Aftermarket kabel pro Sennheiser HD 800 S

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pavel1756 14. 4. 2021 14:52

Pomalu se začínám rozhlížet po lepším kabelu k HD 800 S. V USA asi nejvíce doporučují Black Dragon od Moonaudio, ale nechce se mi jej kupovat mimo EU. Z minulých příspěvků na AVmanii jsem našel doporučení (pro HD 800) od MHOE na značku Forza Audioworks, což je můj aktuální favorit, kokrétně model Noir HPC Mk2. Ale než bych jej objednal, chtěl bych se zeptat, zda má někdo z místních uživatelů doporučení nebo zkušenost s aftermarket kabely pro HD 800 S (případně pro HD 800). Ačkoliv mi obecně zvuk HD 800 S vyhovuje, od nového kabelu bych očekával trochu plnější bas a mírné potlačení výšek. Cenově do 10 tisíc. Budu rád za jakýkoli tip. :-)
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 14. 4. 2021 17:16

Já provozoval Forza Claire HPC Mk2 na původních HD 800. Zrovna v této kombinaci mi přišlo, že káblík o něco zvýraznil basový impact, což bylo žádoucí, ale na druhou stranu zvýraznil i detaily ve výškách, což už tak žádoucí nebylo, protože HD 800 pak měly ještě větší tendenci k nepříjemným sykavkám. Forza měla v minulosti v nabídce speciálně pro HD 800 model Copper Series Mk2 ve verzi Extended Bass z širokých vodičů AWG20, ale ten nějakou dobu už nelze objednat.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 14. 4. 2021 17:44

Díky. :-)
Model Noir by měl údajně výškové pásmo trošku zjemnit, ale je otázka, zda tomu tak skutečně bude.
Ještě bych zeptal na prezentaci prostoru, byla tam s Forzou nějaká změna oproti stock kabelu?
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 14. 4. 2021 18:03

Noir je ten stejný kabel (stejný počet žil stejného průřezu), jen s opletem a jiným Y-splittem. Co jsem popsal výše ohledně výšek a basů mi utkvělo v paměti; je možné, že Forza kabel byl prostě jen detailnější než ten základní, tak to mělo za následek relativní zvýraznění všech detailů, tedy i těch, které v podání HD 800 tahaly za uši. Co se týče prostoru, nepamatuju si žádnou extra změnu, ale už je to taky dva a půl roku, co jsem prodal HD 800.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 14. 4. 2021 18:29

Moc děkuju za upozornění. Ale teda nepotěšilo mě to. Už vidím, jak nakonec skončím s tím Black Dragon. :hm
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 14. 4. 2021 20:18

V EU jde sehnat ještě ADL Furutech iHP-35Hx (postříbřená měď) a Cardas Clear a Clear Light. Třeba k Audeze nebo Focal bych kabely Forza doporučil všemi deseti, ale myslím, že zrovna v případě HD 800 je Black Dragon taková sázka na jistotu.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Teroo 14. 4. 2021 20:59

Ja teda som už mal niekoľko krát prst na voľbe zakúpiť kábel od Forza pre audeze LCD 2C. Láka ma najviac Noir Hybrid HPC.
Na otázku, ktorý by bol fajn som dostal od nich odpoveď, ktorá možno niekomu pomôže.

"Given the LCD-2 sound signature I would not bother with Noir HPC mk2 - it is too warm and dark cable for them (perfect for cans like HD800 for example). Noir Hybrid and Claire Hybrid share some characteristics like tonal balance and speed, but they differ in quite a few ways too. Generally speaking Noir Hybrid is tier above Claire Hybrid in terms of technical aspects of sound quality like sound stage and imaging. It is also more refined with plenty of micro details."
Audio: Samsung Galaxy Buds 2 Pro
Home Cinema: EPSON EH-TW7400, Denon X2500H, DALI Zensor 7, DALI Zensor vocal, DALI Zensor 1, DALI Alteco C-1, DALI SUB E 12F.
TV: Nepotrebujem.
Teroo
Junior

Odeslat příspěvekod pavel1756 15. 4. 2021 07:21

Teda tak já nevím. Možná to risknu s tím Noir. U něj se mi hodně líbí i design - asi nejlepší, co jsem kdy u kabelu viděl.

-- 15. 4. 2021 08:30 --

@Teroo: Sice je to mimo téma, ale nedá mi to a zeptám se. Všiml jsem si, že máš v popisku Jitterbug, Supru a RME. V jiném vláknu jsme před pár dny vedli spor o to, zda mají USB kabely vliv na zvuk a konkrétně tam padlo, že v případě RME nemají. Tak bych se chtěl zeptat, zda nějaké změny pozoruješ?
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibormi 15. 4. 2021 07:40

Forza káble sú vždy top, mierne zvýraznenie basov je pri akomkoľvek modely, Noir som teda ešte nemal, ale ak je pravda, čo tu píšu ostatní, bude výborný kandidát :)
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Teroo 15. 4. 2021 18:54

Či som spozoroval nejakú zmenu pri USB supra a AQ jitterburg pri RME musím povedať, že asi ani nie.

Na druhú stranu výmena kábla USB supra pre Klipsch R41 PM sa zvuk zlepšil, menej šumu, viac taký jasnejší čistejší zvuk.
Audio: Samsung Galaxy Buds 2 Pro
Home Cinema: EPSON EH-TW7400, Denon X2500H, DALI Zensor 7, DALI Zensor vocal, DALI Zensor 1, DALI Alteco C-1, DALI SUB E 12F.
TV: Nepotrebujem.
Teroo
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 15. 4. 2021 19:14

To jste mně zas něco ukázali. Předpokládá, že pro LCD-X bude nejvhodnější Noir-Hybrid HPC? Tedy ten nejdražší :D
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 15. 4. 2021 19:23

:-D ,co nadelás,pravdou je,ze kabely fungujou.Je to jako s deckama,taky se snazís,doprát jim to nej.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 15. 4. 2021 19:26

martas38 píše:To jste mně zas něco ukázali. Předpokládá, že pro LCD-X bude nejvhodnější Noir-Hybrid HPC? Tedy ten nejdražší :D


Jo, ten bude nejvhodnější. :D
Já jim napsal mail, co si myslí o té kombinaci Noir + HD 800 S a pokud budu s odpovědí spokojen, tak jej objednám.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 15. 4. 2021 19:54

Já jsem právě před měsícem kupoval od Kabelguru, ale především skrz délku, protože ten dodaný má snad tři metry a zavazel na stole. Ve zvuku jsou velice drobné změny. nejsem schopen říct, jestli k lepšímu nebo k horšímu, spíš je to padesát na padesát, zpevnil, ale bohužel zeslábl bas a trošku prokoukly výšky. Ale pokud by to byla razantnější změna, jako jsem zvyklý u IEM kabelů, možná bych začal házet do prasátka... Design je oproti bílé tkaničce co mám teď opravdu skvělý.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zarkow 15. 4. 2021 20:33

Sluchátkový kabel od Kabelguru je opravdu "projasňující" a pro světlá sluchátka to může být už přes hranu, mám v tomto ohledu podobnou zkušenost.
Byl tu také zmíněn kabel od Furutechu. Ten mám na HD600 a taky bych řekl že spíše zvýrazňuje než "uhlazuje", což k HD800 nemusí být ideální.
zarkow
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků