In-Ear sluchatka do 250 €

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Rival1 15. 4. 2021 20:04

Tak hovorite, ze sa viac oplati FD5 ako FH5? Pri FD5 sa prave obavam ci nebudu prilis vyskove sluchadla a hrat velmi svetlo.
Rival1
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 15. 4. 2021 20:17

Já bych rozhodně doporučil místo FH5 FH7. Přeci jen FH5 výšky dost chybí, od určitého pásma je to úplně useklé, činely necinkají.
FD5 netuším, snad se mi někdy dostanou do ruk. Ale bývají doporučovány např. na vážnou hudbu, dá se čekat vyrovnaná tonalita, což může a nemusí být výhodou. Záleží na vkusu...
Ale dá se čekat, že FH7 budou zvukem oproti FD5 podstatně dál.
Ale pokud kolega píše, že mají zvuk do U, tak to rozhodně nuda nebude.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Rival1 16. 4. 2021 06:07

FH7, ale kupovat urcite nebudem kedze stoja 450 eur, co je podstatne viac ako moj spominany rozpocet. Rozhodujem sa medzi in-earmi do 250 eur a preto sa rozdhodujem medzi FH5 a FD5.
Rival1
Junior

Odeslat příspěvekod viking81 16. 4. 2021 07:23

Neviem ci tu padli ako navrh, ale pozrel by som aj Ibasso IT01s. Tiez podarene IEM...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rival1 16. 4. 2021 08:40

Prípadne som našiel Fiio FA7 za akciovú cenu. Co hovorite na nich?

https://www.muziker.sk/fiio-fa7-smoke-blue
Rival1
Junior

Odeslat příspěvekod viking81 16. 4. 2021 08:48

Tie maju len "armature" menice, takze zvuk bude iny ako pri "hybrid" konstrukciu ci na konstrukcii s "dynamic" driverom. Ono je to patrne z nazvu slchadiel. FA, FH alebo FD... Myslim ze sa tu uz riesilo a vyslo z toho ze lepsie budu modely FH...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LOPO_X 16. 4. 2021 09:55

Mam pocit že FA7 vycházely v recenzích hůře než FH5. Byly pry až moc temné a basové.
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Inulthor 14. 6. 2021 08:07

V téhle kategorii se ještě pohybují Meze rai solo a FiiO Fd5, oba modely s jedním DD. Měl by někdo srovnání? Co jsem vyčetl, tak mají být relativně neutrální s dobrou prostorovostí a detailem, obzvlášť ve středním pásmu.
Inulthor
Junior

Odeslat příspěvekod brodus 14. 6. 2021 10:15

Tak ty Meze jsem poslouchal v Audigu s Shanlingem m2s a za mně ne..Chtěl jsem upgrade z Fiio f9pro a ani náhodou.F9pro ani it01 nepřehrály.Myslim že Meze inear neumí,tedy nevím jak nějaký vyšší model.?A to jsem spokojeným vlastníkem Meze Neo.A vzhledem k už celkem dlouhému kolečku zkoušení a omezenému trhu,vezmu na zkoušku Fd5 z Alzy,a když ani ty,bez váhání přitlačim na rozpočtu,a vezmu fh7;-).Nejradši bych to udělal hned,ale láká mně vyzkoušet ty fd5 a do toho ty moje minisluchovody:-(.Nehledě na to že m5s už si také zaslouží něco lepšího.Tak uvidíme...???
brodus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Inulthor 14. 6. 2021 10:32

Hele, Meze 99 Neo mám taky a jsem s nimi náramně spokojený, tak bych k nim rád do tandemu neutrální IEM, ty FH7 jsem taky koukal, ale už je to dost no. Určitě poreferuj ty FD5 i ten kabel k nim vypadá fajn. Nedávno vyšlo FH5s, ale recenze vyznívají rozporuplně.
Inulthor
Junior

Odeslat příspěvekod flatliners 14. 6. 2021 10:51

mě přijde trochu zvláštní, že FH5s začínají na zhruba o litr nižší ceně než začínali FH5. Možná to "s" znamená i nižší model:D FD5 každopádně vypadají zajímavěji. A kdyžtak v Alze bezproblémové vrácení..
Metal/HC/Punk
Galaxy S23 Ultra
Elysian Annihilator 2023, Empire Ears Odin, TIMSOK TS-316, Westone 4R, iBasso DX320/AMP14, iFi Go Blu, Shanling M0 Pro, FiiO Btr3k
flatliners
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brodus 14. 6. 2021 12:31

Těžko říct..až je vyzkouším pisnu,ale žádný elaborat ani recenzi nečekejte,to spíše popíšu barvitě zápas Krejčíkové nebo fotbal.:-))).Nicméně hudbu po 50tce posloucham rád a často. Naposlouchano něco málo také,ale pořád jen pokročilejší posluchač s mizivým popisem nuancí.:-)
brodus
Mírně pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků