Sluchátka do 6000,-

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mila001 4. 5. 2021 09:35

Ahoj, potřebuji poradit náhlavní sluchátka, která budou používána jen pro domácí poslech muziky (rock, metal). Spojeny budou s Marantz NR1510 a kvalita hudby CD, FLAC.
Nikdy jsem žádné sluchátka nepoužíval, tak by každá rada byla dobrá.
Možnost Bluetooth bych uvítal.
Děkuji za pomoc.
mila001
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Delgar 4. 5. 2021 10:07

Ahoj, teď mají ve slevě Meze 99 Classics. Pokud ti nevadí o malinko přesvihnout rozpočet, tak asi nic lepší nenajdeš:

https://www.muziker.cz/meze-99-classics ... PvEALw_wcB

Přípdně se pak mrkni na klasiky jako hifiman he-400i, beyerdynamic dt 880 pro
Delgar
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 4. 5. 2021 10:37

Delgar radí velmi dobre,sám poznás,ze tech 600Kc nad limit,jsi se zacátecnickým stestím vyuzil dokonale.A pokud te sluchátkový poslech chytí,i tak bude tohle jedna z tvých nejlepsích investicí.
A pokud máš moznost symetrického výstupu,pak k nim u výrobce koupís skvelý kabel za 50Euro a budes zase o kategorii výs.
Jo a vím o cem hovorím,mám je a i ten symetrickej kablík k nim.A nejsou to moje jediná sluchátka,ale patrí k mým oblíbeným.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mila001 4. 5. 2021 19:17

Děkuji za radu, pokud bych chtěl, aby měly Bluetooth jaké by byly nejlepší?
mila001
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tapir1 4. 5. 2021 19:29

V této ceně asi Sony wh-1000xm3. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 4. 5. 2021 20:55

Na BT zapomeňte. Ten NR1510 umí jen SBC, což je základní profil pro přenos zvuku. Je to tam spíše do počtu funkcí. Pro poslech se to naprosto nehodí a jedno, jak drahá sluchátka si k tomu koupíte. Například ty Sony WH-1000XM3 by díky SBC využily tak třetinu potenciálu. A to se nebavíme o tom, že v porovnání s Meze 99 Classics by neobstály ani v ideálním případě, kdyby zesilovač podporoval LDAC (což neumí).
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mila001 4. 5. 2021 21:06

To znamená, že z NR1510 půjde kvalitně přehrávat muziku pouze po kabelu?
mila001
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tapir1 5. 5. 2021 08:01

Je otázkou co pro tebe znamená "kvalitně." Každý má k této kvalitě jiný/osobní přístup a názor. Nejdůležitějším aspektem u přehrávaní hudby je stejně vždy kvalita původního záznamu hudby na nosiči (CD, DVD, BR, LP). Až pak následuje celý hifi řetězec. Nicméně obecně lze asi konstatovat - pokud chceš soustředěně poslouchat muziku, pak ANO - z NR1510 jedině po kabelu dosáhneš nejlepší kvality zvuku. Pokud ti hudba stačí jako podkres při práci, vaření, úklidu ...atd., a chceš "bezdrát" pak jsou BT sluchátka i s SBC kodekem OK. A v tom právě Sony wh-1000xm3 (a mají i vynikající ANC) patří k nejlepším na trhu i se základním kodekem SBC (osobně prověřeno). 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 5. 5. 2021 08:36

Obecne receivery a pod. nie su velmi vhodne na prehravanie hudby do sluchatiek. Aj ked si viem predstavit, ze prave znacka Marantz by mohla mat sluchatkovy vystup z tych lepsich.

Ak ti ide o prehravanie cez BT, na mobile BT nemas? Pri androide aspon s Oreo verziou, je tam zahrnuty kodek LDAC, ktory je momentalne najlepsia moznost a prave Sony ho maju. Na druhej strane zase tie Sony nepatria z pohladu muziky k tomu naj. Beznemu konzumentovi muziky budu urcite stacit, min. vsak potrebuju aspon doladit cez EQ do pouzitelneho stavu.

Pozn. SBC kodeku by som sa vyhol pri vsetkych sluchatkach. V pripade, ze niekomu staci to "OK" pri SBC, tak mne veru nie a rozdiel je aspon pre mna okamzite pocut. Minimum je aptX (alebo AAC pre Apple, aj ked rozdiel medzi AAC a SBC je minimalny pri porovnani s takym LDAC ci aptX).
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 5. 5. 2021 10:38

mila001 píše:To znamená, že z NR1510 půjde kvalitně přehrávat muziku pouze po kabelu?

Pokud máte volný výstup PRE-OUT, můžete do něj koupit BT vysílač, který podporuje kvalitnější kodeky přenosu. Takovým vysílačem je například FiiO BTA30, nebo levnější varianta Lusya Csr8675.
Oba zmíněné vysílače umí LDAC i aptX HD.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mila001 5. 5. 2021 20:38

Ano muziku poslouchám z CD,DVD a zbytek FLAC. Možná je dobrý nápad koupit BT vysílač. Pokud bych chtěl koupit samostatný kvalitní kabel(3-5m), který byste doporučili? Děkuji
mila001
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Inulthor 13. 5. 2021 19:10

Zdravím, rád bych se na téhle diskuzi přiživil. Hudební žánry platí (nicméně občas zapředu i do elektroniky a jazzu), zdroj PC a Tidal, jako DAC mám iFi ZEN DAC. V současné době mám sluchátka Marshal Major III BT (víceméně leží ladem) a Sennheiser HD485BT. Co jsem si pročetl další diskuze, tak v téhle cenové kategorii jsou hojně doporučována Sennheiser HD 599, HD 569, (HD 560s se mi papírově jeví dobře, ale tu na fóru spíš kritizovaná) z dalších značek Beyerdynamic DT 880M (U těch asi pozor na impedanci, co jsem vypozoroval) + tipy výše. Můj rozpočet je teda striktnější a uvítal bych spíše nižší částky, pokud teda např. to Meze 99 není o parník vyspělejší. Hluk z otevřených sluchátek mi (přítelkyni) nevadí (respektive případně vadit nebude) Zvuk z těch mých Senn. HD458 se mi líbí, takže určitě nemám problém u téhle značky setrvat. Nová sluchátka by byla ryze na domácí poslech, takže do mobilu bych to nestrkal, nízko impedanční nepotřebuji. Samozřejmě záleží co dokáže ZEN DAC vybudit. Zatím se mi jako favorit jeví Senn. HD 599 (akt. cena 3697Kč) a Senn HD 569 (akt. cena 3138Kč). Nicméně si určitě nechám rád poradit. Vyšší modely jako Senn. HD 6XX mě vcelku nechávají chladné, nevím jestli takhle vysoko budu někdy směřovat, nejsem zrovna bůhví jaký netopýr. Kategorie v cenovém rozmezí 3-6tis. je pro mě asi v tuto chvíli ideální. Předem děkuji všem :)
Doma:PC (Tidal+Audirvana) + AQ Jitterbug + MOJO 2 + Hifiman Ananda

Na cestách: Samsung Galaxy S22 + Galaxy Buds Pro

Meze 99 Neo, Edifier R1600III

k prodeji: iFi Zen Dac + xDuoo TA-20
Inulthor
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 13. 5. 2021 20:39

Pokud se Vám líbí projev HD458, pak proč vybíráte nová? A pokud chcete nová, pak co Vám na HD458 chybí a co by měla nová sluchátka plnit/přinést?
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Inulthor 13. 5. 2021 21:16

Nevím, co přesně chci, ale nedám pokoj, dokud to nedostanu :) Určitě dobrý dotaz. Jeden z důvodů je, že bych k těm sluchátkům, které mám a používám na cestách i na doma měl separé sluchátka na doma. Další důvod je, že skok z Marshallů na ty Sennheisery byl znatelný, předpokládám, že výše uvedený výběr sluchátek by mohl nabídnout další takový skok. Z menších důvodů bych uvedl i pohodlí, HD458 je na první nasazení fajn, ale po hodině už to není ono.
Doma:PC (Tidal+Audirvana) + AQ Jitterbug + MOJO 2 + Hifiman Ananda

Na cestách: Samsung Galaxy S22 + Galaxy Buds Pro

Meze 99 Neo, Edifier R1600III

k prodeji: iFi Zen Dac + xDuoo TA-20
Inulthor
Junior

Odeslat příspěvekod Delgar 14. 5. 2021 07:01

Koukám, že mají pořád ve slevě Meze 99, které zmiňuji ve druhém příspěvku tohoto vlákna. Klidně bych o nich uvažoval, protože v této ceně moc lepšího nenajdete.
Delgar
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků