Meze Elite

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pavel1756 13. 1. 2022 12:47

Když už jsme u té Audigo-Půjčovny, minulý čtvrtek si někdo zapůjčil Meze Elite...
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 13. 1. 2022 13:29

Tak to je nějaké divné. V oficiální nabídce půjčovny je nemají. Znamená to, že pokud si je dotyčný nenechá, a vrátí je, prodají je jako “nová” ? Nebo spíše jako “rozbaleno” ? Nebo z nich udělají oficiální “zápůjční” kus ? Totéž Tvoje LCD-5.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 13. 1. 2022 13:40

Až Elite "ten někdo" vrátí, zase je do Půjčovny zařadí. Takhle to dělají běžně.

LCD-5 zatím v Půjčovně neměli a asi ještě nějakou dobu mít ani nebudou. Já se k nim dostal z pozice VIP zákazníka. Dnes se jim vrátí a hned poputují k nějakému recenzentovi. Doma už mám svůj nový kus.
Naposledy upravil pavel1756 dne 13. 1. 2022 13:46, celkově upraveno 1
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 13. 1. 2022 13:41

pavel1756 píše:Opravdu mě baví ty hejty na Empyrean, jak nedosahují božské úrovně jiných top sluchátek. A přitom když uvážím jeden z nejzákladnějších aspektů reprodukce symfonického tělesa, a sice jeho váhu/plnost, všechny Susvary, AB-1266, Staxy atd. na Empyrean ztrácí rozdílem třídy... 8-)

To je fakt. Mnoho “recenzentů” totiž symfonická tělesa vůbec neposlouchá. Pak jejich závěry můžou postrádat informace důležité pro ty, kdož symfonickou hudbu mají rádi. Před pár dny jsem jen tak mimochodem srovnával výstupy z Apple donglu, Apple iPad Pro 2017 (jack), iBasso DX160 a Chord Mojo. Rozdíly tam byly, ale zase ne až takové drama. Poslouchal jsem především tvrdší hudbu na Beyerdynamic Tygr 300R. No a pak jsem si pustil Beethovenovu Devátou, a Mojo konkurenci zcela rozdrtilo ..

-- 13. 1. 2022 13:42 --

pavel1756 píše:LCD-5 zatím v Půjčovně neměli a asi ještě nějakou dobu mít ani nebudou. Já se k nim dostal z pozice VIP zákazníka. Dnes se jim vrátí a hned poputují k nějakému recenzentovi. Já už mám doma svůj nový kus.

Gratuluji ! :-) :tleskani
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 13. 1. 2022 13:56

Děkuju. :-)

Klasická hudba obecně je mimořádně náročná na reprodukci. Právě díky tomu lze snáze rozpoznat kvality té či oné komponenty. Mimochodem symfonický orchestr je také velmi běžný u filmové hudby.

-- 13. 1. 2022 14:48 --

pavel1756 píše:
LCD-5 zatím v Půjčovně neměli a asi ještě nějakou dobu mít ani nebudou. Já se k nim dostal z pozice VIP zákazníka. Dnes se jim vrátí a hned poputují k nějakému recenzentovi. Doma už mám svůj nový kus.


Teď mi psali z Audiga, že se jim testovací kus LCD-5 v pořádku vrátil. A nakonec půjde hned do Půjčovny. Tak pokud má někdo zájem, směle do toho… ;-)
https://www.audigo.cz/Specialni-nabidky ... 5-PUJCOVNA
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 14. 1. 2022 09:33

To je možno aj dôvod prečo máme podobný vkus na techniku.

Ja síce nepočúvam často klasickú hudbu. Intenzívne môžem klasiku počúvať najmä pri veciach kde sa potrebujem sústrediť na niečo iné, ale nechcem byť v tichu. Napríklad prípravu na štátnice som absolvoval pri Mussorgského bráne Kyjeva. Mne skôr klasická hudba príde úžasná na živých koncertoch. Nepamätám si už presne rok (tuším 2018), ale obrovský dojem na mňa urobil koncert Mari Samuelsen vo Veľkom evanjelickom kostole v Bratislave. To bolo skvelé.

Ale som veľký fanúšik filmových skladateľov, takže mne sú bližšie mená ako Jóhann Jóhannsson, Tony Anderson, Antonio Pinto a samozrejme veľké mená ako James Horner, Alexandre Desplat a samozrejme Hans Zimmer a mnoho ďalších. Ktorý inak bude mať 5. marca koncert v Bratislave a to už bude už môj 4. Zimmerov koncert.

Síce najviac počúvam elektroniku a aktuálne sa pohybujem pri albumoch Morcheeby a stále ma drží Faithless.

Tento štýl hudby na Empyrean znie fantasticky. Hudbe, ktorej stále neviem prísť na chuť a už asi ani nikdy neprídem je hip-hop a metal.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 14. 1. 2022 18:34

Na Empyrean se mi líbí, že se s nimi dá poslouchat prakticky cokoliv. Jakýkoli hudební žánr nebo konkrétní nahrávka. Jsou taky velmi vstřícné ke starším kouskům či "hůře" nahraným albům. A i přes to, že dokáží "zamaskovat" případné chyby, nabídnou velmi kvalitní a detailní zvuk.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 14. 1. 2022 18:47

pavel1756 píše:Teď mi psali z Audiga, že se jim testovací kus LCD-5 v pořádku vrátil. A nakonec půjde hned do Půjčovny. Tak pokud má někdo zájem, směle do toho… ;-)
https://www.audigo.cz/Specialni-nabidky ... 5-PUJCOVNA

Tak už je tam mají, za 75 tisíc Kč.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 21. 1. 2022 20:02

Ve středu se v Audigu prodaly další Meze Elite. Gratuluju novému majiteli. :-)

Případní zájemci pozor, mají skladem poslední kus! ;-)
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 21. 1. 2022 20:27

pavel1756 píše:Ve středu se v Audigu prodaly další Meze Elite. Gratuluju novému majiteli. :-)

Tak kdo to byl ? Přiznejte se ! :D

pavel1756 píše:Případní zájemci pozor, mají skladem poslední kus! ;-)

Nic se neděje. Zaprvé, z akce na konci loňského roku víme, že počet kusů, které uvádí Audigo jako skladem, neodpovídá vždy realitě, a zadruhé - i kdyby vše vyprodali, o to větší úsilí vyvinou, aby zásoby opět doplnili.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 21. 1. 2022 23:12

introvert píše:
pavel1756 píše:Ve středu se v Audigu prodaly další Meze Elite. Gratuluju novému majiteli. :-)

Tak kdo to byl ? Přiznejte se ! :D


Já se s ním znám. Toto fórum navštěvuje, ale nezapojuje se do diskuze...
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 21. 1. 2022 23:33

pavel1756 píše:Já se s ním znám. Toto fórum navštěvuje, ale nezapojuje se do diskuze...

Což odpovídá na nevyřčenou otázku, kdo měl největší podíl na tom, že si je koupil ;-)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 22. 1. 2022 00:04

Dyť jsem to psal nedávno, že Pavla musí v Audigu milovat :)
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 22. 1. 2022 07:45

introvert píše:
pavel1756 píše:Já se s ním znám. Toto fórum navštěvuje, ale nezapojuje se do diskuze...

Což odpovídá na nevyřčenou otázku, kdo měl největší podíl na tom, že si je koupil ;-)


On chtěl původně Empyrean, ale nakonec jsem mu to rozmluvil... :D

martas38 píše:Dyť jsem to psal nedávno, že Pavla musí v Audigu milovat :)


To by sakra měli! Za poslední čtyři roky jsem u nich nechal majlant. Když to převedu do Tvé řeči, měl bych za to novou Škodu Superb. :lol: :lol:

Nemluvě o dalším Superbu, který tam díky mému "popostrčení" nechali jiní zákaznici. :roll:
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 22. 1. 2022 14:06

pavel1756 píše:
martas38 píše:Dyť jsem to psal nedávno, že Pavla musí v Audigu milovat :)


To by sakra měli! Za poslední čtyři roky jsem u nich nechal majlant. Když to převedu do Tvé řeči, měl bych za to novou Škodu Superb. :lol: :lol:

Nemluvě o dalším Superbu, který tam díky mému "popostrčení" nechali jiní zákaznici. :roll:

Tak čekal bych, že Tě pozvou alespoň na neformální posezení, kafíčko, možná testy nějakého vybavení .. Takhle by to měli snad dělat, ne ?
introvert
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků