USB C na B

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pavel1756 5. 12. 2021 22:15

Opravdu moc děkuju! Zítra to vyzkouším a dám vědět. :-)
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 5. 12. 2021 22:27

Jsou dvě věci, které by na tom nemusely fungovat: že nepoznáš velký rozdíl, nebo že se Ti ten zvuk nebude líbit ..
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 5. 12. 2021 22:38

Beru na vědomí. :D
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 5. 12. 2021 22:40

Neboj, první možnost můžeme vyloučit :-) A ta druhá .. dá se na tom ještě pracovat, nebo to nemusíš používat :D
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tomasdcz 7. 12. 2021 02:06

no jo nikdo to neumi pouzivat protoze je to nesmysl a vsichni jedou na source direct nebo mneni hardware kdyz jim to nehraje ale neodrazuju te respektive vas od EQ poslech ma bavit pokud vas to bavi vic s EQ proc ne....hadat se nebubdu:-) at se dari:-)
tomasdcz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 7. 12. 2021 08:21

Po včerejším testování alcantara-Elite s EQ se musím přiklonit spíš na stranu odpůrců ekvalizace. Nemám nic proti drobným korekcím, ale tohle křečovité přibližování se k Harman target nepřineslo nic dobrého, ba právě naopak. Basy i středy ztratily na váze, zvuk naopak nabyl na nepřirozené "ukřičenosti" a hudební scéna se divně zakřivila.

Každopádně ještě jednou moc děkuji introvertovi za pomoc při sestavení EQ profilu! :-)
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 7. 12. 2021 09:30

Počkej až ta křivka vyjde na AutoEQ, nebo podobných stránkách, obvykle to má velký přínos. Často se tam sejde těch křivek víc - Harman, Oratory1990, něco od Crinacle atd. a můžeš si vybrat. Já jsem to zkoušel na pár velkých i IEM a vždycky to mělo význam, jen jsem občas něco doladil.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 7. 12. 2021 17:10

Obávám se, že pavel1756 nebude spokojen ani s nimi. Protože ty křivky budou podobné té mé (jak moc, to nechci komentovat). Hlavním problémem ale bude, že potlačené, relaxované středy asi vezmou za své. Což je ona “ukřičenost”. Ale jak už jsem psal, ty hodnoty lze měnit, není to nic vytesaného do kamene. Pouhá pomůcka k nápravě zvuku sluchátek. Pokud se mi zdá, že je něco ukřičené, tak ty hodnoty prostě snížím o jeden dB, a zjistím, zda to zvuku pomohlo.
Uznávám, že profil je dost komplikovaný, a také výsledný efekt na zvuk neznám. Takže je možné, že pavel1756 má pravdu, a že to chtělo profil jednodušší, s méně agresivními změnami. Prostě, byl to jen takový pokus :-)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 7. 12. 2021 18:33

Meze Elite rozhodně nemají potlačené středy. Vyšší středy trochu ano, ale to má spousta jiných sluchátek taky (včetně Susvar či Utopií) a stojí za tím konkrétní záměr. Jde totiž o pásmo, které je pro lidské ucho nejagresivnější a ve spojení se sluchátkovým poslechem, který je z podstaty věci nepřirozený a zvuk servíruje posluchači nepřirozeně napřímo, tedy takovým způsobem, že daná agresivní pásma nemají prostor se cestou k uchu posluchače "zjemnit", provede tuto korekci sám výrobce...
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 7. 12. 2021 19:06

pavel1756: Když se podíváme na recenzi https://youtu.be/JpBH478PeXE , tak zjistíme, že potlačený je rozsah 800 Hz až 8 kHz, s výjimkou intervalu 4 kHz - 5 kHz. Mám samozřejmě na mysli vůči Harman targetu. Pokud se třeba Tobě Harman target nelíbí, no tak to je ovšem něco zcela jiného.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 7. 12. 2021 19:37

Osobně používám kabel Silver Plated PCUHD, se kterým jsou Elite mimo jiné frekvenčně vyváženější. To potvrzují v zásadě všichni, kteří mají s výměnou kabelu k Empyrean či Elite zkušenost.

Ostatně samotné Meze Audio na všech předváděcích akcích používá výše zmíněný Silver Plated PCUHD, protože moc dobře ví, že se stock kabelem hrají Empyrean a Elite znatelně hůř...

Je mi ale záhadou, proč si napohlídají, aby se ten kabel dostal i k recenzentům. :hm
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 7. 12. 2021 19:51

Recenzenti by přeci měli dostat standardní produkt, ne ? Otázkou spíš je, pokud zvážíme, co Elite stojí, proč tento kabel není součástí standardně prodávaných Elite ?
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 1Berliner 7. 12. 2021 19:58

Admin by tady měl udělat cut&paste do Meze Elite :oboze
MPD/NCMPC, AUDIRVĀNA/SoundID
Teac UD501 ➟ Teac HA501 | Topping A90 ➟ Hifiman Ananda
Sony ZX507 ➟ Moondrop Blessing2
1Berliner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 7. 12. 2021 20:18

Souhlasím, diskuse se již značně odchýlila od původního tématu :-[
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tomasdcz 24. 12. 2021 00:52

tak uz ho mam v ruce:-)
prvni dojem bez opletu dejme tomu kdyz se k tomu clovek chova....
zvuk nevim libi se mi:-) jak jsem psal neumim tak barvite popisovat jako jini.
je to proste to lepsi s produktovy rady pak uz jsou jen jeden a ten nejvyssi diamond a ten je komplet stribro.
dal jsem si nausniky dekoni fenestrated a hraje to fajn

to USB C poznam hlavne az zapojim IEM uvidim jestli tam bude sum nebo neco....

odesla nekomu optika? myslim jako v pristroji nebo kabel zacalo v tom praskat tak jsem rad ze mam ten usb kablik ono je to mozna i lepsi i v ramci software tahat to z realteku je jako tahat kocku za ocas....takze burson driver to C by mohlo resit sum u IEM na ktere neni nejvyssi burson stavenej uvidim otestuju a napisu dosavadni skusenost s C je tak pripojeni k mobilu takze dam vedet zdar
tomasdcz
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků