Sluchátka do 6000,-

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod TigiGold 14. 5. 2021 09:17

Inulthor: V této cenové kategorii stojí určitě za zvážení AKG K371. Jsou to první AKG naladěná blízko referenční frekvenční křivky označované jako "Harman target", takže lze očekávat dostatečný bas a přirozeně znějící střední pásmo. Recenze s měřením např. zde: https://www.audiosciencereview.com/foru ... one.19657/

Meze 99 mi připadaly spíše jako efektněji, zábavněji znějící sluchátka se zajímavým designem. Tady je pro zajímavost recenze, včetně měření verze Noir: https://www.audiosciencereview.com/foru ... one.23116/
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Inulthor 14. 5. 2021 11:56

Meze 99 jsem prošvihl, už jsou o tisícovku dražší, což je škoda, zrovna jsem po nich začal pokukovat (Respektive ta cena dneska nějak lítá, na muziker.cz byli chvíli za 7690, teď jsou za 7090, dělají mi v tom bordel) :) Ty AKG K371 také vypadají zajímavě, koukám, že mají i verzi s BT (určitě není podmínka při výběru, ale jako fíčura navíc, proč ne), po připojení kabelem bude hrát stejně jako non-BT verze?
Doma:PC (Tidal+Audirvana) + AQ Jitterbug + MOJO 2 + Hifiman Ananda

Na cestách: Samsung Galaxy S22 + Galaxy Buds Pro

Meze 99 Neo, Edifier R1600III

k prodeji: iFi Zen Dac + xDuoo TA-20
Inulthor
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 14. 5. 2021 12:01

AKG K371 jsou uzavřená, ty bych zvažoval jen v případě, že je problém s rušením - a to tazatal psal, že je OK.
Ty Meze 99 Classic celkem nemají konkurenci. Maximálně tak 99 Neo, pro milovníky basové složky :)
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TigiGold 14. 5. 2021 13:09

Inulthor píše:Ty AKG K371 také vypadají zajímavě, koukám, že mají i verzi s BT (určitě není podmínka při výběru, ale jako fíčura navíc, proč ne), po připojení kabelem bude hrát stejně jako non-BT verze?

BT verzi jsem nikdy neslyšel. Neznám žádný důvod, proč by mezi oběma verzemi (při připojení kabelem) měly být slyšitelné rozdíly. Ale na fórech takové názory určitě najdeš (viz třeba uživatel shak_0508 https://www.reddit.com/r/headphones/com ... t_dilemma/). Je otázka, zda jde jen o falešný subjektivní dojem, výrobní odchylku mezi jednotlivými kusy nebo skutečný rozdíl daný konstrukčními odlišnostmi.
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Inulthor 14. 5. 2021 15:35

Ty Meze 99 opravdu vypadají jako sluchátka, která by mě mohla bavit. Jaký je rozdíl mezi verzemi Neo a Classic? (teda kromě použitého materiálu)
Doma:PC (Tidal+Audirvana) + AQ Jitterbug + MOJO 2 + Hifiman Ananda

Na cestách: Samsung Galaxy S22 + Galaxy Buds Pro

Meze 99 Neo, Edifier R1600III

k prodeji: iFi Zen Dac + xDuoo TA-20
Inulthor
Junior

Odeslat příspěvekod iceman27 14. 5. 2021 16:18

Oboje Meze jsou dost basová sluchátka. Nějaký analytický zvuk nečekej. Jsou hodně zábavná.
Když jsem si je koupil tak jsem byl z jejich basového zvuku rozpačitý. Časem jsem si zvykl (a nebo se rozehrály) každopádně jsem vyměnil náušníky a teď jsem s nimi velmi spokojený. Jejich výhoda je, že hrají dobře na čemkoliv. Mobil je utáhne s přehledem.
HeadAmp Gilmore Lite mk2, Polaris, Audio-Technica ATH-R70x, Sennheiser HD 58X Jubilee, Meze 99 Classic, Philips X2HR, Audio Technica ATH-MSR7, Sony wh-1000xm3.
FiiO M11, FiiO E12 Mont Blanc.
iceman27
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Inulthor 15. 5. 2021 08:57

U těch Meze, má smysl pořizovat symetrický kabel při použití s iFi ZEN DAC? Proč bylo třeba měnit náušníky? Za jaké si je vyměnil?
Doma:PC (Tidal+Audirvana) + AQ Jitterbug + MOJO 2 + Hifiman Ananda

Na cestách: Samsung Galaxy S22 + Galaxy Buds Pro

Meze 99 Neo, Edifier R1600III

k prodeji: iFi Zen Dac + xDuoo TA-20
Inulthor
Junior

Odeslat příspěvekod iceman27 15. 5. 2021 15:38

Používám Meze se symetrickým kabelem. Jako nutnost to ale nepovažuji.
Náušníky jsem koupil YAXI stPad 2 na doporučení z jednoho fóra. Hodně se zlepšily basy, nejsou tak důrazné a "kopavé".
HeadAmp Gilmore Lite mk2, Polaris, Audio-Technica ATH-R70x, Sennheiser HD 58X Jubilee, Meze 99 Classic, Philips X2HR, Audio Technica ATH-MSR7, Sony wh-1000xm3.
FiiO M11, FiiO E12 Mont Blanc.
iceman27
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Inulthor 17. 5. 2021 17:47

Děkuji všem za doporučení. Ode dneška jsem hrdým vlastníkem Meze 99 Neo a náramně si to užívám. Nebýt zdejšího fóra, tak bych asi neměl šanci je objevit, takže ještě jednou děkuji všem :)
Doma:PC (Tidal+Audirvana) + AQ Jitterbug + MOJO 2 + Hifiman Ananda

Na cestách: Samsung Galaxy S22 + Galaxy Buds Pro

Meze 99 Neo, Edifier R1600III

k prodeji: iFi Zen Dac + xDuoo TA-20
Inulthor
Junior

Odeslat příspěvekod Inulthor 19. 5. 2021 20:30

Ještě takový dotaz, k těm Meze se prodává od výrobce balancovaný kabel, nicméně ten končí 2,5mm jackem, bude ten kabel dobře pracovat s iFi Zen Dac, když bude připojen přes redukci 4,4mm?
Doma:PC (Tidal+Audirvana) + AQ Jitterbug + MOJO 2 + Hifiman Ananda

Na cestách: Samsung Galaxy S22 + Galaxy Buds Pro

Meze 99 Neo, Edifier R1600III

k prodeji: iFi Zen Dac + xDuoo TA-20
Inulthor
Junior

Odeslat příspěvekod iceman27 19. 5. 2021 21:12

Ano bude, sám takovou redukci používám.
HeadAmp Gilmore Lite mk2, Polaris, Audio-Technica ATH-R70x, Sennheiser HD 58X Jubilee, Meze 99 Classic, Philips X2HR, Audio Technica ATH-MSR7, Sony wh-1000xm3.
FiiO M11, FiiO E12 Mont Blanc.
iceman27
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod L-u-i-s 6. 11. 2021 17:56

Zdravím. Jen bych se zeptal, všichni tu doporučujete Meze Classics, ale já bych se osobně bál trochu těch basů. Má někdo porovnání se zvukem Grado?
L-u-i-s
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tonik666 10. 5. 2022 22:41

Mám Grado SR60 a Meze 99 Classic, momentálně s Yaxi StPad 2. Meze 99 hrají pocitově o trochu lépe než SR60, a jsou pohodlnější. StPady 2 tomu výrazně pomohly, basový projev, který mě při prvním poslechu Meze 99 málem odradil (ale pak jsem přivykl / rozehrály se), je mnohem slabší a sluchátka hrají perfektně.
tonik666
Junior

Odeslat příspěvekod davos8000 13. 5. 2022 14:04

JBL Club ONE
Samsung Galaxy S23 Ultra 12 GB / 512 GB Phantom Black
TV Sony XR-48A90K
davos8000
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků