in-ear sluchlátka do 7k

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod yamamoto 6. 12. 2021 17:12

Ahoj,

OMÁČKA:
přesně 14.12.2012 jsem si za rovných 1 490,- koupil Klipsch Image s4a, v té době pro mě velká investice a zároveň strašně velký zvukový skok oproti standardu z mobilu za 30kč včetně přepravy.
Zvukově to není úplná pecka, ale sloužily dobře.
Bohužel kablík už začíná blbnost (tlačítka už se sama mačkají), vypadává zvuk (špatný kontakt) atd. a teď se mi povedlo ještě ztratit oba silikony, které se mnou tuto cestu taky vydržely v dobrém stavu).


Posloucham převážně Rock, Metal (začal jsem hrát na ele. kytaru, takže trochu už i blues)... vesměs když tam dáte nějaké pěkné kytarové solo, tak si to rád poslechnu. Instrumentální apod. taky super.

Klipsch byly docela basové (s čímž nemám nejmenší problém), jako přehrávač používám powerAmp s EQ presetem Bass and Treble, Basy navýšené asi ještě o 25%, výšky o 45%.

Poslouchám 100% přes Samsung M51 -> sluchadla, převážně když jdu do obchodu, ven/běhat nebo v práci u PéCé. Doma vesměs poslouchám na repro nebo u PC přes klasické sluchadla. MHD apod. nejezdím,
vše 320 kvalita, FLAC nemám, neřeším.

Mám android tel., takže připlácet za apple produkty nechci.

Používal jsem největší silikony, co u sluchátek byly, takže asi nemám úplně malé uši.

Co tedy požaduji:
- basovější zvuk (pokud jde nastavit s EQ, není problém, ale mám rád v ušich trošku ty bubny a ne ploché bouchání do stolu
- pohodlí (případně bych koupil nějaké jiné silikony lepší značky)
- aby to drželo v uchu a mám rád, když neslyším okolí (sluchátka mám z 90% když jsem někde v pohybu)
- může nebo nemusí být TWI (pokud ale kablík, tak bych chtěl co nejmenší cable-noise)
- občas z toho i telefonuji, ale nic extra, ale chci se domluvit

Děkuji za jakýkoliv nápad a zkušenosti (samozřejmě online recenze jsem si pročetl a samozřejmě z toho vím prd... z minulosti jsem se už ponaučil (např. sluchátka k pc co jsem kupoval), tak se podívat i na reddit, forum atd. na uživatelské problémy a to, co mě strašně štve, tak to štve i ostatní. nicméně recenzenti samá chvála).

Myslel jsem si, že koupím Sony WF-1000XM4, ale někdo píše, že nic moc, někdo vychvaluje do nebes... nevím, jestli bych vůbec poznal rozdíl oproti např. špuntům za 3k. Jestli to vydrží o 30 min méně baterie mi je jedno, poslouchám max. 2 hodiny.

děkuji
yamamoto
Junior

Odeslat příspěvekod 111a111 6. 12. 2021 17:20

Moondrop 2 Blessing, 320$ s dopravou a DPH (hifigo), ale pravidelne možné kúpiť aj za menej. Naposledy cyber monday, najbližšie asi nový rok.

Aj najlepšie TWS bude zvukovo výrazný downgrade.
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LOPO_X 6. 12. 2021 18:58

Chce výraznější basy takže blessingy asi ne.
LOPO_X
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 111a111 6. 12. 2021 19:17

Tak flat bass to nemá, +4dB není nevýrazné.

Potom teda 7Hz Timeless
Susvara | HD 800 << Topping DX9
Etymotic ER4-XR; Samsung Buds2 Pro; AKG N400
B&W 805 D2 << Lyngdorf TDAI-2170
LG OLED65B7
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Inulthor 6. 12. 2021 20:11

Na výraznější basy Fiio FD série :)
Doma:PC (Tidal+Audirvana) + AQ Jitterbug + MOJO 2 + Hifiman Ananda

Na cestách: Samsung Galaxy S22 + Galaxy Buds Pro

Meze 99 Neo, Edifier R1600III

k prodeji: iFi Zen Dac + xDuoo TA-20
Inulthor
Junior

Odeslat příspěvekod yamamoto 6. 12. 2021 20:12

myslel jsem třeba že zůstanu věrný značce a koupím si Klipsch T5M Wired. hodnocení super, říkám si jasná volba. pak jsem si našel nějaké uživatelské recenze a má to prý strašný cable-noise. takže zase nic.

Pak tady jsou Sony WF-1000XM4 jako bezdráty, všude vychvalované... asi kromě špuntů, co se rychle šoupou a že to není úplně na sport se tomu nedá moc vytknout (oproti konkurenci). no cena neni malá, ale jeslti to umí hrát, proč ne. nabíjení bych už nějak zvládnul. třeba nikde jsem nenašel ale recenze na bezdráty klipsch atd.

špatně nevypadají ani Shure SE425 nebo Shure AONIC 4, ale podle všeho jsou slabší basy, ale jinak jsem na to asi nenašel nic špatného
yamamoto
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 6. 12. 2021 21:47

V této cenové hladině bych se díval po čínské produkci. Moondrop, Fiio, Audiosense (měl jsem T800 asi dva roky a byly to moje druhé nej IEM, co jsem kdy měl), iBasso IT04 a podobně. Trošku připlať za FiiO FH7 a budeš v sedmém nebi.
TWS v této ceně budou zvukově těžký propad, tam jde o vše, jen ne o kvalitu zvuku a tradičním výrobcům jako Shure, Sennheiser, Klipsch a spol v oblasti IEM těžce ujel vlak už před léty. Opravdové značky jako Campfire v této low end disciplíně rozhodně nedosahují kvalit lepší čínské produkce.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 7. 12. 2021 01:43

Vezmi prosím v úvahu, že tady jsou hi-fi fanatici, co sluchátka sbírají. Já si ty Soňáky pořídil & se zvukem jsem víc než spokojen, jedu jak na iPhonu 13 tak android u kde funguje DAC. A zvuk wf 1000xm4 mne baví. Kabelová sluchátka jsou dnes pasé (aspoň u mobilů), nevýhodou jakýchkoliv TWS je baterka, která stárne a není uživatelsky výměnná. Mě ty soňáky připomínají trochu iBasso t01s co jsem měl kdysi. Doporučuji zkusit na vlastní uši.
PoliceCollector
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yamamoto 7. 12. 2021 10:34

Martas38: Ahoj, "trošku připlať" za FiiO FH7... stojí 11.5k :D jako neměl bych problém to dát, ale je to vůbec poznat u MP3 a telefonu? Myslím pro běžného uživatele, jako já
IEM asi nejsou úplně pro mě podstatné, protože mám v tel. stažené nějaké compilace z youtube (takže kvalita meh) a mp3 kvalita taky nic moc. nevím, jak moc telefony dávají FLAC a to, co poslouchám, bych asi ve FLAC ani nenašel.
Spotify nevím, ale tam taky není tuším nějaká vyšší kvalita.

Asi nemáš doma ty XM4ky co? by mě zajímalo, jestli fakt jsou zvukově tak špatně oproti třeba drátovým za 5k.

Ale zase, nemám vůbec zkušenost. Poznám rozdíl mezi sluchadly za 200,-, 800,- a 1500,-, co jsem si tak zkusil u kolegů v práci (co kupovali nové). x let starý kllipsch vždy vyhrál a nebo sem zvyklý a vy by jste řekli, že všechno je odpad :P a já vám věřím, protože u PC jsou sluchátka lepší (nejsou sice in-ear). ale nevím, jeslti bych poznal už sluch. za 5k a 11.5k.

PoliceCollector: jak ti ty xm4ky drží v uchu? a co špunty, máš nové nebo ti drží org. bez ošoupání? Jako zvukově jsou z toho docela na netu nadšení (když si to teda dobře nasadí). ať pak neřvu, že mi 5x vypadnou v obchodě :
yamamoto
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 7. 12. 2021 12:00

Vzhledem k tomu, že v poslechovém řetězci s IEM dělají sluchátka tak 80%, tak se neboj, že bys to nepoznal. Telefon samozřejmě problémy s Flacem nemá a obvykle vše, co někdy vyšlo na CD se dá koupit/sehnat ve Flacu.
A věz, že je příjemnější poslouchat mp3 na IEM za 40 litrů, než Flac 24/192 na sluchátkách za dva litry.
A ono to u IEM začíná být až tak od těch deseti tisíc zajímavé (pokud tedy opomeneme méně známé čínské značky).
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 1Berliner 7. 12. 2021 12:27

Do obchodu jsou imho lepší TWS₊ANC, i přes horší kvalitu zvuku.
MPD/NCMPC, AUDIRVĀNA/SoundID
Teac UD501 ➟ Teac HA501 | Topping A90 ➟ Hifiman Ananda
Sony ZX507 ➟ Moondrop Blessing2
1Berliner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanysek3099 7. 12. 2021 18:58

Osobně bych se také přikláněl k Fiio FH7 (případně levnější FH5s). K telefonu bych pořídil malý DAC kablík, který kvalitu zvuku posunu o pořádný kus výše a budeš mít vystaráno na hodně dlouhou dobu. Možností DAC je spousta, ale i levné varianty z Číny, případně např. iBasso DC budou znamenat opravdu velký posun v kvalitě poslechu. Jinak FH7 může být pro spoustu lidí endgame model, hrají fantasticky a nejsou tolik přísná a náročná na zdroj, takže i levná DAC k telefonu je dokáží velmi slušně uživit. Samozřejmě ve spojení se špičkovým DAP, nebo po připojení ke kvalitnímu stolnímu DAC je rozdíl jasně znatelný, ale není to den a noc, jen mírný upgrade ...
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 7. 12. 2021 20:51

Drží v uchu v pohodě, použil jsem malé (s) špunty. Jinak na what-fi (i jinde) hodnotí Sony jako nejlepší bezdráty současnosti. Trochu na rozpacích jsem s ANC, ale se zvukem jsem velmi spokojen.
PoliceCollector
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yamamoto 12. 12. 2021 12:16

Ahoj, tak se stále snažím rozhoudnout, neměl jsem bohužel moc čas to zkoumat. Klidně bych šel do toho Fiio, jen teď nevím, který z nich.
Mimochodem, v metru nejezdím atd. ale třeba v obchodě, je tam moc slyšet okolní ruch?
Navíc jsem četl něco o kablíku, že by bylo dobré koupit i nový (což je zase investice 1000+, možná lepší špunty, ale neznám ani svou velikost, tak to uvidím časem), takže bych to tak neřešil, možná later.
Trošku je škoda, že tam není tlačítko na kablíku, takže přepínání skladby, pauza atd. je trošku otrava hlavně v zimě, když má člověk rukavice. ale asi cena za kvalitu.

Nicméně bych teda koupil ten iBasso DC05, jestli to je dobrá volba.

Potom tedy, pro mě moc nesrozumitelné. NEvím totiž, co si mám předtavit pod balanced, hybrid a dynamic. něco jsem si o tom přečetl, ale i tak si to neumím představit :)
Fiio FAx, for balanced IEMs, like the FA7
FHx, for hybrid IEMs, like the FH7
FDx, for dynamic IEMs, like the FD7
Zkoušel někdo rozdíl mezi FA,FH a FD? Co by teoreticky bylo nejlepší pro Metal (Dragonforce, Frozen Crown, Dragony... nebo případně i nightwish nebo alba od Thomas Bergersen, což teda už není metal). Pop, techno apod. mi moc nesedí.

Zatím to vidím na ten DAC a Fiio FH7 + případně pak si zkusím dokoupit jiný kablík a špunty, pokud mi to nebude sedět.
Nicméně jsem se díval, že jsou i FA7s (podle všeho moc dobře neblokuje okolní zvuk)
FD5 (špatný kablík, co trpí na "microphonics")... modelů je tam hodně v cenovce okolo toho FH7, tak jestli víte, co by bylo tak asi nejlepší... mám rád basovější podání, ať to není, říkám tomu plochý zvuk, co je hodně slyšet u levných sluchátek. ty Klipsch byly trošku přebasované a určitě nezní moc dobře, když je porovnám s velkými PC sluchátky).

a k tomu zkusím Intezze CLIQ nebo tu jejich sport verzi, jestli to bude stát za prd, tak to někomu daruju, třeba na vánoce :)

thanks za radu a dneska už si to objednám :)
yamamoto
Junior

Odeslat příspěvekod hanysek3099 12. 12. 2021 12:37

Kabel k FH7 je naprosto v pohodě a rozhodně není důvod ho v počátku měnit. Jinak v případě, že bys do budoucna měl zájem o hybridní využití, stačí dokoupit např. fiio utws3, a máš z nich špičková BT sluchátka, kterým se zvukově nechytá žádná TWS sluchátka na trhu ...
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků