Kolik financí jste schopní a ochotní dát za sluchátka?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Kolik financí jste maximálně schopní a ochotní dát za jedny sluchátka?
méně než 1000Kč 2 %  1%  [ 2 ]
1000-3000Kč 4 %  3%  [ 4 ]
3001-5000Kč 7 %  6%  [ 7 ]
5001-10000Kč 28 %  24%  [ 28 ]
10001-20000Kč 28 %  24%  [ 28 ]
20001-40000Kč 22 %  19%  [ 22 ]
40001-80000Kč 10 %  8%  [ 10 ]
80001-160000Kč 8 %  7%  [ 8 ]
více než 16000Kč 5 %  4%  [ 5 ]
Celkem hlasů : 114

Odeslat příspěvekod introvert 18. 10. 2021 10:02

Kuba4: nechci průzkum nikterak zlehčovat. Neznám jediná sluchátka za dva tisíce, která by v autobusu hrála lépe, než doma a v klidu poslouchaná sluchátka za tisíců čtyřicet. Ale co není, může být. Probíhají výzkumy, co a jak vlastně ovlivňuje takové technikálie, jako je zvuková scéna, nebo detaily. Kdoví, možná jednou budou uzavřená sluchátka za dva tisíce v autobusu hrát lépe, než doma současné flagshipy.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 18. 10. 2021 10:10

Ty možno nechceš prieskum nikterak zlehčovať, no ja si od začiatku myslím, že celá táto anketa je nezmysel. Čo má byť prínosom výsledkov z ankety? Sorry. :-!
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 18. 10. 2021 10:27

introvert píše:Kuba4: nechci průzkum nikterak zlehčovat. Neznám jediná sluchátka za dva tisíce, která by v autobusu hrála lépe, než doma a v klidu poslouchaná sluchátka za tisíců čtyřicet.


Například Grado GS2000e. Za 35k absolutní zvukový odpad.

zino333 píše:Ty možno nechceš prieskum nikterak zlehčovať, no ja si od začiatku myslím, že celá táto anketa je nezmysel. Čo má byť prínosom výsledkov z ankety? Sorry. :-!


Mě by spíš zajímalo, kolik jsou lidi ochotní dát za celý sluchátkový řetězec. Já bych asi nedal víc než jeden milion korun. Což je už dost pravděpodobně (nebo spíš určitě? :D) hodně přehnané. :hm
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 18. 10. 2021 10:42

zino333 píše:Ty možno nechceš prieskum nikterak zlehčovať, no ja si od začiatku myslím, že celá táto anketa je nezmysel. Čo má byť prínosom výsledkov z ankety? Sorry. :-!

No, když jsem zde napsal totéž, a dokonce uvedl, že v zadání průzkumu jsou chyby, byl můj příspěvek bez jakéhokoli upozornění nebo vysvětlení smazán adminem. Proto už se k tomu raději nevyjadřuju. A proto jsem nehlasoval.

pavel1756 píše:
introvert píše:Kuba4: nechci průzkum nikterak zlehčovat. Neznám jediná sluchátka za dva tisíce, která by v autobusu hrála lépe, než doma a v klidu poslouchaná sluchátka za tisíců čtyřicet.

Například Grado GS2000e. Za 35k absolutní zvukový odpad.

Jde o to, co člověk považuje za sluchátka. Já osobně za sluchátka nepovažuju nic od výrobce Grado.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod gy007 18. 10. 2021 11:58

pavel1756 píše:Mě by spíš zajímalo, kolik jsou lidi ochotní dát za celý sluchátkový řetězec. Já bych asi nedal víc než jeden milion korun. Což je už dost pravděpodobně (nebo spíš určitě? :D) hodně přehnané. :hm


Jako všechno je i toto relativní. Kellnerovic Renča by si toho mega ani nevšimla, zatímco někdo by měl dluh na 15 let.
Mě by zase spíš zajímal rozdíl ve zvukové kvalitě třeba 300K nebo 500K vs mega.
Jestli by to mělo ten "no ty vole" efekt.
gy007
Junior

Odeslat příspěvekod Abox 18. 10. 2021 12:05

Když si chci něco poslechnout, tak nahlas.
Sluchátka nemám a ani bych to na uších nikdy nenosil (natož někde venku, na kole a pod.)
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 111a111 18. 10. 2021 12:24

gy007 píše:Mě by zase spíš zajímal rozdíl ve zvukové kvalitě třeba 300K nebo 500K vs mega.
Jestli by to mělo ten "no ty vole" efekt.

Lepšie sluchátka majú spravidla menší wow efekt. Znejú jednoducho správnejšie a z prednesu sa stratia.
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 18. 10. 2021 12:59

Takže jde možná o takový ten “ty wole” efekt pro ty, kdo vědí, co hledat.

Toto je vůbec zajímavé. Mám řadu sluchátek, ani jedna nehrají přesně tak, jak bych chtěl. Jsem přesvědčen, že taková sluchátka vlastně vůbec neexistují. Přesto však, když poslouchám nějakou zajímavou nahrávku, skladbu, vím zcela přesně, jak by měla ideálně znít. A to i přes nedostatky v nahrávce samotné, nebo v jejím podání reprodukčním řetězcem. Občas si říkám, že kdybych zůstal jen u těch představ, a vykašlal se na materiální stránku věci (ve smyslu honby za co nejdokonalejším zvukem), že bych hodně ušetřil .. Teď jsem si udělal menší inventuru, co jsem do vybavení už vrazil, a můj ty tondo, Susvary mi už delší dobu mohly říkat pane :-(
Naposledy upravil introvert dne 18. 10. 2021 13:13, celkově upraveno 1
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod roman2277 18. 10. 2021 13:09

Nic.Jedině velké reproduktory.
MSI GT73,Lenovo Legion 5 PRO,Yamaha RX A4A,Naim Atom a Mu-so,Dali Epicon 6,LG OLED
roman2277
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 18. 10. 2021 13:16

introvert: ani ty Susvary by nehrály jak bys chtěl. A pokud náhodou jo, vrhl by ses do zesilovačů :D
Prošel jsem si tím kolotočem u IEM, přibrzdily ho Solaris a zastavily velká sluchátka. Takže tě čeká nákup reproduktorů? :hm
S tím wow efektem souhlas. U těch lepších věcí mně nepadá brada hned, ale až třeba po jednom, dvou týdnech poslechu a ani bych to nenazýval padáním, často spíš lehkým zachvěním...
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 18. 10. 2021 13:54

martas38: nyní se pokouším brzdit v rozletu, tu a tam si pořídím drobnost okolo tisíce Kč. Vlastně krom kabelů (které si koupit musím, protože některé jsou zoxidované - měděnka, jiné krátké, …) zatím neplánuju nic většího. Postupně možná odprodám část vybavení, a došetřím na nějaký ten top-end, to ale až v příštím roce. Ale kdo ví, co bude v příštím roce .. Jinak reprosoustavy neplánuju, protože si je bohužel (naštěstí ? :hm ) kvůli sousedům nemůžu dovolit.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 18. 10. 2021 14:40

gy007 píše:
pavel1756 píše:Mě by spíš zajímalo, kolik jsou lidi ochotní dát za celý sluchátkový řetězec. Já bych asi nedal víc než jeden milion korun. Což je už dost pravděpodobně (nebo spíš určitě? :D) hodně přehnané. :hm


Jako všechno je i toto relativní. Kellnerovic Renča by si toho mega ani nevšimla, zatímco někdo by měl dluh na 15 let.
Mě by zase spíš zajímal rozdíl ve zvukové kvalitě třeba 300K nebo 500K vs mega.
Jestli by to mělo ten "no ty vole" efekt.


Kategorie cca 500k vs mega, tam už to není o wow efektu nebo o tom, že to hraje lépe, nýbrž o tom, že to hraje jinak.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snejdy 18. 10. 2021 16:12

No já hlasoval na 10k-20k což je aktuální situace (Fiio FH7, Sennheiser HD660s). Ale jak tu píše hodně lidí, schopen a ochoten jsou velice rozdílné věci :-D Já bych byl ochoten za elektroniku včetně audia utrácet klidně miliony, ale dovolit si můžu maximálně v řádu desetitisíců :-D
DOMA: PC -> optika -> AUNE X1s Pro (7.gen), Sennheiser HD 660s,
NAD C 326 BEE + Klipsch RB-81 II + Klipsch SW-112
NA CESTY: HiBy R2 (512GB), FiiO FH7, DALI Katch G2, Sennheiser Momentum TWS 3
snejdy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 18. 10. 2021 21:17

Já jsem dal do 10 tisíc což je aktuální. Ale teď bych to asi vrátil a dal do 40 tisíc, protože to je strop co bych byl ochotnej utratit kdyby mě něco opravdu zaujalo což se stalo, ale i tak jsem to nekoupil.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 19. 10. 2021 08:53

Pokud bych mel urcit cástku,která by zajistila ultimatní sluchátkový poslech,urcite bych se pohyboval v rozmezí 400-500k.
A pokud bych se mel rozhodnout pro jedny sluchátka,pak ríkám s naprostou jistotou,ze to jsou Susvary.
Ty me dostaly do jiného prostoru a hudba dostala také jinou dimenzi.Ale stojí tolik,ze si je neporídím.V tomhle prípade totiz nejde jen o sluchátka,já je slysel na Dave,dalsích 260k.Napájecí kabel,filtr a dalsí vychytávky.
A jsme na tech cca 500k,kdy ten poslech dostane jasnou konturu.Oni výrobci dobre vedí,kdyz se jim neco povede,tak to dokázou "spravedlive"nacenit.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků