Výběr hi-end in-ear sluchátek

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 15. 8. 2022 21:51

Problém bude asi v tom A&K. Já se to tam snažil nastavit, ale vzdal jsem to, nastavování PEQ u A&K je nad moje nervy. Podobně ergonomické ovládání opravdu aby člověk pohledal, vím od jaké značky příští DAP určitě nebude... Každopádně na RME má i u Solaris PEQ velký přínos.
Pokud něco skřípe na výškách, možná je přepálených těch +6dB na 4kHz (od kterých se odvíjí celkový útlum). Buď dát míň a nebo naopak dát celkový posun na níž jak -6dB (možná na -8). Další věc je, že u hi-res a především DSD se EQ obvykle neaplikuje, nestíhají to procesory těchto krabiček. Další možnost "skřípání" je návyk na zvuk bez EQ...

-- 15. 8. 2022 22:54 --

A pokud nejdou nastavit některé frekvence, použijí se nejbližší možné a doladí se faktorem jakosti Q.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 15. 8. 2022 22:10

introvert:
Tu deku dělá Astell&Kern. :D
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 15. 8. 2022 22:25

pseudomagick: tak můžeš zkusit ten první profil, který jsem uvedl. Je jednodušší, možná tolik nezatíží SE200 ? Není ovšem tak sofistikovaný, místo kopie křivky Harman jde spíše o jakousi rychlou záplatu nejzřetelnějších nedostatků. Co se týká těch na frekvenční ose blízkých, a v dB dost odlišných úprav ve druhém profilu (+6 dB a -4 dB), to nedoporučuju měnit. U mé sestavy to funguje dobře, nezpůsobuje to žádný problém.

První profil je ovšem třeba změnit následovně:

Celkový posun: -5 dB
Low Shelf, 90 Hz, 5.0 dB, Q 0.6
Peak/dip, 3500 Hz, 4.0 dB, Q 1.0
Peak/dip, 7000 Hz, -3.0 dB, Q 2.0

Ten první profil jsem měl pro Mest I, a předpokládal jsem, že bude dobře použitelný i pro Mest Mk2. Ale asi není .. :hm
Naposledy upravil introvert dne 16. 8. 2022 07:29, celkově upraveno 2
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 15. 8. 2022 23:25

Jak už jsem napsal, EQ v Astell&Kern je na nic. :-\
Myslím, že když najdu ideální nástavce, tak zvuk bude konzumnější.
Již jsem objednal 2 druhy pěnových a jedny bytelné silikonové.

Má někdo zkušenosti s nástavci SpinFit CP100?
Zde: https://www.techhouse.cz/SpinFit-CP100-M-d10952.htm
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 16. 8. 2022 00:06

Mám zkušenosti se SpinFit CP100. Jsou dobrý, ale lepší jsou CP145. CP100 mají poměrně dlouhé stopky a oddálí mušle od uší. CP145 mají kratší stopku a víc přilnou k uchu. Ale jak všechno, je to o synergii sluchátek, boltců a mozku toho kterého soudruha. Vydrž, v úterý ti to snad pošlu, dneska měla naše Zásilkovna zavřeno.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 19. 8. 2022 05:14

Zajímavá recenze na UM Mest MKII.
Víceméně bych s ní souhlasil.

Zde: https://www.youtube.com/watch?v=byxV3ZntlPs
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Phil D 19. 8. 2022 06:49

Ani mě nepřišel UM Mest MkII lepší než originál. Zlatý tribridy jako třeba Monarch…
HP: Clear, Elegia, Sundara, GH1, HD6xx, TH-X00, P7, H8, ATH-ESW9
IEM: Monarch, Andromeda 2020, T800, XBA-N3, FX1100, E700M
DAC: ADI-2 DAC FS, Mojo, ES100, KA3 DAP: NW-WM1A, DP-S1
Phil D
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 19. 8. 2022 21:12

Tak jsem si zkusil koupit k Mestům pěnové KZ3P a silikonové KZ G2 Turbine,
ale bohužel jsem nepochodil. :-\

Tyto zde: https://www.bezdratovepecky.cz/nahradni ... nove-sada/
Tyto zde: https://www.bezdratovepecky.cz/nahradni ... tka-1-par/

Ještě jsem dnes objednal SpinFit CP100 L, tak ty snad budou ok.

Tyto zde: https://www.techhouse.cz/SpinFit-CP100-L-d10927.htm

Zajímavé, ještě nikdy jsem se s takovou citlivostí na nástavce nesetkal. :shock:

-- 19. 8. 2022 22:48 --

S velmi vysokou pravděpodobností to vypadá, že UM Mest MKII nejsou moje end game, resp. jsou jakousi zastávkou k cíli.
Zatím však nemám v plánu koupit žádné in-eary, neboť žádné úplně nesplňují moje preference. :pozor
Třeba se ale nějaké skutečné hi-end IEM teprve objeví...
V horším případě skončím u U12t. :roll:
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 19. 8. 2022 22:45

Vidíš a já s tím bojuju stále a u každých IEM. Můj trojlístek je Azla Sedna, SpinFit CP145 a JVC Spiral Dot. No a samozřejmě pokud nezabere ani tohle, tak už pouze pěny original Comply Foam (rozhodně ne ty napodobeniny z Ali za dolar), ale tady je daň v požírání výšek, zvýraznění basu a pro mě ne až tak příjemnému pocitu v uších. A nikdy nezapomenu na šedé nástavce k Dunu DN2000J. Bohužel jsem je prodal i s IEM a už nikdy na ně nenarazil. Silikon byl tak měkký, že to čvachtalo v uších, ale dokonale přilnulo a izolovalo. Dunu nabízí různé sady nástavců (ostatně firma SpinFit patří právě pod koncern Dunu), ale tohle jsem už nikdy nikde neobjevil. Každopádně jsem přesvědčen, že po vlastních IEM mají nástavce na zvuk druhý největší vliv z celého řetězce, větší než DAP (samozřejmě pokud se bavíme o odpovídajícím párování), o kabeláži nemluvě. Je to celkem věda, správný nástavec dokáže z IEM vytěžit 110% zvuku a špatný je totálně zabít. A bohužel u mě se bije zvuk s pohodlím, protože za mě jsou nejlepší hodně tvrdé mělčí nástavce s širokou dírou, ale často pak uši trpí - typický představitel Symbio Mandrin Es, který s pěnou uvnitř nesnesu absolutně a peels několik minut, ale zvuk je top. A co se týče pohodlí, tak mě naopak sedí hodně měkký lepivý silikon jako SpinFit CP145, nebo JVC. Azla jsou takový funkční kompromis (Xelastec nechme stranou, to pro mě není vůbec). Samozřejmě se nabízejí dvě řešení. Custom nástavce například od Custom Art, ale když už se bude člověk drbat s otisky, tak už rovnou CIEM, pokud si je jistý. Což René ani jeden z nás není :D
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 19. 8. 2022 23:45

JVC Spiral Dot jsou velmi dobře hodnocené, ale pro mě jakožto "běžného smrtelníka"
bez kreditní karty jsou nedostupné. :-)
Ty Symbio Hybrid jsou zvukově skvělé, ale mohli by je vyrábět měkčí, aby nevytvářely
takový tlak ve zvukovodu.
Pěnové nástavce od KZ jsou dle mé zkušenosti lepší, než ty origo, které se prodávají v
Audigu.cz.
Ty Azla Xelastec nejsou úplně špatné, alespoň díky jakémusi lepu neprokluzují v uších. :-)
Kdyby je udělali v podobě měkkých hybridů, tak nemají chybu.

-- 20. 8. 2022 00:55 --

Zajímavé informace o Mest MKII a o nástavcích se uvádí na head-fi.
Přímo "Sponsor: Unique Melody" se o tom rozepsal.
Je to delší text, takže ho sem raději celý nekopíruju.

Zde (Mar 14, 2021): https://www.head-fi.org/showcase/unique ... 2#comments
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janekh 20. 8. 2022 12:42

janekh píše:...Aktuálně se mi na Reborny vyrábějí v Custom Art zákaznické nástavce, které z nich snad dostanou ještě více...


Tak už jsou nástavce doma, na IEM sedí jako ulité a ve zvukovodu jakbysmet. Zvuk se podle očekávání posunul o level výše. Pecka! Tečka.
Musím konstatovat, že pánové z Custom Art v mém případě odvedli perfektní práci. Nemohu nedoporučit.

https://photos.app.goo.gl/zBm9zh1QeiagngUK6
Chord Mojo > Oriolus Reborn IEM (+ custom nástavce) / Sennheiser HD 598 / Grado SR325x
janekh
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 20. 8. 2022 18:04

Tak to je hustý. :shock:
Nevypadá to na Rebornech hezky, ale asi to musí hrát výborně a to je přeci nejdůležitější. 8-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janekh 20. 8. 2022 19:15

Estetická hodnota je zde skutečně marginální. Nicméně, když je to usazené v uchu, nic z té koncovky vidět není (pokud by na tom tedy někomu záleželo) a tělo monitoru oproti použití s uni koncovkou nevyčnívá o nic víc z ucha. A i kdyby, jako daň za vyřešení nekonečného laborování s různými typy uni koncovek by i tak byla zanedbatelná. Toto je, pokud jde o usazení ve zvukovodu s minimální degradací zvuku (pokud vůbec nějakou), pro mne definitivní řešení (tedy hned po CIEM, samozřejmě).
Navíc, vypadá to vcelku univerzálně, takže by to mohlo fungovat i s jinými typy IEM s podobným tvarem a rozměry krčku.
(Btw, pokud by někdo měl zájem, mohu přenechat zánovní sadu koncovek Symbio W (3 páry, velikost S, M a L). Zvukově asi to nejlepší, co jsem z běžných koncovek vyzkoušel, ale v uchu mi to vůbec nesedělo.)
Chord Mojo > Oriolus Reborn IEM (+ custom nástavce) / Sennheiser HD 598 / Grado SR325x
janekh
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 20. 8. 2022 19:42

Akorát ta cena 100éček je celkem dost. Bylo to za jeden pár?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Espin 20. 8. 2022 20:23

Ano cena je za pár, plus náklady na otisky a dopravu do Polska.
Po Grado GR8E jsem se chtěl posunout výš a rozhodl se pro CA F7, Grada seděly parádně, ale jejich usazení nejde tak hluboko jako u klasických inearů. Po týdnu používání jsem skončil značně frustrovaný u doktora s mírným zánětem levého ucha. Jakékoli větší nástavce to levé ucho dráždily, menší zase nestačily pro pravé.
Když jsem viděl svoje otisky bylo mi to jasné. Otisky je nutné před posláním vyfotit a oni pak řeknou jestli vyhovují.
Od té doby neřeším nic, jednou za čas je opláchnu v teplé mýdlové vodě. Málokdo si uvědomuje, že rozdíl velikosti a tvaru zvukovodu vlastně nejde jinak vyřešit, nakonec každý člověk má rozdíly, větší či menší.
Jedna z nejlepších investic do poslechu, bohužel stále opomíjená a přehlížená...
Naposledy upravil Espin dne 20. 8. 2022 21:01, celkově upraveno 2
ROON/Tidal/Honor Pad X9/Acer Extensa 2519/M2Tech Hiface DAC/CXA61/MXN10/IsoTek V5 Polaris+EVO3 Initium/Chord Clearway X/B-Tech BT608/Dali Opticon 1 MK2/Audio-Technica ATH AD500
Lotoo PAW 6000/Dunu Blanche/Custom Art FIBAE 7/Grado GR8e/Yuin Pk2/Koss KSC35
Espin
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků