Fiio M11 Plus + Fiio FD3 Pro

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Dado71615 28. 9. 2021 13:10

Zdravím

uvažujem nad prechodom na in-ear slúchadlá, celkom ma oslovilo toto kombo. In-ear slúchadlá som ešte nemal tak by som nechcel ísť na začiatok do veľmi drahých keďže je tam potom problém s vrátením. DAP má dobré recenzie a vyzerá že by utiahol aj klasické slúchadlá. Ak má niekto skúsenosti s takýmto kombom prípadne samostatne budem rád za postrehy a skúsenosti.
Ďakujem
Dado71615
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 28. 9. 2021 14:09

Ten DAP je k takovým sluchátkům těžký overkill. Kupovat ke sluchátkům za 4 litry DAP za dvacet je s prominutím nesmysl. Vzhledem k tomu, že IEM sluchátka mají na zvuk vliv tak z 80%, dával by smysl opačný poměr, za sluchátka 20 a za DAP 4 litry a užil by sis zvuk desetkrát víc. Prostě vždy narvat co nejvíc do sluchátek. Navíc mám obavy, že s FD3 Pro ani výhody tak luxusního DAPu neoceníš, protože to na nich nepůjde poznat a budou ten přehrávač silně brzdit v rozletu.
A rozhodně bych IEM nekupoval na slepo. Musí sedět v uších, musí vyhovovat tonalita. Jinak je to utrpení a vyhozené peníze.
Audigo bude mít brzy v provozu půjčovnu, tak se tam dá něco půjčit na zkoušku a pak to případně koupit.
Mnohem víc by mě dávalo smysl koupit obyčejné FiiO M11 (momentálně není moc dostupné, ale Euronics ho v nabídce má) a k němu sluchátka FiiO FH7. Zůstaneš věrný vybrané značce, budeš cca v rozpočtu a zvukově si velice výrazně polepšíš. Nebo klidně nějaký jiný přehrávač, pokud bys netrval na Androidu a s ním spojenými věcmi jako Tidal offline, šel bych bez obav třeba do HiBy R3 Pro, které je levnější, skladnější a zvukově srovnatelné, možná i lepší jak M11.
iMAC -> Audirvana -> RME ADI 2 DAC FS -> Burson Soloist SL -> Audeze LCD-X
Astell&Kern A&norma SR25 ->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+ -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dado71615 28. 9. 2021 14:30

Ďakujem za info o Audigu tak to by som si počkal a skúsil.
Dado71615
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 28. 9. 2021 15:23

pokud bys chtěl to FiiO M11, tak bych se ho třeba i zbavil - měl jsem ho do kanceláře a nyní tady už půl roku leží bez využití... kompletní balení, málo používaný
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dado71615 28. 9. 2021 20:39

Ja som to plánoval hlavne skúsiť preto som chcel lepší DAP a lacnejšie slúchadlá, lebo keby mi tento štýl počúvania nevyhovoval tak DAP sa dá vrátiť do 14 dní a tie slúchadlá by som skúsil predať takže by som nebol až tak veľmi stratový, prípadne ak by mi to vyhovovalo tiež môžem slúchadlá posunúť ďalej a vybrať časom lepšie.
Dado71615
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 28. 9. 2021 21:02

Jak už jsem psal, rozhodující jsou především sluchátka, ty mají na zvuk celého řetězce bezkonkurenčně největší vliv. DAP za deset tisíc bude mít milion funkcí a o kousíček lepší zvuk jak DAP za 5000Kč. Ovšem ve zvuku sluchátek za 5 a 10 tisíc bude sakra rozdíl. Pokud máš tak solidní rozpočet, nebylo by od věci vzít iBasso IT07 a k nim klidně to HiBy za 6000 tisíc. Jsou to parádní sluchátka srovnatelná s Campfire Solaris za dvojnásobek. Ale už kolem těch deseti tisíc seženeš kvalitní kousky.
Seriozní prodejce samozřejmě vezme zpět i rozbalená sluchátka. Záleží na obchodu.
Ale jak píšu, vyzkoušet. Se zavázanýma očima taky nebudeš kupovat obraz.
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 29. 9. 2021 08:55

martas38 píše:Ten DAP je k takovým sluchátkům těžký overkill. Kupovat ke sluchátkům za 4 litry DAP za dvacet je s prominutím nesmysl. Vzhledem k tomu, že IEM sluchátka mají na zvuk vliv tak z 80%, dával by smysl opačný poměr, za sluchátka 20 a za DAP 4 litry a užil by sis zvuk desetkrát víc. Prostě vždy narvat co nejvíc do sluchátek. Navíc mám obavy, že s FD3 Pro ani výhody tak luxusního DAPu neoceníš, protože to na nich nepůjde poznat a budou ten přehrávač silně brzdit v rozletu.
A rozhodně bych IEM nekupoval na slepo. Musí sedět v uších, musí vyhovovat tonalita. Jinak je to utrpení a vyhozené peníze.
Audigo bude mít brzy v provozu půjčovnu, tak se tam dá něco půjčit na zkoušku a pak to případně koupit.
Mnohem víc by mě dávalo smysl koupit obyčejné FiiO M11 (momentálně není moc dostupné, ale Euronics ho v nabídce má) a k němu sluchátka FiiO FH7. Zůstaneš věrný vybrané značce, budeš cca v rozpočtu a zvukově si velice výrazně polepšíš. Nebo klidně nějaký jiný přehrávač, pokud bys netrval na Androidu a s ním spojenými věcmi jako Tidal offline, šel bych bez obav třeba do HiBy R3 Pro, které je levnější, skladnější a zvukově srovnatelné, možná i lepší jak M11.

Moje řeč a naprosto souhlasím. :D
Dost by mě zajímala ta tvá informace o Audigu.cz a o jejich půjčovně, která by se měla rozjet. 8-)
Kdy to má být? :shock:
Kde to má být (i v Praze?) a jak to má fungovat? :shock:
Na jejich stránkách jsem nic nenašel. :-\
Shanling M6 Pro,Astell&Kern AK300,Heco Ascada 2.0,Oriolus MK-2+Effect Audio Ares II+,Beat Audio Vermilion,Sennheiser IE8i,Harman Kardon Go+Play,Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kulidone 30. 9. 2021 00:38

Dado71615 píše:Ja som to plánoval hlavne skúsiť preto som chcel lepší DAP a lacnejšie slúchadlá, lebo keby mi tento štýl počúvania nevyhovoval tak DAP sa dá vrátiť do 14 dní a tie slúchadlá by som skúsil predať takže by som nebol až tak veľmi stratový, prípadne ak by mi to vyhovovalo tiež môžem slúchadlá posunúť ďalej a vybrať časom lepšie.

Ak chces poskusat a zaroven nebyt velmi stratovy tak na to existuje jednoduche riesenie a to je kupenim IEM z druhej ruky.
Ohladom DAPu tak imo vo vacsine pripadov je to "luxusova" moznost a skusil by som porozmyslat ci potrebujes all-in-one pristroj alebo chces len DAC&Amp. Ak ti nevadi, ze to budes pustat z mobilu tak pre IEM uplne staci nejaky mini DAC&Amp za cca 100 euro a niektore dokazu utiahnut aj velke sluchadla.
Pri DAPe zbytocne platis za funkcie, obrazovku... veci, ktore mozno nepotrebujes. DAC&Amp s podobnym zvukom vies zohnat za zlomok ceny a bude to ovela mensie/lahsie.

Alza ma FD3 Pro. Nie som si isty, ale mam taky pocit, ze vratenie In-ear tam nebude problem.

Ak budes nakoniec objednavat odtial a chces si to vyskusat odporucam Fiio BTR5 (DAC&AMP) + FD3 Pro. Uplne postaci na testovanie.
kulidone
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 30. 9. 2021 01:24

Teď je otázka, jestli to nebude hrát líp ze sluchátkového výstupu mobilu, jak když se signál prožene přes BT :D Jsem přesvědčený, že bude.
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kulidone 30. 9. 2021 05:40

Urcite som nemal v plane mu radit BTR5 aby to hral cez BT, neblbni lol. Ocakavam od neho, ze to pojde vsetko cez kabel.

Taka otazka, bude to hrat lepsie aj ked bude pustat 128kbps mp3? :)

By som poradil aj neBT DAC&AMP, ale Alza toho na vyber velmi nema a BTR5 hra ako entry DAP takze bude mat nejaku predstavu a potom neskor sa moze rozhodnut aky pristroj potrebuje (DAP, BT DAC&AMP alebo DAC&AMP).

Kludne si moze kupit aj nieco ine co ponuka Alza. Dokonca aj drahsie IEM napr. su tam rozbalene FiiO FH5s takze ho bude mozno menej trapit svedomie.
kulidone
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 30. 9. 2021 07:39

To navrhované řešení má alespoň pro mě několik nevýhod.
Za prvé drátenictví v kapse. Bylo mi vždycky daleko pohodlnější mít ve druhé kapse DAP. Některé jako Shanling M0, M1jsou opravdu maličké.
Za druhé to docela citelně žere baterku mobilu.
A za třetí naprostá většina těch levných (spíš bych řekl, že všechny) chytá poměrně silně rušení z telefonu, když komunikuje především s LTE sítí.
Ale i tam se dají najít zvukově povedené kousky, jako třeba Lotoo Paw S1 (právě vychází S2), Luxury & Precision W2, E1DA 9038S a 9038D, případně u nás se dá koupit AQ DragonFly Black, Red, Cobalt. Nejlepší z toho je Luxury a Lotoo, Luxury a DragonFly nemají problémy s rušením, nebo jen minimální. Akorát za ty prachy už člověk koupí třeba zmiňovaný HiBy R3 Pro rovněž se skvělým zvukem.
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dado71615 30. 9. 2021 09:03

Dragonfly RED mám doma. Skúsil by som teda najskôr tie FD3 Pro s Dragonfly a ďalej uvidím či to bude vyhovovať. Len ešte musím zistiť či sa dajú prípadne vrátiť.
Dado71615
Junior

Odeslat příspěvekod kulidone 30. 9. 2021 10:20

Samozrejme to ma nejake nevyhody, ale to zrovna ma aj DAP :) a dovolil by som si povedat, ze ich ma dokonca viac ak si nenarocny uzivatel, ktory chce len kvalitny zvuk.
Nehovorim, ze DAP je blbost. V urcitych pripadoch je to lepsia volba. To, ale zalezi akym sposobom ich bude clovek pocuvat a samozrejme aj jeho preferencie.

M1 nepoznam, ale M0 je nic moc a nemyslim si, ze je ferove porovnavat jeden z najmensich a najslabsich DAPov s vykonnym mini DAC&AMP. To potom podme porovnavat M0 s nejakym lepsim Apple dongle.
Ta kabelaz problem velmi nie je, ale ak to clovekovi naozaj vadi :D tak su riesenia maleho adapteru ako je napr. Hilidac Atom 2.
Ohladom baterky telefonu tak je to diskutabilna vec. Zrat to nieco zere, ale zalezi ako dlho na tom clovek bude pocuvat a aky ma mobil. Ked pocuva 2h denne tak si nemyslim, ze je to problem. Decentny smartphone vydrzi min. 7-9h a to pocitam s vykonnym Mini DAC&AMP.

Rusenie z telefonu su problemy hlavne s E1DA, pri ostatnych som si nevsimol, ze by to ludia nejak spominali.
"A za třetí naprostá většina těch levných (spíš bych řekl, že všechny) chytá poměrně silně rušení z telefonu" - Velmi trufale od teba by som povedal. Kolko si ich vyskusal? max 10? Na tento problem ti odpoviem uplne jednoduchym riesenim. Staci ignorovat tie s rusenim a kupit si ten bez. Je uplne irelevantne kolko je zlych mini DACov na trhu.

Platit viac ako 100 euro za mini DAC sa straca rapidne pomer/cena vykon. Znova, beries do uvahy jednych z najdrahsich Mini DACov (okrem E1DA) a porovnavas to s DAPom co ma asi najlepsi pomer cena/vykon. Nechapem fakt taketo stupidne porovnavania.
Na zaciatku si riesil velkost kde si vybral zhodou okolnosti jedno z najmensich DAPov M0 a teraz porovnavas DAP s velmi dobrym pomerom C/V s Mini D&A s nic moc pomerom.

Poviem to takto. Dnesny 100 eurovy Mini D&P je min. rovnako dobry vo zvuku (podla mna urcite lepsi) ako Hiby R3 Pro (200e). Pri DAPe si jednoducho priplacas za system, obrazovku, baterku, funkcie atd.

Ak si myslis, ze DAP bude hrat rovnako dobre ako DAC&AMP za rovnake peniaze. Okey, tvoj nazor ti neberiem.

Nech si z tohto kazdy spravi vlastny nazor. Popripade nech sa informuje niekde inde ako na tomto fore kde sa ludia do toho vyznaju viac.

EDIT: To BTR5 mu nenavrhujem aby si to kupil ako konecne riesenie, ale na to aby mal s cim vyskusat IEM... nech ma predstavu ako bude hrat entry DAP ked sa rozhodne pre DAP. Boha... citaj s porozumenim trocha.
Naposledy upravil kulidone dne 30. 9. 2021 11:03, celkově upraveno 2
kulidone
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 30. 9. 2021 10:37

Toto je boj s veternými mlynmi, niektorí tunajší riešia materiál káblov a čistotu medi, tak je im niekedy ťažko argumentovať, že bluetooth nie je o ničom. Pre mňa bolo odstrihnutie sa od káblov zásadný krok vpred.
IEM: FiiO FH7, iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1(+AQ JitterBug), Chord Mojo, Hiby R3, iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM2, Galaxy Buds+
TV/Audio: SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200

Predaj: iBasso IT01s
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Inulthor 30. 9. 2021 10:49

Já sám používám Fiio FD5 a E1DAs s Huawei P30 Pro a jsem náramně spokojený. Nicméně není to moje hlavní sestava to jsou Anandy. IEM používám na procházky apod, takže na hudbu není 100% soustředění a spíš si můžu užít zábavnou tonalitu, kdy ten dynamický měnič ty basy podává fakt krásně.
Inulthor
Junior

Další stránka