Výběr hi-end in-ear sluchátek

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pseudomagick 7. 1. 2022 05:51

Další kousek od Astell&Kern je v prodeji, tj. tribrid Astell&Kern ZERO1. :-)

Zde: https://www.audigo.cz/Sluchatka/Do-usi/ ... Kern-ZERO1

Jestli se jim povede vyrábět in-eary ve stejné zvukové kvalitě jako DAPy,
tak asi koupi neodolám. :-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 7. 1. 2022 07:32

pseudomagick píše:V čem spočívá tento technický problém? :shock:
Proč se o tom in-earisti nezmiňují, neptají či to neřeší? :shock:

Protože při dobíhání autobusu nebo metra na takové blbosti není čas ? :D
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 7. 1. 2022 07:51

pseudomagick píše:Jakýpak může být uprade pro či ze CA Solaris?
Že by 64 Audio tia Fourté?
:shock:


No právě ty UM MEST mk2. Zrovna tia Fourté bývá vyčítána menší muzikálnost. O Solaris jsem před časem pročetl všechno třikrát tam a zpět a bývají přirovnávány právě k těm IEM kolem stovky. V té kategorii mají IEM víc detailu (mně teda u CA rozhodně detail nechybí), ale postrádá to právě jakousi zábavnost. No a právě MEST v ceně zhruba Solaris mají podobný charakter zvuku jako Solaris, ale s o kus větším detailem. Quadbridní kontrukce včetně třepače kostí, to prostě René chceš :D
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Rins 7. 1. 2022 10:37

Srovnával jsem jenom původní Solaris a Solaris SE a rozhodnul se pro SE. Sice byly o desítku dražší,ale co už. Velikostně jsou pro mě na hraně.Bez vyzkoušení bych žádné IEM nekupoval,bohužel to je u nás problém.
K ostatním IEM se vyjadřovat nemohu,neb jsem je neslyšel.
Chord Hugo TT2/MScaler, Wave Storm Reference, Feliks Euforia AE, Roon, Innuos Zen MK3, Innuos Phoenix USB, Niagara 1200, Focal Utopia-Nordost Heimdall 2, Meze Empyrean-Forza Hybrid HPC, Erzetich Charybdis,
Shanling M6 ultra,Campfire Solaris SE
Rins
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 7. 1. 2022 18:26

introvert píše:
pseudomagick píše:V čem spočívá tento technický problém? :shock:
Proč se o tom in-earisti nezmiňují, neptají či to neřeší? :shock:

Protože při dobíhání autobusu nebo metra na takové blbosti není čas ? :D


Tím to určitě nebude. :pozor
Mám s tím problém doma i v práci, když poslouchám.

-- 7. 1. 2022 18:31 --

Rins píše:Srovnával jsem jenom původní Solaris a Solaris SE a rozhodnul se pro SE. Sice byly o desítku dražší,ale co už. Velikostně jsou pro mě na hraně.Bez vyzkoušení bych žádné IEM nekupoval,bohužel to je u nás problém.
K ostatním IEM se vyjadřovat nemohu,neb jsem je neslyšel.


Zvukově jsou určitě výborné. 8-)
Kdybych neměl podobně laděné in-eary (včetně 3x BA + 1x DD), tak bych o nich taky uvažoval. :roll:

Máš pravdu, že kupovat in-eary bez vyzkoušení je problém.
Jenže jinak to v dnešní době nejde. :-\

Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 12. 1. 2022 04:16

Pro případné zájemce, kteří si chtějí koupit nové in-ery zde uvádím link na svého
oblíbenějšího recenzenta "Precogvisiona" z Headphones.com.

Zde: https://www.head-fi.org/threads/precogs ... ns.937468/

Proč na něj?
Má nejkritičtější recenze a nebere si servítky ani s Oriolus Traillii. :-)
Líbí se mi jeho drsná kritika a preciznost.
Jeho hodnocení je tak trochu záhadné.

Jeho "Ranking List" je docela "děsivý". :shock:

Zde: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... 1897980432
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MartinV2018 28. 1. 2022 22:03

Tak jaký je výsledek? Co nakonec koupíš?
Audiolab 6000, Wharfedale EVO 4.4., FiiO K9 PRO ESS, Shanling M7, M3X, Sennheiser HD800S, UM Mest MKII, FiiO FD7, Sony WF-1000XM4
MartinV2018
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 29. 1. 2022 03:25

Zatím vedou in-eary 64 Audio U12t. :-)

Zde: https://www.thomann.de/cz/64_audio_u12t.htm

Ještě si na ně ale budu muset několik měsíců počkat. :-\
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 29. 1. 2022 14:51

Člověče v dnešní době bych bral výhradně hybridní koncepci s dynamickým basovým měničem. Nějak jsem koncepci založené čistě na tlakových měničích nepřišel na chuť, ten bas je takovej nepřirozenej.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lithrai 29. 1. 2022 16:11

To podľa mňa všeobecne neplatí. Keď porovnám napr. bas na ThieAudio Monarch MKII s mojimi custom Hidition New Tears 6, tak NT6 majú oveľa lepší bas a to sú tiež full BA IEM (môže to byť tým, že u Monarch MKII je bas vlastne tiež BA, dynamický menič sa stará iba o tie najnižšie frekvencie). Ja som počul 64 Audio U12t a podľa mňa majú najlepší BA bas čo som počul. Tiež som zvažoval ich kúpu, ale tú cenovku som neprekusol (ani u bazáru).
DAP: iBasso DX240+Amp8MKII, Dethonray DTR1 Prelude, Audio-Opus Opus#1
IEM: Hidition New Tears 6, ThieAudio Monarch MKII, Alclair RSM Quad
Desktop: RME ADI-2 DAC FS, HP: Mr.Speakers Aeon Flow Closed, F-CANS AURA
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 29. 1. 2022 16:30

Já jsem nikdy nic od 64Audio neslyšel. Ale když srovnám bas např. CA Andromeda a CA Solaris, je ten u Solaris podstatně lepší. Totéž pokud jsem srovnal např. čistě tlakové Tansio Mirai TSMR3 Pro třeba s hybridníma FiiO FH5. Totéž Audiosense T800. Super sluchátka, ale odvětraný tlakový měnič na bas prostě nehrál tak, jak má bas hrát. Bas tlakového měniče je nereálně rychlý a postrádá texturu. Už mě toho prošlo rukama docela dost a zjistil jsem, že mám rád plnější hutný bas a ten mi nic jinýho než dynamický měnič nedá.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 29. 1. 2022 19:40

martas38 píše:Člověče v dnešní době bych bral výhradně hybridní koncepci s dynamickým basovým měničem. Nějak jsem koncepci založené čistě na tlakových měničích nepřišel na chuť, ten bas je takovej nepřirozenej.


Samozřejmě, že jsem uvažoval i o 64 Audio Trió za 60k. 8-)
Jak už jsem ale dříve napsal, ten zvuk hybridů má takovou zvláštní nesoudržnost...
a podivný stereo-prostor.
Bas je ke zbytku zvukového spektra často "nafouklý".
Možná by tribridy či quadbridy můj sluchový vjem obelstily a vnímal bych to jinak. :D

-- 29. 1. 2022 19:44 --

lithrai píše:To podľa mňa všeobecne neplatí. Keď porovnám napr. bas na ThieAudio Monarch MKII s mojimi custom Hidition New Tears 6, tak NT6 majú oveľa lepší bas a to sú tiež full BA IEM (môže to byť tým, že u Monarch MKII je bas vlastne tiež BA, dynamický menič sa stará iba o tie najnižšie frekvencie). Ja som počul 64 Audio U12t a podľa mňa majú najlepší BA bas čo som počul. Tiež som zvažoval ich kúpu, ale tú cenovku som neprekusol (ani u bazáru).


U12t stále mezi audiofily patří mezi špičku. Nehledě k novým technologiím různých driverů.
Pokud jsi slyšel U12t, tak jak bys je hodnotil?
Taky ti připadaly nudné ( jak někdo na head-fi uvádí)? :shock:

-- 29. 1. 2022 19:54 --

Např. Precogvision hodnotí U12t jako nejlepší in-eary vúbec.
Dokonce lépe, než EA Odin či 64 Audio Fourté.

-- 29. 1. 2022 20:02 --

Dnes se mi poškodil kabel Effect Audio Ares II+
za 270,- USD. :-\
Ještě, že jsem před několika dny koupil zde v
bazaru nový, tedy Null Audio Arete.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lithrai 29. 1. 2022 20:10

U12t zaraďujem medzi to najlepšie čo som v IEM zatiaľ počul. Perfektný bas (na BA), top rozlíšenie/detail. Sú to IEM vhodné v podstate asi na všetko, pokiaľ nie si basshead.
DAP: iBasso DX240+Amp8MKII, Dethonray DTR1 Prelude, Audio-Opus Opus#1
IEM: Hidition New Tears 6, ThieAudio Monarch MKII, Alclair RSM Quad
Desktop: RME ADI-2 DAC FS, HP: Mr.Speakers Aeon Flow Closed, F-CANS AURA
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 29. 1. 2022 20:58

Bohužel ten kabel v balení k U12t je fakt bída
a pro 64 Audio ostuda (v ceně max 10 až 20,- USD).
K U6t, Nio či Duo je už kabel novějši a lepší.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Espin 29. 1. 2022 22:18

Zkusím s trochou do mlýna, uvedené modely spadají bez debat do top high end, zrovna 64Audio jsem také sledoval. Nakonec mi přišlo zajímavé využít zkoušky u Custom Art, vyzkoušel jsem FIBAE 3, pak si nechal poslat 7 a zůstal u nich (mám je už necelé dva roky). Jedná se o BA měniče, ale nejsem basshead a neshledávám nějakou absenci nebo vadu na basech. Dost mě směruje HeadFi, konkrétně mi sedí uživatel
https://www.head-fi.org/members/davidmo ... 767/#about
Neřídím se slepě vším, takže na sluchátkách se shodneme, přehrávač LP6K třeba pustil dál...
O kabelech je to další kapitola, dodávaný kabel k FIBAE7 není zlý (konstruktérovi sluchátek vyhovuje měď ve smyslu synergie), u mně vítězí jednoznačně Dunu Blanche po zvukové i ergonomické stránce...
Zajímal mě i Penon Totem, ale nakonec mi přišel zbytečně drahý i na bazaru HeadFi...
Prostě se v určitém bodě octnete na pomezí nějaké vlastní preference (hlavně v peněžence a hlavě), modely za tisíce EUR jsou asi všechno nadprůměrné modely, zůstane jen na vaší volbě...
ROON/Tidal/Honor Pad X9/Acer Extensa 2519/M2Tech Hiface DAC/CXA61/MXN10/IsoTek V5 Polaris+EVO3 Initium/Chord Clearway X/B-Tech BT608/Dali Opticon 1 MK2/Audio-Technica ATH AD500
Lotoo PAW 6000/Dunu Blanche/Custom Art FIBAE 7/Grado GR8e/Yuin Pk2/Koss KSC35
Espin
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků