aptX Lossless

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 5. 9. 2021 19:34

Dosah 200m u BT je krásný. Já mám bohužel u DAPů Shanling, Hiby a iBasso zkušenost, že stačí dát DAP třeba do určité kapsy a už jsou drobné výpadky. Často se tak dělo i při zvednutí rukou do výše hlavy a podobně a dělalo to s různými sluchátky. Pravda, asi se jednalo o BT 4.0. S A&K už jsem to raději ani nezkoušel, BT není nic pro mě.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 5. 9. 2021 20:58

Jo, papírový píár parametry jsou hezký - 200m dosah ve volným prostoru, 40m dosah uvnitř domu přes stěny, 1Mbps atd..... Ale že BT přenos ruší sám sebe, neboli že ho ruší i další BT vysílače/přijímače v dosahu a například i wifi, což je věc, která je v dnešních moderních domácnostech snad už všudypřítomná, a díky tomu stabilita BT přenosu jen víc a víc klesá, což se daný BT zařízení snaží kompenzovat snižováním datovýho toku aby nedocházelo k výpadkům, to už se z těch píár blafů a zveřejňovanejch technickejch "parametrů" tak nějak nedočteme, co? Ve výsledku je ale díky tomu už třeba i na vzdálenost pouhejch 3m (a v běžnejch domácích podmínkách nezřídka klidně i na menší vzdálenosti kolem 1m) datovej tok BT třeba o čtvrtinu až klidně polovinu nižší a ani přes to se někdy výpadkům nevyhneme. Nezřídka jsem měl problém i se spárováním zařízení na vzdálenost větší než 2m a stačí nechat při přehrávání DAP někde v místnosti, poodejít se sluchátkama na hlavě 3m daleko do křesla a už se výpadkům nevyhnu.
Zkrátka pro nenáročnej poslech/podkres, pro hračičky atp. OK, když to někomu stačí...... ale na kvalitní či skutečnej poslech hudby ne-é.
Teoretický papírový parametry jsou hezká věc, ale jak to tak bývá, realita je většinou trochu někde jinde.
Luda9sl píše:....navíc těch 1411 kbps by mi nestačilo. :lol:

O bitrate ale kvalita zvuku skutečně není ;-). Když srovnáme hi-res a CD a logicky přitom vezmeme v potaz dnešní většinově LoudnessWarovej mastering/remastering, tak ve většině případů buď nacházíme ta nejlíp znějící vydání alb právě na tom CD, nebo v případech kdy se ta dnešní moderní vydání dají sehnat ve stejnej verzi zároven na CD i v hi-res, tak díky tomu, že původní master/remaster je pro oba případy stejnej, tak rozdíly dělají jen ty samotný rozdílný vzorkovací frekvence a bitový hloubky, což není nic podstatnýho. Ta skutečná a podstatná zvuková kvalita a skutečný rozdíly v kvalitě zvuku, jsou totiž samozřejmě někde "trochu" jinde, než ve vzorkovacích frekvencích, bitovejch hloubkách, bitratech, médiích nebo formátech.
anonymni

Odeslat příspěvekod Luda9sl 6. 9. 2021 06:50

O bitrate ale kvalita zvuku skutečně není ;-). Když srovnáme hi-res a CD a logicky přitom vezmeme v potaz dnešní většinově LoudnessWarovej mastering/remastering, tak ve většině případů buď nacházíme ta nejlíp znějící vydání alb právě na tom CD, nebo v případech kdy se ta dnešní moderní vydání dají sehnat ve stejnej verzi zároven na CD i v hi-res, tak díky tomu, že původní master/remaster je pro oba případy stejnej, tak rozdíly dělají jen ty samotný rozdílný vzorkovací frekvence a bitový hloubky, což není nic podstatnýho. Ta skutečná a podstatná zvuková kvalita a skutečný rozdíly v kvalitě zvuku, jsou totiž samozřejmě někde "trochu" jinde, než ve vzorkovacích frekvencích, bitovejch hloubkách, bitratech, médiích nebo formátech.


To je mi jasné že kvalita zvuku není o bitrate,ale vzhledem k tomu že mám dost alb vytažených z vinylu v kvalitě 192khz 24bit 5736kbps tak to přeci nebudu konvertovat nebo nechat degradovat do CD kvality když se s tím borci trápili ať je to co nejvíc echt

Máš pravdu že dnešní "Hires" je ve většině případů horší než CD z roku 98' protože dojebou DR aby byla hudba pro ty neslyšící na diskotéce ještě hlasitější :lol:
Denon AVR-X1700H
Magnat Signature 507 - Magnat supreme 5.1.2
Chord Mojo - Sennheiser HD 560S
HTPC - madVR - LG Oled B7
Luda9sl
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 6. 9. 2021 09:38

Nejaké video k téme: https://youtu.be/6vlKP-Owyco
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 5. 1. 2022 15:02

Zdá se, že aptX Lossless bude mít kolosálního konkurenta: https://youtu.be/ZwCmWhGovLQ
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 1Berliner 6. 1. 2022 00:00

Myslím, že je to hotová věc.
MPD/NCMPC, AUDIRVĀNA/SoundID
Teac UD501 ➟ Teac HA501 | Topping A90 ➟ Hifiman Ananda
Sony ZX507 ➟ Moondrop Blessing2
1Berliner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 17. 1. 2022 23:46

Kouknu jsem a vidim nikam se nic nepohlo... drahy playery, napevno zalepeny baterky co casem kapacita jen degraduje + zastarale BT 4.2 napr
https://www.audigo.cz/Specialni-nabidky ... -pouzivano

smutne :( drahe a zastarale :(
ripper6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 18. 1. 2022 07:02

Co je na SR25 zastaralé? Kupoval jsem ho před necelým rokem a je to super přístroj s nulovým šumem i na extrémně citlivých sluchátkách, což je v dnešní době obrovský benefit.
Nehledě na to, že takové mašiny se nekupují skrz BT, protože u BT je jedno, jestli to tam pošleš z mobilu za 1500Kč, nebo z DAPu za sto litrů. Kvalita je daná přijímačem (a použitým kodekem).
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků