Výběr hi-end in-ear sluchátek

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pseudomagick 18. 6. 2022 19:17

Zřejmě budu prodávat DAP Shanling M6 Pro, tak pokud bys měl zájem... :-)
S F7U hrál skvěle (dobrá synergie).
Astell&Kern A&futura SE200, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Oriolus MK-2+Effect Audio Ares II+, Beat Audio Vermilion, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 18. 6. 2022 19:49

Díky, ale momentálně nákup DAPu neplánuju
introvert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 19. 6. 2022 14:48

Custom Art Fibae 7 Unlimited
Přílohy
F7U.jpg
introvert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 19. 6. 2022 19:03

Pěkné! :-)
Je dobré, že k nim dali aspoň slušný kabel.
Někteří výrobci dávají ke svým in-earům děsné kabely.
Astell&Kern A&futura SE200, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Oriolus MK-2+Effect Audio Ares II+, Beat Audio Vermilion, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 19. 6. 2022 19:37

Mně ten kabel zas až tak skvělý nepřijde, spíš normální .. :hm
introvert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 19. 6. 2022 20:32

Tak to jsi ještě neviděl jaký kabel se dává k InEar ProPhile-8,
k in-earům od Hörluchs či levnějším modelům od EarSonics. :-)
No prostě plasťák za pár desítek korun.
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 19. 6. 2022 21:02

Jako solidní kabel si představuji Dunu Blanche. Ano, vím, ta šílená cena. Nebo třeba kabel od UM Mest, je asi pouze postříbřený, zato tlustý jako palec od nohy (skoro :-) ). Nebo Tripowin C8, kdyby nezelenal, mi vyhovuje svojí strukturou (tloušťka, ohebnost, ..).
introvert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 19. 6. 2022 21:33

Která firma vyrábějící in-eary dává ke svým sluchátkům Dunu Blanche? :shock:
Na tloušťce kabelu přeci nezáleží. :pozor
Spíše naopak, je umění vyrobit slabší kabel, který by byl odolný.
Je věda (a to doslova!) vyrobit špičkové IEM a rovněž je věda vyrobit
kvalitní kabel (zpracování + "zvuk").
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 19. 6. 2022 22:37

Ta tloušťka většiny lepších kabelů bude patrně způsobena dvěmi věcmi. Jednak lepší silnější izolace z důvodu kapacity kabelu (ta především údajně způsobuje největší vliv kabelu na zvuk). A dále, jak je obecně známo, elektrický proud teče po povrchu vodiče. Takže více vláken, větší povrch, nižší elektrický odpor. Alespoň tak to chápu.
Naposledy upravil martas38 dne 19. 6. 2022 22:41, celkově upraveno 1
iMAC -> Audirvana->RME ADI 2 DAC FS->Cayin HA1-A ->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Astell&Kern A&norma SR25->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+ -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 19. 6. 2022 22:37

pseudomagick píše:Která firma vyrábějící in-eary dává ke svým sluchátkům Dunu Blanche? :shock:

No to já netuším, možná žádná ? Tak už je na čase s tím začít, minimálně u IEM nad řekněme 3000 USD :-)

pseudomagick píše: Na tloušťce kabelu přeci nezáleží. :pozor

Ale záleží - já mám raději ty tlustší, kupříkladu. Ideálem po stránce ergonomické pro mě zatím zůstává Tripowin C8 - bohužel má tendenci oxidovat. Tenkým kabelům nevěřím, a řekl bych, že mnoho jiných taky ne.

pseudomagick píše: Spíše naopak, je umění vyrobit slabší kabel, který by byl odolný.

No a to je právě důvod, proč jsou ty tlustší kabely lepší. Vyrobit tenký kvalitní kabel je náročné, a je vcelku malá pravděpodobnost, že se to povede. A pokud už to nějaký výrobce dokáže, tak mu to nebude nic platné, protože to nikdo nepozná. :D
introvert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 21. 6. 2022 20:32

introvert píše:Timto Ti děkuji, žes je na výstavě “objevil” .. :love: :D Nicméně, nemalou roli sehrála i ta sleva 20%. Jinak, F7U mají stále jisté rezervy. V krabičce je nařezaný papír, a v něm usazené pouzdro s IEM. Takže po otevření krabičky člověk deset minut čistí to pouzdro od špíny z nařezaného papíru. Pak otevře pouzdro - a IEM s kabelem (který je v nich již nasazen) se volně povalují v prostoru. Když jsem pak sluchátka poslouchal, musel jsem u obou kanálů kabel dotlačit nadoraz, protože kanál z ničeho nic přestal hrát. Krom toho, trysky F7U jsou dost krátké, ve srovnání s jinými modely (ale ještě to jde - akorát je musí mít člověk dost zaražené do uší).

Jsi stále s F7U spokojený?
Něco jsem zde "zaslechl". :shock:
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 21. 6. 2022 20:42

Čéče, vidím, že na fóru se informace šíří nadsvětelnou rychlostí :D
introvert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 25. 6. 2022 00:03

pseudomagick: tak jak dopadl výlet pražáka do Brna ?
introvert
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 25. 6. 2022 00:46

Pražák už má nakoupen SE200. :-)
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 25. 6. 2022 03:00

A poslech v kanclu na Šumavské byl?
iMAC -> Audirvana->RME ADI 2 DAC FS->Cayin HA1-A ->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Astell&Kern A&norma SR25->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+ -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka