Všeobecná diskuse o sluchátkách

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod introvert 31. 8. 2022 08:29

Jak konkrétně si představuješ onu racionální diskusi ? V čem má spočívat podstata oné racionality ?
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lada5 31. 8. 2022 19:19

L.U.K. píše:Mně tu chybí alespoň trocha racionality, ne nějakej smajlík, za hlavu se tu chytám při čtení například zrovna tohohle vlákna každou chvíli. A ňákej Amir za to fakt nemůže.

Ale já jsem ten Topping měl d70s+a90 a nehrálo to špatně vůbec to nehaním ale prostě tt2 je podle mne lepší je to otázka financí.
Napájení: Mudra Akustik
Data: Roon | Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2,Burson
Sluchátka: Audeze LCD-5 | DCA Stealth
lada5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 31. 8. 2022 21:27

introvert: https://cs.wikipedia.org/wiki/Racionalita

lada5: Z to co jsem napsal, a co ty cituješ, je snad jasný, že jsem nereagoval na tebe.
anonymni

Odeslat příspěvekod pavel1756 1. 9. 2022 14:37

A to je jako všechno, odkaz na wikipedii? Na víc se nezmůžeš? Začneš tu kopat do ostatních kvůli jejich údajným iracionálním příspěvkům a když se tě někdo slušně zeptá, jak se to konkrétně projevuje, respektive, jak by tedy podle tebe měla vypadat racionální diskuze, tak ho prostě totálně setřeš/odpálkuješ odkazem na definici z encyklopedie.

Mohl bych toho napsat mnohem mnohem víc, ale jen bych si tím kazil den. Takže nám oběma ušetřím čas a tobě možná i zdraví a doporučím ti, když je to tu tak hrozné a každou chvíli se musíš chytat za hlavu, abys ty příspěvky prostě přestal číst. ;-)
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 1. 9. 2022 15:11

Já jsem jen vyjádřil svůj názor v diskusi, že Mně tu chybí alespoň trocha racionality. Podstata oné racionality se skrývá v tom samotném slově. Jestli tu nechcete chápat co mám na mysli slovem racionalita v souvislosti s hifi/audio fórovou komunitou (jakože to tu všichni dobře víte, to zase dobře vím Já) a domáháte se ještě "dovysvětlení," tak bohužel nemůžu sloužit. Nicméně i tak jsem ho poskytl odkazem (a trochu si tím rejpnul, nepopírám). V tuhle chvíli se mi chce říct něco o potrefenej huse, ale neřeknu to. ;-)
Domluvil jsem.
anonymni

Odeslat příspěvekod pavel1756 1. 9. 2022 15:21

A pak že tu nechybí smajlíci. Jak by se teď na konci tvého příspěvku krásně vyjímala ta husa... :D
Přílohy
Husa.jpg
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 7. 9. 2022 16:21

Meze niečo chystá. Ja to tipujem na novú vlajkovú loď v cene obličky.
305731753_5444583892244873_1049775232237338666_n.jpeg
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 7. 9. 2022 16:29

Nejsou to náhodou Meze 109 Pro, které ještě nevyšly?
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 7. 9. 2022 16:31

Aha, tak hej, vyzerá to na ne. :)
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod linecur 8. 9. 2022 10:46

Zdravím, mohl bych se někoho znalého zeptat jaký konkrétní vliv na vlastnosti reprodukce mají v konstrukci sluchátek dynamické měniče (DD) a balanced armature (nevím jaký je adekvátní český překlad ) - tj. jaké jsou klíčové rozdíly případně pozitiva. Už jsem něco o tom četl, ale moudrý z toho nejsem. Děkuji předem ...
linecur
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 8. 9. 2022 15:31

Dynamický měnič je konstrukčně klasický reproduktor. Membrána s cívkou a magnet.
Tlakový měnič (BA-balanced armature) je trubička ve které je píst, který pumpuje vzduch. U DD "hraje" membrána u BA ten vzduch, který to pumpuje, takřka by se dalo říct, že je to píšťala.
Tlakové měniče se často používají u výškových reproduktorů.
Co se zvuku týče, tak BA měniče jsou přesnější a rychlejší. U lepších IEM se obvykle používá víceměničová koncepce, kdy je například jeden měnič na bas, jeden na střed, jeden na výšky, ale může jich být i víc jak deset.
Problém je trochu s BA basovými měniči. Ten bas bývá až nepřirozeně rychlý, nejde tak hluboko a nemá takový impakt, jako bas dynamického měniče. Zase je přesnější a dobře texturovaný. Muzikantům se to líbí, mě když to hodně přeženu to připomíná brnkání na nezapojenou baskytaru. Řeší se to tzv hybridní koncepcí, kdy je basový DD měnič a na zbytek pásma BA měniče. Dřív to bývalo doménou hodně drahých IEM, dnes už je to běžné a pro mě asi nejlepší řešení IEM. Ale samozřejmě jsou IEM pouze s dynamickými, i pouze s tlakovými měniči a to včetně těch hodně kvalitních.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Marek.medved 8. 9. 2022 19:31

Vlastnim Earsonics Velvet,oplati sa kupovat AudioSense T800 .Z tych Fiio FD7-9 ,FH7-9 ,FA7-9 sa moc nevyznam(najlepsie hodnoty zvuku teda),ktore prevysuju Velvety aspon. Az na ten MMCX.
isotek evo3 sirius> Supra USB, Viablue NF-A7 Coax >RME ADI2 DAC FS > Supra ISL > Violectric V280FE / Beyer a20 > Beyer T1 1g-2g /Hifiman HE-6SEV2,he1000SE, Senn HD800S & HD25-II

violectric posielam na opravu.
Marek.medved
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 9. 9. 2022 04:05

Předpokládám, že nevyplatí. T800 jsem měl, hodně dobrá sluchátka, skvělý poměr cena/výkon, rád na ně vzpomínám, ale spousta lidí má u nich jednak problémy s podtlakem v uších (já jsem to nepociťoval), dál odvětraný basový měnič postrádá texturu a hlavně si myslím, že Earsonic Velvet jsou trošku jiná (o dvě třídy lepší) kategorie, než Audiosense...
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 11. 9. 2022 09:01

Hifiman Sundara Closed Back - uzavřená sluchátka, velmi odlišné konstrukce ve srovnání s otevřenými. Kompletní rozborka je zde https://youtu.be/su4-Kx9mIaQ , obzvláště scéna okolo 11:26 (a zvuky, které se ozývají) naznačuje, že tento kus to má již za sebou. R.I.P. ! :D
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 11. 9. 2022 09:32

Keď spomínaš Hifiman, tak ja na okraj spomeniem DAC/AMP EF400. Mám ho doma už niekoľko mesiacov. Hrá veľmi dobre aj s HE6se V2, ale pri použití balanced výstupu s Empyrean to hrá vynikajúco (Low Gain OS). EF400 odporúčam všetkými desiatimi. Skvelá kúpa za tie peniaze.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků