Audiofilni Sluchatka + DAC na Poslech Flac A FPS hry

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tesarpa 18. 1. 2022 11:49

Byl jsem si poslechnout Focaly i Denony v DENON Store na Chodově. Nejlepší ze všeho, co tam měli (kromě Focal Utopia - mimo můj rozpočet) byly Focal Radiance (https://www.salonydenon.cz/sluchatka/58 ... 25136.html). Ty jsou uzavřené a mají příjemný plný bas a celkově jsou "do tepla". Nicméně, jen jsem si potvrdil, že jsem holt fanoušek planárního basu a dynamická sluchátka mi zvukově nesedí, a to platí i pro ty Utopie, které jsem na chvíli na hlavě měl.

Anandy mají k poslechu ve studiu VOIX, pokud by to někoho zajímalo. O poslechu Audeze nevím, nikde jsem je neviděl.
tesarpa
Junior

Odeslat příspěvekod ja.viper 18. 1. 2022 11:59

ja jsem poslouchal i ty Bently radiance a bylo na nich krasne slyset ze uz tam jsou dlouhoa rozehrane ..
ale podle me trosicku postradali basy oproti Celeste ktere meli uplne nove a nebyli rozehrane.

Dik za typ ten VOIX ,videl jsem je jednou v seznamu kdyz jsem je hledal zkusime se snima domluvit na ten poslech na ty anandy .
Ale divam se ze je nemaji v showroomu
https://www.voix.cz/sluchatka:hifiman/

ja prave potrebuju slyset rozdil mezi klasikou a na planarama .

mel jsem doma zatim jen Hyper x Ktere meli planady od audeze ale to je spise verze Audeze Mobius

Utopie jsem si radeji z preventivnich duvodu nedaval na usi aby me to nelakalo :)
McIntosh D150| Focal Stellia
B&W 802 D3 ,706 S2 ,HTM71 S2,DB4S << Emotiva xpa-dr2 <
Marantz Cinema 50 < Zidoo Z1000Pro << Mcintosh C47
Denon DP-400 << ORTOFON 2M Bronze
Epson EH-TW6100
ja.viper
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tesarpa 18. 1. 2022 12:27

Byl jsem tam asi před týdnem a měli Anandy i Arye. Dá se s nimi domluvit, že rozbalí i něco, co mají skladem.
tesarpa
Junior

Odeslat příspěvekod ripper6 18. 1. 2022 12:44

martas38 píše:Audeze LCD-2 closed back jsou uzavřená, vždyť to mají i v názvu!
https://www.audigo.cz/Sluchatka/Uzavren ... losed-Back

Jo tohle, ja nasel jiny :D Tohle me uniklo...
https://www.audigo.cz/Sluchatka/Kolem-u ... -2-Classic
ale nevim tento styl se me zase hodne nelibi alespon vzhledove :(
Neni 101db pri impedanci 70 nejak malo? :)
Jsem zvyklej ze maj sluchatka treba 120db a impedance je 40 plus maj i silnejsi pritlak aby nepropousteli music ven tedy neprudili lidi kolem a zaroven i ja abych nebyl rusen :)

Kdyz uz jsme u toho, cetl jsem Magnetoplanarni sluchatka, evokuje to u me neco jako luxusniho pro audiofila. Jenze muj dotaz miri hlavne, jestli je takovej typ sluchatek vubec vhodnej pro basovejsi a duc duc music a nebo jestli takova to sluchatka spis cili na lidi co jsou zamereny na jazz, symfonii, orchestr? :)

Ja to myslel tak, ze i za tu cenu treba toho Astell&Kern SR25 je to pomerne dost vs to ze ma vydrz 21h, ktera pri castem nabijeni treba klesne na 50%. Neni to divne, treba znam to u mobilu, kde je baterie 3500, super vydrzi ale za 3 roky uz to clovek nabiji pomerne casto. U DAP nebo i driv ruznych mp3 byl rozdil ten, ze to clovek nema 3 roky aby to potom skocil vymenit ale ma to klidne 10 let :) Duvod je jasnej, pokud to dobre hraje neni prilis snaha to menit. Ani to nemusi znamenat ze s tim clovek lita po lese a nabiji to co den, ale i pri lezeni takoveho zarizeni, casem baterie uvnitr degraduje.
Ja mam treba iBasso DX50 mrkni nekdy z roku 2015 a hraje dosud fajn, je to male, jde to nekde vzit, baterka pokud se pokazi tak ji proste zahodim a jedu dal, respektive i nekde ve vlaku jen prohodim :)
Bohuzel to u vseho novejsiho uz neudelam.
Trochu me mrzi iBasso DX90, ktery melo tuto moznost ale hrani az 8h bylo uz trochu moc, to bych nestihal asi menit baterie nebo nabijet.
Chapu ze zarizeni ma vykon tak zere, ale mel by tam byt nejaky kompromis, preci jen to zarizeni na ceste ma neco vydrzet.
I pres tyto veci zatim nejvic lakal Astell&Kern pokud bych se rozhodl pro jeste lepsi DAP :)
FiiO bych musel asi dnesni zase slyset, puvodni kdysi me fakt odradilo. Ty dalsi znacky treba co tam ma Audigo (HiBy) ani neznam.

ja.viper: to kazdopadne asi ano, ale tohle co uvadis SMSL M500 MK2 bude spis zarizeni na doma a ne treba multi vec co vezmes do vlaku / busu :D Ja tim myslel samozrejme DAP co se vleze do kapsy.

-- 18. 1. 2022 12:55 --

Ma nekdo zkusenost s kodekem UAT?
Ctu
S kodekem UAT zvládá HiRes přenos přes Bluetooth až 192 kHz

Je tak lepsi nez LDAC? :) Zatim cise nemam nic na bezdrat, casem by me to ale preci jen zajmalo pro music bez komprese napr WAV.
ripper6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ja.viper 18. 1. 2022 13:02

No co Chord mojo pripojit na mobil pres usb a prehravat z mobilu ale dac externi ?
McIntosh D150| Focal Stellia
B&W 802 D3 ,706 S2 ,HTM71 S2,DB4S << Emotiva xpa-dr2 <
Marantz Cinema 50 < Zidoo Z1000Pro << Mcintosh C47
Denon DP-400 << ORTOFON 2M Bronze
Epson EH-TW6100
ja.viper
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 18. 1. 2022 13:40

ripper6: Těžko budeš hledat za ještě normální cenu sluchátka s lepším basem jak Audeze dvojkové řady, jedno jestli otevřený, nebo uzavřený model. Citlivost a impedance jsou normální, samozřejmě jako všechna ostatní velká sluchátka to potřebuje zesilovač. Citlivost 120dB je abnormálně vysoká, taková sluchátka by šuměla naprosto se vším. Asi si těch 120dB s něčím pleteš, tolik nemají ani abnormálně citlivá IEM jak Campfire.
K tomu SR25: Já to nosím denně na cesty do práce a nabíjím tak jednou za deset dní. Takže než se ta baterka dostane na 50%, už to asi nebudu mít.
Žádný BT přenos zatím nepřenese ani kvalitu CD. UAT je proprietální kodek HiBy, nikdo jiný to nepoužívá a kdo ví jak to s ním je ve skutečnosti. Takže HiBy sluchátka a Hiby DAP. Ani s jedním neočekávej audiofilní orgie, snad krom HiBy R8.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod TigiGold 18. 1. 2022 13:43

ripper6 píše:Neni 101db pri impedanci 70 nejak malo? :)
Jsem zvyklej ze maj sluchatka treba 120db a impedance je 40 plus maj i silnejsi pritlak aby nepropousteli music ven tedy neprudili lidi kolem a zaroven i ja abych nebyl rusen :)

Ne, udávaný údaj SPL 101 dB/1mW je u velkých sluchátek docela slušná citlivost. Znamená to, že s jedním Wattem výkonu dosáhneš ohlušující úrovně hlasitosti přes 130 dB, což je zhruba ekvivalentní startu tryskového letadla.;-)
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 18. 1. 2022 14:15

martas38: jo to jsou dle tebe tedy Audeze tedy ty uzavrena lepsi jak treba zde doporucene Focaly? :) hmm to teda asi fakt zajdu poslechnout, jen bude zrejme problem se zdrojem aby mi to nekde pustili alespon z flashky / CD a nebo k tomu dam to svoje iBasso :(

Nevim teda ale tady k posouzeni tech 120db treba neco pletu:
https://kytary.cz/sennheiser-hd-25/HN097093/
Citlivost: 120 dB

nebo toto
https://sluchatka.heureka.cz/akg-k-181-dj/#specifikace/
Citlivost
Čím větší je tato hodnota, tím vyšší bude hlasitost hudby při stejně nastaveném regulátoru na přístroji. I několikadecibelový rozdíl v citlivosti sluchátek může přinést značný rozdíl v hlasitosti.
120 dB/mW
Impedance 42 Ohm

Je ale pravdou ze iBasso uz to to privedl uplne do jine dimenze, takze treba pri zapojeni sluchatek Senn 630VB s udanou citlivosti 114 dB/mW a 23 Ohm jsem prilis rozdil nepoznal. Mozna duvodem mohlo byt jen 23 Ohm nevim.

Tento neduh mi pretrval hlavne z minulosti, kdy jsem ruzny i mene kvalitni player daval skoro naplno. U iBasso treba pouzivam casto volume na 190 - 210 z 226.

Samozrejme by to potom chtelo porovnat, nejlip zapujcit nebo koupit dany lepsi DAP + adekvatni sluchatka. Dle informaci je asi nej kombinace v podobne cene :)

SR25 me celkem zaujal, ale i tak skoda ze nema snadno menitelnou baterii, preci jen nekdo to bere moralne stare, ale pro nekoho kdyz to hraje tak to je schopen mit fakt treba 10 let a ne letet za 4 roky pro dalsi :) Prikladem je treba to iBasso pocitam a mam ho ted cca 7 let a jsem rad ze hraje :)
I kdyz SR25 MK II zaujalo - jemné doladění v oblasti basové odezvy, dynamického rozsahu a šířky scény :)
ripper6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TigiGold 18. 1. 2022 14:45

ripper6: Je třeba rozlišovat, jestli se decibelová hodnota SPL udává při 1 mW nebo při 1 V.
Třeba u Sennheiser HD25 jsou naměřené hodnoty SPL 120.4 dB/V a 109.2 dB/mW (https://reference-audio-analyzer.pro/en ... #gsc.tab=0), v případě AKG K181 DJ byla změřena SPL 102.5 dB/V a 88.7 dB/mW (https://reference-audio-analyzer.pro/en ... #gsc.tab=0). U AKG je tedy hodnota 120 dB/mW zřejmě úplný nesmysl.
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 18. 1. 2022 14:47

Nevím, co znamená tak vysoký údaj citlivosti. Když se podíváš, tak naprostá většina sluchátek má citlivost do těch 105dB/mW. Jakmile je to nad těch 115dB/mW, tak jsou to brutální lovci šumu, nepoužitelné s většinou DAPů a zesilovačů.
Co se týče baterie, ukaž mi jediné moderní zařízení, které ji má měnitelnou. Nemají to ani telefony, ani přehrávače, ani chytré hodinky, nic. Tyhle hračky se fakt nekupují na 15 let.

-- 18. 1. 2022 14:48 --

TigiGold: myslel jsem si to, ale spousta prodejců udává u těch Senn HD25 120dB/mW, patrně chybně.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ripper6 18. 1. 2022 15:24

Dik za vysvetleni, pak je hodne tezky neco i podle parametru vybrat :D

martas38: a proto si drzim to stare iBasso DX50 dokud teda vyhovuje :)
viz jak tu napsali trochu vedle ve vlakne, ty novinky jsou takove nic moc.... :(
4/2021
Z nedodělků iBasso jsem se už vyléčil, HiBy má taky hromadu kompromisů, ale třeba jsou ty jejich nový verze lepší. FiiO pro mě nic moc zvuk, Shanling nevím. Kdysi jsem měl M1 a taky hromada věcí na nic, ale neznám jejich vyšší modely. Já pokud bych nepotřeboval streamovací služby, šel bych do Lotoo Paw 6000. Ale bohužel uzavřený systém bez Tidalu, Qobuzu atd. Pořád mi nejlíp vychází to A&K.
ripper6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 18. 1. 2022 15:37

S Lotoo a s tím, že nejlíp vychází Astell naprosto souhlasím!
Co se týče nedodělků a chyb, nejhorší bylo iBasso DX160. Shanling nevím. Kdysi jsem měl M1, pár chybiček by se našlo, ale byl to přehrávač malinký, současně celkem výkonný a měl jsem ho snad nejdýl. Pravda poměrně dost světlá tonalita. HiBy R1 dost problematické.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ripper6 18. 1. 2022 22:23

Astell&Kern SR25 MK II - 22 000czk ktere sluchatka by k tomu lepsi pasovali?

Me jen napadlo jestli je nejaky vyrazny rozdil v podani mezi
Focal Celestee za cca 25 990czk vs Audeze LCD-2 Closed Back za 20 000czk
co me tam zarazilo je velikost menicu v Audeze 106mm? :)
Moje pamet saha ze vzdy jsem se setkal max s 50mm :) Takze vubec nemam tuseni jak hodne nebo dalece to meni poslech :)
ripper6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Michall35 18. 1. 2022 22:34

U Audeze pozor na kabel, v základním balení je s koncovkou 6.3 mm, což do většiny DAPů nenarveš.
A rozdíl mezi sluchátky bude určitě, jedny jsou magnetoplanární a druhé dynamické, takže se budou zvukově lišit...
Michall35
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 18. 1. 2022 23:07

No ona je hloupost rvát velká domácí sluchátka do DAPu. Ty se rvou do sluchátkového zesilovače. DAP je vhodný především k IEM, případně k přenosným náhlavním sluchátkům. Na kombinaci SR25 a Audeze LCD-2 (s LCD-X to byl vyloženě nepoužitelnej děs a to mají nižší impedanci a vyšší citlivost jak LCD-2) rovnou zapomeň, o těch Focal si myslím totéž. Předejdeš velkému zklamání. Možná nějaký A&K Kann Alpha to utáhne, ale rozhodně ne ideálně. Velká sluchátka patří do stolního zesilovače. Pokud bys chtěl relativně přenosné řešení tak jedině Chord Hugo2 mezi DAP a sluchátka.
Jinak přechodky 6,3-3,5mm samozřejmě existují.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků