Výběr hi-end in-ear sluchátek

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod goelr 1. 7. 2022 12:06

jsem myslel, že seš už 100% rozhodnutej pro U12t...teď to vypadá na dalšího půl roku vybírání :-D
Ven: Fiio M11 Plus ESS -> Limeears Pneuma
PC: Burson Playmate 2 -> Audioengine A5+
goelr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 1. 7. 2022 18:01

goelr:
Byl jsem z části rozhodnutý a proto jsem potřeboval ještě jedno potvrzení
(poslech), než je za pár měsíců objednám...
Věřil jsem, že jiný druh kabelu a SE200 potlačí tu teplost zvuku.
Zkoušel jsem U12t s hybridním kabelem od EarSonics a nějak to nepomohlo. :-\
Bohužel jsem neměl možnost poslechu s čistě stříbrným kabelem. :-\
Navíc jsem po několika nasazováních zjistil, že nejsou tak pohodlné a
ergonomické. :-\
Měl jsem na nich nasazené nové Symbio Eartips, takže usazení bylo výborné.
Pokud jde o zvuk, tak podání prostoru a rozlišení jsou vynikající. :tleskani
Sub-bas ale nejde tak hluboko ani jako např. Custom Art Fibae 7 Unlimited a
ani jako u mých bývalých EarSonics Velvet.
Nicméně jsem zjistil, že U12t jsou velmi dobrou volbou ke světle znějícím
DAPům s DACy ESS.
A řekl bych, že taky jedinou dobrou volbou. 8-)
K teple znějícím DAPům se moc nehodí. :pozor
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 1. 7. 2022 19:22

Netvrdím, že jsem U12t úplně vyřadil ze svého výběru.
Třeba ale za pár měsíců bude možnost jiné koupě.

Astell&Kern se spojil s firmou Campfire Audio a vytvořily nové IEM PATHFINDER.
Cena je zatím stanovena na $1,899.
Třeba budou zvukově výborné a koupím IEM s MMCX konektory. :-\ 8-)

Info zde: https://www.head-fi.org/threads/new-lim ... er.963982/
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 1. 7. 2022 20:01

Ty, vyznavač BA měničů půjdeš do hybridů s dvěma dynamickými měniči? :hm
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 1. 7. 2022 20:12

martas38:
Já přeci nejsem úplným vyznavač full BA in-earů. :pozor :D
Jsem na tom jako všichni honiči za dokonalým zvukem. :roll:
BA basy nezní věrohodně, na druhou stranu DD zasahují do podání
stereo-prostoru. :-\
Třeba 64 Audio Trió hrály výborně, ale scházely jim středy jak se patří.
Třeba se s tím Astell&Kern v kolaboraci s Campfire Audio lépe vypořádají.
Dokonce jsem začal uvažovat i o quad-bridech. :-)
Hlavní je prostě zvuk a je mi úplně jedno, které technologie se použijí. 8-)

-- 1. 7. 2022 21:17 --

Třeba UM Mest MKII jsou quad-bridy, tedy IEM, kde jsou použity 4 technologie. :-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 1. 7. 2022 20:26

pseudomagick píše:Třeba UM Mest MKII jsou quad-bridy, tedy IEM, kde jsou použity 4 technologie. :-)

To UM Mest MK I taky 8-)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 1. 7. 2022 21:03

UM Mest MK I prý jsou lepší a mají čistější zvuk.
MKII není upgrade, ale krok stranou.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 2. 7. 2022 00:56

pseudomagick: No já ti nevím, ale pročítám recenze (slyšel jsem jen krátce MEST II a byly hodně podobné Solaris 2020, ale technicky o kousek lepší) a že by někdo nějak rozhodně tvrdil, že jsou jedničky lepší? Dvojky jsou jiné, muzikálnější, zábavnější, mírně temnější, teplejší. Jednomu vyhovuje to, druhému ono. Jedničky jsem neslyšel, ale asi bych dal přednost dvojkám. Za mě mají třeba Solaris až trošku moc ostře vytažené vyšší středy, uvítal bych mírně temnější podání. Taky záleží na stylu. U taneční hudby mi to nevadí, u ostřejší rockové a hlavně metalové někdy trošku jo.Takže to je věc vkusu a žánru.
Teď si dělám takové malé srovnání. Empyrean vs. Solaris na RME. Solaris jsou hodně světlé a ostré. A strašně záleží na nástavcích. Zkoušel jsem teď Azla Sedna Short Light vs SpinFit CP145 vs pěny Comply. Zvyklý na temnější zvuk Empů se mi paradoxně nejvíc líbí pěny. Obrušují jiskřivost výšek a zvedají bas, zvuk je hutnější (ty výšky trochu zmrzí). Pak bych dal CP145 a nakonec Azla, které jsou nejvzdušnější, nejjasnější. Dřív jsem měl pořadí přesně opačné. Tímto ti vřele doporučuju zkusit ty Azla, při tvých preferencích by se ti to mohlo hodně líbit. A pokud se ti líbí Symbio, tak tuplem.
Ovšem, když si pak nasadím Empyrean, tak se mi otevře jiná dimenze. Když opomenu prostor, tak je zvuk méně agresivní hladší, ale detailnější a technicky na vyšší úrovni, než Solaris. Třeba LCD-X za Solaris po technické stránce dost zaostávají, ale u Meze je tomu přesně naopak. A hlavně ten prostor, Solaris vs Empyrean, to je jak když přejdeš z černobílé TV z roku 1975 do 4D kina. Ale chápu, že tě to jako inearistu nezajímá :D
Každopádně cítím, že zas venku začnu poslouchat Solaris. Teď mi skoro rok takřka ladem ležely...
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 2. 7. 2022 04:16

martas38:
No, nevím. :roll:
Mest I (původní) hodnotí výše třeba Precogvision.
Zde: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... 1897980432
Ve své recenzi se o tom podrobněji rozepisuje zde: https://www.headphones.com/community/re ... -step-back
Samozřejmě nejlépe hodnocené všemi jsou Indigo.
Já jsem slyšel Mest II a hodnotil bych je min. tak 3 levely níže, než původní Solaris. :-\
Zajímavá tabulka je třeba tato.
Chápu, že pro někoho může být takové srovnání a tabulkování zavádějící,
nicméně ti, kteří takové tabulky vytváří si to jistě nemyslí. :pozor
Bezesporu je za tím mnoho práce, tj. neustálé naslouchání, srovnávání a zapisování.

Obrázek
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 2. 7. 2022 12:55

Četl jsem včera tři recenze, které to tvrdily.
Podobným žebříčkům se směju, vyléčil mě z toho Crinacle. Nevíš jak tam zohledňují poměr cena/výkon, jako že určitě zohledňují, jinak by to bylo totálně nesmyslné atd.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kulidone 2. 7. 2022 17:17

Hodnotenie v ladeni alebo v technicalities by sa nemalo zohladnovat pomer/cena vykon.

Crinacle to vobec neberie do uvahy... a pomer cena/vykon vyjadruje pomocou Value stars. Sposob ako robi rebricek je cez gaussovu krivku.
Precog to tusim vyjadruje pomocou hviezdicky co znamena recommended/high value.

Dovod preco sa ti nepacia tieto rebricky je mozno v tom, ze mate iny FR target.
Je jasne, ze tieto rebricky nie su uplne presne kedze ladenie a technicalities nie su vsetko, ale nie su uplne zbytocne a davaju slusny prehlad.
kulidone
Junior

Odeslat příspěvekod introvert 2. 7. 2022 18:37

Podle mého v uvedených žebříčcích není poměr cena výkon zohledňován vůbec. Smysl to přitom má - jde jim pouze a jenom o kvalitu výledného zvuku, bez ohledu na cenu.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod goelr 2. 7. 2022 19:19

Trochu odbočím - Audigo má velmi slušnou slevu na iBasso IT07 za 20 tis. Za úplně původních 30 tis bych je nekoupil, teď ale ten poměr cena/výkon je velmi velmi zajímavý. A jsou někde mezi Solaris a Mest, dobrý kabel, ergonomie a jsou pěkný…
goelr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 2. 7. 2022 19:32

Pokud nezohledňuje poměr cena/výkon, tak pak mě hlava nebere, že třeba Senn HD600, nebo AKG K701 jsou daleko před LCD-4, Empyrean, ZMF Verite a podobně. Za sebe můžu říct, že Senn HD600 oproti Empům nejsou krom ceny lepší absolutně v ničem.
Nebo u IEM Moondrop Blessing 2 daleko před SOlaris, opět můžu směle říct, že Moondrop nedosahují kvalit Solaris vůbec v ničem.
A třeba MEST 2 dává těsně před první MEST, což by mohlo zaujmout pseudomagicka a má je hodnoceny hodně vysoko.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 2. 7. 2022 19:42

martas38: ano, ale to máš na mysli Crinacla. Já měl na mysli ty dva žebříčky, co uvedl pseudomagick - tedy od Theo Lee, a ještě kohosi dalšího. Crinacle - tak tam to vidím docela podobně, jako Ty :-) .
introvert
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků