In-ear co jsou funkční

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tslany 27. 12. 2021 00:52

Hledám nějaký in-ear, jen je problem, že teď mám iPhone, to je hrozně dementní bez jacku, a tak nevím teď. Koupil jsem před rokem nebo dvěma nějaký čínský šuntky za dvacet babek, mělo to QI a umí to aptX HD, ale ten jablkosystem neumí ani LDAC, tak si říkám jestli mám hledat zas bezdrát nebo jít do drátu a jestli k jablku existuje nějaký DAC, co nestojí majlant. Jako stejně asi zas skončím u Cperie, protože 30k za telefon z vlastního je asi funkčnější než to služební jablko zadarmo, ale pořád nejsem rozhodnutej, jestli drát nebo bezdrát.

Cenu nevím, za BT asi fakt co nejlevnější, protože to zas začne blbnout, jako všechny ostatní BT, co existují, kabel, jako čím levnější tím lepší, ale i tak víc jak desítku asi fakt ne. Zvukově neutrální, ale aby to zároveň umělo nějakou dynamiku, agresivním výškᡠse ani trochu nebráním. Hudebně spíš metal, rock, akustiky, hodně prostoru aby to mělo. Co fakt nesnáším je kabel vedenej za uchem v případě drátu, a aby byl vyměnitelnej (takže požadavek na zahnutej jack, ne rovnej, je asi zbytečný psát, kdybych to vyměnil). Krom telefonu to budu asi pichat do Focusrite nevímpřesněmodel, nebo do ntb (macbook, takže asi to bude přidávat basy?) Velikost je mi asi jedno, snesu malý i velký, materiál mi je taky jedno, klidně může být i hliník. Pokud BT, tak ať se nabíjí QI, drátem fakt ne. Poslech jen při nízkých hlasitostech.
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 27. 12. 2021 06:22

Jestli se nehodláš pohybovat vyloženě v IEM hi-endu, ale budeš pořizovat něco řekněme do deseti tisíc, tak si kup tu Apple tkaničku. Oni to nazývají redukcí na 3,5mm jack, ale je to DAC a s překvapivě dobrým zvukem a za směšnou cenu. V kapse to místo nezabere:
https://www.czc.cz/apple-lightning-adap ... byEALw_wcB

S drátovými sluchátky uděláš 100x víc parády než s BT AAC kodekem, který jako jediný iPhone podporuje.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tslany 30. 12. 2021 19:19

Okay a co mám teda koupit za sluchátka? Co jsem to naposled studoval tak byla novinka IE-80
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 111a111 30. 12. 2021 19:44

No to záleží na cene a preferovanom charaktere. V cene IE80 a neutrálnom zvuku (+jemný bass boost) je momentálne benchmark Moondrop Blessing 2
Susvara | HD 800 << Topping DX9
Etymotic ER4-XR; Samsung Buds2 Pro; AKG N400
B&W 805 D2 << Lyngdorf TDAI-2170
LG OLED65B7
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 31. 12. 2021 05:29

Moondrop Blessing 2 (Dust), iBasso IT04, FiiO FH7. Na nějaký Senn IE80 bych se vůbec neohlížel, těm ujel dávno vlak...
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 31. 12. 2021 08:04

Ta Apple tkanička se mi tu válí doma. Takže pokud by byl zájem, klidně není problém ji pustit za symbolické odstupné, stačí napsat SZ. Jinak za sebe mohu doporučit Fiio FH7.
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tslany 31. 12. 2021 12:06

Zrovna ty IE80 mě nezaujaly, to jsem bral jen jako příklad v jakým tisíciletí moje informace končí :-)) Žádnej bass boost nechci, naopak chci, a't tam nejsou zatlumený výšky. Jen pro srovnání, strávili jsme dva X hodin a celkem až na desátej pokus odladili vyhýbku na sloupech co mám v obyváku, právě kvvůli výškám.

Ten propad nad 10kHz je doufám vtip, že?
Obrázek
Tohle bych chápal u sluchátek za čtyřicet babek, ne za čtyřista.

Obrázek
Sice o 50 babek levnější, ale meh :-(

Obrázek
Tohle je prý s červeným filtrem, padá to až při 11kHz, na jednu stranu nechápu, proč to někdo měří na basových filtrech, když dělá recenzi, ale lid to asi chce, zkusím pohledat, jestli nenajdu se zeleným, ale zatím to z těch zmiňovaných vypadá asi nejlíp.

Nebo dívám se na to blbě, že teprve sluchátka za 450-500 babek doženou v těch vysokejch výškách KZ ZS6, který furt mám v šuplíku a vyšly mě tehdy na 40 i s kabelem?
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 111a111 31. 12. 2021 12:46

Eeeh no ja teda dúfam že nikto sa ani nesnaží dohnat výšky KZ ZS6 (mimochodom tiež 10dB bass boost)
Susvara | HD 800 << Topping DX9
Etymotic ER4-XR; Samsung Buds2 Pro; AKG N400
B&W 805 D2 << Lyngdorf TDAI-2170
LG OLED65B7
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 31. 12. 2021 13:02

Ak máš iPhone, zober Airpods Pro.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tslany 31. 12. 2021 13:35

Trollit pls jinam, dík.

-- 31. 12. 2021 13:36 --

111a111 píše:Eeeh no ja teda dúfam že nikto sa ani nesnaží dohnat výšky KZ ZS6 (mimochodom tiež 10dB bass boost)

Já neříkal celou charakteristiku těch sluchátek. Je to nevyrovnaný, vím, jen jsem je koupil kdysi ze srandy, jak ten zázrak všichni chválili. Ale je smutný, že ten propad nahoře tam je u těchc drahých stejnej nebo větší, jak u tohodle číňana.

-- 31. 12. 2021 13:49 --

A nebo ještě jinak - jaký sluchátka teda táhnou alespoň až do 15kHz? (sluch mi končí na 16)
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hanysek3099 31. 12. 2021 13:57

Výborné výšky mají např. modely od Tansio Mirai, nicméně ty v ČR nové nekoupíš. Doporučím např. Penonaudio jako ověřený zahraniční obchod. Nicméně tvrdit, že FH7 mají špatné podání výšek, je bez toho, aniž bys je slyšel, no jak to říct slušně ...
Navíc dávat jako benchmark ne moc povedený model od KZ, který je proslulý tím, že má výšky extrémně přepálené, to asi nebude to správná cesta :-(
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 31. 12. 2021 14:17

tslany píše:Trollit pls jinam, dík.

Mal si ich?
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 31. 12. 2021 15:18

Doporučuju se mrknout na grafy IEM v ceně 1000€+ a pak řešit nějaké propady... Jsou totiž i tam.
Do 15kHz hrajou dnes patrně všechny IEM. Ty co mají logo Hi-res Audio by měly hrát do 40kHz, ale už není definováno s jakým útlumem. Ale běžně to normálně hraje tak do 22kHz, ale pes nejseš. Navíc v hudbě se toho nad 12kHz odehrává opravdu minimum. Pásmo, které většina lidí nazývá výškami se nejvýrazněji projevuje cca v rozsahu 7-10kHz - většina činelů atd.
Pokud chceš IEM s dobrými výškami, tak jak už bylo řečeno FiiO FH7. Pokud se chceš rozšoupnout, tak Campfire Andromeda, málo který model má lepší výšky, ale není to zadarmo...
Každopádně nevybírej podle grafů, ale podle toho, co se ti zvukově líbí a co ti příjemně sedí v uchu.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tslany 31. 12. 2021 19:03

zino333 píše:
tslany píše:Trollit pls jinam, dík.

Mal si ich?

Jako v prvním příspěvku píšu, že nejspíš raděj vysolím 30k za Xperii ze svýho, než abych měl používat ten iPhon, kterej mám služební a zadarmo, a někdo mi tu proadí airpody, že k iPhonu jsou nej. Paráda, ale k PC už je pak budu horko-těžko připojovat, aby hrály nějak obstojně. Achjo.

-- 31. 12. 2021 19:06 --

hanysek3099 píše:Výborné výšky mají např. modely od Tansio Mirai, nicméně ty v ČR nové nekoupíš. Doporučím např. Penonaudio jako ověřený zahraniční obchod. Nicméně tvrdit, že FH7 mají špatné podání výšek, je bez toho, aniž bys je slyšel, no jak to říct slušně ...
Navíc dávat jako benchmark ne moc povedený model od KZ, který je proslulý tím, že má výšky extrémně přepálené, to asi nebude to správná cesta :-(

Dík, koukám, že jich maj hodně modelů, mrknu na to večer. Ohledně FH7 nikde neříkám, že mají špatný podání výšek, neslyšel jsem, jen, že to padá dolu docela brzo vzhledem k ceně.

-- 31. 12. 2021 19:11 --

martas38 píše:Doporučuju se mrknout na grafy IEM v ceně 1000€+ a pak řešit nějaké propady... Jsou totiž i tam.
Do 15kHz hrajou dnes patrně všechny IEM. Ty co mají logo Hi-res Audio by měly hrát do 40kHz, ale už není definováno s jakým útlumem. Ale běžně to normálně hraje tak do 22kHz, ale pes nejseš. Navíc v hudbě se toho nad 12kHz odehrává opravdu minimum. Pásmo, které většina lidí nazývá výškami se nejvýrazněji projevuje cca v rozsahu 7-10kHz - většina činelů atd.
Pokud chceš IEM s dobrými výškami, tak jak už bylo řečeno FiiO FH7. Pokud se chceš rozšoupnout, tak Campfire Andromeda, málo který model má lepší výšky, ale není to zadarmo...
Každopádně nevybírej podle grafů, ale podle toho, co se ti zvukově líbí a co ti příjemně sedí v uchu.

Jako takhle, za poslední měsíc jsem snad 50 krát slyšel 20Hz-20kHz, na různých repro, s různě laděnýma výhybkama. Viděl jsem grafy předemnou, jak to šlo rovně, jak to šlo nahoru, jak to šlo dolu. Spolu s tím jsem na nich slyšel hodiny dokola pár písniček z tohodle playlistu. A prostě na základě toho vím, že chci, aby ty sluchátka táhly alespoň k těm 15kHz bez propadu, protože se mi to tak prostě líbí. Na nějaký 40kHz sere pes, nejsem dekodér quadraphonic vinylů, abych to měl zvládat, jen prostě u sluchátek s více měničema předpokládám, že by to teda mohlo umět zahrát nad těch 11kHz alespoň trošhu. U sluchátek, proboha, ne u nějakýho 3" širokopásmovýho repro, ale u miniaturních měničů. Že to většina sluchátek nedává je spíš smutný a ne že "většina sluchátek to nedává tak buď spoko".
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zino333 31. 12. 2021 19:52

Sám si napísal, že nie si rozhodnutý či drát alebo bezdrát.

Pôvodne som sa chcel viac rozpísať o tom, prečo som ti odporučil tie Airpods Pro (stojím si za tým, že by to bola lepšia voľba ako niektoré tu spomínané čínske experimenty a navyše s neporovnateľne lepším komfortom používania a vo veľa prípadoch aj napriek BT lepším zvukom), ale po spôsobe Tvojej komunikácie ma prešla chuť. Tipujem Tvoju voľbu na nejaký lacný zázračne dobrý model s XY meničmi. Nuž do toho. :)
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků