Sennheiser HD 630 VB kvalita a zkusenost? Vyplati se?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ripper6 17. 5. 2021 10:58

Nasel jsem tyto sluchatka, ktere pusobi zajmave ale diky naznaku urceni, jako ze k telefonu a nizke impedanci 23ohm nevim zda skutecne za ty penize poskytuji o tolik lepsi kvalitu? :)
Plati stale ze cena je umerna te kvalite a nebo uz dnes ne?

Porad mi hloda to ze mam drazsi player iBasso DX50 (cenove cca 6 - 7000czk) nez sluchatka. Chtel jsem to teda necim vyrazne lepsim napravit, ale nenasel jsem nic vhodnejsi.
Pro elektronickou basovou music, FLAC, DSD formaty (uzavrena sluchatka co nehraji ven, vyssi citlivost).
Porad mi tak zustavaji Sennheiser HD 25.

Nekdo se vyjadril uz ze snad Beyerdynamic DT 1350 CC, ale dle jinych diskuzi, proste nevim.

Dekuji za pripadne postrehy nebo dalsi informace, ke sluchatkam Sennheiser HD 630 VB jsem tak prilis toho nenalez. Dale je mi divne ze uz nejsou moc dostupne, ze by to bylo pro Sennheiser slepa vetev? :)
ripper6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TigiGold 17. 5. 2021 11:46

HD630VB jsem slyšel krátce před několika lety, když byly vystavené ve specializovaném obchůdku Sennheiser v prvním terminálu frankfurtského letiště. Fyzicky fortelné a masivní, zvuk nebyl vůbec špatný, po pravdě řečeno zněly nejlépe ze všech vystavených, která jsem tam zkoušel (HD800 a HD800S byly bohužel zamčené ve vitríně). Dnes se už skutečně nevyrábí, jsou tu však Neumann NDH20, která mají stejný (nebo velmi podobný) korpus, ale zřejmě jiné měniče.

Recenci HD630VB s měřením najdeš zde:
https://diyaudioheaven.wordpress.com/he ... e/hd630vb/
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 17. 5. 2021 13:09

Pusobi zajmave, uvidel jsem je ted na ebay dokonce jako NEW, ale je otazkou na kolik mohu verit ze je to original a ne treba padelek :(
ripper6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ripper6 17. 5. 2021 16:14

Neumann NDH20 - tak ty jsou rozhodne jinaci sluchatka, ted se me to snazil jeden prodejce namluvit ze mi za stejnou cenu 13k proda Neumann ze je to stejne.
Jenze parametry nesedi tj 150ohm, jiny rozsah frekvenci a nema to regulaci - pridani basu :(
Takze to stejne byt nemuze :)
ripper6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ripper6 29. 5. 2021 19:56

TigiGold píše:Recenci HD630VB s měřením najdeš zde:
https://diyaudioheaven.wordpress.com/he ... e/hd630vb/

Dekuji za radu :)

sluchatka jsem dostal nove, bez cla a dph za 6000czk a fakt hrajou super, nadherne uderne hluboke basy bez vetsiho zkresleni :)
Posun tam v kvalite je videt vs Sennheiser HD 25, ktery jsou take super ale pozoruji tam uz mene detailu u urcite hudby jako je napr EBM nebo konkretne kapely Psyclon Nine.
U techto HD630, mam pocit jako bych sedel pri poslechu v gauci i kdyz nesedim. Nevim zda diky kabelu meli pravo na cenovou nalepku 13 000czk :)

Regulace basu je super, jsou i tracky ktere jsem musel mirne stahnout bass (snad prvni sluchatka kde se mi toto stalo) a to jsem typ co ma rad hodne basu :D
Konecne ale to mam profi od Sennheiser, nez v nouzovem reseni pres EQ v iBasso DX50, kde ten EQ nekdy spis hudbu vic kazi (to uz rikalo vic lidi).

Kdyz jsem u tech basu vzpomel jsem tak na kdysi nabizena a poslechnuta sluchatka
MDR-XB700, ktere ale bohuzel basama nicili stredy a vejsky a jejich prednes se mi nelibil (cena asi 2500czk v te dobe)
https://avmania.zive.cz/sony-nova-sluch ... obiredir=0

Samozrejme ze bych i dnes nalezl bezne prodejna a slusna sluchatka v cene 8 - 15 000czk, ale problem je ze se mi nelibi casto konstrukce a nebo se mi to zda uz moc velike viz napr zde zname Meze 99 Classic.
Preci jen chci sem tam prenosna sluchatka, moznost to pouzit i nouzove k jinemu pristroji (impedance do 100ohm) a take aby to nepustilo moc zvuk. V jedne mistnosti je zle pokud to rusi druheho cloveka a uz vubec ne nekam do autobusu.

POZOR na pritlak, udava se treba i u Sennheiser HD 25 vysoky pritlak, ale sluchatka pri vyssich hlasitostech propusti zvuk do okoli a usi me z nich vubec neboli. Udana je hodnota 2,5 N.
HD630 jsem nasel dokonce 5,5 ale u tech mi to vubec neprijde, propusti vice.
Navopak nejlevnejsi AKG 181 DJ jsme zjistili doma ze propusti zvuk nejmene. Netusim cim to presne je a jaky je jejich ten specificky parametr ale je to tak :)

Zajmavost: treba u AKG 181 DJ puvodni verze vyrobena v Rakousku mela pritlak, ze me bolelo skoro ucho, po vymene v ramci reklamace jsem dostal vyrobeno v Cine a uz jsem nikdy takovej pritlak nezazil
:(
ripper6
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků