Aftermarket kabel pro Sennheiser HD 800 S

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pavel1756 29. 4. 2021 18:05

@Teroo: Vím, že výrobce uvádí, že by se měl nechat nějakou dobu rozehrát, ale přesto jaké jsou tvé první dojmy co se týče zvukových rozdílů oproti stock kabelu?

@martas38: Už se ti z Forzy ozvali? Já dostal jen dva maily v den zaplacení, že jsem úspěšně provedl platbu a ve druhém potom přehled objednávky.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 29. 4. 2021 18:11

Ještě ne, ale co jsem četl obvykle to trvá dva a víc týdnů, nemají na skladě, vše dělají podle zakázek.
Jinak souhlas, špatně zahořelý kabel, to je neštěstí. Nech ho pořádně rozehrát :D
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Teroo 29. 4. 2021 20:22

Samozrejme som nevydržal a už poctivo kábel zahrievam.
Na adekvátne hodnotenie mi chýbajú dve skutočnosti:
1. je ešte veľmi skoro
2. nemám už originál kábel

Napriek tomu, pustil som si moje naozaj veľmi obľúbené skladby a jednu vec musím naozaj vyzdvihnúť.
A to, že oproti originál káblu platí veta, ktorú mi napísal Mateusz: "It is also more refined with plenty of micro details."
Přílohy
head.jpg
Audio: Samsung Galaxy Buds 2 Pro
Home Cinema: EPSON EH-TW7400, Denon X2500H, DALI Zensor 7, DALI Zensor vocal, DALI Zensor 1, DALI Alteco C-1, DALI SUB E 12F.
TV: Nepotrebujem.
Teroo
Junior

Odeslat příspěvekod introvert 29. 4. 2021 22:59

Zbytečně si protahuješ kůži ..
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 30. 4. 2021 00:10

Ježiš tak si pak pořídí něco takovýho, nebo tu kůži zkrátí: https://www.amazon.de/-/en/Audeze-Brown ... B07H2L96VK
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Teroo 30. 4. 2021 05:11

Ešte ak môžem odporučiť tak mne tiež nechodila žiadna aktualizácia objednávky.
Dopytoval som sa kedy asi bude odoslané. Taktiež číslo zásielky mi neprišlo tak skúste dat dotaz, možno už bude zásielka na ceste ;)
Teroo
Junior

Odeslat příspěvekod introvert 30. 4. 2021 06:18

martas38: k čemu ta hysterická reakce ?
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 30. 4. 2021 07:49

@Teroo: Díky za tip s tím mailem. :-)
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 30. 4. 2021 07:59

introvert: skrz tvoje neustálé zbytečné starosti o kůži na mostu Audeze. A zrovna ten stojan co má Teroo je přímo k Audeze doporučovaný. Pokud to teda je ROOMs Audio Line FS Pro A, což vypadá že je.

-- 30. 4. 2021 09:02 --

Teroo: takže ani při odeslání nedali vědět? Komunikativnost Forzy je opravdu zajímavá...
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 30. 4. 2021 08:09

Ta kožená část mostu se nakonec prověsí tak jako tak. Mně se to stalo u všech Audeze, které jsem měl, a to ani jedny nebyly na stojanu.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Teroo 30. 4. 2021 08:24

Áno tiež som čakal, že v objednávke budú zobrazované ďalšie kroky.. spracováva sa, odoslané, a také niečo. Je tam len ze platba akceptovaná.

Aspoň na mail reagujú i keď niekedy s 1 dňovym oneskorením.

Hlavný je samotný výsledok ;)
Výborné spracovanie, furutech 6,3 je teda riadny obor a splitter je tiež celkom veľký a ťažký kúsok. Ten by mohol byť aj ľahší ale s tým som rátal a aspoň kábel drží v takom priamom smere.

A čo sa týka hlavoveho mostu a stojana.. tak rozumiem a viem ale neriešim, ak príde potreba výmeny tak vymením. Dokonca sa mi pozdáva ten karbonovy most lebo je tam mínus 20 gramov no zároveň mínus 200 eur :-D
Teroo
Junior

Odeslat příspěvekod introvert 30. 4. 2021 08:44

pavel1756 píše:Ta kožená část mostu se nakonec prověsí tak jako tak. Mně se to stalo u všech Audeze, které jsem měl, a to ani jedny nebyly na stojanu.

Ale kdyby se o to staral, tak se to nutně prověsí mnohem později. Nicméně pokud to nevadí vlastníkovi, tak mně osobně je to teprve fuk :-) Já ho chtěl pouze upozornit, protože jsem nevěděl, zda zná tento nedostatek sluchátek Audeze.

-- 30. 4. 2021 09:46 --

martas38 píše:introvert: skrz tvoje neustálé zbytečné starosti o kůži na mostu Audeze.

Řekl bych, že moje poznámka nebyla určena pro Tebe (i když jako čerstvý majitel těchto sluchátek sis ji tak možná vyložil ? ..)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 30. 4. 2021 17:17

Teroo píše:Samozrejme som nevydržal a už poctivo kábel zahrievam.
Na adekvátne hodnotenie mi chýbajú dve skutočnosti:
1. je ešte veľmi skoro
2. nemám už originál kábel

Napriek tomu, pustil som si moje naozaj veľmi obľúbené skladby a jednu vec musím naozaj vyzdvihnúť.
A to, že oproti originál káblu platí veta, ktorú mi napísal Mateusz: "It is also more refined with plenty of micro details."

Už to začína, nemáš ani bod pre porovnanie, porovnávaš po pamäti rozdiel, ktorý i v najideálnejších podmienkach (nereálnych ako že vieš prepínať medzi káblami možno s 1-2 sekundovým oneskorením) je tak akurát zanedbateľný (a ak nie je, tak jeden alebo druhý mal/má nejakú vadu) a opakuješ len to, čo ti výrobca vložil do úst.

Znovu ďalšia téma, kde sa rozplývajú nad sumou, akú zaplatili za kus kovu (ktorý...nie, neexistuje nič také ako ROZOHRÁVANIE alebo ROZHRIATIE káblov a nemáte asi ani tušenie, čo by to malo predstavovať) a múdrosti kalibru horoskopy vycucané z útrob palca.

Ale, then again, ja som tu len kvôli tomu, že by ma zaujímalo tých 70€ za tie konektory pre HD8XX.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 30. 4. 2021 17:29

Já mám naprosto jasnou představu co znamená rozehrání kabelu. je to "zahoření" mozku. Zvyk na jiný zvuk.
Mám k LCD-X dodávaný kabel a kabel od Kabelguru. Pak sem rozdíly oproti Forze napíšu. Dodaný kabel a Kabelguru se dopadem na zvuk liší. Guru má jasnější zvuk s větším detailem na středech a víc výšek a míň basu oproti dodanému. Ale rozdíl je o dost menší, než jaké jsou rozdíly u kabelů k IEM. Ani nejsem schopen říct, který je lepší, ale rozdíl tam je. Kupoval jsem ho hlavně skrz délku, dodaný je strašně dlouhý. V případě Forzy už je to jen zvědavost a marnivost :D
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Teroo 30. 4. 2021 18:22

V pohode ja to neriešim aj keby tam nemal byť žiadny zvukový rozdiel. Ja som si ho kúpil lebo som chcel a zmenu zvuku som ani neočakával. Hlavné je, že som spokojný ja nie?
A ani nechcem argumentovať proti, načo, nechajme čas radšej na niečo iné.
Viem, že keď si mi niekedy radil alebo odpovedal, tak odpovede boli s rozumom.

A ešte asi takto:
Akú cenu má Jeruzalem? Pýta sa Balian z Ibelinu dobyvateľa mesta Saladina vo filme Kráľovstvo nebeské.

Odpoveď: Žiadnu.. Nesmiernu.

A asi takto som to ja od začiatku bral s káblom pre mňa. :)
Audio: Samsung Galaxy Buds 2 Pro
Home Cinema: EPSON EH-TW7400, Denon X2500H, DALI Zensor 7, DALI Zensor vocal, DALI Zensor 1, DALI Alteco C-1, DALI SUB E 12F.
TV: Nepotrebujem.
Teroo
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků