Všeobecná diskuse o sluchátkách

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tenzor 25. 5. 2022 23:32

Tvoji optimální volbu mám v paměti;) V Německu teď někdo prodává EF6 za rozumnou cenu a ne vyloženě daleko, ale nemám zrovna možnost obětovat půl dne, abych tam zajel, a navíc je to hrozná cihla...
tenzor
Junior

Odeslat příspěvekod 111a111 26. 5. 2022 11:53

pavel1756 píše:A tobě přijdou tonálně jaké? Mně přijde, že u Arya Stealth žádné pásmo nijak zvlášť nedominuje nad ostatními, respektive, že "mě nic netahá za uši" a současně mi tam nic nechybí. Proto je považuji za tonálně neutrální.

Tak je možné že Stealth revízia zlepšila tonalitu. Mne prišli staré trochu svetlé. Ale uniformne, nie ako HD800, rozhodne prijatelnejšie.

pavel1756 píše:už druhé Andsnesovo Mozartovské album v pořadí a pokud to tak půjde dál, Andsnes aspiruje na nový ucelený referenční soubor Mozartových pozdních klavírních koncertů, neboť obě současná alba jsou umělecky i zvukově špičková.

úplne súhlasím
Susvara | HD 800 << Topping DX9
Etymotic ER4-XR; Samsung Buds2 Pro; AKG N400
B&W 805 D2 << Lyngdorf TDAI-2170
LG OLED65B7
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 26. 5. 2022 20:09

tenzor píše:Tvoji optimální volbu mám v paměti;) V Německu teď někdo prodává EF6 za rozumnou cenu a ne vyloženě daleko, ale nemám zrovna možnost obětovat půl dne, abych tam zajel, a navíc je to hrozná cihla...

Je to zajímavá nabídka - škoda, že majitel zesilovač neposílá poštou. Chápu ho - jde o monstrum, a deset kilo je deset kilo. :-) Protože zas až tak blízko to taky nemáš. Navíc, EF6 vyráběli už před devíti lety, kdoví, jak starý je tento .. Pro HE-6 však asi ideální volba.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod FinchRazor 27. 5. 2022 07:15

Ahoj,

teď používám jako hlavní sluchátka Verum 1 Mk2. Jsem s nimi spokojen, ale chtěl bych zkusit něco se širokou soundstage.

Můžu koupit HD800 vyrobené v roce 2010 po prvním majiteli. Ale jsem pořád na vážkách. Prodejce je bohužel daleko a nemůžu je vyzkoušet.

Píšete tady často, že jsou dost specifická a zdaleka nesednou každému. Já navíc poslouchám hlavně rock a metal, což by taky neměla být doména těchto sluchátek.

Ale třeba se pletu, můžete mi potvrdit či vyvrátit mé domněnky?

Dále mě zajímá zda byly v čase nějaké revize, když pominu 800s. Jestli třeba nestojí za to hledat určitou sérii. Prostě zda je to dobrý kup za přibližně 16k.

No a potom ještě váhám, zda kupovat tak stará sluchátka. Ale pokud jsou v pořádku, tak by problém být neměl, ne?
FinchRazor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zino333 27. 5. 2022 10:58

@FinchRazor: Hifiman Ananda
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 111a111 27. 5. 2022 12:14

Na "hlavně rock a metal" by som sa HD800 fakt vyhol.

Ak chceš skúsiť niečo nezvyčajné, Stax Lambda sú imo na toto velmi zaujímavé. A bazarove zostavy nájdeš za fajn ceny.
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 27. 5. 2022 12:32

Ja mám obavy že Tvoj rozpočet nebude stačiť na dosiahnutie výrazne lepšieho zvuku ako ti terajšie Verum 1 poskytujú. Ja som ich síce nepočul, ale ak je pravda čo sa o nich píše...
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FinchRazor 27. 5. 2022 13:12

Díky za postřehy, víceméně jste mi potvrdili, že by to byla slepá cesta.

Zbytek řetězce je teď iFi Zen DAC, Topping A90 a Forza Hybrid HPC.

Já vlastně jsem spokojen, jen chci vyzkoušet něco dalšího. S rozpočtem jsem na tom tak, že bych mohl koupit rovnou LCD-5. Ale mě baví ta cesta k high endu. A taky asi zatím nejsem ochoten do toho nacpat tolik peněz.

O Anandách jsem už taky uvažoval, slyšel tady někdo XS? Dle recenzí by mi mohly sednout lépe.

Staxy by taky mohl být zajímavý experiment.

Nejsem si teď jistý zda investovat spíš do zbytku řetězce, nebo se výrazněji posunout ve třídě sluchátek (tj. rovnou třeba Arya).

Abych to shrnul, nechci "přeskočit" o 2 a více tříd nahoru, spíš udělat jeden krok dál. Případně udělat odbočku ála např. Stax.
FinchRazor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zino333 27. 5. 2022 14:30

Ja som zistil, že to vôbec nemusí byť o tom, že kúpiť high-end model a zrazu potom nemať čo robiť ďalej. Práveže sa skôr dostávam do štádia, že by som nedbal predať aj všetko, kúpiť ďalší model a povedzme pár mesiacov mať doma. A pokojne aj nižšiu triedu ako to, čo mám teraz. To skúšanie je na tom práve to zaujímavé. Teraz som dal na bazár moje HE6se V2 aj LCD-2C a kúpim Arye. Potom to možno zasa všetko predám a kúpim nejaké ZMF alebo LCD-5. A potom možno po 2-3 rokoch sa vrátim k Meze. Ktovie. Ale je to hobby a to má človeka baviť.

XS hrajú podľa mňa lepšie ako Sundara ale neviem či lepšie ako Ananda. Na to som ich počul krátko. Každopádne ako XS tak aj Ananada sú podľa mňa super. Za tú cenu ak sa nemýlim ponúkajú XS dokonca Stealth magnety, ktoré Hifiman pôvodne vyvinul pre svoje top modely. Ale aby to nebolo len o marketingových kecoch, Edition XS hrajú na svoju cenu skvelo. Otázkou ale zasa je, či budú lepšie ako Tvoje Verum 1 a to neviem posúdiť.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tenzor 27. 5. 2022 14:49

introvert píše:Je to zajímavá nabídka - škoda, že majitel zesilovač neposílá poštou. Chápu ho - jde o monstrum, a deset kilo je deset kilo. :-) Protože zas až tak blízko to taky nemáš. Navíc, EF6 vyráběli už před devíti lety, kdoví, jak starý je tento .. Pro HE-6 však asi ideální volba.

No právě, neni to vyloženě nabídka, po které bych hned skočil=/
tenzor
Junior

Odeslat příspěvekod introvert 27. 5. 2022 20:46

Možná je čas začít šetřit na pravděpodobně velmi dobrá sluchátka Raal (zatím pouze v prototypu) ? https://youtu.be/yBXfDbk9VeI
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hustakF 11. 6. 2022 19:46

hustakF píše:Včera jsem měl u sebe Final Audio D8000Pro na otestování.
Pro verze má být lepší než D8000.

Už během první hodiny jsem poznal, že D8000Pro nejsou pro mě.
Hudební scéna je celkem malá na moje požadavky,
Výšky jsou celkem dobře rozlišené, ale občas jsou lehce ostré.
Rozlišení v basech žádná sláva, HEDDphone má lepší rozlišení v basech.

Cena 4 000 dolarů za D8000Pro je pro mě zcela mimo, dnes je vracím.


Recenze Final Audio D8000Pro: https://www.youtube.com/watch?v=yKaz2GCxEVU
Přesně těch, které jsem měl doma na otestování.
Ubuntu Linux + Signalyst HQPlayer 4.22 Desktop
Network Acoustics ENO USB Cable III
AudioQuest ThunderBird XLR
CFA3
Forza AudioWorks Noir HPC Mk2
ABYSS AB-1266 Phi TC / HiFiMAN Susvara
hustakF
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod linecur 14. 6. 2022 19:43

Chci se zeptat - je možné rozumně provozovat LCD-2 s nějakým malým zesilovačem typu Mojo etc, prosím? Má s tím někdo zkušenost - tj. aby to zůstalo v rovině "přenosného" zařízení. S AK300 to bohužel moc nehraje a investice do lepších inearů mi nepřijde úplně optimální. Mojo zmiňuji protože mám velmi dobré zkušenosti s Chordem obecně...
linecur
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 14. 6. 2022 20:25

Já jsem provozoval s Mojo LCD-X, které jsou citlivější a mají nižší impedanci než dvojky (tedy jsou snáze rozehratelné) a moc mě ten zvuk nebral. Až zpětně jsem zjistil, že mohl být problém i v noname redukci z 6,3 na 3,5mm (už jsem ale neměl Mojo, abych to ověřil).
Hrát to určitě nějak bude, ale se stolním řešením se dá čekat podstatně lepší zvuk. Když si počteš třeba na head-fi, tak většina uživatelů tam potvrzuje co píšu. Hraje to, ale může to hrát s lepším zesilovačem podstatně líp.
Takže za mě jen jako nouzovka.
Hugo2 už je k LCD-2 tak trochu overkill, ale tam se bát nedostatečného výkonu určitě nemusíš, když máš rád Chord a chceš to přenosné :)
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod linecur 14. 6. 2022 20:50

OK, díky, no už jsem head-fi mezitím prolezl a je to jak píšeš... no mně by stačil amp, nemusí to být nutně DAC, jakože by to bylo jednodušší řešení... ale asi to není ideální kombinace, takže asi zůstanou na stole :-|
linecur
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků