Audiofilni Sluchatka + DAC na Poslech Flac A FPS hry

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 20. 1. 2022 21:38

No a co bys potřeboval přesně vědět o CA Solaris? Můžu ti k nim toho říct opravdu hodně. Jsou extrémně vybíravá na zdroj skrz šum, ne každý DAP vyhoví, na druhou stranu hrají skvěle s Lotoo Paw S1 a dokonce velice dobře i s tím převodníčkem od Apple:
https://www.datart.cz/Sluchatka-APPLE-L ... 4EEALw_wcB
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ja.viper 21. 1. 2022 16:25

Musim souhlasit ze ty sluchatka ktere se tady probirala nejsou prilis vhodne na noseni ven , jak velikosti a vahou a tak zesilovacem co potrebujes aby je uzivili .

V denonu si muzes bohuzel poslechnout jen klasicke sluchatka jako Focal nebo Denon

Magneto planarni nemaji musis nekde jinde .

A dnes mi prisel konecne SMSL M500 MK2 a jsem zatim nadsen panove .

Nejvice me asi zaujala sirka stage ktera na stejnych sluchatkach BD 770pro je uplne diametralni proto staremu dac Fio 7

Musim rict ze cistota , podani jednotlivych nastraju , hlavne tech strunovych je uzasne .
Za ty penize to je rozhodne super nakup na desktop reseni pro velke sluchatka
McIntosh D150| Focal Stellia
B&W 802 D3 ,706 S2 ,HTM71 S2,DB4S << Emotiva xpa-dr2 <
Marantz Cinema 50 < Zidoo Z1000Pro << Mcintosh C47
Denon DP-400 << ORTOFON 2M Bronze
Epson EH-TW6100
ja.viper
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 21. 1. 2022 18:28

ja.viper: to jiste ano, ale ja jeste bloumam jestli jakykoliv dalsi a drazsi upgrade by mel vubec u me smysl :) Asi mozna jsis vsiml ze mam jedno specifikum a to ze posloucham jinou (ne)kvalitni music nez je bezne zvykem nebo i v dostupnosti. Tim myslim prevazne ne jen datovej tok ale i kde a jak je nahravka masterovana :(
Tudiz jestli vubec i ty Denon 7200 (i kdyz lidi psali ze jsou vic basova a to je pro me plus) ktere jdou sehnat za asi 14 300czk s dph vubec mi v kombinaci treba i s lepsi DAP udelaj tu sluzbu.
Samozrejme ze mohu v pripade testu prepnout a zkusit nektere klasiky od Jazzu pres Abbu ci jine dostupne tanecni veci ale kdyz to trvale nehodlam poslouchat, bude mit to platne jak mrtvemu zimnik :D

Astell&Kern psali ze je vic neutralni, ne tak zabavny takze je otazka jestli ten by splnil a nebo radeji casem jiny DAP... i kdyz ty posledni iBasso no nevim a jine Cinske legrace v cenach od 10tisic +....
ripper6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ripper6 21. 1. 2022 19:47

Pozna tu nekdo tyto sluchatka?
Fostex TH900 nove jako MK2
https://www.head-fi.org/threads/my-reco ... no.876606/

Po Audeze LCD-XC pravděpodobně nejlepší uzavřená sluchátka, která se v současnosti vyrábí. Kvalita zvuku je fantastická a sluchátka mají velmi příjemné podání zvuku (mírně teplejší, až v-shape), které si poradí s prakticky každým žánrem.

Pro zájemce o sluchátka nebo jen zajímavý pohled na výrobu náušníků: https://youtu.be/NtKXGbsA94E Po dvou letech okukování jsem si konečně pořídil tato nádherná sluchátka. Jako hlavní sluchátka jsem do té doby používal Audio Technika ATH-A900x (Sound Blaster ZXR) a pro poslech hudby Denon AH-D7100 a Sennheiser HD 800 (Grace m920). Z mého pohledu jde bezkonkurenčně o uzavřená sluchátka s největším prostorem, jaká jsem měl možnost slyšet. V tomto ohledu se dokonce vyrovnají HD 800 Zvukové bych je hodnotil jako: vytažené výšky, silné basy - ne přebasované, ale hodně silné, ne a tak výrazné středy. Díky obrovskému soundstage nádherně vyniknou i binaurální nahrávky a hry se zapnutým virtuálním surroundem. Shrnuto a podrženo: Pokud pro Vás nejsou vhodná otevřená sluchátka, máte rádi úderné basy, nevadí mírně vytažené výšky, pak Fostex TH 900 může být tou pravou volbou pro Vás.

https://www.amazon.de/-/en/TH900mk2-Fos ... ll_reviews

hmm jen ten DAP neni to trochu nevyvazene kdyz stoji cca 9000czk?
napr
https://www.alza.cz/fiio-q5-d5306997.htm
DAC převodník se sluchátkovým zesilovačem, Bluetooth 4.2, možnost použití i jako externí DAC, rozlišení 384kHz/32bit, 3800mAh Li-ion baterie
Klíčové vlastnosti DAC převodníku FiiO Q5 – cca 10 000czk

https://headphones.cz/fiio-q5

Preci jen tak drahym sluchatkum bych cekal nejaky ekvivalent ve stylu Astell&Kern :)

Other than that, the LCD-2 controls bass better, but the impact is slightly stronger on the TH900.
Nemluvě o tom, že je to kolem hlavy velmi pohodlné, na rozdíl od těch ortéz od ​​Audez'e nebo Hifiman. Fostex se s tímhle opravdu trefil.
https://www.headfonia.com/fostex-th900-and-th600/
ripper6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 21. 1. 2022 20:07

LCD-XC jsou nejlepší uzavřená sluchátka? To je docela odvážné tvrzení.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Golyatx 21. 1. 2022 20:25

Plno lidí ty LCDX21 XC za ně fakt považuje, prý se fakt povedly. Taky bych je rád slyšel.
Golyatx
Junior

Odeslat příspěvekod ripper6 21. 1. 2022 20:26

Ja to pochopil ze TH900 MKII jsou top nej sluchatka co se tyce na basovou music kdy zni jako vic zabavne a proti tomu je i Sennheiser 800 takova nuda urcen teda pro lidi co chtej pouze vyvazeny poslech :)

Jen ten DAC co ctu tak jiny doporuceny to je uz teda trochu ulet...
Fostex HP-A8 DAC
Netusim jakej to ma dopad pichnout takova sluchatka puvodne k necemu jako je FiiO Q5 ale uletem myslim 35 000 sluchatka + DAC Foxtex za 25 000 + k tomu nejakej DAP asi ve stylu Astell&Kern :D
Aby me to vubec presvedcilo asi bych vazne musel koupit + najit vhodne kombo a doma to 10dnu poslouchat nez to vratim zpet v balicku :D
ripper6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 21. 1. 2022 22:11

No já jen, že tady máme různé Meze Liric, Dan Clark Stealth, Ether C a podobně....
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 21. 1. 2022 22:11

martas38 píše:LCD-XC jsou nejlepší uzavřená sluchátka? To je docela odvážné tvrzení.

Jsou LCD-XC lepší než LCD-X ? :hm
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 21. 1. 2022 22:41

Jsou úplně jiný. Světlejší, míň basu. To záleží na vkusu, jestli jsou lepší, nebo horší. V kategoii za ještě přijatelné peníze jsou možná z uzavřených nejlepší (u mě ta kategorie končí na 40 tis.), ale každý to má nastaveno jinak.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 21. 1. 2022 23:03

LCD-XC mají míň basu ? Teoreticky by tomu mělo být naopak ..
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 22. 1. 2022 00:11

Teoreticky ano, prakticky tomu tak není.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zarkow 22. 1. 2022 16:19

A XC jsou vážně světlejší? Je pravda, že jsem měl možnost XC slyšet velmi krátce v Audigu, čekal jsem temnotu ale přišly mi v pohodě. Současná revize LCD-X je tedy světlejší než co máš ty?
zarkow
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 22. 1. 2022 16:33

XC jsou světlejší. Nové LCD-X jsem neslyšel, ale čekám hodně podobnou tonalitu, spíš mají vyřešeny ty propady a nepotřebují tolik EQ.
Jinak LCD-X nejsou temná sluchátka. LCD-2 a 3 jsou podstatně temnější.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 22. 1. 2022 18:18

To jsou vše názory, které vycházejí z poslechu neekvalizovaných sluchátek. Takže jsou vlastně úplně nepoužitelné pro posluchače, který EQ rutinně používá. Navíc musíme vzít v potaz, že v posledních dvou letech byly/jsou v prodeji dvě výrazně odlišné verze Audeze LCD-X a LCD-XC. Takže o čem je vlastně řeč .. Původní verze bez EQ byly temnější, než ty samé verze s EQ, a než nové verze bez EQ (zejména u LCD-XC, kde se jejich tonalita dost přiblížila Harman targetu).
introvert
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků