Všeobecná diskuse o sluchátkách

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod introvert 21. 1. 2022 18:34

introvert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 22. 1. 2022 14:53

Ke sluchátkám potřebujeme zesilovač, a Topping A90 nyní mají na Mall.cz za necelých 9.600,- Kč - viz vlákno se slevami. Jen pro info, pokud byste to nezaregistrovali.
introvert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 25. 1. 2022 08:58

Tak jsem se na mall.cz před chvílí díval, a sleva skončila. Ti, co ji nevyužili, utřou nos. Sleva 29,3%, to se nevidí tak často :-) :tleskani
P.S. Můj Topping A90 je už na cestě :D
introvert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 25. 1. 2022 11:06

Gratuluju ke koupi. :-)

Jsem zvědavý, co na něj budeš říkat. Za mě je to v poměru cena/výkon nejlepší audio komponenta, kterou jsem kdy slyšel.

Největší přednost A90 v podobě mimořádné neutrality však současně může být i jeho největší slabinou. To, zda bude hrát lidově řečeno blbě, nebo naopak high-endově, záleží na ostatních částech sluchátkového řetězce, zejména pak na převodníku. Toho se ale Ty nemusíš obávat, Hugo 2 je vynikající DAC. K tomu AudioQuest Victoria... myslím, že budeš spokojen. ;-)
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon | Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
Sluchátka: Audeze LCD-5 (Oratory1990's EQ)
pavel1756
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 25. 1. 2022 11:33

Díky :-) Jsem na něj velmi zvědavý. Tento zesilovač dle toho, co jsem viděl v recenzích, nebude mít žádné problémy ani s mými HE-6. Vyhovuje mi, jaké má konektory (vítám pentacon 4,4 mm který mám u HD 600 - konečně dostanou to pravé, doteď jsem používal redukci). Dále koupí A90 do jisté míry budu kompenzovat problémy s mým současným zesilovačem Cayin iHA-6 (občas se objevující poruchy v pravém kanálu - v takovém případě prostě použiji A90, je stejné barvy, a stejných rozměrů, takže ho budu mít posazen na iHA-6). A v neposlední řadě jde o test, kolik pravdy je na pověstech o sterilním, suchém zvuku, a tedy i nakolik jsou důvěryhodní ti, kdož je šíří.
introvert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 31. 1. 2022 11:32

Do okamžiku “O” zbývá necelá půlhodina. Sklípkani už jsou ve střehu :D

10:50: zbývá deset minut, napětí se dá krájet ..

11:00: a je to tady ! Odpalte ohňostroje, stálo za to žít ! :mrgreen: Chord Electronics uvádí .. tak moment ! Cože ? Počítadlo se nezastavilo, a teď ukazuje, že zbývá -1 den -12 hodin -3 minuty -30 vteřin ?! :shock: Umí tady někdo cestovat v čase ? 8-D https://chordelectronics.co.uk/coming-soon
introvert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 31. 1. 2022 12:22

Možno na to zabudli.
Source: iMac > Roon + Tidal > HQplayer
DAC/AMP: Chord Hugo TT2, Schiit Lyr 3
Headphones: Meze Empyrean, Audeze LCD-2C, Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 31. 1. 2022 12:39

Představení má prý být ve 12:00 (11:00am GMT).
Komu se nechce čekat:
https://www.son-video.com/article/haute ... ics/mojo-2
BabetakCZE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 31. 1. 2022 12:51

zino333 píše:Možno na to zabudli.

Co taky od nich čekat, že. Nejdřív ten případ s chcíplým pavoukem, a teď tohle .. Bravo ! :tleskani 8-S

12:00: tak už to tam mají, Mojo 2
introvert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 111a111 31. 1. 2022 13:20

Ale no fuj, micro USB v 2022 je celkom fiasko
111a111
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 31. 1. 2022 14:27

BabetakCZE: Jojo Son-video.com je výbornej obchůdek. Vřele doporučuju, kupoval jsem tam zesilovač. Komunikace zásadně francouzsky, při objednávce si strhnou nějakou zálohu a po dodání zboží vám ji vrátí (tedy nesníží o ni požadovanou částku). Běžně uvádějí že mají skladem věci, které skladem nejsou, takže já jsem zaplatil cca 1000 éček a pak dva a půl měsíce čekal na dodání, s tím že jsem netušil, jestli vůbec něco dostanu. Pravda jednou týdně přišel uklidňující mail ve francouzštině, že zboží brzy odešlou :D Jo a poštovný vyšlo z Francie na litr, pravda ten zesilovač váží skoro deset kilo.
iMAC -> Audirvana->RME ADI 2 DAC FS->Cayin HA1-A ->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Astell&Kern A&norma SR25->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+ -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 31. 1. 2022 21:15

Recenze Hifiman Edition XS : https://youtu.be/BiU4O0gHOcM
introvert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hanysek3099 4. 2. 2022 09:55

Tak jsem nakonec neodolal a na zkoušku objednat z Audiga model Fiio FD5. Zatím tu na fóru o této řadě sluchátek od Fiia v podstatě nejsou žádné informace.

Nahlodaly mě pochvalné zahraniční recenze, podle kterých je to opravdu extrémně povedený model, který se zvukově výrazně neliší od top modelu z této řady FD7. Část z recenzí ho dokonce řadí na úroveň mých FH7, jen s jiným laděním.

Až dorazí, budu referovat a pokud se zalíbí, tak si nejspíš nechám oba dva modely a budu je střídat podle nálady a aktuálních zvukových preferencí.

-- 4. 2. 2022 09:25 --

Ještě dotaz na místní znalce. Zaujal mě inzerát na komplet sestavu s CA Polaris II v místním bazaru. Kdo s nimi máte reálnou zkušenost, jak je na tom tento model při poslechu rockové hudby, případně symfonického metalu (Within Temptation, Nightwish, Takida, Evanescence, ale občas i Coldplay, Linkin Park apod.).

Co jsem o nich četl, tak důraz na bass je zde extrémní, ale v kombinaci s vhodným zdrojem a kabelem mají mít velmi kvalitní technickou stránku podání zvuku a basy se dají "krotit".

Předem díky za vaše názory.
zdroj: iFi ZEN dac V2, Audioquest Dragonfly Cobalt, Shanling Q1
over-ear: Shure SRH 1540, Meze 99 Classic
in-ear: Shure SE 846 CL + Fiio LC 3.5C, Sony WF-1000XM4
na prodej: Sennheiser Momentum 3
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 4. 2. 2022 14:01

Zvuk Polaris je velice silné véčko. Před deseti lety bych neváhal. Dnes už jsou mé preference jinde.
iMAC -> Audirvana->RME ADI 2 DAC FS->Cayin HA1-A ->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Astell&Kern A&norma SR25->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+ -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 8. 2. 2022 18:17

introvert píše:Kdo má zbytných 89.900,- Kč, neváhejte :-)

Popravdě bych měl zbytný i násobek této částky, zaboha se mi však nedaří na trhu objevit něco pro mě opravdu zajímavého ke koupi. (Produkty, které bych chtěl, zdá se obecně neexistují.)

Napadlo mne to však obrátit a místo své situace se zeptat na tu vaši:

:kuk: Co "sluchátkového" byste osobně pořídili za 250000 CZK nebo 10300 EUR? :kuk:
Ať už se bavíme o celé nové sestavě nebo jen upgradu některých komponent řetězce.
CHAIN: Roon | HQPlayer | PI2AES | Metrum Onyx | DNA Stratus
TRANSDUCERS: Susvara (mod)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka