Sennheiser HD 25 exist v bezdrátové verzi, stejná kvalita?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ripper6 9. 5. 2021 18:26

Můj dotaz zní, existuje ve stejné kvalitě, nějaká podobná sluchátka jako jsou Sennheiser HD 25? :-)

Tady dratovka
https://sluchatka.heureka.cz/sennheiser-hd-25/

a teď jestli je něco se stejným zvukem nebo lepším, basy apod co lze nalézt v bezdrátové edici? :hm
ripper6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod muchacho 9. 5. 2021 21:27

Audirvana->RME ADI-2 DAC->Neumann 2*KH150+1*KH750/NDH30 BE
Audirvana->TOPPING E30->iLoud Micro Monitor
UAPP->TOPPING D10s->EUFONIKA H5M->Senn HD660S2
UAPP->TOPPING DX3 Pro->xDuoo TA-26->Senn HD650
xDuoo TA-10R->Senn HD600
muchacho
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 10. 5. 2021 12:27

Samozrejme ze tyto jsem nasel, co se mi ale nezdalo je cena.
Bezdratove veci jsou vetsinou znatelne drazsi, min 2x tolik, takze mi prislo podivne aby to bylo tak levne.
Cekal jsem pokud by to melo byt na stejne urovni jako HD 25, ze bude nutne vybrat neco min za 6000czk :)

viz napr
https://www.mironet.cz/sennheiser-urban ... +dp387715/

Bang & Olufsen Beoplay H8i - Frekvence 20 – 22 000 Hz, 98db,

beyerdynamic Aventho Wireless - 105 dB, 10 – 40 000 Hz, 32oh,
ripper6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 10. 5. 2021 18:32

Rozsah udávaných frekvenci je fakt ta poslední věc, kterou bych se při výběru sluchátek řídil. Ta citlivost je už zajímavější údaj, ale ani to nic o kvalitě zvuku nevypovídá.
Není nad osobní zkoušku, nejlíp se zdrojem z kterého to budeš krmit.
Co se týče bezdrátu, dodnes neumí přenést CD kvalitu, takže otázka, jakou kvalitu od toho sám čekáš.
Rada co je lepší jak HD25 je těžká. Co se líbí mě, nemusí se líbit tobě a naopak.
Další věc je určení sluchátek, jestli na ven a podobně. Stejně tak jaké žánry. Jaké máš zvukové preference - rovný zvuk, výrazný bas, větší prostor, světlejší, či temnější zvuk. Sto lidí sto chutí (a dvě stě uší).
Tohle je hodně nízká cenová hladina a zázraky tam nemůžeš moc čekat. Spíš kompromisy.
Podívej se třeba na Audiotechnika ATH M50x. Nebo Meze 99 Neo.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ripper6 11. 5. 2021 07:27

Vsak jasne, tak tohle moc dik to jsem nevedel, takze me to neprenese ten bezdrat format WAV? FLAC vyssi datovej tok a nebo treba DSD i to zakladni?

Mam totiz i ve vyssi kvalite jak zminuji.
Vyraznejsi bas proto mam bezne dratove tyto Sennheiser HD 25 nebot ty jsou dostacujici az az. Nemusi to byt zase prebasove total jako to meli jednu dobu jedny Sony ale uz nevim model.
Neni to jen pro me, resila to totiz kamoska ze by chtela nejakou takovou kvalitu ale v bezdratove edici. Takze me to napadlo jako dobry napad, jestli je neco k mani a nebo je to stale nedoresene :)

A ty mnou zminene neznas nahodou?

Sennheiser Urbanite XL
Bang & Olufsen Beoplay H8i
Beyerdynamic Aventho Wireless
ripper6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tapir1 11. 5. 2021 08:41

Především si uvědom, že "bezdrát" by měl pro kvalitnější přenos podporovat kodek aptX, aptX HD nebo LDAC. A důležité je, že to musí podporovat jak přehrávač/vysílač (mobil, tablet, zesilovač s BT...atd.), tak i ta sluchátka/přijímač s kterými to hodláš poslouchat. Tady máš něco o BT kodecích - https://www.svetandroida.cz/bluetooth-kodeky-kvalita-zvuku/ Neplatí to samo ve 100% případů, ale je dobré to vědět (např. Sony WF-1000XM3 mají jen SBC, AAC a přesto se řadí na špičku). 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 11. 5. 2021 15:35

Samozřejmě BT přenese i wav či flac, ale zrátově to zkomprimuje, to znamení že se zhorší kvalita, v případě základního SBC kodeku dost razantně.
S podporou kodeků je to jak píše Tapir1. Obě zařízení musí podporovat stejný kodek. Čili pokud chceš hrát přes současný nejlepší kodek LDAC, musí to jak sluchátka, tak zařízení co do nich vysílá hudbu podporovat. Pokud nepodporují dva stejné kodeky, jede to přes základní SBC kodek, což je zvukově mizérie.
Uvedený sluchátka vůbec neznám, zázraky nečekej. Minimálně u těch Beaoplay budeš platit těžký prachy za značku a design. Celkem dobré bezdráty jsou Sony WH 1000XM3 a XM4 (to co uvádí Tapir jsou špunty, nikoliv náhlavní sluchátka), nebo Sennheiser Momentum 3 Wireless. Ale vybírej i podle toho, co k tomu budeš připojovat.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ripper6 11. 5. 2021 18:49

martas38: LDAC co ctu tak to urcite by to chtelo :) Takto v pripade kamaradky tak hleda se neco velikosti jako je
Marshall Major III Bluetooth

ale kvalitnejsi, klidne drazsi....

I kdyz ona to spis chce k mobilu kde ma novejsi Android tusim 9+, myslim ze uz snad i Android One.
Jelikoz to ale zajma i me, tak staci kdyz treba Android One podporuje LDAC a tim to bude fungovat a nebo to musi podporovat mobil / mp4 HD player na HW urovni? :)

Jako ja sam to moc nepripojim, jelikoz mi prijde blbost poslouchat na mobilu, to mam iBasso DX50 spolecne se Sennheiser HD 25 (chtel jsem i driv lepsi ale nic se podobne nenaslo v dratove verzi).
I tak me to ale zajmalo, co je takovej drazsi slusnej ekvivalent :)

Co pozoruji ty sluchatka, tak nektere jsou moc velike napr Sennheiser Momentum 3.
Tam se me zamlouva treba velikost neco tak
Sennheiser Momentum 2 On-Ear Wireless
https://www.exasoft.cz/sennheiser-momen ... 35325.html
Dalsi problem co sleduju je ze je tam starsi bluetooth 4.0 misto alespon 5.0.

-- 11. 5. 2021 19:52 --

martas38 píše:Samozřejmě BT přenese i wav či flac, ale zrátově to zkomprimuje, to znamení že se zhorší kvalita, v případě základního SBC kodeku dost razantně.

Takze je to takove na draka, ok pokud budu nutne chtit wireless sluchatka, tak neco koupit za 5000czk a to staci. Jinak pro nejaky lepsi top poslech mit jedine neco dratove :-)
Pripadne sam za sebe pockam, je mozne ze za 5 let uz to pokroci.
ripper6
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků