Všeobecná diskuse o sluchátkách

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod introvert 2. 5. 2022 10:44

@pavel1756: nevíš, prosím, zda Audeze nabízí náhradní náušníky pro LCD-5 ? Nikde jsem je nenašel .. Jinak, LCD-4 (nyní už nevyráběná) byla ještě těžší sluchátka, než současná LCD-XC ..
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 2. 5. 2022 11:00

Pro LCD-5 (a LCD-1) náhradní náušníky nenabízí. Ale předpokládám, že se s nimi lze individuálně domluvit.

Co se týče váhy jejich sluchátek, na stránkách občas pěkně kecají. Například moje LCD-4 nevážily 690g (jak oficiálně udávají), nýbrž 710g (bez kabelu). A původní LCD-XC (s vnějšími dřevěnými kryty měničů) měly 735g!
(Osobně jsem oboje sluchátka vážil. :D)
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tenzor 2. 5. 2022 21:05

pavel1756 píše:@tenzor:
Nevím, zda jsi někdy zkoušel nějaká Audeze s tím starým mostem, ale za mě je to peklo i v případě mnohem lehčích LCD-2. Ten nový most výrazně lépe rozloží váhu, díky čemuž sedí sluchátka na hlavě mnohem pohodlněji včetně pocitu nižší váhy. Popravdě si nedovedu představit, co by to bylo za hrůzu, kombinace starého mostu a LCD-XC (což jsou mimochodem vůbec nejtěžší Audeze LCD). :-\

No to já bych přes něj každopádně dal ještě další polstr. Mám to tak i s HE-6, které po přidání ZMF Pilot Pad považuji snad za nejpohodlnější sluchátka, jaká jsem kdy měl=) Nemám rád přítlak na boky hlavy, proto mi ten současný trend u hlavových mostů (v kombinaci s těžšími sluchátky) nevyhovuje.
tenzor
Junior

Odeslat příspěvekod Sasakr 3. 5. 2022 07:46

Má tu někdo něco od Oneodio?
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 8. 5. 2022 08:29

https://youtu.be/k6Ryg_R2S7o?t=7m08s: někteří to věděli už dávno :D
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 8. 5. 2022 09:57

Čím som starší, tým viac sa asi tiež začínam radiť do tejto kategórie. :D
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 10. 5. 2022 13:34

Tak na Audigu už mají v nabídce IEM 64 Audio. A také Meze LIRIC ve slevě.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lada5 10. 5. 2022 20:33

Tak jsem po poradě s místními odborníky vyměnil kabel k Anandám a zdá se mi že měli pravdu lepší basy. :-D
Přílohy
20220510_212403.jpg_kabel_(1).jpg55.jpg
Napájení: Mudra Akustik
Data: Roon | Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2,Burson
Sluchátka: Audeze LCD-5 | DCA Stealth
lada5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 18. 5. 2022 09:06

lada5: také používám k Anandám jiný než originální kabel - XLR symetrický měděný - zpevňuje basy, možná trochu uklidňuje horní středy a výšky.

-- 18. 5. 2022 10:08 --

Na bazarových a aukčních serverech se objevilo nějak moc sluchátek Focal Utopia. Je to normální, nebo prodávající vědí něco, co já ne ? :-)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Rins 18. 5. 2022 12:40

introvert: Šušká se o nových Utopiích,ale jsou to neověřené informace.Někteří majitelé se asi chtějí zbavit aktualního modelu,než klesne jejich cena s možným příchodem nové generace.Pokud skutečně nové Utopie výjdou,ani nechci domyslet jejich cenovku.
Chord Hugo TT2/MScaler, Wave Storm Reference, Feliks Euforia AE, Roon, Innuos Zen MK3, Innuos Phoenix USB, Niagara 1200, Focal Utopia-Nordost Heimdall 2, Meze Empyrean-Forza Hybrid HPC, Erzetich Charybdis,
Shanling M6 ultra,Campfire Solaris SE
Rins
Junior

Odeslat příspěvekod introvert 18. 5. 2022 15:19

Rins: Třeba to povede k tomu, že si člověk bude moct koupit současné Utopie za dobrou cenu. Akorát co jsem slyšel, jsou prý dost poruchové.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Rins 18. 5. 2022 15:30

introvert: U starších modelů občas selhávaly měniče,ale ty novější kusy by měly být ok. Sám jsem kupoval model 2020 a naprosto bez problémů. Focal dává na Utopie záruku 5let a je přenosná.
Chord Hugo TT2/MScaler, Wave Storm Reference, Feliks Euforia AE, Roon, Innuos Zen MK3, Innuos Phoenix USB, Niagara 1200, Focal Utopia-Nordost Heimdall 2, Meze Empyrean-Forza Hybrid HPC, Erzetich Charybdis,
Shanling M6 ultra,Campfire Solaris SE
Rins
Junior

Odeslat příspěvekod pavel1756 19. 5. 2022 11:08

Nové Utopie budou představeny tento týden v Mnichově. Do prodeje ale půjdou až ve třetím čtvrtletí tohoto roku. Cena zatím není jasná (nebo možná už je; tyto mé informace jsou necelý měsíc staré...).

Pětiletou záruku Focal poskytoval jen po omezenou dobu, a to především v USA. U nás je aktuálně "pouze" dvouletá (a pětiletá ani nikdy nebyla).
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tesarpa 19. 5. 2022 12:32

introvert píše:lada5: také používám k Anandám jiný než originální kabel - XLR symetrický měděný - zpevňuje basy, možná trochu uklidňuje horní středy a výšky.


Jaký je to kabel, prosím? A kde se dá koupit?
tesarpa
Junior


Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků