Všeobecná diskuse o sluchátkách

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod zino333 25. 5. 2022 06:14

@tenzor: Pri slúchadlách bol buď výber viacerej hudby v tabletoch alebo na DAPoch, prípadne mali niektoré aj Roon napojený na Tidal alebo Qobuz. Napríklad Audeze malo jednu zostavu s LCD-5 aj s gramofónom, ale to som ja obišiel. No a v posluchovkách s repro zostavami hrali vystavovatelia rôznu zmes hudby a veľmi záležalo na čo si natrafil. Mňa osobne vytáčajú tie audiofilské nahrávky. Ja im hovorím, že púšťajú zvuky a nie hudbu. A občas púšťajú také zvuky, ktoré proste hrajú dobre na všetkom. No a potom pustíš hudbu a je problém. Napríklad v B&W mi zahrali aj na želanie. Tiež aj v PMC na Fenestriach. Tiež mohli streamovať a boli ochotní.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 25. 5. 2022 07:11

zino333 píše:Neukážeš nám foto? A gratulujem ku kúpe. Po tomto víkende som presvedčený, že to bola veľmi dobrá voľba.


Dovolím si zastoupit introverta a sám přidat foto. Arye jsem měl týden doma na testování, ale zatím se nedostal k sepsání uceleného hodnocení. Sluchátka mi zapůjčil introvert prakticky hned po jejich koupi, za což mu tímto moc děkuju. :-)

Kdybych měl nějak shrnout mé dojmy z těchto sluchátek, není jim moc co vytknout. Jako celek mají velmi dobře vyvážený zvuk (tonálně neutrální; příkladně dynamické/úderné; velmi dobré rozlišení). Jedinou výjimkou je opět plošší hudební scéna, což je ostatně přiznačné pro všechny novější modely sluchátek HiFiMAN, Susvary nevyjímaje. Za cenu okolo 32k CZK (což je částka, za kterou je lze běžně pořídit) představují velmi dobrý poměr cena/výkon. Za mě jsou jako celek například podstatně lepší než Audeze LCD-X za podobnou cenu.
Přílohy
IMG_0546.jpg
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 25. 5. 2022 07:23

pavel1756: díky, Pavle :-)

zino333: díky :-)
Přílohy
Arya.jpg
Naposledy upravil introvert dne 25. 5. 2022 08:00, celkově upraveno 1
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 25. 5. 2022 07:45

pavel1756 píše:Kdybych měl nějak shrnout mé dojmy z těchto sluchátek, není jim moc co vytknout. Jako celek mají velmi dobře vyvážený zvuk (tonálně neutrální; příkladně dynamické/úderné; velmi dobré rozlišení). Jedinou výjimkou je opět plošší hudební scéna, což je ostatně přiznačné pro všechny novější modely sluchátek HiFiMAN, Susvary nevyjímaje. Za cenu okolo 32k CZK (což je částka, za kterou je lze běžně pořídit) představují velmi dobrý poměr cena/výkon. Za mě jsou jako celek například podstatně lepší než Audeze LCD-X za podobnou cenu.

Ja som z nich mal podobný pocit ako z Empyrean s Alcantara náušníkmi. Empyrean mierne teplejšie a s viac výraznými stredmi a basmi. Arya dávajú dojem dobrej kontroly, rýchlosti meničov s takým lahším zvukom - menej dôrazným. Arye by som na prvú ranu označil ako neutrálnejšie oproti Empyrean. Empyrean prezentujú spev viac "v hlave" poslucháča, ale zároveň iné zvuky dokážu prezentovať expanzívne a do hĺbky a "mimo hlavu". Arya mi prišli že hrali akoby viac od poslucháča, scéna na mňa ale pôsobila veľkým dojmom, čo je príznačné pre Hifimany s touto veľkosťou meničov. Netrúfam si ale hodnotiť celkovo dojem z hĺbky scény u Arya. Na to by som potreboval s nimi pár večerov v tichu. Každopádne pri počúvaní HE1000SE a tiež Arya mi na um prišli Empyrean a Elite a dávam to na vinu podobnej veľkosti meničov. Všetky tieto modely totiž robia zvuk pocitovo veľkým.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 111a111 25. 5. 2022 07:50

Dosť ma prekvapuje, že Pavel ich pokladá za neutrálne.

Za posledné mesiace sa tu pritrafilo viacero obľúbených klavirostov a naživo znova a znova zisťujem, že Susvara sú tonálne až bezvýhradne presné.

// ok, možno sub-bass shelf by nebol na škodu, ako kompenzácia vnemu zvuku mimo uší, ale zase by bolo diskutabilné koľko je vhodné
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 25. 5. 2022 08:05

@introvert: Hmm, takže Hifiman bude pribalovať k svojim modelom rovno aj "stojan". Že takto jednoduché riešenie nikoho skôr nenapadlo. :tleskani
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 25. 5. 2022 08:11

@zino333: ten “stojan” se sluchátky je v krabici zasazen do “rámu” ze stejné pěnové hmoty, okolo okrajů krabice, takže se to ani nehne, a náhlavní most se krabice nedotýká.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 111a111 25. 5. 2022 08:12

Stojan to je dosť nepraktický lebo musíš odpojiť káble. Ja som veľmi dlho hľadal nejaký dosť vysoký, aby Susvara zavesené za kovový most nemali zalomené káble.
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 25. 5. 2022 08:26

111a111 píše:Dosť ma prekvapuje, že Pavel ich pokladá za neutrálne.

Za posledné mesiace sa tu pritrafilo viacero obľúbených klavirostov a naživo znova a znova zisťujem, že Susvara sú tonálne až bezvýhradne presné.

// ok, možno sub-bass shelf by nebol na škodu, ako kompenzácia vnemu zvuku mimo uší, ale zase by bolo diskutabilné koľko je vhodné


A tobě přijdou tonálně jaké? Mně přijde, že u Arya Stealth žádné pásmo nijak zvlášť nedominuje nad ostatními, respektive, že "mě nic netahá za uši" a současně mi tam nic nechybí. Proto je považuji za tonálně neutrální.

Susvary si s klavírem rozumí skutečně na jedničku. Ono je to dáno i tím, že na mnohých nahrávkách s klavírem jsou trošku vytažené do popředí vyšší středy, kde mají Susvary naopak trochu propad. Takže se to krásně doplňuje.

Jako příklad bych uvedl Andsnesovy nahrávky Mozartových klavírních koncertů. V určitých pasážích (PŘ: Klavírní koncert č. 24 v c-moll, K. 491, třetí věta Allegretto, čas 2:32: https://tidal.com/browse/track/221823823) je právě na mých LCD-5 (s Oratory1990 EQ presetem, který sluchátka tonálně vyrovná na úroveň Harman Target) patrný nepřirozený důraz ve vyšších středech, kdežto Susvary, které jsou zde méně extenzivní, takové pasáže zahrají vlastně realističtěji.

Mimochodem ta nahrávka, kterou zmiňuji, je už druhé Andsnesovo Mozartovské album v pořadí a pokud to tak půjde dál, Andsnes aspiruje na nový ucelený referenční soubor Mozartových pozdních klavírních koncertů, neboť obě současná alba jsou umělecky i zvukově špičková. (Aktuálně jsou k dispozici koncerty č. 20 až 24; předpokládám, že příští rok uzavře sérii zbývajícími třemi koncerty č. 25-27.)
Přílohy
Andsnes&Mozart.jpg
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 25. 5. 2022 10:00

111a111 píše:Stojan to je dosť nepraktický lebo musíš odpojiť káble. Ja som veľmi dlho hľadal nejaký dosť vysoký, aby Susvara zavesené za kovový most nemali zalomené káble.

Přesně tak, jako stojan to sice vypadá, ale asi se nepočítá s tím, že by to majitel používal dlouhodobě. Je to prostě součást balení, oproti předchozímu, které bylo papírové s koženkou, a kde sluchátka ležela v černé hedvábné látce. Toto nové balení mi přijde lacinější, než to bývalé.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 25. 5. 2022 10:48

Hifiman tam odprezentoval dosť komplexnú ponuku. Na prezentáciu svojich vecí použili vlastný DAC/AMP EF400, ktorý je v ponuke za $599/$499. K tomu možno zobrať Anandy alebo Edition XS (ktoré sa mi tiež páčili) a za slušné peniaze dostane človek veľmi dobrú zostavu.

Verím tomu, že EF400 by sa mohol stať veľmi schopným konkurentom pre Schiit, Audio-gd, Topping, SMSL a podobne obľúbené značky v tejto hladine.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Inulthor 25. 5. 2022 10:53

zino333 píše:Hifiman tam odprezentoval dosť komplexnú ponuku. Na prezentáciu svojich vecí použili vlastný DAC/AMP EF400, ktorý je v ponuke za $599/$499. K tomu možno zobrať Anandy alebo Edition XS (ktoré sa mi tiež páčili) a za slušné peniaze dostane človek veľmi dobrú zostavu.

Verím tomu, že EF400 by sa mohol stať veľmi schopným konkurentom pre Schiit, Audio-gd, Topping, SMSL a podobne obľúbené značky v tejto hladine.


Zrovna k Anandám si chci EF400 pořídit, store.hifiman.com nabízí i slevu 100usd pro ty, kteří HFM sluchátka mají.
Inulthor
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 25. 5. 2022 10:59

Smelo do toho. Pozri, ak by tomu produktu Hifiman neveril, tak s ním neprezentuje svoje Susvary alebo HE1000SE, vrátane všetkých ostatných modelov na na najväčšej Hi-Fi akcii v Európe.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tenzor 25. 5. 2022 22:05

zino333 píše:@tenzor: Pri slúchadlách bol buď výber viacerej hudby v tabletoch alebo na DAPoch, prípadne mali niektoré aj Roon napojený na Tidal alebo Qobuz. Napríklad Audeze malo jednu zostavu s LCD-5 aj s gramofónom, ale to som ja obišiel. No a v posluchovkách s repro zostavami hrali vystavovatelia rôznu zmes hudby a veľmi záležalo na čo si natrafil. Mňa osobne vytáčajú tie audiofilské nahrávky. Ja im hovorím, že púšťajú zvuky a nie hudbu. A občas púšťajú také zvuky, ktoré proste hrajú dobre na všetkom. No a potom pustíš hudbu a je problém. Napríklad v B&W mi zahrali aj na želanie. Tiež aj v PMC na Fenestriach. Tiež mohli streamovať a boli ochotní.

Děkuju za vysvětlení=)))

Škoda, že ten EF400 není jen zesilovač (a černý). Zajímal by mě s HE-6. Kdyby měl někdo jiný třeba i bazarový tip, sem s ním. Chci zkusit, jestli oproti THX AAA 789 poznám rozdíl.
tenzor
Junior

Odeslat příspěvekod introvert 25. 5. 2022 22:57

Podle mého názoru je k HE-6 optimální volba Cayin IHA-6, co se týká polovodičových zesilovačů. Bohužel je stříbný :-)
introvert
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků