Všeobecná diskuse o sluchátkách

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod 111a111 16. 1. 2022 22:01

:shock: to znie ako bass shelf v Staxoch
Susvara | HD 800 << Topping DX9
Etymotic ER4-XR; Samsung Buds2 Pro; AKG N400
B&W 805 D2 << Lyngdorf TDAI-2170
LG OLED65B7
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 17. 1. 2022 10:38

Poprvé jsem to poslouchal s Airpods Pro. Dnes jsem si vzal Anandy, a už si tak jistý tím, co se mi líbí více, nejsem. Staxy jsou takové jednolité, vše do sebe hladce zapadá. Oproti tomu Susvary mi přijdou nabroušenější, středy jsou více zvýrazněné, lokalizace nástrojů lepší .. Je třeba si však uvědomit, že i když daná srovnání přinášejí cenné informace, nezní to tak, jako kdybychom měli daná sluchátka přímo na hlavě. Ale na druhé straně, nezní to asi ani úplně odlišně.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 17. 1. 2022 11:25

Ja tieto demo nahrávky beriem s veľkou rezervou. Nepovie to veľa o realite, nakoľko to človek počúva cez svoje slúchadlá. Mne to na Empyreanoch znie tak, že STAXy sú v tejto nahrávke oveľa reálnejšie znejúce slúchadlá. A to porovnanie na mňa urobilo dojem v prospech X9000.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 17. 1. 2022 11:28

To porovnání trošku zní jako HD 800 (Susvara) proti Empyreanu (Stax).
Ale těžko říct jak je to daleko od reality.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 111a111 17. 1. 2022 13:36

Samozrejme to čo počujete cez svoje sluchátka nie je ako skotočne znejú.
Ale pre porovnanie tonalit to je fajn. X9000 demo znie že má basy zvýraznené, tak viem odchadnúť že tam bude jemný bass shelf, z predpokladu že Susvara má neutrálne basy.

Vyššie stredy na X9000 mi znejú stále trochu peaky, výšky naopak trochu utopené.
Susvara | HD 800 << Topping DX9
Etymotic ER4-XR; Samsung Buds2 Pro; AKG N400
B&W 805 D2 << Lyngdorf TDAI-2170
LG OLED65B7
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 17. 1. 2022 15:49

BabetakCZE píše:To porovnání trošku zní jako HD 800 (Susvara) proti Empyreanu (Stax).
Ale těžko říct jak je to daleko od reality.


Také mi to tak přijde. A jednoznačně se mi víc líbí reprodukce s X9000. Nicméně, jak píšeš, otázkou je, do jaké míry je takový test relevantní.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rickwoo 17. 1. 2022 16:30

Ahoj pánové
Potřeboval bych radu doposud sem spíš sbíral iem sluchatka protože mě maximálně vyhovují a nezajímal sem se o over ear modely
Chtěl bych se teda optat pokud budou sluchatka v cenové relaci například 6000kc které budou na tom zvukove lépe tedy pokud porovnat inear /over ear
Rickwoo
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 17. 1. 2022 17:42

Ak by som to trochu zmenil a trochu k tvojmu rozpočtu pridal, tak môžeš mať Hifiman Sundara a tam už si dovolím tvrdiť, že v podobnej cenovke nenájdeš iem, ktoré im budú konkurovať. Zvuk z nich totiž bude otvorenejší, vzdušnejší, proste väčší.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rickwoo 17. 1. 2022 19:01

Tak to je tak nějak cenovka co sem ještě ochotnej dát původně sem měl vyhlídnuté Philips fidelio X2HR
tak jestli to dobře chápu pomůžu si v prostoru
Jinak nejlepsi IEM co mám aktuálně tak mam Campfire Holocene
DAC: Fiio X5 2 , Shanling M1
Sluchátka : RHA MA750 , Trinity PM4 , Swing EC1 + IE800 , Magaoshi K3 Pro + HD , JVC HA-FXT90 , Viewsonic VSD3s , Fischer Audio TANDEM
Rickwoo
Junior

Odeslat příspěvekod introvert 18. 1. 2022 18:04

Nezapomeňte, už necelé dva týdny ! https://chordelectronics.co.uk/coming-soon
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 18. 1. 2022 19:36

Přidám krátký popis pro mě velkého (a nakonec velmi příjemného) překvapení. Využil jsem slevu na Muzikeru a za 2500 Kč koupil v podstatě jen pro zajímavost AKG K371.
Dnes dorazila sluchátka domů a po vybalení a zapojení do Zen DAC jsem byl v šoku, jaký příšerný zvuk z nich jde. V první reakci jsem se chystal je zabalit a odnést na pobočku, nicméně mi to nedalo a nechal jsem je cca 5 hodin hrát "do šuplíku".
Po necelých pěti hodinách nastal neskutečný obrat a odvážím se tvrdit, že v kategorii ještě "cestovních" budget modelů patří tento kousek na špičku a poměrem cena výkon je to z levných sluchátek možná to NEJ, co se dá za mrzký peníz koupit.
Každopádně rada pro všechny, kdo je případně budete kupovat nové, nechte je před prvním poslechem minimálně několik hodin rozhrát a teprve potom je otestujte "naostro". Ještě nikdy jsem nevnímal rozdíl v zvukové kvalitě po vybalení a krátkém rozehrátí jako u tohoto kousku - ten rozdíl je propastný ...
Ve finále si je nakonec asi nechám a dovrším tak plánovanou výměnu over-ear modelů. Po roce používání půjdou do světa Audioquest Nightowl (nahrazeny Shure 1540) a AKG K371 zůstanou jako druhý doplňující kousek :-)
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sarga 18. 1. 2022 21:42

introvert píše:Nezapomeňte, už necelé dva týdny ! https://chordelectronics.co.uk/coming-soon


Že by mojo 2? :?: :?:
QP1R,MojoPoly,Tidal,Roon
sudekl@seznam.cz
sarga
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 18. 1. 2022 23:38

To není jisté. To, že to bude pěkně mastné, je na tuty :D

-- 18. 1. 2022 23:57 --

MHOE píše:No to doufám, má peněženka je ready!

Rok 2021 byl skvělý v tom, kolik zajímavých sluchátkových produktů přišlo na trh. Na druhou stranu se neobjevilo nic, co by trhem vyloženě otřáslo. Máme tedy více možností, ze kterých vybírat, ale kvalitativně jsme se dál zřejmě moc neposunuli. Doufám, že rok 2022 bude v tomto výraznější.

Tohle asi nebude úplně pro Tebe :-) https://drop.com/buy/drop-hifiman-he-r7 ... hones/talk?
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 20. 1. 2022 19:48

Po experimentech s velcro stylem upevnění náušníků u HE-R10...
Obrázek

... Hifiman pokračuje v (pro moddery) nepraktických inovacích s HE-R7DX:
Obrázek

Z SBAF: "Let's say: I'm not a fan of the new pad mount. It's quite hard to take off without... breaking/snapping anything. Pad-swapping is pretty much impossible for mortals. I'm mad enough to try and luckily, I didn't break anything but... please be warned. This is not a super moddable headphone. If you're thinking of getting this to mod/pad-roll, I would think twice." :-S :-S :-S

Zaplaťpánbůh, že jejich nejlepší produkty stále ještě používají staré dobré plastové prstence.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lo-fi 20. 1. 2022 20:29

přesně takové repráčky jsem měl kdysi u volkmena, tenkrát za 500..
lo-fi
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků