Všeobecná diskuse o sluchátkách

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod introvert 21. 5. 2022 14:09

111a111 píše:Arya Stealth za 1300$, nerozbalené, pravdepodobne EU.
https://store.hifiman.com/index.php/arya.html

Nedoporučuji s těmito sluchátky provádět to, co individuum na následujícím videu : https://youtu.be/hRgM3kBlDPM - zejména díra v membráně, kterou Joshua Valour vytvořil ukazováčkem v čase 7:57, vyvolává pochybnosti, zda to má chlapec v hlavě zcela v pořádku. Nezpochybnitelný přínos videa je v tom, že vidíme, jak vypadají měniče ve sluchátkách této rozměrové třídy Hifiman (velké ovály), a v poučení, že u planárních sluchátek je membrána velmi tenká.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lada5 22. 5. 2022 19:19

Trochu si chlapec vydělal.
Napájení: Mudra Akustik
Data: Roon | Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2,Burson
Sluchátka: Audeze LCD-5 | DCA Stealth
lada5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 22. 5. 2022 20:28

Doteď jsem měl za to, že extrémně tenkou membránu u planárů vede v patrnost každý majitel. Ostatně, když vám planary vyklouznou z ruky a spadnou z pár cm na stůl, je takřka jistota, že se minimálně jeden měnič odporoučel... Na rozdíl od robustních magnetodynamických měničů.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod haweckO 23. 5. 2022 11:06

introvert píše:...že u planárních sluchátek je membrána velmi tenká.


a presne kvôli tomu za žiadnu cenu zlepšenia zvuku si na Susvarách neodstránim tú tenkú sietku ktorá býva ako ochrana zvnútra na náušníkoch :-D stačí jeden vlas a pohroma je na svete...
haweckO
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 23. 5. 2022 20:09

haweckO píše:
introvert píše:...že u planárních sluchátek je membrána velmi tenká.


a presne kvôli tomu za žiadnu cenu zlepšenia zvuku si na Susvarách neodstránim tú tenkú sietku ktorá býva ako ochrana zvnútra na náušníkoch :-D stačí jeden vlas a pohroma je na svete...


Stejným (i když trochu jiným) problémem trpí měniče Beyerdynamic (DT 770, DT 880 apod.). Taky stačí jediný vlas, a pohroma je na světě :-) .. I když tam se dá situace snadno napravit - stačí sluchátka rozebrat, a vlas z měniče odstranit.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 24. 5. 2022 08:49

pavel1756 píše:Nové Utopie budou představeny tento týden v Mnichově. Do prodeje ale půjdou až ve třetím čtvrtletí tohoto roku. Cena zatím není jasná (nebo možná už je; tyto mé informace jsou necelý měsíc staré...).


Tak High End Munich skončil a nové Utopie nikde. :roll:
Na moji obranu, tu informaci jsem měl od jednoho z nejvýše postavených zástupců společnosti Focal v ČR. Dál to už raději nebudu komentovat... :D
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 24. 5. 2022 09:14

pavel1756: Nic si z toho nedělej .. Ty za to nemůžeš, naopak jsi se k problému postavil čelem. Ovšem jak k tomu přijdou ti, kdož se rozhodli prodat většinu svého vybavení, aby měli na nové Utopie ? 8-D Nebo kteří v poslední době prodali své současné Utopie (často ve výborném stavu, a za hubičku), protože přece až tu budou ty nové, tak takových nabídek budou mraky, a ty jejich už nikdo nekoupí ?! 8-D :D
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 24. 5. 2022 10:08

Toho bych se opravdu nebál. Hádám, že se počet takových lidí limitně blíží nule. :D
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 24. 5. 2022 10:50

Pridám zopár slov k Mníchovu. Bolo možné si vypočuť veľa dobrých modelov. Pre mňa jedno z najväčších prekvapení boli Final D8000. Mali tam aj najnovšiu limitku, ale mne sa najviac pozdávali pôvodné D8000 a to ako priamo v ich posluchovke, tak aj na AK Kann Max, ktorý ma veľmi veľmi zaujal. Hralo to.
IMG_0865.JPG

Tiež ma príjemne prekvapili HEDDphone na RME Adi2. Počúval som chvíľku aj ZMF Atrium a porovnával som ich s novými Meze 109PRO. Boli to asi najkrajšie slúchadlá z výstavy. Ale na ich zhodnotenie by som ich musel mať dlhšie doma. Dojem zo spracovania bol vynikajúci.

Poďme ale k lepšiemu.
IMG_0887.JPG

IMG_0886.JPG

LCD-5 boli na Vioelectric HPA V550 naozaj super. Zvuk podľa môjho názoru porovnateľný so Susvarami v stánku Hifiman. No opäť, z pár minút na výstave som bol schopný si akurát tak urobiť prvý dojem. Ten bol však super.
V posluchovke Hifiman som mal super rozhovor s chlapíkmi od nich, špeciálne s nejakým čínskym chalaniskom, s ktorým som debatoval o HE6, Susvarách a iných modeloch. Nové Arya Stelth tam na mňa urobili fantastický dojem a budú to s najväčšou pravdepodobnosťou moje ďalšie slúchadlá. Páčili sa mi veľmi a neboli ďaleko od top modelov iných značiek. Pýtal som sa ich tam, ktoré zo všetkých modelov patria medzi ich najoblúbenejšie. Nikto nepovedal Susvary, vraj sú najlepšie čo majú, ale ich vysoká cena a šialená náročnosť na zosilovač ich robí veľmi náročnými na dosiahnutie ich zvukového potenciálu. Hovorili mi, že veľa ľudí si mylne myslí, že má k nim dostatočný reťazec. A ako sme aj tu písali, problém uživiť ich nie je vo výkone ale v schopnosti dodávať prúd. Keď som mu spomenul, že mám HE6se V2 a poháňam ich zadnými portami Hugo TT2, tak povedal že podľa neho ani to nestačí. Vraj tie superkapacitory sú síce fajn na prúdové špičky, ale že Susvary a HE6 potrebujú neustálu schopnosť zosilovača ten prúd dodávať.
Inak väčšina z nich do nebies vychválila Arye. Vraj sa im podarilo za super peniaz urobiť top model ktorý si aj priamo zo zamestnancov väčšina obľúbila. Ten čínsky chlanisko ich uprednostňuje aj pred HE1000SE, lebo technicky nie sú oveľa lepšie a Arye majú byť aj menej náročné na zdroj.

Ak by som mal ale vybrať to najlepšie, čo ma priam ohúrilo bolo toto:
IMG_0866.JPG

Toto bolo moje prvé stretnutie s Abyss. Fakt sa mi nepáčila konštrukcia a ich usadenie na hlave jednoducho pôsobilo divne. Možno len sila zvyku. Ale to ako to hralo na Feliks Envy...

Ale stálo to nebol highlight výstavy. Tým boli pre mňa Stax SR-X9000.
IMG_0870.JPG

DSCF3516.jpg

K nim aj ťažko niečo dodať. Nechcel som ich dať z hlavy dole. Paráda!

A len na záver mimo slúchadlového sveta. Zo sústav, ktoré tam boli mi Estelon a YG Acoustic ich holografickým a krásnym zvukom a odpálili dekel.
IMG_0881.JPG

IMG_0882.JPG
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hustakF 24. 5. 2022 11:40

Včera jsem měl u sebe Final Audio D8000Pro na otestování.
Pro verze má být lepší než D8000.

Už během první hodiny jsem poznal, že D8000Pro nejsou pro mě.
Hudební scéna je celkem malá na moje požadavky,
Výšky jsou celkem dobře rozlišené, ale občas jsou lehce ostré.
Rozlišení v basech žádná sláva, HEDDphone má lepší rozlišení v basech.

Cena 4 000 dolarů za D8000Pro je pro mě zcela mimo, dnes je vracím.
Ubuntu Linux + Signalyst HQPlayer 4.22 Desktop
Network Acoustics ENO USB Cable III
AudioQuest ThunderBird XLR
CFA3
Forza AudioWorks Noir HPC Mk2
ABYSS AB-1266 Phi TC / HiFiMAN Susvara
hustakF
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 24. 5. 2022 12:12

Mňa ich bavilo počúvať. D8000 Pro ma nebavili. Technické kvality hodnotiť nebudem. Mal som ich na hlave tak 5 min. Potom sa mi uvoľnili Staxy a odtiaľ ma nebolo možné dostať. :roll:
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 24. 5. 2022 13:41

Neví někdo, zda Stax SR-X9000 budou na výstavě Audio Video Show Praha 2022 ?

-- 24. 5. 2022 15:01 --

Audigo začalo nabízet sluchátka Abyss - AB1266 Phi TC za lidových 165.990,- Kč, a Diana TC za 125.990,- Kč. Kdo jako první pokoří bariéru 200.000,- Kč ? :shock:
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hustakF 24. 5. 2022 14:33

Pokud Audigo dá do prodeje ještě Superconductor kabel k AB-1266 Phi TC, pak těch 200 tisíc uvidíme.

Mimochodem, cena toho Superconductor kabelu je úplný úlet.
Ještě kvalitnější kabel k AB-1266 Phi TC lze vyrobit mnohem levněji.
Joe Skubinski si pravděpodobně hodně věří.

Slyšel už někdo T + A Solitaire P?
Ubuntu Linux + Signalyst HQPlayer 4.22 Desktop
Network Acoustics ENO USB Cable III
AudioQuest ThunderBird XLR
CFA3
Forza AudioWorks Noir HPC Mk2
ABYSS AB-1266 Phi TC / HiFiMAN Susvara
hustakF
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kuba4 24. 5. 2022 19:38

Protože jsme každý z jiného těsta, jen výjimečně se naše názory sjednotí. V tomto případě nastala právě ta výjimka a souhlasím ze Zinem. Nejlepší sluchátka v Mnichově byly 9000 Staxy.
Marantz CD-17, PM-16, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 111a111 24. 5. 2022 19:57

Mne sa posunula pracovná cesta do Mnichova o mesiac :'(

Posluch X9000 závidím, vieš zhodnotiť tonalitu? Alebo porovnať so Susvara.

Arya Stealth je aktuálne v peknej zľave, na predošlej strane som postol link. Už o pôvodných som pred dvoma rokmi písal že to je najlepší naslepo odporúčatelný all-rounder za ešte rozumnú cenu :D

-- 24. 5. 2022 21:00 --

hustakF píše:Slyšel už někdo T + A Solitaire P?

Ano, ale vzhľadom k tomu za akú cenu sa dajú kúpiť Susvara to už nedáva zmysel. V porovnaní s nimi znie Solitaire trochu divne. Skús pohľadať v mojich postoch, párkrát som ich popisoval.
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků