USB C na B

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tomasdcz 4. 12. 2021 23:45

viz dve fotky vyse:-) mam dve sestavty
to nastaveni mne proste odrazovalo a chtel jsem neco bez adapteru:-)
ale nerikam ze je to spatnej pristroj...sel jsem vys.

jinak mam taky ADL kabliky:-)
tomasdcz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 5. 12. 2021 02:23

Skutečně vliv na zvuk minimální? No utvrzuje mě to v tom, že u RME jsi netušil co děláš... Protože ta nastavení PEQ a nejen jeho jsou jednou z nejsilnějších zbraní s naprosto zásadním vlivem na zvuk.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tomasdcz 5. 12. 2021 04:07

no to jo, ale smysl a vyuzitelnost equalizeru v audiofilnim hifi?:-)
mel jsem to doma asi trictvrte roku takze jsem si to osahal dostatecne....
tomasdcz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 5. 12. 2021 06:59

Osobně equalizer taky moc nemám rád. Na druhou stranu s některými sluchátky je to skutečně ku prospěchu věci. Sám jsem jej používal s Audeze LCD-4, která měla peak někde mezi 2 a 3 kHz. Stačila menší korekce pomocí EQ a zvuk byl rázem vyrovnanější.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomasdcz 5. 12. 2021 07:49

dobre rano
a jakej softwarovej nebo hardwarovej EQ?
ja ho nijak nevyuzivam.
jinak martas38>>nic z toho co mas v popisu kromne RME bych si nevybral takze asi nenajdem spolecnou rec:-)
tomasdcz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 5. 12. 2021 07:51

Jediný, který mohu z vlastní zkušenosti doporučit, je EQ v Roonu.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 5. 12. 2021 08:28

pavel1756 píše:Osobně equalizer taky moc nemám rád. Na druhou stranu s některými sluchátky je to skutečně ku prospěchu věci.

Skoro se všemi.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 5. 12. 2021 12:22

Mně teda například Meze Elite vyhovují bez ekvalizace. Zkoušel jsem posílit jejich pásmo sub-basu, které mají propadlé a na nahrávkách, které poslouchám, se to nijak pozitivně (ale ani negativně) neprojevilo.

Navíc bych tím přišel o tu malou fialovou hvězdu, kterou zobrazuje Roon, když posílá data bez úprav. Ty ostatní barvy se mi moc nelíbí. :D
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 5. 12. 2021 14:06

Podle mého by ses měl na fialovou hvězdu vykašlat, a opravit zdvih mezi 100 - 400 Hz (-3 dB), a propady 900 Hz - 4 kHz a dále 5 kHz až 8 kHz (v obou případech +4 až +5 dB). Jestli je slyšet ta hrůza 16-17 kHz, to netuším :-) Posílení basů pod 80 Hz bych viděl jako povinné, o tom nemá vůbec smysl diskutovat ;-)

Proč to píšu. Spousta lidí si neuvědomuje, co je schopen správný EQ profil se zvukem udělat. A zjistí to až poté, co to vyzkouší. Pak třeba dospějí k názoru, že již není návratu. Je řada sluchátek, o kterých může člověk číst nebo slyšet řeči typu “frekvenční charakteristika se povedla, EQ není zapotřebí”. Kupříkladu Focal Clear, nebo Audeze LCD-XC 2021. Až teprve poté, co jejich majitel aplikuje EQ, pochopí při přepínání mezi ne-EQ a EQ zvukem, že to byly kecy.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 5. 12. 2021 17:45

tomasdcz píše:no to jo, ale smysl a vyuzitelnost equalizeru v audiofilnim hifi?:-)
mel jsem to doma asi trictvrte roku takze jsem si to osahal dostatecne....


Smysl a využití ekvalizéru v audiofilním hi-fi je především náprava nedokonalostí. U repro, u akustiky prostoru, u sluchátek a třeba taky u uší, protože co si budem namlouvat, táhne mě na padesát a sluch už není to, co ve dvaceti letech. 99,9% sluchátek má nějaké chyby v tonalitě. Něco chybí, něco zase přebývá. A aby se člověk přiblížil k něčemu co se mu líbí (třeba Harman křivka), tak prostě použije ekvalizér.
Dřív jsem byl taky purista a EQ pro mě bylo sprostý slovo. Ale jak stárnu, čím dál víc přicházím na to, že poslech musí bavit a že ty "krabičky" se musí přizpůsobovat mě, aby se mi to líbilo a ne já jim. A musím říct, že PEQ který používám pro LCD-X (nalezený na fórech zabývajících se přímo tímto a šitý přímo pro RME a mnou jen mírně upravený) pozvedl zvuk těchto sluchátek neuvěřitelně.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 5. 12. 2021 18:19

introvert píše:Podle mého by ses měl na fialovou hvězdu vykašlat, a opravit zdvih mezi 100 - 400 Hz (-3 dB), a propady 900 Hz - 4 kHz a dále 5 kHz až 8 kHz (v obou případech +4 až +5 dB). Jestli je slyšet ta hrůza 16-17 kHz, to netuším :-) Posílení basů pod 80 Hz bych viděl jako povinné, o tom nemá vůbec smysl diskutovat ;-)

Proč to píšu. Spousta lidí si neuvědomuje, co je schopen správný EQ profil se zvukem udělat. A zjistí to až poté, co to vyzkouší. Pak třeba dospějí k názoru, že již není návratu. Je řada sluchátek, o kterých může člověk číst nebo slyšet řeči typu “frekvenční charakteristika se povedla, EQ není zapotřebí”. Kupříkladu Focal Clear, nebo Audeze LCD-XC 2021. Až teprve poté, co jejich majitel aplikuje EQ, pochopí při přepínání mezi ne-EQ a EQ zvukem, že to byly kecy.


Za zkoušku nic nedám. Zběžně jsem hledal na netu nějaký preset pro alcantara-Elite, ale nic kloudného nenašel. Máš nějaký tip, kde bych pro ně mohl najít přesné nastavení PEQ?
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 5. 12. 2021 19:00

Kupodivu jsem nic nenašel. Zkusím tedy něco vytvořit sám, ale chvíli to potrvá. A hlavně - nebudu schopen to nikterak testovat, takže to bude jen takový pokus, zcela bez záruky :-)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 5. 12. 2021 19:25

Našel jsem EQ jen pro Empyrean. Elite jsou asi ještě moc nové:
https://github.com/jaakkopasanen/AutoEq ... %20earpads)
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 5. 12. 2021 19:33

Moc děkuju, pánové. :-)

@introvert: Pokud něco vymyslíš, určitě to vyzkouším. Můj největší počin na poli ekvalizace bylo ubrání 3dB na 2,5kHz pro LCD-4. Už si ani nepamatuju hodnotu Q. :D
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 5. 12. 2021 22:11

pavel1756: za předpokladu, že máš Alcantara náušníky, můžeš zkusit toto:

Peak/dip 139 Hz -2.1 dB Q 2.4
Peak/dip 243 Hz -2.4 dB Q 1.7
Peak/dip 179 Hz -0.6 dB Q 2.9
Peak/dip 1490 Hz 3.1 dB Q 2.2
Peak/dip 2353 Hz 3.1 dB Q 2.3
Peak/dip 1873 Hz 0.8 dB Q 3.7
Peak/dip 6158 Hz 3.6 dB Q 3.4
Peak/dip 20 Hz 8.0 dB Q 0.6
Peak/dip 49 Hz 1.0 dB Q 1.0

Pokud bys měl dojem, že u některých nahrávek by díky posunu +8 dB na 20 Hz mohlo docházet k ořezu, můžeš celý profil vhodně posunout dolů. Toto jsem dělal v Roonu, a jaký vliv má profil na zvuk, o tom nemám sebemenší potuchy (protože nevlastním Elite).
introvert
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků