ALTERNATIVY k Samsung Galaxy Buds Pro

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Mises 22. 4. 2021 15:24

Rád bych si koupil nějaká slušná TrueWireless sluchátka.
Už jsem byl rozhodnut koupit si Samsung Galaxy Buds Pro - na základně recenzí, atd...

Ale pak jsem si na Alze přečetl zkušenosti uživatelů:
https://www.alza.cz/samsung-galaxy-buds ... tm#recenze

A začal jsem pochybovat.
Od sluchátek v takovéto cenové relaci bych očekával méně problémů, negativ a kompromisů.

Navíc nemám telefon od Samsungu, čili pro mě by funkčnost byla ještě více omezena (některé funkce jsou dostupné jen se Samsung telefony).

Takže bych uvítal nějaké tipy na konkurenci-alternativy - dejme tomu v relaci plus minus 2 tisíce okolo těchto Buds Pro.

Co chci:
  • TrueWireless sluchátka
  • Ergonomická, padnoucí do ucha
  • S dobrým zvukem - preferuji hutné a výživné basy, protože ta sluchátka nechci na analytický poslech vážné hudby, ale na zvukovou kulisu při sportu, běhu, tůrách po lese, ... Ale zase to neznamená, že chci nějaký přebasovaný čínský šunt, který neumí korektně přehrát středovou a výškovou složku signálu.
  • Spíše nadprůměrná hlasitost (běžná sluchátka když osolím jak mám rád, tak už nezvládají, tóny se slévají, ...)
  • Asi raději s ANC, i když to není úplně nejvyšší priorita (v tramvaji či metru jsem nebyl 20 let, spíš chodím po lese)
  • Docela se mi líbí chytré funkce, kdy sluchátka poznají, že s někým mluvím a z ANC se změní na naslouchátko, atd...
  • Dobrý dosah bluetooth: u některých BT sluchátek se mi stává, že zvuk občas vypadává a stačí k tomu, že přimač sluchátek mám na hrudi a telefon v batohu na zádech
  • Aktuální kodeky a technologie přenosu zvuku podporované novými Android telefony
  • "Prémiový" vzhled (prostě bych se za ně neměl stydět)
  • Pohodlné ovládání (touchpad? gesta?)
  • Možná aspoň lehká odolnost proti vlhkosti
  • Kvalitni zvuk při telefonování
  • Pohodlné-netlačící v uších, měly by v těch uších taky držet - nechci při chůzi 2x za minutu sluchátka dotlačovat do uší. Toto u BudsPro docela uživatelé kritizují: špatně drží v uchu a jsou neergonomické, uši z nich po chvíli bolí.
Mises
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _daRK 22. 4. 2021 15:55

Za 2tisice mas ten zoznam poziadaviek az prilis dlhy. Za tu cenu chciet ANC, dobry dosah bluetooth a "aktualne" kodeky, chytre funkcie, premiovy vzhlad... to daj potom vediet, ak nieco take najdes.

Ja osobne by som siel do Buds+, oproti Pro maju ovela lepsie recenzie (ak su recenzie pre teba dolezite), maju dvojnasobnu vydrz, nizsiu cenu... len proste nemaju ANC a ohlucujuce basy. Este skus pozriet Jabra 75t, ale ten bas bol na mna az moc a ani s EQ to neslo uplne dat do prijatelnej podoby. Pripadne este Lypertek Tevi.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mises 22. 4. 2021 16:23

Diky!

Ale ja nepsal, ze chci utratit jen 2 tisice :-)
BudsPro stojej 6 tisic a ja psal, ze hledam neco v ranku plus-minus 2 tisice okolo ceny BudsPro :-)
Cili 4-8k.

Samozrejme radeji min, nez vic :-) , ale pokud budu vedet, za co si priplacim a bude to pro me mit prinos, tak klidne vic.

Kouknu na Buds+ - ale jak jsem psal, basu chci spis vic, nez min (ale zase rozhodne ne jen duneni) :-)
A taky rekneme vyssi vykon. Posloucham hudbu docela nahlas, ale kdyz nejaky prumerny sluchatka osolim na vic jak 80% hlasitosti, tak uz to nezvladaj a natlacujou tony k sobe. Cili bych chtel nejaky vykonnejsi/hlasitejsi, aby i treba na 60% hlasitosti to bylo z meho pohledu hlasite fakt dost (a jeste mely rezervu).
Mises
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _daRK 22. 4. 2021 16:45

Aha, tak to sa ospravedlnujem, zle som si precital tu poznamku k 2 tisickam ;-)

Tak to mas samozrejme potom nastavene rozpoctovo fajn. Ale tych dobrych modelov nie je aj tak vela. Mne sa zvukom pacili Sony WF1000XM3, nezvykol som si vsak na usadenie, mozno tebe by to nevadilo, kazdy mame ine naroky. Mozno skus pockat na nove XM4, mali by mat iny tvar, snad nebudu tolko tlacit.
Dost chvalia Sennheiser Momentum TW 2, ak by som chcel TWSka hlavne na muziku, bude to moja prva volba.

Bohuzial aktualne asi nie su TWS sluchatka, ktore nemaju kompromisy, ak je dobry zvuk - majitelia sa stazuju na usadenie a pod., sklamali aj osvedcene znacky - CA, Hifiman,... Ja som inak maximalne spokojny s "kvazi TWS" riesenim v podobe iBasso CF01, sluchatka si k tomu doladis podla vkusu, ale na druhej strane to nema ANC, ani ovladanie nie je uplne idealne. Vacsia investicia do pravych TWS je tak trochu rizikova - odide bateria a musis kupovat nove.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tapir1 22. 4. 2021 16:56

Etalonem jsou již zmíněné Sony a hudebně Senny. Alternativou jsou také Bose QuietComfort Earbuds. Nicméně podívej se také po Panasonic RZ-S500W. Myslím, že v poměru cena/výkon jsou vynikající. U těch TWS je však vždy otázkou, jak komu padnou do uší... 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Delgar 22. 4. 2021 19:48

Pokud by jsi chtěl nějakou kačku ušetřit tak moho s klidným vědomím doporučit Creative Outlet Air Sport. Už je používám cca 2 roky a jsou skvělé.

Z tvého seznamu nesplňují ANC a chytré funkce.
Delgar
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 22. 4. 2021 19:52

Kdybys měl jabko, tak ti doporučím Airpods Pro. Tam funguje všechno dobře, sedí dobře a zvuk je taky ucházející.
Hodně chválený jsou ještě Beoplay E8, ale nezkoušel jsem je.
Ale obecně TWS zvukově žádná hitparáda, drát je drát.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod blackwhit 23. 4. 2021 08:23

protoze mi po 3 letech zacina dost padat kapaicta airpodu (ca 40min), koukam a vybiram taky. ze vseho, co jsem cetl, videl a co je u nas dostupne a pokud nemas cenovy strop, tak sennheiser momentum true wireless 2 je jasna volba...


na druhou stranu ja treba koukam po levnejsich, protoze si rikam, ze uz z principu maji takova sluchatka zivotnost 2-3 roky nez zacne bejt problem s baterkou...
Marantz PM7000N -> Bowers & Wilkins 606 Anniversary Edition

iPhone -> Apple Airpods Pro 2022
blackwhit
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 23. 4. 2021 14:20

Ano, to si spousta lidí neuvědomuje, že baterie je až na několik velice vzácných výjimek nevyměnitelná, takže si často za cenu solidnějších velkých domácích sluchátek kupuje bezdrátové špunty na dva až tři roky.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mises 23. 4. 2021 14:49

Jasně, ale pro mě je životnost baterek 2-3 roky akceptovatelná, stejně ta sluchátka za tu dobu docela zhuntuju i po mechanické stránce, navíc TWS jsou relativní novinka, docela rychle se rozvíjející segment, takže za 2-3 roky stejně budou technicky a morálně zastaralá.

Navíc já nepotřebuju nějak extra dlouhou výdrž. Ve všední dny chodím jen na 10-12km dlouhé vejšlapy, čili i unavená baterka s výdrží 2 hodiny mi vlastně stačí.

Jak tak tady čtu ta vaše doporučení (díky za ně!), tak přemýšlím, jak dál postupovat.
Dají se sluchátka koupená v e-shopu vracet? Moc hygienické mi to v případě špuntů nepřijde...
Pokud by to vracet šlo, tak bych si dle vašich doporučení vybral třeba TOP-3 nejvíc vyhovující kandidáty, objednal je, vyzkoušel a 2 nejméně vyhovující pak vrátil.
Nebo mám postupovat jinak?
Zase aby mě účetní nekamenovala za takovéto transakce. Leda koupit třeba troje za své osobní peníze, otestovat, všechny 3 vrátit a vítěze koupit znovu - tentokrát na firmu.
Mises
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kuko61 9. 5. 2021 17:02

Ja som si teraz vyberal TWS, po dni citania a pozerania recenzii som si vybral Sony XM3. Na ebay.de sa daju kupit nove za 100-120€, to je vzhladom na to, ze stale patria medzi najlepsie TWS, naozaj dobra cena.

Dam sem nejake odkazy, kde sa da urobit o TWS prehlad.

Recenziami lacnejsich TWS sa zaobera tento web
https://www.scarbir.com/truewireless
Najskor som "lovil" v tychto lacnejsich vodach, na zaklade recenzii a porovnani vychadzali ako vseobecne chvalene koli dobremu zvuku Earfun Free Pro, Fiil T1 Pro / Lite, Lypertek Soundfree S20, Lypertec Pureplay Z3 (premenovane Lypertek Tevi).
ANC chvalili hlavne na Tronsmart Apollo Bold, ktore maju basovejsie podanie (ale to vacsina tychto TWS). Slusne recenzie mali tiez 1more ComfoBuds Pro, ale ja som nechel dizajn s antenkami, aka AirPod.
Ale recenzovanych TWS je tam ovela viac, stranka moze sluzit ako taky prehlad, co zaujimave je na trhu (aj ked samozrejme tam nie su recenzovane vsetky TWS ktore stoja za pozornost)

Dalsie stranky, kde su uz testovane aj "znackovejsie" TWS
https://www.whathifi.com/best-buys/best ... ss-earbuds
https://www.soundguys.com/reviews/?revi ... e-wireless

Kym som sa dostal k tym najznamejsim znackam, este na mna "vyskocili" Panasonic RZ-S500W - na TWS nadpriemerny zvuk, vyborne ANC a v sucasnosti za vybornu cenu.

Zo znackovych sa vacsinou spomina 5 najznamejsich - Sennheiser Momentum 2, AirPods Pro, Bose QuietComfort Buds, Jabra 85T, Sony WF1000XM3
Tych porovnani existuje na nete vela, celkom fajn porovnanie je na YT napriklad v tomto videu
https://youtu.be/V4zAPQWVQrU?t=1097
Ja som si nakoniec vybral Sony XM3 koli celkovej vyrovnanosti - vysokej kvalite zvuku a funkcii. ANC sa mi hodi do roboty, kde som v miestnosti, kde je celkom hluk zo strojov a potlacenie okoliteho zvuku pomoze.

Ak by som si mal vybrat TWS bez ANC, asi by som si vybral Cambridge Audio Melomania Touch, ktore su v sucasnosti povazovane za najlepsie hrajuce TWS. Spolu s Melomania 1+ je to novinka, oproti 1+ vsak maju podla mna lepsi dizajn a podla recenzentov vyborne pasivne potlacenie hluku. Co vycitaju vsetkym Melomania TWS su problemy pri parovani, ale niekto problemy ma, a niekto nema ziadne. Mozno zalezi aj na telefone, CA tiez vydali od uvedenia sluchadiel na trh niekolko updejtov fw a aplikacie, ktore naju tieto problemy riesit.

A ak sa niekto neponahla a este moze s nakupom pockat, mozno urobi dobre. Do par mesiacov maju vyjst nove Sony WF-1000XM4, ktore by mali mat lepsi dizajn a podporu LDAC.
Zaujimavo tiez vyzeraju trojmenicove 2BA+1DD Lypertec Pureplay Z7 Maju mat najnovsi Qualcomm chipset, vydrz 10+70 hodin, Adaptive aptX... ANC mat nebudu, ambient mod mat budu, cena cca 200€, ockavaju sa na buduci mesiac...
https://www.lypertek.com/pureplay-z7

Tak hadam niekomu tento prehlad pomoze trochu sa zorientovat :)
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 9. 5. 2021 17:18

.
Naposledy upravil _daRK dne 10. 5. 2021 15:47, celkově upraveno 1
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod blackwhit 10. 5. 2021 09:12

kuko61 píše:Ja som si teraz vyberal TWS, po dni citania a pozerania recenzii som si vybral Sony XM3. Na ebay.de sa daju kupit nove za 100-120€, to je vzhladom na to, ze stale patria medzi najlepsie TWS, naozaj dobra cena.

Dam sem nejake odkazy, kde sa da urobit o TWS prehlad.

Recenziami lacnejsich TWS sa zaobera tento web
https://www.scarbir.com/truewireless
Najskor som "lovil" v tychto lacnejsich vodach, na zaklade recenzii a porovnani vychadzali ako vseobecne chvalene koli dobremu zvuku Earfun Free Pro, Fiil T1 Pro / Lite, Lypertek Soundfree S20, Lypertec Pureplay Z3 (premenovane Lypertek Tevi).
ANC chvalili hlavne na Tronsmart Apollo Bold, ktore maju basovejsie podanie (ale to vacsina tychto TWS). Slusne recenzie mali tiez 1more ComfoBuds Pro, ale ja som nechel dizajn s antenkami, aka AirPod.
Ale recenzovanych TWS je tam ovela viac, stranka moze sluzit ako taky prehlad, co zaujimave je na trhu (aj ked samozrejme tam nie su recenzovane vsetky TWS ktore stoja za pozornost)

Dalsie stranky, kde su uz testovane aj "znackovejsie" TWS
https://www.whathifi.com/best-buys/best ... ss-earbuds
https://www.soundguys.com/reviews/?revi ... e-wireless

Kym som sa dostal k tym najznamejsim znackam, este na mna "vyskocili" Panasonic RZ-S500W - na TWS nadpriemerny zvuk, vyborne ANC a v sucasnosti za vybornu cenu.

Zo znackovych sa vacsinou spomina 5 najznamejsich - Sennheiser Momentum 2, AirPods Pro, Bose QuietComfort Buds, Jabra 85T, Sony WF1000XM3
Tych porovnani existuje na nete vela, celkom fajn porovnanie je na YT napriklad v tomto videu
https://youtu.be/V4zAPQWVQrU?t=1097
Ja som si nakoniec vybral Sony XM3 koli celkovej vyrovnanosti - vysokej kvalite zvuku a funkcii. ANC sa mi hodi do roboty, kde som v miestnosti, kde je celkom hluk zo strojov a potlacenie okoliteho zvuku pomoze.

Ak by som si mal vybrat TWS bez ANC, asi by som si vybral Cambridge Audio Melomania Touch, ktore su v sucasnosti povazovane za najlepsie hrajuce TWS. Spolu s Melomania 1+ je to novinka, oproti 1+ vsak maju podla mna lepsi dizajn a podla recenzentov vyborne pasivne potlacenie hluku. Co vycitaju vsetkym Melomania TWS su problemy pri parovani, ale niekto problemy ma, a niekto nema ziadne. Mozno zalezi aj na telefone, CA tiez vydali od uvedenia sluchadiel na trh niekolko updejtov fw a aplikacie, ktore naju tieto problemy riesit.

A ak sa niekto neponahla a este moze s nakupom pockat, mozno urobi dobre. Do par mesiacov maju vyjst nove Sony WF-1000XM4, ktore by mali mat lepsi dizajn a podporu LDAC.
Zaujimavo tiez vyzeraju trojmenicove 2BA+1DD Lypertec Pureplay Z7 Maju mat najnovsi Qualcomm chipset, vydrz 10+70 hodin, Adaptive aptX... ANC mat nebudu, ambient mod mat budu, cena cca 200€, ockavaju sa na buduci mesiac...
https://www.lypertek.com/pureplay-z7

Tak hadam niekomu tento prehlad pomoze trochu sa zorientovat :)



moc hezky shrnuto, vybiram nahradu za airpody, tak mam nacteno a nakoukano spousty veci a zavery bych uvedl asi stejné. Dost chválené a tady nezmíněné jsou Status audio between pro, ktere jsou take 3 menicove.

z toho, co jsem já si z času investovaného do tématu vzal:

1) nejlepší zvuk bez ohledu na cenu - Sennheiser momentum true wireless 2 (nejčastěji na prvním místě u recenzentů)
2) nejlepší zvuk s ohledem na cenu - Lypertek Tevi/Z3 (nepřebasovaný, bližší studiovým sluchátkům)
3) nejlepší značkový allrounder - Jabra Elite t75 (menší než 85t, po dohrani firmwaru včetně anc a dobra cena)
4) vynikající poměr cena / výkon - Earfun free pro

Zvědavej jsem na Lypertek Tevi Z7, Sony xm4 a nové airpody...
Marantz PM7000N -> Bowers & Wilkins 606 Anniversary Edition

iPhone -> Apple Airpods Pro 2022
blackwhit
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 10. 5. 2021 09:44

Tie Jabra 75t majú problém s basmi, ani EQ ich nedokáže napraviť. Keby boli aspoň tie basy pre bassheadov, ale podľa mňa ide len o kvantitu, kvalita je nedostatočná. Možno to niekomu vadiť nebude...
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod blackwhit 10. 5. 2021 10:15

chvilku jsem je poslouchal a porovnaval s airpody. bassu hodne, ale uplne me to neodrazovalo...
Marantz PM7000N -> Bowers & Wilkins 606 Anniversary Edition

iPhone -> Apple Airpods Pro 2022
blackwhit
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků