Audiofilni Sluchatka + DAC na Poslech Flac A FPS hry

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod zarkow 22. 1. 2022 19:43

Tak pro mě a můj řetězec je zásadní právě tonalita bez EQ.
zarkow
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 22. 1. 2022 21:12

@zarkow: Tak to to teda máš dost těžký ;-)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zarkow 22. 1. 2022 22:24

Ano, potenciální výběr to omezuje, ale vzhledem k preferovaným žánrům a požadavkům na případný budoucí upgrade mě to až
tak netrápí.
zarkow
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 22. 1. 2022 23:42

Taky jsem byl léta odpůrce EQ. Jenže svět není ideální, frekvenční odezva sluchátek už vůbec ne a odpůrci EQ si pak zbytečně zavírají vrátka. Bez EQ bych nikdy nemohl mít LCD-X. Ale s použitím EQ jsou to pro mě za tu cenu ty nej sluchátka a troufám si říct, že v mých očích to jejich hodnotu díky EQ násobí dvěma. Ale ono je co zlepšovat prakticky u každých sluchátek. Ideální křivce Harman target se blíží skutečně jen málo která sluchátka.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 23. 1. 2022 00:00

Na EQ je pěkné to, že nikdo nikoho nenutí se blížit Harman targetu - prostě si člověk může sám navrhnout tu nejlepší cílovou frekvenční charakteristiku, dle vlastních představ, a dle ní pak přihnout charakteristiky všech svých sluchátek. Nebo může mít jeden cíl pro tvrdý rock, a jiný pro symfonickou nebo akustickou hudbu, prostě vše je možno. EQ k tomu jen otvírá dveře.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ja.viper 25. 1. 2022 11:37

ted jsem nasel dobre video kde porovnavaji , mluvit tam prave i o EQ

Focal Clear vs Hifiman Arya Vs Audeze LCD-X

https://youtu.be/VgQ5ngY37a8

v VOIX uz maji na showroomu uz oboji hifimany Arya a Ananda tak se tam musim zastavit

Vice mene to vidim na souboj mezi Hifiman vs Focal ... hodne lidi nezavisle na sobe tvrdi ze pro Audeze je vhodne mit EQ
McIntosh D150| Focal Stellia
B&W 802 D3 ,706 S2 ,HTM71 S2,DB4S << Emotiva xpa-dr2 <
Marantz Cinema 50 < Zidoo Z1000Pro << Mcintosh C47
Denon DP-400 << ORTOFON 2M Bronze
Epson EH-TW6100
ja.viper
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 25. 1. 2022 12:01

Tak až si je ve VOIXu poslechneš, poreferuj, prosím. Zda jsi měl po celou dobu poslechu nasazen respirátor :D , zda Arya jsou model Stealth, nebo ne, a jak se Ti zdály Abyss AB-1266 Phi Tc - protože když už tam jednou budeš, tak je přeci vyzkoušíš taky, ne ? :-) Jinak pro Focal Clear sluchátka je EQ zapotřebí zrovna tak.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ja.viper 25. 1. 2022 12:22

Asi nerozumim :

1, zda Arya jsou model Stealth, nebo ne

2, Abyss AB-1266 Phi Tc zkouset z preventivnich duvodu nebudu stejen jako jsem radeji nezkousel Focal Utopia
jeste se mi to zalibi moc a budu je chtit ..
Stacilo kdyz jsem si poslechnul B&W 702 misto 704 ... a stolo me to to 100k navic :D
Sice jsem slysel i B&W 800 a ty nastesti nepresvedcili tech x set navic ze by stalo za to :D , aspon ne ted

3, Nerekl bych ze focaly potrebujou eq , kdyz jsem je zkousel tak mi prisli ok , stejne jako v tom videu co jsem poslal
McIntosh D150| Focal Stellia
B&W 802 D3 ,706 S2 ,HTM71 S2,DB4S << Emotiva xpa-dr2 <
Marantz Cinema 50 < Zidoo Z1000Pro << Mcintosh C47
Denon DP-400 << ORTOFON 2M Bronze
Epson EH-TW6100
ja.viper
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Golyatx 25. 1. 2022 13:00

Cleary jsou rozhodně lepší bez EQ než Audeze (X). Arye nevím.
Golyatx
Junior

Odeslat příspěvekod introvert 25. 1. 2022 13:02

ja.viper píše:Asi nerozumim :
1, zda Arya jsou model Stealth, nebo ne

Hifiman Arya se vyrábějí ve dvou verzích - Stealth a ne-Stealth (což je původní verze, o které byla řeč v recenzi), obě stojí stejně, Stealth má toto slovo uvedeno na krabici, ta před-Stealth verze samozřejmě ne

ja.viper píše: 2, Abyss AB-1266 Phi Tc zkouset z preventivnich duvodu nebudu stejen jako jsem radeji nezkousel Focal Utopia
jeste se mi to zalibi moc a budu je chtit ..
Stacilo kdyz jsem si poslechnul B&W 702 misto 704 ... a stolo me to to 100k navic :D
Sice jsem slysel i B&W 800 a ty nastesti nepresvedcili tech x set navic ze by stalo za to :D , aspon ne ted

Aha, než jsem si přečetl to info o B&W, tam jsem chtěl chytře dodat, že při pohledu na cenovku Tě ta chuť přejde, ale teď to raději nekomentuji :-)

ja.viper píše: 3, Nerekl bych ze focaly potrebujou eq , kdyz jsem je zkousel tak mi prisli ok , stejne jako v tom videu co jsem poslal

No, a v tom je ta chyba. Pokud bys je slyšel s vhodným EQ, tak bys to asi řekl.

Video, cos poslal, že už neaktuální. Arya se vyrábí ve dvou verzích, které znějí rozdílně. Focal Clear se již nevyrábí, pouze se tu a tam doprodávají zbytky. V recenzi popisovaná verze LCD-X se již nevyrábí a asi ani neprodává, na trhu je odlišně znějící verze 2021 - ale i ta vyžaduje EQ.

Když píšu, že sluchátka vyžadují EQ, tak mám na mysli, že použití EQ jejich zvuk znatelně zlepší, ne, že by bez EQ vůbec nehrála ..
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod SSakul 25. 1. 2022 13:18

Golyatx píše:Cleary jsou rozhodně lepší bez EQ než Audeze (X). Arye nevím.


Nové LCD X 2021 jsou na tom o poznají lépe, než starší X. Např narozdíl od Clearů nemají takový roll off na subbasu a taky se úplně nerozpadnou zvukem a neclipnou, když je člověk pořádně osolí ( stačí pohledat Focal Clear clipping ). Kupce si najdou oba modely, ale určitě bych nespecifikoval, že bez EQ jedině Focal Clear. Pokud je možnost, tak minimálně na porovnání by určitě nebylo naškodu slyšet LCD X, Arya i Cleary
SSakul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ja.viper 25. 1. 2022 14:29

Aby jsme se dostali zpet na zem ;)
Ja jsem puvodne vybiral sluchatka akolo 20-25k

tzn Focal Celeste - Hifiman Ananda - vs Audeze LCD-2c

jen jsem ted dostal zajimavou nabidku na Arya V3 tak jsem premyslel ze oboji poslechnu jestli ten cenovy rozdil je velky a stoji za to . poznam to


to introvert : nejaka zast k Bower Wilinson ? :) ja jsem to porovnaval s focal bednama a italama ve stejne cenove hladine

Ja uz mam koupeny DAC na ktere jsou max prednastavene EQ ale nemuzu si udelat vlastni a protoze se tim nechci zabyvat tak se proto snazim vybrat sluchatka ktere moc nepotrebujou EQ. ja vim ze to hraje i bez a ze to muze hrat i lepe ale chci to mit rovnou bez uprav.

A byl to duvod proc jsem nesel do Dac RME a vybral jsem SMSL
McIntosh D150| Focal Stellia
B&W 802 D3 ,706 S2 ,HTM71 S2,DB4S << Emotiva xpa-dr2 <
Marantz Cinema 50 < Zidoo Z1000Pro << Mcintosh C47
Denon DP-400 << ORTOFON 2M Bronze
Epson EH-TW6100
ja.viper
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 25. 1. 2022 14:34

ja.viper píše:to introvert : nejaka zast k Bower Wilinson ? :) ja jsem to porovnaval s focal bednama a italama ve stejne cenove hladine

Ne, proti B&W nic nemám, měl jsem na mysli Tvoji schopnost odejít se sluchátky o 100k dražšími, než jsi plánoval :-)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ja.viper 25. 1. 2022 14:57

no prave .

proto jsem se do toho radeji nepoustel ;)
McIntosh D150| Focal Stellia
B&W 802 D3 ,706 S2 ,HTM71 S2,DB4S << Emotiva xpa-dr2 <
Marantz Cinema 50 < Zidoo Z1000Pro << Mcintosh C47
Denon DP-400 << ORTOFON 2M Bronze
Epson EH-TW6100
ja.viper
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ja.viper 31. 1. 2022 10:09

Takze jsem byl v patek ve Voix a poslouchal jsem Hifiman Ananda a Arya

Nesedl jsem si znich na zadek jak to vsude pisou ale to je spis proto ze uz mam neco naposlouchane .

Projev Arya mi prisle vice dospely a uhlazeny a vice detailu ale rozdil nebyl 3 krat lepsi aby si zaslouzil 3x drahsi cenu nez Anandy .

U ananda mi prisel dokonce trosku vetsi stage nez arya .

Takze celkove mi anandy prisli dobre ale kdyz si vzpomenu jak jsem poslouchal Focaly tak me nutili se usmivat u nekterych pisnicek a to anandy ne.

Ale budu muset znovu zajet do Denonu a poslechnout si jeste jednou na mojem Dacu SMSL abych zjistil jak moc velky vliv mel ten Naim za 70k na kterem jsem to poustel .

Zatim to je 51 ku 49 pro focaly
McIntosh D150| Focal Stellia
B&W 802 D3 ,706 S2 ,HTM71 S2,DB4S << Emotiva xpa-dr2 <
Marantz Cinema 50 < Zidoo Z1000Pro << Mcintosh C47
Denon DP-400 << ORTOFON 2M Bronze
Epson EH-TW6100
ja.viper
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků