Aftermarket kabel pro Sennheiser HD 800 S

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod introvert 3. 5. 2021 20:22

Andrew Park (@Resolve) z headphones.com v živém streamu, kde vytvářel EQ profily k novým verzím Audeze LCD-X a LCD-XC: I’ve never heard a difference in cables. Znamená to, že tomuto zkušenému recenzentovi něco zásadního uniká ? https://youtu.be/kpGYlCewseo , čas 1:18:15. Následně to ještě blíže vysvětluje mezi 1:31:00 a 1:33:25
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tibormi 4. 5. 2021 09:21

Hej... ako aj ja si myslím, že je to správny recenzent... To ale neznamená, že každý pokryje všetko, on napríklad veľmi rád používa, už Tebou spomenuté, EQ ... čo veľa ľudí tu nemusí, ja tiež nie.
Ja som so svojím Forza Claire Hybrid káblom moc spokojný, transformoval slúchadlá na vyšší level. Aj môj brácha to schvaľuje a počuje, a on moc na Hifi nie je.
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 4. 5. 2021 09:29

No právě. Vzhledem k tomu, že u IEM jsem se mohl o vlivu kabelu přesvědčit osobně (měděný x postříbřený), tak mi není jasné, proč by tomu tak nemělo být i u velkých sluchátek. Ale třeba to ten Andrew ani nikdy nezkusil .. já nevím. V každém případě si v budoucnu udělám takový menší test kabelů k Anandám - dva už mám, třetí objednám, a uvidí se. Nebo taky ne, třeba tam ten vliv může být, ale jen někdy, a třeba je to zcela nahodilé, u jakého konkrétního kabelu je vliv jaký. Doufám, že ti, kdož si zde ty kvalitní kabely pořídili, se neopomenou pochlubit, jaký měl nový kabel vliv na zvuk.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 4. 5. 2021 10:00

Já na kabel pořád čekám. Ani mi neodpověděli na mail, který jsem jim v pátek poslal.

-- 4. 5. 2021 11:26 --

Tak si asi přečetli moji stížnost v předešlém příspěvku, protože mi od nich právě dorazil mail. To nemůže být náhoda!
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 4. 5. 2021 13:37

Tak kabel právě dorazil. :-)
@martas38: Jak to vypadá u tebe?
Přílohy
IMG_0509.jpg
IMG_0508.jpg
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 4. 5. 2021 15:06

Jo taky dorazil. Tři hodiny před tím mail. Vypadá vcelku luxusně, balení bych nazval efektní, selské (v dobrém smyslu), ale skrz pracovní vytížení jsem jen zkontroloval, jestli tam je a má správné konektory, zapojím ho až ve čtvrtek.
Ale na pohled vypadá sympaticky a skoro jak ten tvůj :D

-- 4. 5. 2021 16:15 --

K debatě výše ohledně vlivu, přijde mně, že dopady kabelů na zvuk IEM jsou podstatně větší, než u velkých sluchátek. Ale zatím jen jedna zkušenost dodaný kabel k Audeze vz. postříbřený Kabelguru. Uvidíme co tenhle macek.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 4. 5. 2021 21:19

Mhm, takže si pýta extra 70€ čisto za konektory, ktoré z Číny bežne dostaneme do $20 (a to ako cena bez nejakých množstevných zľav)
https://www.aliexpress.com/item/4001099992279.html .

Ď za foto, idem ja už, nechám vás tu robiť to, čo sa v týchto témach robí.

L.U.K. píše:Pokud vím, tak FAW používá na kabely k HD800 rhodiový konektory Furutech (nevím jestli vždycky, nebo jestli třeba v minulosti nepoužíval jiný, ale už jsem je několikrát na jeho kablech k HD800 viděl) a ty nejsou zrovna levný. Dělají se ve dvou verzích:
https://www.audiophonics.fr/en/accessor ... -8042.html
https://www.audiophonics.fr/en/accessor ... -7768.html

https://6moons.com/audioreviews2/forza/2.png
https://6moons.com/audioreviews2/forza/8.png

Nevieš, viď. vyššie.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 4. 5. 2021 22:27

dropadred: nevím, jestli je to tenhle případ, ale na Aliexpressu dostaneš za zlomek ceny Nakamichi banánky, oproti běžné ceně. Akorát že je to fake a banánky jsou za pár měsíců celé zoxidované. Taky jsem si myslel, že ušetřím, neušetřil jsem. Ale třeba to není tento případ...
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 4. 5. 2021 23:43

dropadred píše:
L.U.K. píše:Pokud vím, tak FAW používá na kabely k HD800 rhodiový konektory Furutech (nevím jestli vždycky, nebo jestli třeba v minulosti nepoužíval jiný, ale už jsem je několikrát na jeho kablech k HD800 viděl) a ty nejsou zrovna levný. Dělají se ve dvou verzích:
https://www.audiophonics.fr/en/accessor ... -8042.html
https://www.audiophonics.fr/en/accessor ... -7768.html

https://6moons.com/audioreviews2/forza/2.png
https://6moons.com/audioreviews2/forza/8.png

Nevieš, viď. vyššie.

Vím, viz fotky který jsem dal ve svý předchozím příspěvku.
A stačí mrknout na web za jaký ceny se prodávají konektory na HD800 od různých dalších výrobců. Zrovna tohle jsou zkrátka konektory který nejsou levný.
anonymni

Odeslat příspěvekod dropadred 5. 5. 2021 10:09

To len ako doplnenie, že to mohlo byť niekedy, teraz to už nie je a dobre tak, je to predražený čpavok.

martas38 píše:dropadred: nevím, jestli je to tenhle případ, ale na Aliexpressu dostaneš za zlomek ceny Nakamichi banánky, oproti běžné ceně. Akorát že je to fake a banánky jsou za pár měsíců celé zoxidované. Taky jsem si myslel, že ušetřím, neušetřil jsem. Ale třeba to není tento případ...

Nie, Nakamichi nerobí tie banániky, všetky tie Nakamichi konektory (banániky, RCA,...) sú fake z Číny. ;-)
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 5. 5. 2021 10:26

Lepší vlastnosti, lepší dražší materiál, kvalita, značka..... vyber si co chceš. Že se to tobě zdá předražený je jen tvůj problém, předražená je velká spousta věcí, který si běžně všichni kupujeme. Když ti to nevoní, nikdo tě nenutí to kupovat.
anonymni

Odeslat příspěvekod pavel1756 5. 5. 2021 11:17

Co se týče rozdílů v kvalitě zvuku mezi kabely ke sluchátkům, obecně souhlasím s tím, co píše martas38. U inearů mohou být ty rozdíly až neskutečné. Pamatuji, jak jsme kdysi v Audigu zkoušeli s iBasso IT01S tři různé aftermarket kabely a s jedním z nich hrála ta sluchátka úplně jinak. Kdybych nevěděl, že jsou to IT01S, tak bych přísahal, že jsou to jiné ineary.

Naproti tomu u velkých sluchátek bývají rozdíly obvykle mnohem menší nebo taky žádné. Například, když jsem porovnával "základnější" Audeze kabel (ten černý) s prémiovým za 500 dolarů (černobílý dodávaný k top modelům Audeze), poctivě mohu říct, že jsem neslyšel vůbec žádný rozdíl. Zkoušel jsem je na dvou modelech, konkrétně LCD X a LCD 4. S LCD X jsem také zkoušel hodně drahý Cardas Clear Light a tam už nějaké rozdíly byly, ale že bych se před tím posadil na zadek, to opravdu ne a popravdě ani by se mi v tomto případě moc nechtělo do slepého testu, protože ty rozdíly, které jsem slyšel, taky mohla být jen psychoakustika...

Ale když to teď vezmu z druhého konce, u několika modelů velkých sluchátek jsem zaznamenal rozdíly, které jsou skutečně signifikantní, a to natolik, že nevěřím, že člověk, co má v pořádku sluch, by je také neslyšel. Konkrétně se jedná o Audio-Technica ATH-MSR7. Zkoušel jsem s nimi nejlevnější kabel 3,5mm-3,5mm jack od Audioquestu, model Tower a oproti stock kabelu to byl velký skok v kvalitě zvukové reprodukce; citelně detailnější pásmo od 1 kHz výše, lepší separace nástrojů i jejich přesnější lokalizace na hudební scéně...

Dalším velký rozdíl je slyšet u Meze Empyrean. Na tom se ostatně shoduje i většina lidí na zahraničních fórech. Každou chvíli tam čtu, že k nim někdo velmi doporučuje pořídit lepší kabel. Ze své zkušenosti vřele doporučuji Empyrean Silver Plated PCUHD. Asi před měsícem jsem jen tak ze zvědavosti zkusil poslechnout Empyreany s původním kabelem. No nebudu se teď k tomu nějak podrobně vyjadřovat, protože si to schovávám do mé druhé recenze na Meze Empyrean, ale prozradím vám aspoň závěř. Pokud si chcete koupit Empyreany, kupte si je rovnou s aftermarket kabelem, protože rozdíl je to skutečně značný, a to obzvlášť pokud máte adekvátní DAC se zesilovačem.

No a konečně pár slov k Forza Noir HPC Mk2 s HD 800 S.
Předně bych chtěl pochválit design a konstrukci. Obojí je skvělé. Mám zde jedinou výtku, a tou je jeho hmotnost. Oproti stock kabelu (dodávanému k HD 800 S) je těžší a při poslechu to určitě pocítíte.
Ze všech velkých sluchátek a různých aftermarket kabelů, které jsem k nim testoval, jsem zcela jednoznačně zaznamenal největší kvalitativní rozdíly ve zvukové reprudukci právě u HD 800 S a tohoto kabelu od Forzy (nicméně Emypreany a MSR7 jsou v docela těsném závěsu). Tyto Senny mám hodně rád, ale jsou tu určité aspekty, se kterými nejsem spokojen. Konkrétně se jedná o slabší bas ve smyslu jeho objemu a maličko výranější výšky okolo 6 kHz. Oba tyto "problémy" Forza Noir poměrně úspěšně eliminuje a nejen to, kromě hlubšího a mohutnějšího basu (kterému ovšem stále chybí větší impakt v nejnižších frekvencích) a vyrovnaných 6 kHz, došlo také ke zlepšení prezentace pásma mezi 1 a 4 kHz, u kterého mi chyběla větší sytost. Nemile se to projevovalo například u houslové sekce, která působila příliš tence. Překvapivě i tento "problém" Forza úspěšně eliminoval.
Výše popisované rozdíly nejsou žádnými jemnými nuancemi, všimnete si jich okamžitě. Mně konkrétně stačí tak vteřina až dvě poslechu, abych byl schopen určit, zda se jedná o Forzu či ten stock kabel. A pro zaryté pochybovače, klidně se můžeme někdy domluvit na slepém testu. Za tím, co tu píšu si stojím a dám za to klidně ruku do ohně, opravdu nemám potřebu si tu vymýšlet pohádky... ;-)
Ještě bych doplnil jednu věc, které jsem si všiml i mezi HD 800 S a HD 800. Jak díky Forze naroste objem basů i pásma mezi 1 a 4 kHz, může se zdát a mně to tak zprvu skutečně připadalo, že se trochu zmenší hudební scéna, respektive v určitých pasážích to vypadá jako by byla hudební scéna blíže posluchači. No je to právě důsledek toho, že ta konkrétní sekce nástrojů nezní tak tence a nesimuluje tak pocit, že je dál od posluchače. Ono asi právě proto někteří tvrdí, že HD 800 mají větší prostor než 800 S, které mají celkově objemnější zvuk.
Přílohy
IMG_0513.jpg
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 6. 5. 2021 23:47

Po pár hodinách poslechu přináším nějaké postřehy ke kabelu Forza AudioWorks Noir Hybrid HPC pro sluchátka Audeze LCD-X.
Jedná se o kabel kde jsou kombinována měděná a stříbrná vlákna, proto označení hybrid. V sérii Noir nabízejí ještě čistě měděný kabel, ale mírně vyškolen kabelovou magií u IEM jsem navzdory konzultacím s Forzou dal přednost hybridu (doporučovali k LCD-X měď).
Kabel příšel cca 10 dní po objednání, prakticky bez varování (3 hodiny předem přišly dva maily od Forzy, že odeslali, mail jsem si vyžádal).
Musím říct, že elegance balení mě posadila na zadek. Kabel přišel v hnědé lepenkové krabici vystlané dřevěnou vlnou, uložený v bílém režném pytlíku s logem Forza AudioWorks. Okamžitě mě napadl termín "selské balení". Skutečně to tak působí, je to velice efektní, řekl bych milé a slovem selské nemyslím nic podřadného, ba naopak. Prostě takový řekněme naturální obal, ve kterém by člověk spíš očekával třicet deka té nejkvalitnější slaniny z obchodu Sklizeno v ceně 3000Kč/kg. Tolik k balení.
Sám kabel je mohutná černá pletýnka, na jedné straně masivní 6,3mm zlacený jack ViaBlue černozlaté barvy, na druhé Audeze/Meze konektory tuším Rean, kanály jsou odlišeny drobnou zelenou značkou v logu AudioWorks ( že je to pravá jsem musel vyzkoušet balancem na zesilovači). Kabel má černé látkové opletení, je na své mohutné rozměry poměrně lehký, ohebný, příjemný do ruky, rozdvojení je zakončené opravdu masivním splitterem opět s logem Forza AudioWorks. Spousta lidí si stěžuje, že je hodně těžký, nemám ten pocit a vzhledem k jeho poddajnosti mě přijde pohodlnější, než kabel od Kabelguru, se kterým ho budu dále zvukově srovnávat.
Popis dopadů na zvuk:
Musím říct, že po nasazení kabelu a potvrzení správné orientace přišel dá se říct šok. V dobrém slova smyslu. Tak razantní a pozitivní změnu zvuku jsem nečekal. Rozdíl mezi dodávaným kabelem k LCD-X a kabelem od Kabelguru je hodně malý, ten druhý působí světlejší podání zvuku, projasnění výšek a středů, zeslabení basu.
Ovšem v případě Forzy dochází k úplně jiným změnám. Dojde k zúžení prostoru. Kapela se nám přesunuje z koncertní haly do klubu. Ovšem bez nežádoucích artefaktů, i tak je prostoru stále dost a byť se zúžil co do šířky, došlo k jeho prohloubení. To vše na daleko lepší aparatuře než byla v hale. Zvuk nabírá na jisté intimitě, která ovšem není na obtíž. Zásadní dopad je na podání basu. Je daleko intenzivnější, nadýchanější, barevnější, hlavně teplejší. Ten dopad není na úplně nejnižší frekvence, ale člověk má pocit daleko větší hutnosti, valivosti a fyzičnosti basu. Jako by byl zvuk LCD-X audezovatější, rozuměj, víc se blížil klasickým modelům LCD-2, LCD-3. Zpět je ta hladká živočišnost a hebká mohutnost, kterou LCD-X trochu postrádají. Došlo k mírnému ztmavení zvuku. Ovšem na výškách se začaly dít věci. Dopad je hodně podobný jako u basů, tedy ne na ty nejvyšší pásma, nedochází vyloženě k jiskře známé u stříbrných kabelů k IEM, ale výšky jsou daleko detailnější a současně jemnější. Hlavně mám pocit, že dopad na toto pásmo způsobuje opravdu razantní zlepšení separace nástrojů. Jsou jako by ostřeji odděleny, ovšem bez zostření vlastního zvuku.
Středy si nechávám nakonec. Tam asi došlo k na první poslech nejméně výrazným změnám. Ale jednak mám pocit větší intimnosti, ale především v jistém zetmavení zvuku a řekl bych, že za to je zodpovědné toto pásmo. Možná nemám pravdu a budu rád, když mě někdo opraví.
Musím říct, že kabel totálně předčil očekávání, udělal ze sluchátek tak trošku vyšší model. Změna je tak silná, že mě to až zaskočilo. Prostě trošku schizofrenie. Je to hladší a ostřejší současně. Jemnější a současně výraznější. Těžko popsat, nutno zažít.
Že to funguje u IEM vím už dlouho. Ale že tak silně u velkých sluchátek jsem netušil. Všechny nevěřící/měřící Tomáše mile rád pozvu na poslech.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tibormi 7. 5. 2021 15:57

Paráda, ja to hneď vravel, tie káble stoja za to! :D
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 7. 5. 2021 16:04

Martas, jakou máš vlastně verzi LCD-X?
Máš už tu 2021 revizi nebo 2020?
For those who may be curious, here are the start dates and serials for the new configuration:
11/23/20 LCD-X Leather-Free 7527615

11/23/20 LCD-X Leather 7527600
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků