Výběr hi-end in-ear sluchátek

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 22. 7. 2022 01:06

Asi tak :D Ovšem to zelenání je očividně od mědi. Stříbro když oxiduje tak černá. Tady pouze nepatrně žloutne izolace. Vnímal bys to, jen když ho máš, jinak by ti to přišlo jako barva nového. Ale co si budem, zlatý snubák už taky nezáří, jak když jsem před deseti léty strkal hlavu do chomoutu a to je zlato vůči oxidaci daleko méně náchylné jak stříbro. Tiše, manželka spí :D
Mimochodem k velkým sluchátkům mám Forzu Hybrid HPC Noire hlavně z důvodu, aby nebyly vidět ty změny. Ale ony jsou zas vidět na tom černým opletení (asi prach atd, prát to nehodlám), to si nevybereš. Ale je fajn, když slyším od odborníka, že Forza dělá dobré kabely i pro IEM.
iMAC -> Audirvana->RME ADI 2 DAC FS->Cayin HA-1A ->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Astell&Kern A&norma SR25->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+ -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 22. 7. 2022 01:13

Škoda, že není elektricky vodivý titan, neboť ten nereaguje ani s lidským tělem.
Bohužel je-li měď považována za 100% vodič, pak titan má vodivost asi 3,1%. :-\
Na výrobu šroubů do kostí, zubních implantátů či i IEM je ideální (nezpůsobuje alergii). :-)

-- 22. 7. 2022 02:38 --

A hle, Campfire Audio Solaris 2020 zde na fóru v bazaru v prodeji za 30k. :-)
Zde: viewtopic.php?f=1872&t=1324880

-- 22. 7. 2022 02:48 --

Jak zde napsal MartinV2018 ("Tahle diskuse k výběru ideálních IEM je jako mexická telenovela, taky nikdy neskončí."), tak toto vlákno se zde docela začalo rozrůstat. :tleskani
In-earisti hledači či pátrači zde budou mít jistě co číst. :D
Každopádně i tak máme co dohánět, neboť pouze vlákno na head-fi "The Official 64 Audio Thread | apex & tia Technologies" čítá 1379 stran. 8-)
Zde: https://www.head-fi.org/threads/the-off ... /page-1253
Astell&Kern A&futura SE200, 64 Audio U12t, UM Mest MKII , Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Beat Audio Vermilion, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 22. 7. 2022 10:20

Zelenanie materialu je typicka vlastnost medi - ide o tzv. patinu z dovodu oxidacie, neviem, co sa da tomu nejako vyhnut, mozno pouzivat kablik vylucne vo vakuu (napr. vo vesmire ;-) ). Preto je lepsie kupit kabel cierny ako priesvitny, aj ked je nemusi vyzerat tiez najlepsie.
To zozltnutie, ktore spomina martas38, je skor zltnutie gumy/silinovu/plastu v suvislosti s UV ziarenim. Typicky to robia priesvitne obaly na mobiloch, kupujem ich kazdych par mesiacov kvoli tomu nove. Aj vcera mi jeden novy prisiel.

@pseudomagick - trochu som sa stratil, asi to nedam precitat vsetko, ale ty teraz zhanas prenosne audio? Nie si trochu daleko od svojho zameru? :-) Mimochodom, ak tolko pitvas kazdy detail pri sluchatkach, tak si myslim, ze prenosne audio pre teba nie je. Vsade je to o kompromisoch ci uz s kvalitou zvuku alebo materialu, vydrzou baterie, dosahu a vypadkami BT, pohodlim a pod. Momentalne asi nie su na trhu sluchatka, ktore by sa rovnali kablovym sluchatkam za povedzme 1000eur. Mozno Ananda BT, ale tie zas nemaju ANC. Na druhej strane, ak by aj robili drahe nekompromisne prenosne sluchatka, nie kazdemu by sa pacilo, ze kvoli baterii ich za par rokov musia vymenit. Mozno zvaz nieco ako je Fiio BTR5 alebo Fiio UTWS5, iBasso CF01, tam vymenis casom len toto male zariadenie a sluchatka zostavaju. Ani tam vsak nie je uplne idealny stav, maloktore z tych, co by za to stali, maju LDAC a tak zvuk utrpi pri BT prenose. Myslim, ze prave BTR5(2020) LDAC ma.
Ja som rozhodnuty kupit nove Sony XM5, hned ako skonci leto. Nie su TOP, ale na prve pocutie je ten zvuk uz inde ako starsie verzie. Mam XM2, ale pocul som aj XM3 a XM4 a ten dunivy zvuk sa neda s EQ pri tychto modeloch nijako rozumne napravit.
IEM: FiiO FH7, iBasso IT04, 7Hz Zero
DAC/Amp: Lotoo Paw S1(+AQ JitterBug), Chord Mojo, HibyR3, iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5 a LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200

Predaj: iBasso IT01s, Sony WH-10000XM2
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 22. 7. 2022 17:52

_daRK:
DAPy mám tři, takže to mi stačí. 8-)
Z přenosného audia tedy dělám výběrové řízení pouze na in-eary. :D
Rovněž na nějaké sluchátka s BT.
Fiio BTR5 či něco podobného asi bude řešení, abych se vyhnul těm náhlavním.
V první polovině příštího měsíce by mi měly dorazit 2 in-eary (Unique Melody Mest MKII a Noble K10U)
na vyzkoušení, takže bych měl asi a konečně mít již vybráno. :-)
Astell&Kern A&futura SE200, 64 Audio U12t, UM Mest MKII , Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Beat Audio Vermilion, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 22. 7. 2022 20:58

janekh píše:Jen tak pro zajímavost (protože, jak víš, jsem také vlastníkem Oriolus MKII, resp. Reborn) - čeho se ti na těchto IEM nedostává nebo proč je chceš vyměnit?
Ptám se protože jsem vlastně žádné lepší IEM neslyšel a nemám tak představu jak moc se ten přednes dá ještě posunout.
Aktuálně se mi na Reborny vyrábějí v Custom Art zákaznické nástavce, které z nich snad dostanou ještě více. Alespoň takovou jsem měl zkušenost kdysi s Shure SE530, které s nimi vyskočily o patro výš. Vůbec mám pocit, že právě tahle oblast (správné usazení v uchu a utěsnění zvukovodu) má na zvuk celkem dosti zásadní vliv a moc lidí ty custom tvarovky neřeší. Ale to jsem odbočil od dotazu...

V bazaru jsem si všiml, že sháníš ke koupi Shure SE846. :shock:
Před lety jsem tyto IEM testoval v Audigu.cz a byl jsem na ně dost natěšený. :roll:
Bohužel jsem byl obrovsky zklamaný jak zvukem tak (ne)pohodlností těchto in-earů. :-\
Byly to jedny z několika in-earů, které mě dost negativně překvapily, ačkoli recenze na ně jsou
víceméně pozitivní. Jejich bývalá prodejní cena rozhodně neodpovídá zvuku, snad jen kvalitě zpracování.
Být tebou, tak si je raději před koupí vyzkouším a nedoporučuji je kupovat naslepo. :pozor :-)

Rovněž jsem byl zklamaný z:
Audio-Technica ATH-E70 (asi největší průšvih!) :D
Sennheiser IE800 (testoval jsem 2x)
Westone W40
Westone W60
a zmiňované Shure SE846 (černý filtr + různé nástavce)

Samozřejmě každý máme jiný sluch, ale já bych za tyto in-eary nedal ani poloviční cenu. :pozor
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 22. 7. 2022 22:31

Myslím René, že většinu tvých zklamání dnes válcuje kdejaké lepší chi-fi :) A to nemusí být zrovna UM, ale podstatně levnější Moondrop Blessing například.
iMAC -> Audirvana->RME ADI 2 DAC FS->Cayin HA-1A ->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Astell&Kern A&norma SR25->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+ -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod janekh 22. 7. 2022 22:51

pseudomagick píše:V bazaru jsem si všiml, že sháníš ke koupi Shure SE846. ...

Je to tak. Jak jsem psal, než jsem přešel na Oriolus Reborn, měl jsem SE530 s custom nástavci. S nimi hrály o poznání lépe a byly (pro mne) naopak velmi pohodlné + ty custom nástavce dobře izolují okolní ruchy. Potřeboval bych něco na procházky s pejskem nebo na sekání trávy na chalupě. Je mi líto těch custom tips, které mám po šůrkách v šuplíku (šůrky mají specificky úzké krčky, takže na jiné IEM ty nástavce nepasují) a tak jsem si řekl, že SE846 by na takové aktivity nemusely být úplně marné. Samozřejmě, že za původní cenu by to byl nesmysl, o tom vůbec neuvažuji.
Chord Mojo > Oriolus Reborn IEM (+ custom nástavce) / Sennheiser HD 598 / Grado SR325x
janekh
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 22. 7. 2022 23:51

janekh:
Tak to se dá pochopit. :-)
Přechod z Oriolus Reborn na Shure SE846 by byl downgrade.
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 23. 7. 2022 10:44

S tými SE846 je to zvláštne, nedávno sa tu nad nimi rozplýval hanysek, vyskúšal ich a uprednosnil ich pred Fiio FH7. S hanyskom som mal viacero rovnakých sluchatiek (fh7, it04, nightowl), takže asi máme podobné preferencie a tak som tie Shure plánoval vypočuť. Len teraz neviem veru.
IEM: FiiO FH7, iBasso IT04, 7Hz Zero
DAC/Amp: Lotoo Paw S1(+AQ JitterBug), Chord Mojo, HibyR3, iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5 a LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200

Predaj: iBasso IT01s, Sony WH-10000XM2
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Michalpankrac 23. 7. 2022 15:53

Tak v Praze ti je mohu po dohodě nechart otestovat. Mám jak SE846 tak i Solaris SE tak se dají porovnat. Mě se u těch 846 líbí basy,majíspeciální basovou komoru a je to znát. Se stříbrným kabelem hrají o dost lépe než s těmi original. U těch Solaris mi ten stříbrný kabel už hodně zvedá výšky a nejsou tak příjemné. Ale solarisy jsou celkově lepší ale až moc citlivé,mám i lotto Paw S1 a tam berou hodně ruchy z telefonu.
Meze Empyrean,Audio-technica ATH W5000,Sennheiser HD800, Campfire Audio Solaris SE,Shure SE 846,,
RME ADI-2 dac,Audio gd Dac19 a C2 amp, Sennheiser HDVD800,Bluesound Node 3i,SMSL SD9,Topping A90
Lotto Paw S1,DAP AK SR-25,
Michalpankrac
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 23. 7. 2022 18:17

Michalpankrac:
Shure SE846 májí určitě dobrý basy (na to, že mají BA drivery), ale s CA Solaris
bych je určitě neporovnával, neboť Solaris jsou ve vyšší lize. :-)

-- 23. 7. 2022 19:34 --

Zde je nová video-recenze na Astell&Kern x Campfire Audio Pathfinder.

https://www.youtube.com/watch?v=cb87cXEv-Tg
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Michalpankrac 23. 7. 2022 20:08

no on je tak trochu pro někoho probem a pro někoho výhoda že máme skoro všichni vnímání hudby trochu jiné,co se někoma u líbí to druhému nemusí. Já mám k porovnání oboje sluchátka a i s celkem dobrými zdroji hudby a celkem se mi ty 846 hodně líbí. Kdyř prožítám tvoje příspěvky tak mám uplně jiné vnímání zvuku než ty. a o tom to je...... jsmě jiní a to je na tom krásné. a navíc oproti solaris je pohodlí v uchu daleko lepší pohodlí a to taky pro někoho má pozitivní vliv. asi tak když poslouchám 846 a přejdu k solaris je to rozdí a říkám si super... a pak za čas přejdu zpět k 846 a i když jsou o malino horší tak si po chvíli poslechu říkám zda nemám solaris za dvojnásobnou vcnu prodat a shure mi stačí. obeje mají něco do sebe a každý si musí najít to co mu více vyhovuje.
Meze Empyrean,Audio-technica ATH W5000,Sennheiser HD800, Campfire Audio Solaris SE,Shure SE 846,,
RME ADI-2 dac,Audio gd Dac19 a C2 amp, Sennheiser HDVD800,Bluesound Node 3i,SMSL SD9,Topping A90
Lotto Paw S1,DAP AK SR-25,
Michalpankrac
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 23. 7. 2022 21:54

Michalpankrac:
A také máme i jiný tvar uší. :-)
Shure SE846 mi moc tvarem nesedly, ale s CA Solaris (OG, tedy zlaté) mi sedly
výborně, stejně jako InEar Prophile 8.
pseudomagick
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod goelr 24. 7. 2022 12:48

Kratší recenze na Astell&Kern Pathfinder je už i na Bloomaudio https://bloomaudio.com/blogs/articles/a ... der-review
(Sry mobil).
Je tam i srovnání s U12T. Počkám na další recenze, a uvidíme…�
EDIT: jsem kreten video je z Bloomaudia. Nicméně vypadají zajimavě
goelr
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 24. 7. 2022 18:03

goelr:
Na Bloomaudio audio je recenze totožná s tou vide-recenzí na níž jsem uvedl
link výše. :-)
pseudomagick
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka