Kvalita zvukové karty

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dj wenec 3. 5. 2021 14:01

Zdravím všechny,

narazil jsem na tuto zvukovku: https://kytary.cz/focusrite-scarlett-solo-3rd-gen/HN206300/, rád bych se zeptal na kvalitu DAC převodníku a sluchátkového výstupu, např. s porovnáním s Projectem S2, nebo Nuforce Icon DACem, který jsem vlastnil. Používal bych to jako předzesilovač k starému zesilovači a jako transport z PC, dále jako sluchátkový zesilovač ke sluchátkům Beyerdynamic DT880, 250 ohm.

Děkuji
dj wenec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dj wenec 7. 5. 2021 17:07

Nikdo nic?
dj wenec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 7. 5. 2021 19:45

Těžko říct, tady ty muzikantský záležitosti mají fičury jako fantomové napájení atd., které lidi z hifi obvykle neznají, na druhou stranu některé věci postrádají.
Taky mám pocit, že záležitosti značené jako studiové mají poněkud jiný zvuk, než jaký preferuje "běžný hifista" a je jedno, jestli se jedná o repro, sluchátka, nebo například různé karty a převodníky.
Tady bych řekl je ten sluchátkový výstup jako trošku podružná záležitost - příposlech a je důraz kladen spíš na A/D převodník, čili funkce pro nahrávání zvuku.
Já jsem dlouhý léta používal muzikantskou zvukovku ESI Juli@, která měla teda zvuk naprosto parádní, ovšem byl to pro moje potřeby tak trošku kanon na vrabce, ale tady nevím, objednej a kdyžtak vrať.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod SmokeMan 8. 5. 2021 11:46

Ta zvukovka je tak na pul cesty k oboum svetum, vystup na sluchatka nedokazu zhodnotit jinak nes vuci dragonfly, tam je to takove sul nul, ale jako vzdy jde o sparovani. Nekdy zni lip dragofly, nekdy solo. Navic ted je tusim potreba prave i hlidat ty revize, takze nejak normalne odpovedet nedokazu. Bohuzel jina lepsi rada, nez vyzkouset a vratit asi nebude... :(
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 8. 5. 2021 12:22

No jestli se to přirovnává k Red, tak to je podle mě k DT880 250Ohm nedostatečné (myslím výkonově, přeci jen sluchátka 250Ohm už chtějí solidní zesilovač). Ty sluchátka hrají na to kolik dnes stojí dobře a je škoda, aby je brzdil v rozletu slabý zesilovač.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod SmokeMan 9. 5. 2021 14:28

Ja na tom zkousel jen dt770 a ty maj jen 80 Ohmu, nic vyssiho sem nemel po ruce, pak jen klasicke superluxy a tak... Jednoduse receno, solo je super, oproti dragonfly dostanes kus zeleza s mnoha moznostma a zvukem asi jako ta redka, kdyz trefis sluchatka
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 9. 5. 2021 17:40

Pro 80 Ω to super je, ale pro 250 Ω už daná zvuková karta poběží na maximum (hlasitost 80-100 %) a stále to bude na hranici. Ovšem na nenáročný poslech v tichém prostředí to fungovat bude.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků