrávky. Hraje to skvěle, fakt zážitek. Si říkám, jak asi musí hrát dražší kousky. Třeba někdy pořídím.

Má smysl pořizovat lepší kabely? Bude to v téhle kombinaci znatelné/slyšitelné?
Mám na mysli signálový+napájecí kabel, něco takového
https://ifi-audio.com/products/mercury3-0/
a pak sluchátkový kabel se symetrickým 4.4mm konektorem.
rulin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 11. 4. 2021 17:55

Signálové a napájecí kabely je podle mě naprosto zbytečné měnit a v této cenové kategorii sluchátek nemá moc význam ani sluchátkový kabel, jednak to nebude u velkých sluchátek této třídy až tak slyšet a za další kvalitní kabel se bude cenou blížit ceně HD599, či spíš ji převýší.
Zdaleka nejvíc by sis pomohl výměnou sluchátek, pak výměnou DAC/Ampu, pak dlouho nic a pak teprve sluchátková kabeláž a nakonec ty kabely ostatní, podle mého názoru bez slyšitelného vlivu.
Jediné co by mohlo být znatelnější je výměna sluchátkového kabelu za symetrický. Tam by to asi smysl mělo.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků