Všeobecná diskuse o sluchátkách

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod lada5 10. 8. 2022 21:34

Musím říct že zvukový rozdíl mezi tt2 a Toppingem d70s +a90 je hodně velký nevím jestli je to adekvátní ceně ale skok obrovský.
Napájení: Mudra Akustik
Data: Roon | Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2,Burson
Sluchátka: Audeze LCD-5 | DCA Stealth
lada5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rins 11. 8. 2022 08:57

Není tomu tak dávno co se tu A90 vyzdvihoval do nebes a dnes se ho majitelé zbavují,ptám se proč?
Majitelé TT2 a Dave berou své železo jako konečnou. Ono není už moc dál kam jít. Snad jen pro změnu zvukového podpisu přiřazením lampového zesilovače.
Chord Hugo TT2/MScaler, Wave Storm Reference, Feliks Euforia AE, Roon, Innuos Zen MK3, Innuos Phoenix USB, Niagara 1200, Focal Utopia-Nordost Heimdall 2, Meze Empyrean-Forza Hybrid HPC, Erzetich Charybdis,
Shanling M6 ultra,Campfire Solaris SE
Rins
Junior

Odeslat příspěvekod pespudl 11. 8. 2022 09:31

Dobrý den,pokud mohu vstoupit do diskuze,jak již to uvedl rins svůj M Scaler a Dave beru jako konečné řešení,ale teď musím řešit znovu sluchátka,protože Empy a už vůbec ne A+T P SE si zvukově sedly s novým přírůstkem Feliks Audio Euforia.Máte někdo návrh na světleji znějící sluchátka ve stejné cenové relaci?
Děkuji za váš čas a příp.návrhy.
pespudl
Junior

Odeslat příspěvekod tesarpa 11. 8. 2022 09:31

Ono se lépe mění zařízení za 10 tisíc než za 250 tisíc :-)
tesarpa
Junior

Odeslat příspěvekod Rins 11. 8. 2022 12:52

pepsudl: Ahoj,jakou máš Euforii,normální nebo AE? Já mám nastavení H2/2GO-Euforia AE a používám sluchátka Empyrean,Utopia. Euforii AE jsem právě kupoval jako doporučovaný zesilovač k těmto sluchátkům a nemohu si stěžovat.A to zatím používám jen základní lampy.Utopie zní s Euforií krásně a Empy taky moc hezky . Dávám s velkým náskokem přednost Utopii před Empyreanem,ale i u nich je synergie s Euforií dobrá.
Nezkoušel si u Euforie vyměnit skladové lampy? Co jsem se dočetl,tak doporučované výkonové lampy za orig.6N13S jsou např. Silvania/Philips 6080,GEC 6080,Bendix 6080WB,Tung-Sol 7236,5998 a pod. Nebo sehnat adaptery a zkusit nějaké KT88,které jsou dostupnější. Orig.lampy PSVane CV-181 Mk2 Gold jsou velmi dobré,ty asi není potřeba měnit.

-- 11. 8. 2022 13:55 --

tesarpa: To nepochybně,ale pokud by byl A90 tak dobrý,nebyl by důvod je prodávat.
Chord Hugo TT2/MScaler, Wave Storm Reference, Feliks Euforia AE, Roon, Innuos Zen MK3, Innuos Phoenix USB, Niagara 1200, Focal Utopia-Nordost Heimdall 2, Meze Empyrean-Forza Hybrid HPC, Erzetich Charybdis,
Shanling M6 ultra,Campfire Solaris SE
Rins
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 11. 8. 2022 14:47

pespudl: a nešlo by řešit tonalitu Felikse tube rollingem? Dělá to se zvukem divy.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zarkow 11. 8. 2022 18:10

Souhlasím s Marťasem, nicméně dle všeobecných ohlasů je Euforia laděná na světlejší stranu. Stejné lampy mám na své Eufonice a zvukově mi nijak výrazně teplé nepřijdou. Pouze PSvane mi přijde projevem hutnější a méně vzdušná než ruská Foton 6H8C. Na jiném zesíku ti Empy a T+A seděly lépe?
zarkow
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pespudl 11. 8. 2022 18:20

rins:Euforii mám tu standartní variantu,o synergii Euforia a Utopia jsem toho dost načetl a nezbývá mě než to vyzkoušet,vzhledem k tomu,že lampy mají za sebou cca 25 hod myslím,že se zvukový projev zesilovače bude ještě měnit
zarkow:Chord Dave si zejména s T+A rozuměl lépe
pespudl
Junior

Odeslat příspěvekod lada5 11. 8. 2022 20:53

Rins píše:Není tomu tak dávno co se tu A90 vyzdvihoval do nebes a dnes se ho majitelé zbavují,ptám se proč?
Majitelé TT2 a Dave berou své železo jako konečnou. Ono není už moc dál kam jít. Snad jen pro změnu zvukového podpisu přiřazením lampového zesilovače.
Ale to je jednoduché stačí se podívat na cenu Topping A90 ve své cenové relaci je špička a aby jsi se posunul dál tak musíš hodně připlatit cca 10x.
Napájení: Mudra Akustik
Data: Roon | Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2,Burson
Sluchátka: Audeze LCD-5 | DCA Stealth
lada5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 11. 8. 2022 21:08

zarkow píše:Souhlasím s Marťasem, nicméně dle všeobecných ohlasů je Euforia laděná na světlejší stranu. Stejné lampy mám na své Eufonice a zvukově mi nijak výrazně teplé nepřijdou. Pouze PSvane mi přijde projevem hutnější a méně vzdušná než ruská Foton 6H8C. Na jiném zesíku ti Empy a T+A seděly lépe?


Já mám třeba pocit, že většina lampáčů je světlejšího, nebo spíš jasnějšího ladění. A zrovna PSVAne jsou celkem dost světlé, jako třeba Electroharmonix. Naopak Genalex Gold Lion mi přijdou poměrně temné.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Rins 12. 8. 2022 10:11

pespudl: Dej ještě zahoření elektronek šanci,po 50 hodinách můžeš vyřknout konečný ortel. Pokud to pro Tebe nebude to pravé,tak zkus vznést dotaz o párováni do vlákna Euforia např.na Head-fi a tam Ti jistě majitelé fundovaně poradí. Zatím bych výměnu sluchátek neřešil,spíš elektronky v Euforii.Výměnou elektronek můžeš získat zcela jiný zvukový podpis,který Ti snad bude vyhovovat.
Chord Hugo TT2/MScaler, Wave Storm Reference, Feliks Euforia AE, Roon, Innuos Zen MK3, Innuos Phoenix USB, Niagara 1200, Focal Utopia-Nordost Heimdall 2, Meze Empyrean-Forza Hybrid HPC, Erzetich Charybdis,
Shanling M6 ultra,Campfire Solaris SE
Rins
Junior

Odeslat příspěvekod pespudl 12. 8. 2022 10:41

rins:děkuji za rady,budu trpělivý a budu zahořovat.
pespudl
Junior

Odeslat příspěvekod introvert 21. 8. 2022 10:34

Audeze MM-500 mají již v Audigu skladem, za 41.990,- Kč: https://www.audigo.cz/Sluchatka/Profesi ... eze-MM-500
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 22. 8. 2022 14:33

introvert píše:Audeze MM-500 mají již v Audigu skladem, za 41.990,- Kč: https://www.audigo.cz/Sluchatka/Profesi ... eze-MM-500

Srovnání s LCD-X 2021 zde https://youtu.be/9A9i-6YEMlI , s (mimo jiné) LCD-5 zde https://forum.headphones.com/t/audeze-m ... 2/17950/17
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Filip4 24. 8. 2022 08:08

Amir má na webu recenzi na Hugo TT2, tak co na to místní osazenstvo? Podle diskuzí tady mi to vůbec nesedí, TT2 hraje skvěle, měří skvěle a jako třešnička na dortu, má pro napájení spínaný zdroj :hm .
Domácí magnetoplanární sluchátka:
https://forum.avmania.zive.cz/viewtopic.php?f=1712&t=1328551
Filipovy DIY dynamická sluchátka:
https://forum.avmania.zive.cz/viewtopic.php?f=1712&t=1329987
Filip4
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků