Výběr hi-end in-ear sluchátek

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kulidone 13. 9. 2022 18:06

Mal by som otazku. Ako sa velmi riesi ked "high end" IEM nie su vizualne 100%? Ze kolko % stratia na hodnote z trhovej ceny ked napr. niekomu padnu na hranu je potom taka mensia preliacina.

Bohuzial sa mi to nestastne podarilo :(
Přílohy
3daae614-b266-4625-9279-8098f76bfd4e.jpg
kulidone
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 13. 9. 2022 18:56

kulidone:
Hi-end IEM ztrácí cenu z tržní ceny už když je koupíš. :D
To znamená, že nikdo ti za ně s cca 95% pravděpodobností nedá tolik kolik jsi
za ně zaplatil.
Pokud jsou fyzicky poškozené, tak prodejní cena bude určitě ještě nižší.
Samozřejmě bude také záležet na budoucím kupci a na tom jak moc mu takové
poškození vadí.

O jaké IEM na obrázku se jedná?
Máš v úmyslu je prodat?

-- 13. 9. 2022 20:02 --

Best High End IEMs 2022.

https://www.youtube.com/watch?v=UAuTnN5jmcM

https://www.youtube.com/watch?v=VzzltWqEtr8
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kulidone 13. 9. 2022 19:08

Jasne, ze necakam cenu noveho kusu :) mal som na mysli kolko to strati oproti 100% vizualnym IEM, ale tiez z druhej ruky.
Su to Monarch MKII, momentalne nie, ale je dost mozne, ze ich posuniem dalej tak sa preto informujem, ze za aku cenu by sa mali "strelit".
kulidone
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 13. 9. 2022 19:23

Thieaudio Monarch MKII se v obchodě prodávají za 1.000,- USD,
takže bych to viděl asi za 700-800 za použité a poškozené cca 600.
Těžko říct. :roll:

Dle obrázku to ale vypadá, že je u tvých Monarch MKII poškozený pouze lak.
Nebo schází u kus skořepiny?
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 23. 9. 2022 17:51

Tak to uživateli pavel1756 in-eary F7U moc dlouho nevydržely na to jak moc
je chválil. :shock:

Zde: viewtopic.php?f=1872&t=1326040

Neumím si představit, že bych venku nosil zvukově bídné AirPods. :shock: :pozor
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 23. 9. 2022 17:58

Airpods Pro nejsou zas až tak bídné. Na ven úplně v pohodě. Teď jsem je kupoval manželce a velice příjemně mě to překvapilo i zvukem. Solaris vlastně držím jen skrz finanční ztrátu při prodeji. Při mém poměru sluchátkového poslechu 95% velká sluchátka, 5% IEM bych se s Airpods Pro určitě taky spokojil.
René kup to Lotoo, a uvidíš, že na kvalitu zvuku A&K změníš názor :D
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 23. 9. 2022 18:26

pseudomagick píše:Neumím si představit, že bych venku nosil zvukově bídné AirPods. :shock: :pozor

Můžu Tě ujistit, že většina posluchačů si neumí představit, že by v dnešní době venku nosili špunty připevněné k přehrávači kabelem ! :D
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 23. 9. 2022 20:11

introvert:
To je možné. Zřejmě se o Hi-Res zvuk ani nezajímají.
Osobně bych asi nešel do tohoto: https://www.alza.cz/apple-airpods-pro-2 ... #parametry

Navíc všemu od této firmy se mnoho let vyhýbám a dost se mi to daří. :-)

-- 23. 9. 2022 21:17 --

martas38 píše:Airpods Pro nejsou zas až tak bídné. Na ven úplně v pohodě. Teď jsem je kupoval manželce a velice příjemně mě to překvapilo i zvukem. Solaris vlastně držím jen skrz finanční ztrátu při prodeji. Při mém poměru sluchátkového poslechu 95% velká sluchátka, 5% IEM bych se s Airpods Pro určitě taky spokojil.
René kup to Lotoo, a uvidíš, že na kvalitu zvuku A&K změníš názor :D


A co bych s DACem Lotoo Paw S1 dělal? :shock:
Určitě bych si ho ale chtěl poslechnout a porovnat s výstupem SE200 (AK4499EQ).
Pokud (jak se tvrdí) má SE200 80% kvality zvuku SP2000, tak pochybuji, že by Paw S1 hrálo lépe. :roll:
Ze všech zdrojů, které jsem doposud slyšel je na to právě SE200 a SP1000 nejlépe.
Zatím jsem nic lepšího neslyšel.
Bohužel jsou to právě UM Mest MKII, které můj DAP SE200 brzdí k vyššímu hi-endu.
Nerad to přiznávám, ale SE200 s U12t bylo nepochybně lepší zvukové combo.
Bohužel se mi nechtělo dávat 55k za U12t, tak jsem koupil Mest MKII za 26k. :roll:

-- 23. 9. 2022 21:50 --

martas38:
Tak to u mě je to obráceně, tedy 100% IEM a 0% velká sluchátka. :D
Prostě velká sluchátka jsou dost nepraktické.
Poslouchal jsem Focal Celeste (od sibumiho) na SE200 a nehrály vyloženě špatně,
ale venku a ani v bytě bych to na hlavě mít nechtěl. :pozor
Dobře hrající IEM prostě nic nenahradí...toť názor in-earisty. :D
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 23. 9. 2022 21:22

Můj názor kdysi výhradně in-earisty je, že velká sluchátka nikdy žádná IEM nenahradí. Dokud jsem poslouchal Audeze LCD-X, poslouchal jsem je raději, než o dost lepší CA Solaris. Prostě ten prostor a mohutnost zvuku velkých sluchátek žádná IEM nikdy nedosáhnou. No a teď, když mám Meze Empyrean, které jsou zvukem i detailem hodně před Solaris už vlastně poslouchám IEM jen na dovolené.

Srovnání Lotoo vs SE200 by mě dost zajímalo, protože Lotoo poráží zvukem na celé čáře jak SR25, tak Kann Alpha.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 24. 9. 2022 00:01

martas38:
To je celkem odvážné tvrzení.
Kdysi jeden "vědec" prohlásil, že nic těžšího, než vzduch létat nemůže.
Osobně si myslím, že je pouze otázkou času (tedy technologií),
kdy IEMs plně nahradí velká sluchátka.
V podstatě je to o výrobě zvukových procesorů, které dokáží vygenerovat
jakousi iluzi zvuku (zvukovou holografii).
Pak už si uživatel bude moci nastavovat zda chce zvuk slyšet jako v clubu
či na mega-koncertu. :-)

Pokud jde ale o současnost, tak žádné náhlavní sluchátka nedokáží podat
basy a sub-basy jako moje hybridní IEM.
Jediné v čem jsou velká sluchátka mnohem lepší je podání prostoru.
Bohužel tato jejich jediná přednost mě zatím nedonutila k tomu,
aby se ze mě na ulici stal "DJ crazy frog" či "cestující traktorista v MHD". :-)

Jsem na tom asi jako Precogvision, který slyšel hodně hi-end náhlavních sluchátek,
ale i přes to stále zůstává věrný in-earům.
Níže je link kde se o tom rozepisuje.
Zde: https://www.head-fi.org/threads/precogs ... t-16614695
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 24. 9. 2022 00:42

S těmi basy a sub-basy je to hodně odvážné tvrzení. Přeci jen čím větší průměr membrány...
Zvukové procesory už dnes existují a umí simulovat velice dobře. Ale prostě je to pořád snadno rozeznatelné šidítko.Nemyslím tím prostorem koncert, nebo klub, ale i normálně studiově nahrané album. Ta holografie je prostě u velkých sluchátek jinde. To jak můžeš u dobrých náhlavních sluchátek lokalizovat jednotlivé nástroje a zvuky u IEM absolutně není.
Ano IEM za 40 litrů budou až na ten prostor a impakt basu hrát velice pravděpodobně líp, detailněji, přesněji, jak otevřená náhlavní sluchátka za stejnou částku. Jenže zrovna ten impakt a prostor se velice výrazně podílejí na celkovém dojmu ze zvuku. A při srovnání náhlavních sluchátek za sto litrů a u IEM za sto litrů si myslím, že to budou ta velká už dost výrazně válcovat.
Věř že vím (nebo to tak alespoň cítím) o čem mluvím. Přes osm let jsem byl fanatický a výhradní uživatel IEM. Pak jsem jako svůj zlatý grál pořídil Solaris (ano, pořád existují daleko vyšší mety), jenže jsem jednak zjistil, že Solaris jsou sice super, ale pořád tomu něco chybí, ale hlavně jsem pak poslechl LCD-X a bylo jasno o co jde. Sice to bylo v detailu horší, jak Solaris, ale celkový dojem byl úplně někde jinde, tohle prostě vtahovalo do děje, mělo to koule. A ten bas Audeze, kdo zná, ví co mám na mysli... A přesednutí z LCD-X na na Empyrean, to bylo jako přesednutí z Octavie v plné palbě do Mercedes S-klasse. Prostě úžas, huba dokořán. To jsem třeba se Solaris vůbec nepocítil a spíš jsem si měsíc říkal, jestli to stojí za to a zda jsem vůbec udělal dobře a dlouho si zvykal. Tady to bylo v první vteřině jasný, že se suneme do jiné dimenze.
Za dobrá náhlavní sluchátka nepovažuju sluchátka za dvacku, ale minimálně za dvojnásobek, spíš víc. A samozřejmě to není jediná investice, obecně je to daleko dražší, než IEM řetězec, kde s použitím třeba toho Lotoo a klidně mobilu máš odvažuju si tvrdit hi-end zvuk a můžeš se obejít bez DAPu za 50 litrů.
Ber to jako polemizování o hlavním poslechu. Samozřejmě otevřená náhlavní top sluchátka na ven jsou kravina, stejně tak, pokud s tím potřebuješ doma chodit a podobně. Ale sám jsem zjistil, že na domácí soustředěný i relaxační poslech jsou pro mě podstatně lepším řešením, než jakákoliv IEM.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 24. 9. 2022 01:42

Už jsme zde o tom psali... :-)
Doma moc času netrávím a potřebuji především tzv. mobilní hi-end...
a to bohužel náhlavní sluchátka nesplňují.
Už se ale těším na další audio-video výstavu v Praze kde si i poslechnu
hi-end sluchátka s hi-end zesilovači.
Věřím, že sluchátka za např. 100k (Focal Utopia apod.) budou hrát lépe,
ale bohužel u IEM budu muset stejně zůstat pokud mám u sebe nosit combo,
které strčím do kapsy u bundy.
Nicméně o Oriolus Trallii se píše, že docela nahradí náhlavní sluchátka svým
podáním prostoru. Komu se ale chce dát 6.000,- USD? :_)

-- 24. 9. 2022 02:47 --

martas38:
Neboj, až budeme v důchodu a budeme tak časově blíže k márnici,
tak zvuk DAPů či in-earů bude v jiném levelu.
Technologie se stále vyvíjejí a pak se budou vyvíjet i po nás. :-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 24. 9. 2022 11:03

martas38 píše:introvert: Denně používám v MHD Solaris (vlak, tramvaj, tedy hluk). S dobrými nástavci dovnitř nejde prakticky nic a nepřijde mě, že by hrály jinak než doma. Samozřejmě druhá věc je, že tě stále něco rozptyluje. Ani ne tak v MHD, jako spíš když jdeš po ulici. Návyky jak se chovat se špuntama v uších na ulici už jsem si za těch 25 let, nebo jak je dlouho nosím vytvořil, samozřejmě ty návyky tvoří to rozpýlení o kterým píšu, ale já stejně poslouchám hlavně v tom MHD. Ano v mém případě je to trochu jako jezdit v neděli Mercedesem do kostela. Ale i do toho kostela se líp jede Medvědem jak Fabií :D
A pseudomagick (soudím podle toho jak se s ním znám, jsme zde na fóru v kontaktu už pár let) chce prostě jedny pořádný IEM na všechno. A protože to má doma jako jediný zdroj poslechu a na kvalitu si potrpí, chce to nejlepší a tahá to i ven. Já jsem měl ještě před rokem taky jen a pouze IEM, byť jsem měl jedny na doma a druhý na ven. Já se třeba bojím jediné věci, že je někde ztratím nebo zapomenu.

Z mé strany nešlo o žádnou kritiku pseudomagicka .. :-) Pouze jsem popsal, jak to vnímám. Pokud má někdo iPhone, koupí si AirPody, pokud Android, třeba Samsung Galaxy Buds (některý z modelů). Jde hlavně o to, aby to bylo bezdrátové, a snadno použitelné. Kvalita zvuku pro většinu není prvořadá.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 24. 9. 2022 17:28

introvert:
A jak jsi napsal "kvalita zvuku pro většinu není prvořadá".
Naštěstí u mě je tomu obráceně. :-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MartinV2018 24. 9. 2022 21:07

introvert píše:
pseudomagick píše:Neumím si představit, že bych venku nosil zvukově bídné AirPods. :shock: :pozor

Můžu Tě ujistit, že většina posluchačů si neumí představit, že by v dnešní době venku nosili špunty připevněné k přehrávači kabelem ! :D


Přiznávám se, že jsem pro poslech do MHD přešel na Sony 1000XM4. V éře roušek jsem toho měl už kolem uší hodně: brýle, kabely a ten hadr, a pak už jsem zpohodlněl.
Audiolab 6000, Wharfedale EVO 4.4., FiiO K9 PRO ESS, Shanling M7, M3X, Sennheiser HD800S, UM Mest MKII, FiiO FD7, Sony WF-1000XM4
MartinV2018
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků